homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?-4


#58 2010-01-13 23:55:39

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

anka9mai a scris:

nimenialtu a scris:

Asa ca ti se pare mai corect sa ii cresti tu singura sau eventual cu altul care te merita desi nu e tatal lor?

daca te referi la mine, mai exact la mesajul meu...zic ca e mai corect sa incerci sa`ti refaci viata la un moment dat si copilul sau copii sa aiba un tata vitreg ,care poate e bun decat cel natural care e doar prezent in famile....pt ca odata ce nu mai are sentimente pt mama copiilor lui si totusi traieste in casa cu ei clar ca exista ceva distantare si tensiune...nu vad ce famile si exemplu dam copiilor traind ca 2 colegi de aprtament  spranceana

In primul rand faptul ca se culca cu alta nu inseamna ca nu te iubeste... doar ca nu (mai) e fizic atras de tine... Si presupunand ca nu te mai iubeste, sa vad eu ce explicatii dai copiilor care intreaba ce s-a intamplat cu tati de nu mai vrea sa ii vada. Iar apoi un tata vitreg nu o sa ii iubeasca ca pe ai lui (presupunand ca mai faci unul sau mai multi copii si cu el).


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#59 2010-01-14 00:26:37

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

nimenialtu , ai mei parinti erau ca doi colegi de apartament, si crede-ma era foarte nasol. Mai ales pentru mine, desi incercau sa acopere ca se cearta, eu simteam tensiunea dintre ei , si mai ales nu mai simteam iubirea lor . E un sentiment ciudat,si nu am pretentia sa intelegi.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#60 2010-01-14 00:31:12

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Si stiu totusi un caz in care parintii urmeaza sa divorteze in curand. Au o fiica si au asteptat sa fie majora si abia apoi sa divorteze. Si tipa e in soc pentru ca nu intelege de ce ar divorta, pentru ca pana acum ai ei s-au inteles bine si nu au dat nici un semn.

Dar oricum... ideea mea era ca omul de fel nu e monogam... si ca asta este o idee indesata in capul tuturor de catre societate... Daca partenerul se duce si si-o trage cu alta nu inseamna ca nu tine la tine, pur si simplu a avut o nevoie si si-a rezolvat-o. Si probabil ca singurul motiv pentru care nu se spune ca ai "inselat" e pentru ca reactia va fii ca a voastra, despartire si etc...

Ultima oara a fost editat de nimenialtu (2010-01-14 00:39:32)


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#61 2010-01-14 00:40:51

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

degeaba incercati sa gasiti cauzele unui astfel de comportament forgetit
orgoliul p**ii l-as numi eu si suze de limbaj... intr-adevar sunt si situatii in care nu mai exista iubire, atractie.
eu nu stiu pe nimeni care sa fi plecat in secunda 2 cand a aflat ca el s a culcat cu alta(si ma refer la relatiile solide)
de iertat ierti, dar niciodata cu adevarat;
oricum, cine poate sa zica exact ce prespune "a insela"...? inselat poate fi o partida de sex, un sarut, o intalnire... si cand cel de langa tine isi dezvaluie gandurile unei femei care nu esti tu.
chestia cu "nu m a inselat si sigur n o va face vreodata" mie imi lasa un gust amar. nu puteam sa avem incredere deplina in noi, dar in ceilalti forgetit


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#62 2010-01-14 00:50:37

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Ce-as mai rade ca la 30 de ani casatorite fiind sa va treziti ca barbatul de langa voi nu mai are atata pasiune si mai stiu eu ce si incepeti sa cautati sa atrageti atentia altora.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-01-14 00:52:36

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

pai sa razi
eu una ma gandesc serios ce o sa fiu dupa 30 de ani
adica, m as bucura sa mai vad relatiile asa roz ca acum, dar dupa o anumita varsta te mai si schimbi


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#64 2010-01-14 00:53:26

skumpi
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu stiu pe cineva carmen, pe al meu... a fost inselat si desi o iubea ca pe ochii din cap s-au despartit , dovada ca barbatii nu prea iarta ! cum zicea cineva mai sus, femeile de obicei nu fac diferenta intre iubire si dependenta ! daca iubesti pe cineva nu inseamna ca trb sa accepti sa-ti calce inima-n picioare ! daca tot il ierti, il ierti din alte considerente nu pt ca il iubesti prea mult....cand vi cu "scuza" asta e ca si cum ai spune " sunt dependenta de el si trebuie sa-l iert ca sa il pot avea langa mine de-acum incolo " ...  ! Iarta-l frate pt ca vezi ca regreta enorm, iarta-l pt ca sti ca in ultima vreme nu ai prea fost langa el sau nu i-ai indeplinit nush`ce fantezii, iarta-l ca e barbat lol iarta-l pt x sau y dar nu ca il iubesti prea mult si nu-ti imaginezi viata fara el... M-a inselat dar ALEG sa-l iert... parerea mea
bine , tema cu inselatu e prea vasta, motivele sunt multe...nush de ce se reia discutia asta over and over again pt ca nu se ajunge nicaieri nustiu

 

#65 2010-01-14 00:53:43

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu nu am fost suparata ca m-a inselat , ci pentru faptul ca eu aflasem si el ma mintea incontinuare. I-am explicat ca poate asa as fii facut si eu , dar daca tot vedea ca ii spun ca stiu si el se incurca in minciuni forgetit


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#66 2010-01-14 01:06:06

skumpi
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

okey, inteleg ca cel mai tare doare "inselatul moral" dar chiar nu te-a durut deloc ca si-a pus-o cu alta sau ce a facut ? nustiu adica e nornal sa doara al dracului de tare...cum pe tine nici macar nu te-a suparat ? lol in viziunea mea, lucru asta se poate intampla din doua motive : ori nu-ti pasa de el ori nu constientizezi gravitatea faptelor...
"scaparile" le inteleg si eu da mintitu in fata e cu totu altceva  roll

totusi, cati ani ai tu ???

 

#67 2010-01-14 01:27:58

Finesse
Banat
Inregistrat: 2009-01-16
Mesaje: 3791

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

skumpi a scris:

eu stiu pe cineva carmen, pe al meu... a fost inselat si desi o iubea ca pe ochii din cap s-au despartit , dovada ca barbatii nu prea iarta ! cum zicea cineva mai sus, femeile de obicei nu fac diferenta intre iubire si dependenta ! daca iubesti pe cineva nu inseamna ca trb sa accepti sa-ti calce inima-n picioare ! daca tot il ierti, il ierti din alte considerente nu pt ca il iubesti prea mult....cand vi cu "scuza" asta e ca si cum ai spune " sunt dependenta de el si trebuie sa-l iert ca sa il pot avea langa mine de-acum incolo " ...  ! Iarta-l frate pt ca vezi ca regreta enorm, iarta-l pt ca sti ca in ultima vreme nu ai prea fost langa el sau nu i-ai indeplinit nush`ce fantezii, iarta-l ca e barbat lol iarta-l pt x sau y dar nu ca il iubesti prea mult si nu-ti imaginezi viata fara el... M-a inselat dar ALEG sa-l iert... parerea mea
bine , tema cu inselatu e prea vasta, motivele sunt multe...nush de ce se reia discutia asta over and over again pt ca nu se ajunge nicaieri nustiu

Nu tu l-ai ?nşelat cu vecinul? Parcă aşa ziceai.


Goodnight moon

Offline

 

#68 2010-01-14 01:36:49

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Skumpi , m-a durut al naibii de tare, am fost furioasa pe el , pe ea, si pe mine. Dar eu pe atunci iubindu-l am crezut ca nu are rost sa ii spun ca stiu, pentru ca aveam impresia ca nu o va mai face[ naivitatea,deh], si timp de o luna i-am tot lasat portite sa imi spuna el, pana cand vreo saptamana ii ziceam pe fata si ma mintea rotfl.. Si atunci m-am enervat eu si mai tare..Nu m-am exprimat eu cum trebuia mai sus rodnar ..... Eu nici in prezent nu imi pot imagina cum de l-am iertat si mi-am pus increderea in el din nou rotfl


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#69 2010-01-14 02:13:51

skumpi
Vizitator

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Finesse a scris:

skumpi a scris:

eu stiu pe cineva carmen, pe al meu... a fost inselat si desi o iubea ca pe ochii din cap s-au despartit , dovada ca barbatii nu prea iarta ! cum zicea cineva mai sus, femeile de obicei nu fac diferenta intre iubire si dependenta ! daca iubesti pe cineva nu inseamna ca trb sa accepti sa-ti calce inima-n picioare ! daca tot il ierti, il ierti din alte considerente nu pt ca il iubesti prea mult....cand vi cu "scuza" asta e ca si cum ai spune " sunt dependenta de el si trebuie sa-l iert ca sa il pot avea langa mine de-acum incolo " ...  ! Iarta-l frate pt ca vezi ca regreta enorm, iarta-l pt ca sti ca in ultima vreme nu ai prea fost langa el sau nu i-ai indeplinit nush`ce fantezii, iarta-l ca e barbat lol iarta-l pt x sau y dar nu ca il iubesti prea mult si nu-ti imaginezi viata fara el... M-a inselat dar ALEG sa-l iert... parerea mea
bine , tema cu inselatu e prea vasta, motivele sunt multe...nush de ce se reia discutia asta over and over again pt ca nu se ajunge nicaieri nustiu

Nu tu l-ai ?nşelat cu vecinul? Parcă aşa ziceai.

va what ?? ce vecin, cine ce ? lol nu l-am inselat niciodata de cand suntem oficial impreuna smile eu vorbesc de fosta lui prietena  nustiu

 

#70 2010-01-14 02:15:35

Danusha
New member
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 32

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

Skumpi , m-a durut al naibii de tare, am fost furioasa pe el , pe ea, si pe mine. Dar eu pe atunci iubindu-l am crezut ca nu are rost sa ii spun ca stiu, pentru ca aveam impresia ca nu o va mai face[ naivitatea,deh], si timp de o luna i-am tot lasat portite sa imi spuna el, pana cand vreo saptamana ii ziceam pe fata si ma mintea rotfl.. Si atunci m-am enervat eu si mai tare..Nu m-am exprimat eu cum trebuia mai sus rodnar ..... Eu nici in prezent nu imi pot imagina cum de l-am iertat si mi-am pus increderea in el din nou rotfl

Mi-e cunoscut adevarul asta... e asa de demult..

Offline

 

#71 2010-01-14 02:17:59

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Danusha a scris:

ada.vogue a scris:

Skumpi , m-a durut al naibii de tare, am fost furioasa pe el , pe ea, si pe mine. Dar eu pe atunci iubindu-l am crezut ca nu are rost sa ii spun ca stiu, pentru ca aveam impresia ca nu o va mai face[ naivitatea,deh], si timp de o luna i-am tot lasat portite sa imi spuna el, pana cand vreo saptamana ii ziceam pe fata si ma mintea rotfl.. Si atunci m-am enervat eu si mai tare..Nu m-am exprimat eu cum trebuia mai sus rodnar ..... Eu nici in prezent nu imi pot imagina cum de l-am iertat si mi-am pus increderea in el din nou rotfl

Mi-e cunoscut adevarul asta... e asa de demult..

ce vrei sa spui?


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#72 2010-01-14 02:19:25

Danusha
New member
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 32

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

Danusha a scris:

ada.vogue a scris:

Skumpi , m-a durut al naibii de tare, am fost furioasa pe el , pe ea, si pe mine. Dar eu pe atunci iubindu-l am crezut ca nu are rost sa ii spun ca stiu, pentru ca aveam impresia ca nu o va mai face[ naivitatea,deh], si timp de o luna i-am tot lasat portite sa imi spuna el, pana cand vreo saptamana ii ziceam pe fata si ma mintea rotfl.. Si atunci m-am enervat eu si mai tare..Nu m-am exprimat eu cum trebuia mai sus rodnar ..... Eu nici in prezent nu imi pot imagina cum de l-am iertat si mi-am pus increderea in el din nou rotfl

Mi-e cunoscut adevarul asta... e asa de demult..

ce vrei sa spui?

A nimic personal.. imi pare cunoscuta experienta smile sunt curioasa daca mai esti cu el acum smile

Ultima oara a fost editat de Danusha (2010-01-14 02:19:55)

Offline

 

#73 2010-01-14 02:25:49

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Danusha a scris:

ada.vogue a scris:

Danusha a scris:


Mi-e cunoscut adevarul asta... e asa de demult..

ce vrei sa spui?

A nimic personal.. imi pare cunoscuta experienta smile sunt curioasa daca mai esti cu el acum smile

numai sunt rotfl am scris si in celalalt topic, numai am nevoie de iubire..


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#74 2010-01-14 02:29:57

Danusha
New member
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 32

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

Danusha a scris:

ada.vogue a scris:

ce vrei sa spui?

A nimic personal.. imi pare cunoscuta experienta smile sunt curioasa daca mai esti cu el acum smile

numai sunt rotfl am scris si in celalalt topic, numai am nevoie de iubire..

rotfl

Imi inchipui ca tre sa fii foarte puternica ca sa treci peste asa ceva.. majoritatea nu reusesc. Mai ales barbatii, ca s-a mai zis si mai sus.. am si eu cativa prieteni care cum au fost inselati nici nu-si mai baga prietena in seama, ceea ce mi se pare corect. asa ar trebui sa faca si femeile.. da nush dc nu pot.. pentru mine nu exista scuza la 'te-am inselat' !

Ultima oara a fost editat de Danusha (2010-01-14 02:30:43)

Offline

 

#75 2010-01-14 02:36:12

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Danusha a scris:

ada.vogue a scris:

Danusha a scris:

A nimic personal.. imi pare cunoscuta experienta smile sunt curioasa daca mai esti cu el acum smile

numai sunt rotfl am scris si in celalalt topic, numai am nevoie de iubire..

rotfl

Imi inchipui ca tre sa fii foarte puternica ca sa treci peste asa ceva.. majoritatea nu reusesc. Mai ales barbatii, ca s-a mai zis si mai sus.. am si eu cativa prieteni care cum au fost inselati nici nu-si mai baga prietena in seama, ceea ce mi se pare corect. asa ar trebui sa faca si femeile.. da nush dc nu pot.. pentru mine nu exista scuza la 'te-am inselat' !

eh forgetit, draga mea rotfl eu nu l-am inselat si inca imi mai doream sa fim macar amici , pentru ca a fost un an in care a fost iubitul si cel mai bun prieten al meu. Dar el ,vai doamne, din orgoliu, spune ca eu l-am inselat si din cauza nervilor pe care i faceam eu s-a comportat asa si tot din cauza asta m-a si inselat. Oricum in seara asta ne-am certat, si i-am urat drum bun si cale batuta.. Si el mi-o zis ca pentru el sunt moarta rotfl. Oricum , acum 4 luni zicea ca sunt aleasa lui , ca ma iubeste,ca ar face totul pentru mine. Recunosc il mai iubesc, dar imi e mai bine fara certuri. Ce ma mai apuca seara, cand simt nevoia de afectiune imi mai dau lacrimile.. dar voi trece peste hjarta

Ultima oara a fost editat de ada.vogue (2010-01-14 02:36:59)


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#76 2010-01-14 02:44:12

Danusha
New member
Inregistrat: 2010-01-11
Mesaje: 32

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

ada.vogue a scris:

Danusha a scris:

ada.vogue a scris:


numai sunt rotfl am scris si in celalalt topic, numai am nevoie de iubire..

rotfl

Imi inchipui ca tre sa fii foarte puternica ca sa treci peste asa ceva.. majoritatea nu reusesc. Mai ales barbatii, ca s-a mai zis si mai sus.. am si eu cativa prieteni care cum au fost inselati nici nu-si mai baga prietena in seama, ceea ce mi se pare corect. asa ar trebui sa faca si femeile.. da nush dc nu pot.. pentru mine nu exista scuza la 'te-am inselat' !

eh forgetit, draga mea rotfl eu nu l-am inselat si inca imi mai doream sa fim macar amici , pentru ca a fost un an in care a fost iubitul si cel mai bun prieten al meu. Dar el ,vai doamne, din orgoliu, spune ca eu l-am inselat si din cauza nervilor pe care i faceam eu s-a comportat asa si tot din cauza asta m-a si inselat. Oricum in seara asta ne-am certat, si i-am urat drum bun si cale batuta.. Si el mi-o zis ca pentru el sunt moarta rotfl. Oricum , acum 4 luni zicea ca sunt aleasa lui , ca ma iubeste,ca ar face totul pentru mine. Recunosc il mai iubesc, dar imi e mai bine fara certuri. Ce ma mai apuca seara, cand simt nevoia de afectiune imi mai dau lacrimile.. dar voi trece peste hjarta

Ah.. ei gasesc tot felul de scuze cand inseala! smile Si cred ca nu o sa fie ultima oara cand va certati.. chiar daca nu sunteti impreuna smile oricum ai fost destul de tare din cate am citit pe aici! smile go on!  rock

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.