homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?


#1 2010-01-12 20:17:16

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Eu l-as ierta , binenteles cu conditia sa nu ma mai insele,cred ca oricine mai are drept la o sansa,si cred ca daca iubesti  hjarta stii sa si ierti. Voi ce parere aveti?

Ultima oara a fost editat de mary_micutzadiva (2010-01-12 20:19:39)

Offline

 

#2 2010-01-12 20:18:18

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

parca s-a mai vorbit despre asta dar nu stiu dacaa fost un topic special pt subiectul asta.

nu l-as ierta.
nici el nu m-ar ierta. el cu atat mai putin.


de ce ai sters ?????

Ultima oara a fost editat de adina84 (2010-01-12 20:19:11)

Offline

 

#3 2010-01-12 20:19:01

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Daca o face o data,vede ca il ierti,crezi ca nu te mai insala si a doua oara?cam greu de crezut hmm


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#4 2010-01-12 20:20:31

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Nu stiu daca nu mai face...dar cum am zis merita o sansa oricine...adica daca il iubesc....mie usor sa iert...eu cel putin tongue  par  hjarta

Ultima oara a fost editat de mary_micutzadiva (2010-01-12 20:21:06)

Offline

 

#5 2010-01-12 20:30:06

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Şi dacă ai afla că te-ar fi ?nşelat şi pentru a doua oară l-ai mai ierta?


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-01-12 20:34:04

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Hmmm poate foarte greu dar uite cua ctualul care sun acum de 3 ani mi-ar fi greu sa ma despart de el...tzin enorm la el...ne-am despartit odata (dar nu ca ar insela cineva), era din cauza ca e distanta mare intre orasele noastre dar ne-am impacat si stiu ca am suferit mult atunci...cred ca las ierta...nu sunt geloasa deloc de exemplu daca eu nu am facuto cu el pana acum nu am avut pretentia sa nu se duca so faca cu alta...bine dupa ce am sa o fac...

Offline

 

#7 2010-01-12 20:37:10

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Eu nu l-as ierta. Poate ca mi-as dori sa il pot ierta, dar nu sunt atat de buna incat sa il pot ierta. Cred ca i-as scoate ochii pe tema asta pentru orice. Asa ca nu, nu l-as ierta. Mai are balta peste! tongue

SI in nici un caz nu as putea sa mai fiu cu el dupa ce a fost cu alta, numai calare pe aia mi l-as imagina rotfl

Offline

 

#8 2010-01-12 20:41:44

EasternPrincess
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 708

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu cred ca da... Oricine poate gresi (desi e greu de crezut ca a insela se poate numi "greseala", nu e ceva ce se intampla intr-o secunda, fara sa vrei, ceva "premeditare" tot trebuie... Iar in timpul cat premediteaza ar putea sa se gandeasca mai bine...inclusiv la consecinte....si sa n-o faca)...acum mai depinde si de circumstante, dar in principiu, da. Oricine merita inca o sansa si daca iubesti suficient o acorzi, chiar daca te-a ranit grater

am spus "cred" fiindca n-am fost niciodata in aceasta situatie (daca m-a inselat n-am stiut tongue) si cine stie cum as reactiona daca ar fi vreodata cazul... In teorie e usor sa vorbesti, dar practic nu stiu daca nu i-as tranti usa in nas rodnar desi probabil ca apoi tot eu l-as chema inapoi sa-i mai dau o sansa, sa o mai luam odata de la capat...


Dragostea adevarata este ceea ce surzii pot auzi iar orbii pot vedea (Gabriel Garcia Marquez)
coffestudiu

Offline

 

#9 2010-01-12 20:44:21

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

rotfl2 Hmmm ma simt ciudata ...ca pot ierta . Dar chiar daca il iubiti enorm nu il puteti ierta???????

Offline

 

#10 2010-01-12 20:45:46

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Faptul că nu ai făcut-o cu el p?nă acum schimbă oarecum datele problemei.
?n ceea ce mă priveşte, chiar nu ştiu ce aş face dacă m-ar ?nşela. Nu pot să spun de pe acum ce aş face dacă aş fi ?ntr-o asemenea situaţie... depinde foarte mult de ceea ce aş simţi pe moment, dacă aş avea puterea să ?l iert.
?n cazul ?n care l-aş ierta prima dată şi ar mai face-o o dată... atunci clar nu aş mai avea putere să iert. Mi-aş pierde ?ncrederea ?n el şi aş trăi ?n incertitudine.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#11 2010-01-12 20:46:13

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

dar el daca te iubeste enorm, de ce spoate culca cu alta ?

Offline

 

#12 2010-01-12 20:47:50

Greenvision
Full member
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 241

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

depinde de imprejurari : Daca eram certati / din razbunare / cu cine / cand / unde /

Ultima oara a fost editat de Greenvision (2010-01-12 20:58:52)


ente....

Offline

 

#13 2010-01-12 20:52:04

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Se poate culca cu alta dintro f mare curiozitate...sau cine stie cert e ca nu m-ar interesa de ce daca as vedea ca ii pare foarte rau si chiar ar vrea sa fim impreuna in continuare il iert...poate pe undeva ar fi oarecum si vina mea...

Offline

 

#14 2010-01-12 21:09:51

Pako
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 419

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

eu nu cred ca as putea sa iert asa ceva. o spun cat pot de sincer. nu am fost inselat pana acum,deci nu pot decat sa presupun ce as face. probabil,in situatii exceptionale,si prin absurd,fireste, sa spunem ca as ierta.dar nu as uita niciodata. si de aici totul s-ar duce,vrand nevrand,in jos. deci iertarea mea nu ar fi decat inceputul sfarsitului in relatie.


Anyone can die.Stare into death's eyes but have the courage to live.

Offline

 

#15 2010-01-12 21:13:29

mary_micutzadiva
Full member
Inregistrat: 2008-09-02
Mesaje: 170

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Pako dar tu daca ai insela ai vrea sa fii iertat?big_smile

Offline

 

#16 2010-01-12 21:17:29

Pako
Full member
De la: Brasov
Inregistrat: 2010-01-04
Mesaje: 419

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

mary_micutzadiva a scris:

Pako dar tu daca ai insela ai vrea sa fii iertat?big_smile

dar eu nu o sa insel si iti spun asta cu mana pe inima.nu pot pune problema asupra unui lucru pe care nu il concep.
intr-adevar,prin absurd,daca as insela,n-as avea curajul sa cer iertare. as avea bunul simt sa ies din peisaj. nu m-as putea ierta pe mine insumi,si,chiar daca partenera m-ar ierta,nu m-as mai putea uita in ochii ei.

uite ce e,eu nu sunt genul care sa-si abureasca iubita din 2 vorbe,sa o fac sa creada ca e ok sa ierti inselatul. tu esti de 3 ani cu el,si te-a convins ca e ok sa se duca la altele daca are nevoie strict de sex. ok. ti-ai pus vreodata intrebarea cum a rezistat atat? traiesti in lumea ta,maturizeaza-te,deschide ochii,ca te abureste si te modeleaza de nu te vezi.


Anyone can die.Stare into death's eyes but have the courage to live.

Offline

 

#17 2010-01-12 21:20:48

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Voi in 3 ani nu nimic?Si tu crezi ca 3 ani o facut numa treaba manuala? rotfl cati ani aveti?16?si sunteti impreuna de la 13?


eu,tu si restul lumii...

Offline

 

#18 2010-01-12 21:20:55

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Pako a scris:

mary_micutzadiva a scris:

Pako dar tu daca ai insela ai vrea sa fii iertat?big_smile

dar eu nu o sa insel si iti spun asta cu mana pe inima.nu pot pune problema asupra unui lucru pe care nu il concep.
intr-adevar,prin absurd,daca as insela,n-as avea curajul sa cer iertare. as avea bunul simt sa ies din peisaj. nu m-as putea ierta pe mine insumi,si,chiar daca partenera m-ar ierta,nu m-as mai putea uita in ochii ei.

uite ce e,eu nu sunt genul care sa-si abureasca iubita din 2 vorbe,sa o fac sa creada ca e ok sa ierti inselatul. tu esti de 3 ani cu el,si te-a convins ca e ok sa se duca la altele daca are nevoie strict de sex. ok. ti-ai pus vreodata intrebarea cum a rezistat atat? traiesti in lumea ta,maturizeaza-te,deschide ochii,ca te abureste si te modeleaza de nu te vezi.


Mă bucur că a spus-o cineva smile.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#19 2010-01-12 21:22:36

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Ce ati face daca v-ar insela iubitul/iubita si ati afla ati ierta?

Nu stiu... cred ca trebuie sa fiu pusa in fata faptului implinit.. chiar nu pot sa imi dau cu parerea.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.