homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?-5


#77 2010-01-14 02:48:12

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Danusha a scris:

Ah.. ei gasesc tot felul de scuze cand inseala! smile Si cred ca nu o sa fie ultima oara cand va certati.. chiar daca nu sunteti impreuna smile oricum ai fost destul de tare din cate am citit pe aici! smile go on!  rock

asta asa e rotfl
oricum e prea orgolios de fel, si timp de un an toata lumea imi zicea : Cum mai rezisti cu el? Fetit.o , tu ai viata grea cu el !..
am mai povestit eu de interdictiile care le aveam , pe care le-am acceptat ca sa nu il pierd. Pacat ca am realizat prea tarziu ce scriu aici  forgetit


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#78 2010-01-14 03:01:23

Danusha
New member
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 32

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

important e sa fii sigura pe decizia care o  iei , poate si una intarziata! smile

Offline

 

#79 2010-01-14 03:12:26

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Danusha a scris:

important e sa fii sigura pe decizia care o  iei , poate si una intarziata! smile

sunt sigura hjarta.. am sprijinul moral de care am nevoie, si desi ma doare, voi incerca sa ma detasez complet de el.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#80 2010-01-14 09:35:10

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

skumpi a scris:

eu stiu pe cineva carmen, pe al meu... a fost inselat si desi o iubea ca pe ochii din cap s-au despartit , dovada ca barbatii nu prea iarta ! cum zicea cineva mai sus, femeile de obicei nu fac diferenta intre iubire si dependenta ! daca iubesti pe cineva nu inseamna ca trb sa accepti sa-ti calce inima-n picioare ! daca tot il ierti, il ierti din alte considerente nu pt ca il iubesti prea mult....cand vi cu "scuza" asta e ca si cum ai spune " sunt dependenta de el si trebuie sa-l iert ca sa il pot avea langa mine de-acum incolo " ...  ! Iarta-l frate pt ca vezi ca regreta enorm, iarta-l pt ca sti ca in ultima vreme nu ai prea fost langa el sau nu i-ai indeplinit nush`ce fantezii, iarta-l ca e barbat lol iarta-l pt x sau y dar nu ca il iubesti prea mult si nu-ti imaginezi viata fara el... M-a inselat dar ALEG sa-l iert... parerea mea
bine , tema cu inselatu e prea vasta, motivele sunt multe...nush de ce se reia discutia asta over and over again pt ca nu se ajunge nicaieri nustiu

da stiu big_smile barbatii iarta mai greu sau nu iarta deloc. dar o femeie cand insala de obicei o face si cu sufletul;
iar asta cu dependenta e cat nu se mai poate de adevarata neutral si trist e ca uneori nici nu poti sa ti dai seama daca dupa o astfel de experienta ce simti e iubire, dependenta sau obisnuinta.
eu cred ca si cele care iarta si cele care nu iarta au nevoie de f multa tarie pt ca nu e usor in niciun fel.

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2010-01-14 09:36:04)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#81 2010-01-14 11:11:53

cezady
New member
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 37

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

nimenialtu , ai mei parinti erau ca doi colegi de apartament, si crede-ma era foarte nasol. Mai ales pentru mine, desi incercau sa acopere ca se cearta, eu simteam tensiunea dintre ei , si mai ales nu mai simteam iubirea lor . E un sentiment ciudat,si nu am pretentia sa intelegi.

ai stiut lucrul asta ada.vogue de la inceput sau ti-ai dat seama brusc la o varsta mai inaintata?te intreb pt ca si eu sunt in curs de divort ,dar pe alte motive,si incerc sa vad si pc de vedere al copilor mei,doar ca din pacate sunt prea mici ca sa imi spuna ceea ce gandesc sau simt

Ultima oara a fost editat de cezady (2010-01-14 11:12:27)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2010-01-14 14:33:53

Danusha
New member
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 32

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

Danusha a scris:

important e sa fii sigura pe decizia care o  iei , poate si una intarziata! smile

sunt sigura hjarta.. am sprijinul moral de care am nevoie, si desi ma doare, voi incerca sa ma detasez complet de el.

Forget love, I'd rather fall in chocolate.    goodluck  happydance

Offline

 

#83 2010-01-14 15:01:35

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Eu n-as sti sa va raspund la intrebarea asta clar.

Dar mi se pare ca pe marginea subiectului astuia, prea se taie si se spanzura usor. Prea usor uitati ca o relatie (aia de lunga, solida) vine cu urcusuri si coborasuri. Cred ca deja, de la un punct incolo, inselatul nu mai tine de o singura persoana din cuplu. Sau sunt putine cazuri in care teoria asta se mai aplica.

Daca m-ar insela, poate l-as ierta, in anumite circumstante. Spre exemplu, sa aflu de la el. Sa aiba taria sa vina si sa-mi spuna ca a gresit, si asa, si pe dincolo. As incerca sa-l iert nu fiindca sunt dependenta de el ci fiindca toti suntem oameni si gresim. Repet, as incerca sa-l iert. Si tocmai de asta zic ca nu va pot raspunde clar la intrebare.

Nu am trecut prin chestia asta pana acum, nu intr-o relatie de lunga durata. Asa ca nu stiu exact.


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#84 2010-01-14 15:07:15

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

cezady a scris:

ada.vogue a scris:

nimenialtu , ai mei parinti erau ca doi colegi de apartament, si crede-ma era foarte nasol. Mai ales pentru mine, desi incercau sa acopere ca se cearta, eu simteam tensiunea dintre ei , si mai ales nu mai simteam iubirea lor . E un sentiment ciudat,si nu am pretentia sa intelegi.

ai stiut lucrul asta ada.vogue de la inceput sau ti-ai dat seama brusc la o varsta mai inaintata?te intreb pt ca si eu sunt in curs de divort ,dar pe alte motive,si incerc sa vad si pc de vedere al copilor mei,doar ca din pacate sunt prea mici ca sa imi spuna ceea ce gandesc sau simt

Daca ati luat decizia de a divorta deja nu mai conteaza punctul lor de vedere. Si cat de mici sunt copiii?


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#85 2010-01-14 15:42:00

skumpi
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Finesse a scris:

skumpi a scris:

Finesse a scris:


Nu tu l-ai ?nşelat cu vecinul? Parcă aşa ziceai.

va what ?? ce vecin, cine ce ? lol nu l-am inselat niciodata de cand suntem oficial impreuna smile eu vorbesc de fosta lui prietena  nustiu

Păi nu te lăudai pe aici că ţi-ai tras-o cu un tip ??nsurat??

spranceana Nu stiu care e pb ta desi imi imaginez dar alta data citeste mai cu atentie ! in primul rand nu m-am laudat , ca daca raspunzi la o intrebare nu inseamna ca te lauzi, iar in al doilea rand am specificat clar ca nu erau acte prin preajma; in traducere pt tine nici el nu era insurat si nici eu casatorita wink si nu am specificat in care relatie eram cand s-a intamplat si nici ca tipu era un vecin asa ca mai usor cu inventiile !

Si ce legatura are exemplu care i l-am dat eu la carmen cu intrebarea ta !? ... numa tu o stii da hai sa nu ne bagam in seama degeaba !  wave

 

#86 2010-01-14 19:08:50

Miss_B
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-07
Mesaje: 5252

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Pana acum nu am fost in aceasta situatie,dar oricum daca as fi nu l-as ierta...oricat de mult l-as iubi.Nu pot trece cu vederea asemenea greseala...si nu pot ierta.Poate,POATE,as mai accepta sa mai fiu cu el,doar daca i-o platesc cu aceiasi moneda.Sa vad...el ar accepta?Dar oricum,nu ar mai fi nimic la fel niciodata...

Offline

 

#87 2010-01-14 20:58:51

a_d_a
Full member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2008-11-29
Mesaje: 184

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Cred ca cel mai corect raspuns este "nu stiu". M-am gandit de multe ori la asta. Daca inainte cand eram singura, ziceam ca l-as ierta daca ar fi o aventura de o noapte, dar nu l-as ierta daca ar fi o o relatie in care s-a implicat. Acum cred ca as zice clar ca nu, din cauza ca sunt mult prea implicata, am pus prea mult in relatia asta ca sa inteleg de ce a facut-o... si as prefera mai bine sa se termine... chiar daca si eu as suferii. Dar cred ca e absurd sa zic ce o sa fac la anu', daca aflu ca m-a inselat, circumstantele se schimba si si noi ne schimbam... nu se stie niciodata.

Offline

 

#88 2010-01-14 21:58:38

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

offtopic de ce in ultima vreme toata lumea se ia de toata lumea? Ce-i cu tensiunea asta pe forum? neutral

Offline

 

#89 2010-01-14 22:01:10

deeadeea21
Hero member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 2153

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

da' asa a fost mereu, unele tipe au si plecat mai demult si si-au facut un forum al lor tongue

Offline

 

#90 2010-01-14 22:07:58

anamihaela
Full member
Inregistrat: 2007-04-15
Mesaje: 328

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu nu cred in faza aia cu" din cauza ta am facut asta" sau "tu m-ai neglijat si atunci simteam nevoie de afectiune...chiar daca e de la alta"...daca s-a ajuns in situatia asta atunci ne despartim si rezolvi problema....
am fost pusa in situatia de a afla de alta...si normal ca tot vina mea a fost ca ma simtea el ca eram mai rece...astea sunt scuze! Nu eu ii decid viata si nu sunt responsabila de actiunile lui!Daca m-a inselat inseamna ca nu s-a simtit in stare sa lupte pentru noi si a preferat calea mai usoara!Nu as putea sa iert sa ma insele


Tu esti asemeni cupei din stravezii cristaluri /  Cu incrustatii pure si unduiri usoare/Din tine pot sa soarba, in sacre ritualuri/Si gurile pagane si cele-ncepatoare./Tu stii s-ascunzi in tine, ca intr-un tabernacol/Extazul si durerea - impreunare grava,/Cand sarutarea-ti darui se-ntampla un miracol/Veninul pare dulce, si-ambrozia otrava

Offline

 

#91 2010-01-14 22:15:16

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

piie a scris:

offtopic de ce in ultima vreme toata lumea se ia de toata lumea? Ce-i cu tensiunea asta pe forum? neutral

Prea multă cenzură, prea multă tensiune şi un spirit de revoluţie ce-şi are originile ?n Războiul Clonelor.  lol


Goodnight moon

Offline

 

#92 2010-01-14 22:18:39

persifona
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Finesse hai te rog las-o mai usor, ca nu-ti facu nimic skumpi din cate stiu.

 

#93 2010-01-14 22:20:46

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

A recunoscut asta dincolo, cum nu?


Goodnight moon

Offline

 

#94 2010-01-14 22:23:22

persifona
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Citisem afirmatia ei, ea a zis una, tu nu stiu cum ai tras toate concluziile de aici. Hai sa incetam cu atacurile astea, ok?

 

#95 2010-01-14 22:30:06

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Atacuri? Păi discutăm la subiect, oarecum. Iar dacă a spus asta, cred că nu ?i este ruşine acum că şi-a ?nşelat băiatul şi a recunoscut pe forum. Dacă era, nu o spunea, nu? Hai să ?ncetăm să discutăm cu totul, să dăm Log Out definit, poate aşa va fi mai bine. smile


Goodnight moon

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.