homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?-3


#39 2010-01-13 17:09:47

alexxxxaaaa
New member
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 77

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

nu pot sa inteleg cum poti sa iubesti si sa ierti pe cnva care clar nu te iubeste/ respecta! ma umplu de nervi doar cand ma gandesc k ar putea face asta.... Daca te-a inselat clar atentia i-a fost atrasa ,de ce sa-l mai reti atunci ??? si plus de asta cata lipsa de caracter sa ai, sa faci asa cva?  clar iubirea si inselatul nu fac casa impreuna....


Nu suntem nimic decat polenul risipit al propriei iubiri!

Offline

 

#40 2010-01-13 17:13:43

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

nimenialtu a scris:

ada.vogue a scris:

m-a inselat si l-am iertat rotfl.. Daca m-as fii infipt in el cand am aflat, a doua oara nu cred ca ar mai fii facut.o , dar a facut.o si a doua oara smile.. Dar deja ma lasa rece replici de genu : m-a inselat, nu o mai face !,sper sa fie asa, dar eu m-am ars deja si numai cred smile

Si l-ai iertat si a doua oara?

a pai  forgetit a doua oara nu am aflat cand trebuia . Desi banuiam , nu am facut "cercetari", am aflat acum de curand. La 3 saptamani de cand ne-am despartit. Oricum , daca se intalneste cu mine pe strada  punish vai de steaua lui  sm

si draga mea ,alexxxxaaaa, nu mi se pare lipsa de caracter sa ierti . In orice caz, l-am iertat pentru ca il iubeam, si inca il mai iubesc. Si , poate ca am gresit ca am trecut peste fara scandal, dar la vremea aceea asa mi s-a parut cel mai bine. TU, banuiesc ca nu ai fost pusa intr-o situatie de genu, crede-ma pana sa aflu ce a facut prima data, eram ceva gen : ma insala ,ii dau papucii!, ei bine , nu a fost asa, cand am aflat am gandit la rece, am analizat fiecare detaliu am pus cap la cap , si mi-am dat seama ca merita sa il iert,deoarece il iubeam.

Ultima oara a fost editat de ada.vogue (2010-01-13 17:18:06)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#41 2010-01-13 17:28:36

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Cred ca s-a referit ca ala a fost lipsit de caracter ca sa insele...

Dar iubirea tocmai ca face casa cu inselatul... poti sa iubesti persoana de langa tine si sa o inseli... de ce? pentru ca te iubesti pe tine mai mult.

Cel mai bine e sa clarifici din start tendinta de mono/poli. Problema e cand tu vrei ca partenerul/a sa fie mono si tu sa fii liber sa-ti faci de cap.

Ultima oara a fost editat de nimenialtu (2010-01-13 17:30:07)


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#42 2010-01-13 17:39:13

alexxxxaaaa
New member
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 77

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

nimenialtu a scris:

ada.vogue a scris:

m-a inselat si l-am iertat rotfl.. Daca m-as fii infipt in el cand am aflat, a doua oara nu cred ca ar mai fii facut.o , dar a facut.o si a doua oara smile.. Dar deja ma lasa rece replici de genu : m-a inselat, nu o mai face !,sper sa fie asa, dar eu m-am ars deja si numai cred smile

Si l-ai iertat si a doua oara?

a pai  forgetit a doua oara nu am aflat cand trebuia . Desi banuiam , nu am facut "cercetari", am aflat acum de curand. La 3 saptamani de cand ne-am despartit. Oricum , daca se intalneste cu mine pe strada  punish vai de steaua lui  sm

si draga mea ,alexxxxaaaa, nu mi se pare lipsa de caracter sa ierti . In orice caz, l-am iertat pentru ca il iubeam, si inca il mai iubesc. Si , poate ca am gresit ca am trecut peste fara scandal, dar la vremea aceea asa mi s-a parut cel mai bine. TU, banuiesc ca nu ai fost pusa intr-o situatie de genu, crede-ma pana sa aflu ce a facut prima data, eram ceva gen : ma insala ,ii dau papucii!, ei bine , nu a fost asa, cand am aflat am gandit la rece, am analizat fiecare detaliu am pus cap la cap , si mi-am dat seama ca merita sa il iert,deoarece il iubeam.

m-am referit la faptul ca el e lipsit de caracter ca inseala, nu tu, ca l-ai iertat... dak tu ai avut puterea sa il ierti ok... a fost alegerea ta nu ma bag:) doar ca stau si ma intreb ce scuza poti sa ai sa tradezi ( ma refer din nou la el:P) persoana care te iubeste enorm si care, mai mult (in cazul tau), isi calca orgoliul sa te ierte?... skzele mele dar ala nu e om sa merite iubire:)

Cat despre tendinte mono/poli...pai parerea mea e ca daca iubesti cu adevarat nu ai cum sa ai tendinte poli.... normal ca esti libera sa faci ce vrei...dar intr-o relatie asta reprezinta ca ambii parteneri au drepturi egale deci ...cum am zis daca exista iubire atunci exista si reciprocitate:)

Ultima oara a fost editat de alexxxxaaaa (2010-01-13 17:52:00)


Nu suntem nimic decat polenul risipit al propriei iubiri!

Offline

 

#43 2010-01-13 17:49:29

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

alexxxxaaaa a scris:

ada.vogue a scris:

nimenialtu a scris:


Si l-ai iertat si a doua oara?

a pai  forgetit a doua oara nu am aflat cand trebuia . Desi banuiam , nu am facut "cercetari", am aflat acum de curand. La 3 saptamani de cand ne-am despartit. Oricum , daca se intalneste cu mine pe strada  punish vai de steaua lui  sm

si draga mea ,alexxxxaaaa, nu mi se pare lipsa de caracter sa ierti . In orice caz, l-am iertat pentru ca il iubeam, si inca il mai iubesc. Si , poate ca am gresit ca am trecut peste fara scandal, dar la vremea aceea asa mi s-a parut cel mai bine. TU, banuiesc ca nu ai fost pusa intr-o situatie de genu, crede-ma pana sa aflu ce a facut prima data, eram ceva gen : ma insala ,ii dau papucii!, ei bine , nu a fost asa, cand am aflat am gandit la rece, am analizat fiecare detaliu am pus cap la cap , si mi-am dat seama ca merita sa il iert,deoarece il iubeam.

m-am referit la faptul ca el e lipsit de caracter ca inseala, nu tu, ca l-ai iertat... dak tu ai avut puterea sa il ierti ok... a fost alegerea ta nu ma bag:) doar ca stau si ma intreb ce scuza poti sa ai sa tradezi ( ma refer din nou la el:P) persoana care te iubeste enorm si care, mai mult (in cazul tau), isi calca orgoliul sa te ierte?... skzele mele dar ala nu e om sa merite iubire:)

Simplu. Asta-s eu... cel pe care teoretic il iubesti (asta daca recunoaste ca nu a fost un accident ci ceva mai inevitabil)


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-01-13 17:56:13

alexxxxaaaa
New member
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 77

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

adica cum "inevitabil"? oi fi eu prea exigenta insa nu cred k exista asa cva...gen accident sau cva inevitabil:)


Nu suntem nimic decat polenul risipit al propriei iubiri!

Offline

 

#45 2010-01-13 18:09:45

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Adica daca esti monogam esti monogam si nu mai exista altcineva decat partenerul... Daca insa te-ai trezit ca x pe strada arata dragut si esti curioasa nu prea mai esti monogama... pur si simplu o persoana care este rationala si poate sa infraneze instinctele care se trezesc in ea...


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#46 2010-01-13 19:45:02

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Eu i-am spus clar ca nu l-as ierta. Indiferent ca e o aventura de-o noapte sau o relatie extraconjugala.
L-am avertizat ca nu mai vreau sa am de-a face cu el niciodata, ca rupem toate legaturile si sa se gandeasca bine daca merita sa strice relatia noastra cu o aventura. Indiferent cat de mutl l-as iubi, in momentul in care m-ar atinge, m-as intreba cum a atins-o pe aia, ce i-a facut, cum i-a facut, in ce pozitie, a fost mai bine/mai rau decat cu mine, mi l-as imagina non stop cu aia in diferite ipostaze, as face remarci intepatoare despre asta, as deveni de nesuportat si intr-un final tot n-am putea ramane impreuna.

Cred ca persoanele care spun asa de hotarat ca "daca il iubesti foarte mult ierti" nu fac diferenta intre "iubire mare" si "dependenta afectiva de partener". Dar e adevarat ca linia e subtire.

Ultima oara a fost editat de kathrynn (2010-01-13 19:49:49)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#47 2010-01-13 19:54:36

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Eu i-am zis sa-mi zica dinainte (chiar daca e ultima secunda si nu am cum sa schimb asta). Nu ma deranjeaza, sunt ferm convins ca tot la mine se intoarce.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#48 2010-01-13 21:57:18

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Nu. Oricum, si daca as face-o, tot la despartire s-ar ajunge fiindca m-ar scarbi.

Offline

 

#49 2010-01-13 22:31:34

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

offtopic Stie cineva daca si cum se poate schimba numele de utilizator?

Offline

 

#50 2010-01-13 22:36:19

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu poate as ierta dar nu as putea uita si e greu sa traiesti linga cineva cu gandul ca te poate insela oricand....


pc  pc

Offline

 

#51 2010-01-13 22:41:13

skumpi
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

mary_micutzadiva a scris:

offtopic Stie cineva daca si cum se poate schimba numele de utilizator?

dai mail moderatorilor .

 

#52 2010-01-13 22:43:49

cezady
New member
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 37

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Acuma depinde ce implica despartirea,si aici ma refer la copii...ca pana la urma o mama daca ea considera ca masculul de langa ea isi face datoria de tata...il iarta si chiar daca stie ca iarasi calca pe bec,nu lasa sa se vada ca stie..ma rog asta ar fi punctul meu de vedere,cam asa as actiona eu,daca as fi fost pusa in situatia respectiva..DAAAR ca exista un mare dar,atat timp cat i-as acosrda iertarea,nu mai are nici un drept asupra mea ca femeie,sau nu l-as mai llasa sa isi insuseasca drepturi asupra mea de nevaasta si sotie,suntem doi oameni care intamplator avem copii si trebuie sa ii crestem
daca nu ne-ar lega nimic decat simpla relatie...La revedere baiatul..ne vedem cand o sa te caut eu...pe la sfarsitul mileniului 5 eventual

Offline

 

#53 2010-01-13 22:47:02

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ca sa numai citez..

alexxxxaaaa- iarta.ma ca am interpretat gresit rodnar. Scuza care mi-a bagat-o a fost ca era beat.. Ok ,am inteles, dar cat de beat sa fii incat ,atunci cand eu sunam si el isi facea de cap cu ea,imi inchidea? Eu abia acum mi-am dat seama ce fel de om e.. si imi pare rau ca mi-am pus tot sufletul in aceea relatie si toata increderea.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#54 2010-01-13 22:49:46

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

tin sa te contarzic cezady...adica daca sunt casatorita si mama trebuie sa`mi oblig copilul, copii sa creasca langa 2 parinti(oameni) care nu mai au nici un sentient reciproc? nu mi se pare corect, in primul rand pt copii si apoi fata de mine....daca fac compromisuri pt copii ( si asta face o mama) nu mai exista cale de intoarcere spre cel care nu ne`a respectat.....
cand esti iubita unuia care te`a inselat il ierti inconstient sub nici o forma nu cred ca`l ierti cu conditia ca pe viitor : "nu mai are nici un drept asupra mea ca femeie,sau nu l-as mai llasa sa isi insuseasca drepturi asupra mea de nevaasta si sotie"
stiind ca ti`a gresit nu exista :"intamplator avem copii si trebuie sa ii crestem".....


pc  pc

Offline

 

#55 2010-01-13 23:28:25

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Asa ca ti se pare mai corect sa ii cresti tu singura sau eventual cu altul care te merita desi nu e tatal lor?


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#56 2010-01-13 23:32:44

anka9mai
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 2778

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

nimenialtu a scris:

Asa ca ti se pare mai corect sa ii cresti tu singura sau eventual cu altul care te merita desi nu e tatal lor?

daca te referi la mine, mai exact la mesajul meu...zic ca e mai corect sa incerci sa`ti refaci viata la un moment dat si copilul sau copii sa aiba un tata vitreg ,care poate e bun decat cel natural care e doar prezent in famile....pt ca odata ce nu mai are sentimente pt mama copiilor lui si totusi traieste in casa cu ei clar ca exista ceva distantare si tensiune...nu vad ce famile si exemplu dam copiilor traind ca 2 colegi de aprtament  spranceana

Ultima oara a fost editat de anka9mai (2010-01-13 23:34:57)


pc  pc

Offline

 

#57 2010-01-13 23:41:13

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

kathrynn a scris:

Indiferent cat de mult l-as iubi, in momentul in care m-ar atinge, m-as intreba cum a atins-o pe aia, ce i-a facut, cum i-a facut, in ce pozitie, a fost mai bine/mai rau decat cu mine, mi l-as imagina non stop cu aia in diferite ipostaze, as face remarci intepatoare despre asta, as deveni de nesuportat si intr-un final tot n-am putea ramane impreuna.

asta este si parerea mea.  oricate motive ai avea sa il ierti, oricat de mult tii la el, toate frustrarile astea te vor macina pe tine psihic, si in timp, vor macina relatia. mereu vor exista intrebari si dubii. "daca o face din nou, daca de data asta nu aflu" si imi imaginez ca devii obsedata de asta. asa cred ca as pati eu. nu mai zic de certurle care izbucnesc inevitabil. cat la suta dintre cazurile in care el a inselat ea a iertat, au trait apoi fericiti (fara ca el sa mai insele) ?
asta ar fi atitudinea ideala (in cazul meu). as vrea sa am puterea sa iau o astfel de decizie in cazul nefericit in care s-ar intampla.

kathrynn a scris:

Cred ca persoanele care spun asa de hotarat ca "daca il iubesti foarte mult ierti" nu fac diferenta intre "iubire mare" si "dependenta afectiva de partener". Dar e adevarat ca linia e subtire.

si aici ai dreptate.

@cezady: crezi ca ai putea trai langa un om, doar pt a-ti creste copiii ? tu ca femeie, sa locuiesti, sa imparti tot (daca am inteles eu bine ca asta e ideea) cu un barbat pe care in timp nu-l vei mai iubi. stai cu el din obligatie, si fiecare are viata lui paralela, sau cum ?
in plus, copiii ar simti ca in cuplul vostru lucrurile nu sunt ok, si nici ei nu ar fi fericiti.
nu cred ca e o solutie / varianta reala.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2010-01-13 23:45:48)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.