homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Piercing.... unde?cum?


#1 2008-09-05 13:40:00

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

piercing.... unde?cum?

fete m-a ''palit'' aseara sa imi fac piercing in buric... pt cele care si-au facut.. spuneti-mi cum e dupa ? big_smile
stiti un salon in iasi unde se fac cu normele de igiena si sterilizare ......


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 



#2 2008-09-05 13:43:28

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: piercing.... unde?cum?

Sunt si saloane, dar se poate pune si in spital, cunosc eu pe cineva care s-a dus cu cercelul la spital, a dat o punga de cafea unei asistente si i l-a pus ea....... din cate am auzit eu e destul de dureros, pentru ca acolo e o zona mai sensibila


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#3 2008-09-05 13:44:40

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

stiam k se face anestezie locala... nu?!?!?!


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#4 2008-09-05 13:50:51

andraaa
Full member
De la: curtea de arges
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 828

Re: piercing.... unde?cum?

dap... o prietena de a mea a avut  tot in buric. Si l-a facut la un salon specializat in Pitesti si i-a fost facut cu un cercel profesional Body Piercing Jewelry.


Dragostea pe care o daruim mai departe, este singura pe care o pastram pentru noi. Elbert Green Hubbard
Iubeste, zambeste, iarta!!! hjarta http://ticker.7910.org/an1czZf0g411210M … dWJpbQ.gif

Offline

 

#5 2008-09-05 13:52:06

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

andraaa a scris:

dap... o prietena de a mea a avut  tot in buric. Si l-a facut la un salon specializat in Pitesti si i-a fost facut cu un cercel profesional Body Piercing Jewelry.

poti te rog sa imi dai mai multe detalii?


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2008-09-05 13:57:05

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: piercing.... unde?cum?

de anestezie nu stiu nimic, din cate am inteles este un spray cu lydocaina, parca asa se cheama substanta activa, pe care il poti cumpara si tu din farmacie, costa in jur de 200 de mii lei vechi, se mai foloseste si in stomatologie in anesteziile minore....


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#7 2008-09-05 13:57:20

andraaa
Full member
De la: curtea de arges
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 828

Re: piercing.... unde?cum?

pai depinde ce te intereseaza.. stiu ca ea a dat 50 RON si cel mai ieftin cercel ar fi 30... dar aici depinde de salonul la care te duci... ea a vrut neaparat anestezie ca ii era teama ca o sa doara, dar eu am auzit ca piercing-urile in buric sunt cele mai nedureroase... si merge facut si direct cu acul, dar evident steril. Acum depinde si cum vrei tu si cat de sensibila te stii... dupa cateva zile e posibil sa inceapa sa te manance in zona aceea... prietena mea s-a dus si a intrebat farmacista si i-a dat un unguent


Dragostea pe care o daruim mai departe, este singura pe care o pastram pentru noi. Elbert Green Hubbard
Iubeste, zambeste, iarta!!! hjarta http://ticker.7910.org/an1czZf0g411210M … dWJpbQ.gif

Offline

 

#8 2008-09-05 14:02:20

andraaa
Full member
De la: curtea de arges
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 828

Re: piercing.... unde?cum?

oricum stiu ca ea n-a avut voie sa doarma pe burta 2-3 sapt. Trebuie sa ai grija nu se infecteze si sa nu porti aur sau argint cel putin o perioada.

http://www.bodydesign.ro/index.php?catID=69 pt mai multe informatii big_smile

Ultima oara a fost editat de andraaa (2008-09-05 14:06:10)


Dragostea pe care o daruim mai departe, este singura pe care o pastram pentru noi. Elbert Green Hubbard
Iubeste, zambeste, iarta!!! hjarta http://ticker.7910.org/an1czZf0g411210M … dWJpbQ.gif

Offline

 

#9 2008-09-05 14:10:10

ada2910
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-07-13
Mesaje: 299

Re: piercing.... unde?cum?

poate pot sa te ajut, eu am in buric de la 16 ani, (l-am facut acum vreo 9 ani)....wow ce mult a trecut.
mi-am facut si anestezie...adica mi-a dat cu o crema pe buric, am asteptat vreo 20 min - juma de ora si dupa a inceput procedura...
a desfacut cutituta de la cercel (era deja steril), a desfacut o seringa, si dupa mi-a prins buricul cu un fel de foarfeca speciala (avea varful ca un cerculet), apoi m-a insemnat:)) si a trecut acul prin cerculet si prin semnul pe care il facuse in prealabil...nu am simtit absolut nimic...
iar dupa mi-a dat o crema antiseptica, sa ma dau de doau ori pe zi (dim si seara), iar ca tratamnt babesc mi-a recomandat un pahar cu apa calduta si cu sare sa-l pun pe buric seara...nu m-am infectat, nu m-a durut si il am si acum...(bine bine, alt cercel)
daca mai ai nevoie de info, sunt aici
oricum cel mai bine, mergi la un salon specializat si afla toate informatiile, care e procedura, etc... (eu am platit in plus pentru anestezie)


Infrange-ti deci durerea
Fii vesel de se poate
Caci tot la zi ajunge
Si cea mai lunga noapte!

Offline

 

#10 2008-09-05 14:18:22

iony
Sr. member
De la: stres
Inregistrat: 2007-09-11
Mesaje: 1773

Re: piercing.... unde?cum?

ane_mona a scris:

de anestezie nu stiu nimic, din cate am inteles este un spray cu lydocaina, parca asa se cheama substanta activa, pe care il poti cumpara si tu din farmacie, costa in jur de 200 de mii lei vechi, se mai foloseste si in stomatologie in anesteziile minore....

si e bun? mi-as reface gaura in nas, dar nu am mai scos cercelul de f mult tp si o sa ma doara k naiba

Offline

 

#11 2008-09-05 14:20:29

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: piercing.... unde?cum?

am avut piercing in buric de 3 ori. nu mi`a rezistat. se macina pielea, se subtia si mi`l dadea afara. am avut si in nas, l`am pierdut prin pat. am renuntat.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#12 2008-09-05 14:20:40

andraaa
Full member
De la: curtea de arges
Inregistrat: 2008-06-30
Mesaje: 828

Re: piercing.... unde?cum?

am inteles ca se foloseste xilina ca anestezic dar nu stiu cat de bun e...


Dragostea pe care o daruim mai departe, este singura pe care o pastram pentru noi. Elbert Green Hubbard
Iubeste, zambeste, iarta!!! hjarta http://ticker.7910.org/an1czZf0g411210M … dWJpbQ.gif

Offline

 

#13 2008-09-05 14:26:16

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: piercing.... unde?cum?

da, xilina se foloseste, dar nu e mare lucru, mie nu prea mi`a amortit cine stie ce! parca xilina era lol


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#14 2008-09-05 14:30:17

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: piercing.... unde?cum?

eu mi-am facut in buric acum un an jumate big_smile
am apelat la un cabinet specializat pe asa ceva. am avut anestezie locata big_smile si a fost super usor smile m-am chinuit ceva cu el, sa-l tot ung cu cremele date de tipu` d-acolo, mi-am patat cateva bluze... si cam atat big_smile SI NU POT RENUNTA LA EL lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#15 2008-09-05 14:32:12

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: piercing.... unde?cum?

si eu tot la un cabinet mi`am facut. am dat o groaza de bani pe toate cremele, solutiile de curatare etc. dar nu a fost sa fie sad


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#16 2008-09-05 14:33:47

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: piercing.... unde?cum?

care sunt motivele pentru care doresti sa ai un piercing? Sa-mi raspunzi doar daca nu te deranjeaza intrebarea.

Ultima oara a fost editat de baciu (2008-09-05 14:34:06)


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#17 2008-09-05 14:51:09

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

baciu a scris:

care sunt motivele pentru care doresti sa ai un piercing? Sa-mi raspunzi doar daca nu te deranjeaza intrebarea.

pt. k imi place. mi se pare sexi...


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#18 2008-09-05 14:53:10

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

ada2910 a scris:

poate pot sa te ajut, eu am in buric de la 16 ani, (l-am facut acum vreo 9 ani)....wow ce mult a trecut.
mi-am facut si anestezie...adica mi-a dat cu o crema pe buric, am asteptat vreo 20 min - juma de ora si dupa a inceput procedura...
a desfacut cutituta de la cercel (era deja steril), a desfacut o seringa, si dupa mi-a prins buricul cu un fel de foarfeca speciala (avea varful ca un cerculet), apoi m-a insemnat:)) si a trecut acul prin cerculet si prin semnul pe care il facuse in prealabil...nu am simtit absolut nimic...
iar dupa mi-a dat o crema antiseptica, sa ma dau de doau ori pe zi (dim si seara), iar ca tratamnt babesc mi-a recomandat un pahar cu apa calduta si cu sare sa-l pun pe buric seara...nu m-am infectat, nu m-a durut si il am si acum...(bine bine, alt cercel)
daca mai ai nevoie de info, sunt aici
oricum cel mai bine, mergi la un salon specializat si afla toate informatiile, care e procedura, etc... (eu am platit in plus pentru anestezie)

am inteles k e posibil luni bune sa faca coaja.... sa ai pb.
dar am auzit si variante bune.cat dureaza pana se cicatrizeaza ?
asta caut... un cabinet/salon specializat...


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#19 2008-09-05 14:53:50

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: piercing.... unde?cum?

_alexa_ a scris:

eu mi-am facut in buric acum un an jumate big_smile
am apelat la un cabinet specializat pe asa ceva. am avut anestezie locata big_smile si a fost super usor smile m-am chinuit ceva cu el, sa-l tot ung cu cremele date de tipu` d-acolo, mi-am patat cateva bluze... si cam atat big_smile SI NU POT RENUNTA LA EL lol

de la ce???


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.