homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ai curaj sa spui adevarul???


#1 2011-02-21 14:42:40

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

ai curaj sa spui adevarul???

Buna,
sunt nou pe acest forum, sunt un tip casatorit si citesc acest forum de mult timp. acum dupa ce tocmai am devenit sot, am decis sa imi fac cont sa pot sa imi spun si eu parerea, sa trec la subiect.
Cati/Cate dintre voi v-ati insela partenera/partenerul de viata daca ati fi siguri/sigure ca nu s-ar afla niciodata?????
apelez la sinceriytatea voastra, multumesc

Offline

 

#2 2011-02-21 14:46:01

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu  visslar

Offline

 

#3 2011-02-21 14:49:25

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

merci de raspuns si de sinceritate, desi inca nu 'cunosc' pe nimeni de pe forum imi vine greu sa te identific ca fiind femeie sau barbat.
ar fi de preferat niaste raspunsuri mai complexe, eventual si o mica motivatiepentru a-ti insela partenerul/partenera

va rog sa aveti curajul sa spuneti adevarul, si era sa uit, raspunsul meu este ca mi-as insela sotia daca as fi sigur ca nu afla smile astept si raspunsurile voastre

Ultima oara a fost editat de montan.chevy (2011-02-21 14:55:57)

Offline

 

#4 2011-02-21 15:01:46

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: ai curaj sa spui adevarul???

sunt femeie .  Nu am o motivatie anume pentru care as insela. Motivul acestei actiuni este influentat de o serie de factori (pe care nu doresc sa ii expun) mai mult sau mai putin concludenti, dar care probabil intr-o anumita conjunctura  s-ar putea sa ma determine sa fiu infidela (chiar si cu riscul ca acesta infidelitatea a mea sa fie descoperita)

Ultima oara a fost editat de cornflower (2011-02-21 15:03:10)

Offline

 

#5 2011-02-21 15:25:37

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

credeam ca dupa paravanul unui forum public vor veni multe raspunsuri sincere, dar vad ca deocamdata cititorii sunt mai rezervati in ceea ce priveste raspunsul, deocamdata doar cornflower a raspuns sincer si la obiect, va astept si pe voi dragi colegi de forum

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-02-21 15:27:06

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

mi-as insela sotia daca as fi sigur ca nu afla smile

de ce ai face-o, care sunt motivele tale? de ce te-ai insurat si faci un copil cu o femeie pe care ai de gand sa o inseli?

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-02-21 15:29:10)

Offline

 

#7 2011-02-21 15:27:18

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu nu as face asa ceva, am facut si mi-a parut rau...la inceputurile relatiei cu iubitul meu (acum vreo 6 ani) dar acum nu as mai repeta experienta pentru ca dupa atata timp alaturi de el, am descoperit ca am tot ce imi doresc, liniste, pasiune, siguranta...plus ca imi este si prieten si iubit. Asta este parerea mea  wave


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#8 2011-02-21 15:31:26

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

anca90 a scris:

montan.chevy a scris:

mi-as insela sotia daca as fi sigur ca nu afla smile

de ce ai face-o, care sunt motivele tale? de ce te-ai insurat si faci un copil cu o femeie pe care ai de gand sa o inseli?

sotia mea este o femeie frumoasa din toate punctele de vedere, o iubesc foarte mult, si nu as face-o sa sufere niciodata. dar cand vine vorba de instinct, de atractie, daca as fi sigur ca nu ar afla niciodata as insela-o chiar cu o femeie mai putin frumoasa decat ea. daca ar fi risc de 1% sa afle nu as face-o.

Offline

 

#9 2011-02-21 15:38:16

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

dar stii ca exista si casnicii deschise. nu te tenteaza, nu ar mai fi acelasi farmec? sau stii ca nu ar fi ea de acord?

Offline

 

#10 2011-02-21 15:43:15

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

acum dupa casatorie sunt convins ca nu ar vrea sa ma imparta cu nimeni. fa fel cum nici eu nu vreau sa o impart cu nimeni, este o femeie deschisa la minte (ea chiar a avut o aventura cu o femeie, dupa 5 minute dupa ce a terminat 'aventura' m-a sunat si mi-a zis ca m-a inselat cu o femeie, sincer va spun m-am simtit ca si cum mi-ar fi zis ca a facut un lucru banal, normal etc) nu e vb de farmec, dar poate nu ar intelege ca vreau sa simt si o alta femeie (pur fizic). dintre toate femeiele cu care am fost, cu sotia ma simt cel mai bine. dar totusi parca e nevoie din cand in cand de ceva diferit

Offline

 

#11 2011-02-21 15:44:46

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

credeam ca dupa paravanul unui forum public vor veni multe raspunsuri sincere, dar vad ca deocamdata cititorii sunt mai rezervati in ceea ce priveste raspunsul, deocamdata doar cornflower a raspuns sincer si la obiect, va astept si pe voi dragi colegi de forum

de dupa "paravanul" acestui forum iti raspund si eu daca tot insisti ca nu numai ca nu mi-as insela partenerul ci chiar am o parere al naibii de proasta despre cei/cele care o fac

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2011-02-21 15:45:16)

Offline

 

#12 2011-02-21 15:46:26

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

multumesc de raspuns, cu riscul de a ma repeta, apreciez sinceritatea si participarea la discutie

Offline

 

#13 2011-02-21 15:48:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

uite, nu mi se pare cinstit sa nu vrei sa o imparti cu nimeni, dar ea sa te imparta cu altele si mai mult, pe ascuns. e egoist ce spui tu. mie mi s-ar parea firesc ori sa ii acorzi si ei aceeasi libertate, ori sa sa iti reprimi instinctele fata de alte femei. iubirea ar presupune una din cele 2 variante, zic eu...

Offline

 

#14 2011-02-21 15:55:34

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

anca90 a scris:

uite, nu mi se pare cinstit sa nu vrei sa o imparti cu nimeni, dar ea sa te imparta cu altele si mai mult, pe ascuns. e egoist ce spui tu. mie mi s-ar parea firesc ori sa ii acorzi si ei aceeasi libertate, ori sa sa iti reprimi instinctele fata de alte femei. iubirea ar presupune una din cele 2 variante, zic eu...

sa nu ma intelegi gresit, eu nu ii ingradesc libertatea, poate sa faca din partea mea tot ceea ce considera ea ca ii face placere, o sustin daca e cazul, dar m-ar deranja sa stiu ca ma inseala. sunt un tip mai posesiv, niciodata nu mi-a placut sa imi impart jucariile (nici cele de copil, nici cele de barbat). nu vreau ca ea sa stie ca ma imparte cu alta, ar iesi ceva urat.
eu mi-as face de lucru doar cu o femeie maritata care sa fie pe aceiasi lungime de unda cu mine, fara riscul de a se afla.

Offline

 

#15 2011-02-21 16:05:13

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

riscul e destul de mare, cred ca stii asta. cu atat mai mult cu cat vei avea relatii extraconjugale cu o singura femeie si te vei implica din ce in ce mai mult. sa nu intelegi de aici ca ar fi recomandat sa inseli tot cu alta, pt ca ar interveni riscuri si mai mari: bolile cu transmitere sexuala. te-ai gandit la asta? sunt virusi care se transmit chiar si in contactele cu prezervativ (HPV de ex, cel responsabil de cancerul de col uterin) si nu cred ca te-ai putea ierta daca ti-ai imbolnavi sotia de o boala incurabila (asta daca o iubesti cu adevarat). oricum, si tu poti fi afectat de BTS...

Offline

 

#16 2011-02-21 16:08:25

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Cateva raspunsuri, foarte telegrafice :-) ... am multa treaba astazi...
1. Sunt casatorit si am avut si eu (mai am?) genul acesta de dileme.
2. Tentatiile sunt foarte mari, mai ales cand nu ai avut o experienta (sexuala) foarte bogata inainte de casatorie.
3. Am fost tentat in trecut, practic trebuia doar sa las initiativa "tentatiei" - tinerei in cauza, ptr. ca totul sa vina de la sine. Nu am cedat, si ma felicit si acum...
4. Daca te bazezi pe faptul ca "nu se afla", ei bine, afla ca se va afla pana la urma. Cum vei repara raul produs?
5. Sa presupunem ca este vorba de un instinct primar, foarte greu de controlat, mai ales cand ti se ofera o distractie "pe tava". Scuza-te simplu, spune ca esti casatorit, te ridici si pleci. Iti garantez ca vei fi impacat cu tine insuti, in primul rand. Poate chiar si "tentatia" te va aprecia, si-si va indrepta apoi atentia catre altcineva, care sa fie liber. Asta in cazul in care nu-i vorba de o profesionista....
6. Nu-ti face iluzii, se va afla! Merita sotia ta asta? Vrei sa divortezi rapid, inainte sa fi inteles ce inseamna casatoria?!

Ultima oara a fost editat de mature_man (2011-02-21 16:10:20)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#17 2011-02-21 16:18:21

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

aveti dreptate in unele privinte. Anca90 inca nu am primit raspunsul tau la intrebarea din titlu.
Mature_man iti multumesc pentru sfaturi.
Sa nu credeti ca acuma plec de la servici si imi caut o amanta smile era vb daca ar fi 100% sigur ca nu se afla.
si inca sustin in continuare ca daac ar fi 100% sigur, dar 100% cred ca as face-o, di doar din dorinta de diversitate, fara nici o legatura cu iubirea sau cu casnicia mea

Offline

 

#18 2011-02-21 16:30:41

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

...era vb daca ar fi 100% sigur ca nu se afla.
si inca sustin in continuare ca daca ar fi 100% sigur, dar 100% cred ca as face-o, di doar din dorinta de diversitate, fara nici o legatura cu iubirea sau cu casnicia mea

Stii de ce poti fi 100% sigur?
De faptul ca intr-o buna zi vom muri cu totii.
In rest nu exista 100%.
Te poti insa minti, si poti sa-i minti pe altii foarte bine, daca tot vrei experiente noi si-ti fug ochii dupa altele.
(De ce nu te masturbezi putin?)

De ce nu incerci sa discuti toate astea cu sotia ta?
Nu glumesc!
S-ar putea sa descoperi noi teritorii....

Ultima oara a fost editat de mature_man (2011-02-21 16:31:52)


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#19 2011-02-21 16:49:12

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Recitind totul am vazut acum ca sotia ta te-a inselat cu o femeie...
Apoi te-a sunat etc...
Ce a spus?
I-a placut, s-a simtit chiar asa de vinovata de ce a facut?
Cum a ajuns sa aiba o relatie cu o femeie? S-a lasat dusa de apa sau e ceva in relatia voastra ce lipseste, si atunci a cautat implinirea in alta parte?
Interesant, oricum, subiectul.
Revin, de ce nu discuti direct cu ea?

Sotia mea mi-a marturisit mai demult ca isi doreste sa faca dragoste cu o alta femeie, sa "vada cum e". De aici am dedus multe, printre care si problemele mentionate mai sus...
Dezvaluirea asta m-a si tulburat (excitat foarte tare) dar m-a si facut gelos...
Apoi am inteles ca ea avea nevoie de mai multa tandrete, de mangaieri, de dezmierdare; nu de o penetrare ducea lipsa/dorul.
Mi-am schimbat comportamentul, si iata ca nu mai simte nevoia de noi experiente (lesbi, in cazul nostru).

Discuta deschis cu sotia ta. Alege cu grija momentul, sa fiti relaxati, intr-o stare de armonie...


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.