homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum e mai bine?


#1 2009-04-21 04:07:29

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Cum e mai bine?

Continut:cele pe care le plac nu sunt interesate,cele care ma plac nu ma incanta!
Dilema:sa astept in continuare persoana care sa ma multumeasca si sa nu fac compromisuri sau sa-mi diminuez asteptarile si sa experimentez?

Offline

 

#2 2009-04-21 09:56:49

lucia05
Insomniac member
De la: tara lui Papura Voda
Inregistrat: 2008-09-13
Mesaje: 7708

Re: Cum e mai bine?

aoleuuuuu! ai rabdare sa cunosti fata, nu spune de la inceput ca nu te incanta! niciodata nu poti stii ce vei descoperi.
eu , la inceput, ieseam cu al meu mai mult din obligatie - tatii nostri erau asociati - si cand eram cu el pe strada nu stiam dupa ce castan sa ma ascund sa nu ma vada lumea ca sunt cu el  rotfl, mergeam numai pe borduri ca sa fiu la distanta de el...si peste cateva zile facem 12 ani de cand suntem impreuna.

in concluzie, da o sansa sa vezi cum stau lucrurile, nu conteaza numai aspectul fizic si prima impresie.


I am who I am and I choose to be me!

He is your friend, your partner, your defender, your dog / You are his life, his love, his leader
He will be yours, faithful and true, to the last beat of his heart / You owe it to him to be worthy of such devotion!

Offline

 

#3 2009-04-21 12:05:53

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

Hai sa fim seriosi,aspectul fizic conteaza,nu stiu in ce masura conteaza pentru fiecare dintre noi dar cu siguranta o face.Nu as putea incerca sa pun bazele unei relatii cu o persoana care nici macar nu-mi place. Nu trebuie sa fie neaparat dragoste la prima vedere dar macar o atractie tot trebuie sa existe pentru a-ti da imboldul necesar implicarii intr-o relatie si cunoasterii mai aprofundate a persoanei respective.Nu mi se pare deloc normal ca perioada de inceput sa o simt ca pe o obligatie in speranta ca poate,poate imi va placea pe parcurs si ma voi indragosti ulterior.In plus daca dupa o anumita perioada nu se intampla asa ceva si renunti gasind altceva,cauzezi suferinta persoanei care poate te place sincer si s-a atasat intre timp de tine.Insa poate modul cum privesc eu lucrurile e gresit si pana la urma experienta e esentiala si pentru a o acumula trebuie sa-ti adaptezi modul de gandire realitatilor vietii...

Ultima oara a fost editat de henry (2009-04-21 12:20:07)

Offline

 

#4 2009-04-21 12:43:29

ioana.cristina83
Full member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2008-11-06
Mesaje: 479

Re: Cum e mai bine?

clar ca trebuie sa ti placa cineva cat de cat sa poti incepe o relatie...
nu cred ca ar trebui sa fi cu cineva doar asa...sa te afli in treaba sau doar ca esti singur
nu dispera...sunt sigura ca o sa intalnesti pe cineva si atractia va fi reciproca smile
good luck!


one day we're gonna get somehow...rodnar

Offline

 

#5 2009-04-21 13:16:30

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Cum e mai bine?

henry eu am un prieten ff apropiat care nu e el cine stie ce fizic ...e sociabil ..uneori cam da el cu batu in balta de atata sociabilitate.Dar nu e b rau.
doar ca mereu a tintit la fete ff frumoase sau care nu erau de nasu lui
poate ai tu pretentii prea mari,ca si el

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-04-21 14:01:49

LoveChocolate
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 1240

Re: Cum e mai bine?

eu zic sa astepti persoana de care vei fi multumit... nu stiu ce varsta ai, dar eu cand eram pe la vreo 16-17 ani eram in aceeasi dilema. baietii care ma placeau, nu ma atrageau deloc-deloc dpdv fizic, iar cei pe care ii placeam, ori aveau prietena, ori erau prea fuduli si se asteptau sa ma dau peste cap ca sa ii cuceresc. de aceea am preferat sa astept persoana potrivita pentru mine

Offline

 

#7 2009-04-21 14:17:31

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Cum e mai bine?

Nu stiu cat de bine e sa astepti, dar nici sa stai cu cineva fata de care sa nu simti nici un fel de atractie nu-i o idee prea buna...
Important e sa nu astepti pasiv sa iti bata norocul in usa, ci sa cauti sa cunosti persoane noi, pentru ca o cunostinta noua te duce la alta, si tot asa... Eu inteleg ca iti doresti o relatie serioasa, pana sa gasesti persoana care sa corespunda dorintelor tale, ai putea sa ai relatii si cu alte fete pe care sa le placi cat de cat, dar sa dai de inteles cumva ca nu vrei ceva serios, sa te implici mai putin, sa fii mai detasat, astfel nu ai pierde nimic, nici timp sa astepti sa vina persoana potrivita, si cine stie, poate in timp iti vei schimba parerea si va iesii ceva frumos, asa cum au spus si fetele mai sus. Good luck.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#8 2009-04-21 16:02:48

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Cum e mai bine?

yo cred k cel mai bine e sa faci ce simti, nu ce spun altii .. daca u simtit ceva pt o fata chiar daca nu'i miss nu trebuie sa iti pese... nu conteaza numai aspectu fizic, conteaza interiorul .. ce te faci daca ea e o bomba sexy da nu are nimic in cap si nici nu ai ce sa vb cu ea... cum sunt multeee p lumea asta ...
impica-te sa le cunosti p toate .. nu stii de unde "sare iepurele" tongue


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#9 2009-04-21 16:23:42

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

Melany,poate intradevar pretentiile sau asteptarile mele sunt prea mari si satisfacerea lor nu poate venii de la o persoana compatibila in asteptari...
Lovechocolate,problema e ca am deja o varsta la care s-ar fi presupus ca ar fii trebuit sa am deja o anumita experienta.Pentru ca poti astepta dar ajungi la un moment sa te intrebi daca vei gasii vreodata ceea ce cauti si daca a meritat toata asteptarea si timpul pierdut...
Delyutza,interiorul si exteriorul conteaza cred in masuri egale si tocmai de asta am probleme in a gasii persoana cu care sa fiu compatibil in ambele aspecte.Pentru ca am intalnit persoane placute din punct de vedere fizic dar cu mari carente comportamentale si de personalitate.Si normal ca nu te incanta sa intri intr-o relatie cu astfel de persoane....

Offline

 

#10 2009-04-21 19:03:48

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Cum e mai bine?

dar nici sa fie frumoasa de pici si cand deschide gura sa o iei la fuga...


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#11 2009-04-21 22:03:01

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

henry nu-mi spune ca ai intalnit pana acum numai fete frumoase&proaste si urate&destepte ca nu te cred!!
data viitoare cand o fata iti da de inteles ca te place incearca sa-i accepti avansurile. ca sunt convinsa ca nu toate sunt mumele padurii


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#12 2009-04-21 22:18:23

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum e mai bine?

astfel de persoane sfarsesc cu cea mai urata din urate lol Nu mai fi superficial pt ca atunci cand te loveste dragostea nu mai conteaza absolut nimic.

Offline

 

#13 2009-04-21 22:47:06

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

alexa,daca ai fii citit mai bine ceea ce am scris eu ai fi vazut ca nu am zis ca am intalnit genul ala de persoane despre care aminteai tu acolo.Asta cu frumoase&proaste si urate&destepte e deja un cliseu ce pe mine ma irita.Am spus ca am intalnit persoane frumoase dar cu un comportament si o personalitate ce mie mi-au displacut.Nu am zis ca ar fi fost proaste,din contra...Am mai zis ca au fost fete care mi-ar fi placut atat din punct de vedere fizic cat si psihic(ca sa zic asa),fete si frumoase si destepte si devreme acasa insa nu au fost interesate de mine...
Soarele meu,nu cred ca esti tu cea care sa ma eticheteze pe mine ca superficial.Daca din posturile mele ai ramas cu impresia ca as fii superficial,atunci se prea poate sa nu fi inteles bine ce am vrut eu sa transmit...Ca sa ajung sa sfarsesc in modul in care ai zis tu ar trebuii sa existe in primul rand o acceptare a situatiei din partea mea...

Offline

 

#14 2009-04-21 23:34:37

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

bla bla bla!! se intelege foarte clar ce-am spus eu mai sus, si nici eu nu m-am referit la exact: frumoasa&proasta si invers.
si cele care s-au incadrat standardelor tale de ce nu te-au placut?? probabil din cauza ca tu nu te ridicai la al lor, nu?
deci..... ai tras macar si tu o concluzie? ce trebuie sa faci ca sa scapi de singuratate? sau "fetele" sunt de invinuit la faza asta?
p.s. si am citit foarte bine ce-ai spus ca nu ma bag in seama aiurea ca proasta si zic ceva doar de dragul de a posta.
cunosc foarte bine tipul tau de baiat, ca nu pot sa-ti zic barbat

Ultima oara a fost editat de _alexa_ (2009-04-21 23:35:37)


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#15 2009-04-21 23:40:53

SoareleMeu
Hero member
Inregistrat: 2007-11-16
Mesaje: 2284

Re: Cum e mai bine?

daca o fata venea si posta un subiect de genul ce ar fi mai bine, sa fiu cu un baiat care ma scoate in oras la restaurant si imi face cadouri scumpe sau sa ma multumesc cu unul care ne vedem la el acasa si ne uitam la filme?... ar iesi multe controverse... dar avand in vedere ca esti un baiat care cauta un fel de perfectiune( si experienta) ar trebui sa fi trecut cu vederea.

Ultima oara a fost editat de SoareleMeu (2009-04-21 23:41:36)

Offline

 

#16 2009-04-21 23:44:39

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

poate persoana de langa el, idealul lui despre aceasta, imaginea perfectiunii din capul lui a acesteia.... este de fapt A BOY si inca nu-si da seama lol


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#17 2009-04-21 23:46:12

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

Probabil ca nu eram interesant pentru cele care ma interesau pe mine...Se pare ca tu ai tras concluzii gresite daca imi pui astfel de intrebari.Am zis eu ca fetele sunt de vina???Am sugerat macar asa ceva?Pentru mine era oportun sa aflu daca se merita sa faci compromisuri pentru ca asta e in viziunea mea(concluzie,ca sa intelegi tu mai bine) o solutie a problemei mele.Lasa ironiile ca nu esti omul care sa ma ironizeze pe mine...Se pare ca ai serioase probleme de intelegere,nu caut perfectiunea.In primul rand pentru ca asa ceva nu exista,cu atat mai mult intruchipata intr-un om apoi ca sa doresc asa ceva ar trebuii la randul meu sa fiu perfect,ceea ce nu-i cazul...

Ultima oara a fost editat de henry (2009-04-21 23:51:57)

Offline

 

#18 2009-04-21 23:54:02

_alexa_
Hero member
De la: ghinioane mi se trage!!
Inregistrat: 2008-03-20
Mesaje: 4172

Re: Cum e mai bine?

lol esti funny
si tu intrebi o gramada de fete treaba asta? lol mai bine ti-ai intreba niste amici, sau pe tine insuti
oricum ai probleme big_smile


Too often we lose sight of life's simple pleasures. Remember, when someone annoys you it takes 42 muscles to make your face frown, BUT, it only takes 4 muscles to extend your arm and bitch-slap that mother @#?*&! upside the head...

Offline

 

#19 2009-04-22 00:05:46

henry
New member
Inregistrat: 2009-03-04
Mesaje: 16

Re: Cum e mai bine?

Dar nu inteleg ce treaba ai tu cu intrebarile si problemele mele.Daca am intrebat aici inseamna ca nu m-a multumit raspunsul pe care mi l-am dat cand m-am intrebat pe mine insumi.Intreb pe cine vreau,nu e treaba ta sa-mi dai indicatii...Nimeni nu te pune sa citesti intrebarile mele,cu atat mai mult sa vii cu raspunsuri condescendente.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.