homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ai curaj sa spui adevarul???-2


#20 2011-02-21 17:00:26

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

sa intamplat in felul urmator: eram iubiti si eu tot ii bateam apropouri sa asducem o alta femeie in patul nostru,  ea zicea ca ar fi si ea curioasa sa o faca cu o femeie si uite asa fiind intr-o seara singura si-a sunat o prietena au iesit in oras, si la intoarcere dupa o butelie de vin le-a luat valul.
dupa ce tipa respectiva a plecat acasa pe la vreo 12 noaptea iubita ma sunat si mi-a povestit. nu am fost suparat , chiar mi spus ca o sa vb cu respectiva sa o facem in 3. am avut aceasta ocazie dar din cauza unei neintelegeri in ceea ce priveste locatia am pierdut sansa. ulterior tipa respectiva a ramas insarcinata cu noul ei prieten si sa casatorit si ea. asa ca sansa a fost aproape dar nu sa concretizat.
atunci iubita mi-a zis ca a fost doar din curiozitate si nu ar mai repeta experienta cu o femeie. satisfacandu-si curiozitatea.
A mai fost odata o ocazie de genu asta cu o colega de studentie de a sotie dar tot asa din cauza unor neintelegeri intre mine si sotie am refuzat desi colega sotiei era in camera alaturata in timp ce noi faceam dragoste.
m-a intrebat sotia: vrei sa o chem si pe ea? raspunsul meu a fost :nu
Si azi regret tongue
Am refuzat deoarece respectiva era o persoana cu care asa am crezut eu ca nu m-as fi simtit in largul meu in pat.

Offline

 

#21 2011-02-21 17:10:42

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

mature_man a scris:

Apoi am inteles ca ea avea nevoie de mai multa tandrete, de mangaieri, de dezmierdare

pai si astea nu le poate obtine de la un barbat? mai degraba tind sa cred ca avea inclinatie si existau tentatii spre asa ceva de mult si la un moment dat curiozitatea a invins. mie imi repugna total ideea de sex cu alta femeie acklad, nu percep cum pt unele/unii poate fi excitanta nustiu

Offline

 

#22 2011-02-21 17:19:09

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Pai eu cred ca s-ar putea ca sotia ta sa nu-si faca atatea probleme ca si tine...
Nu m-ar mira sa te sune intr-o buna zi, si sa te anunte ca tocmai s-a intamplat s-o faca cu altcineva... ma rog, a cam luat-o valu'
Vorbeste cu ea deschis!!!!!!!


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#23 2011-02-21 18:54:37

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Eu nu as insela niciodata. Daca as fi atrasa fizic de un tip, mi-as infrana sentimentele. Daca ar fi sentimente "adevarate" la mijloc, si as incepe sa ma atasez emotional de persoana respectiva si sa prevad un viitor (oricat de scurta ar fi relatia) as incheia relatia actuala. Nu sunt in stare si nu mi se pare normal sa imi bat joc de persoana de langa mine. Nu as putea sa ii calc sentimentele in picioare. Daca as vrea o relatie in afara casatoriei, as fi si gata sa-mi asum consecintele, oricat de urate ar fi acestea.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#24 2011-02-21 19:12:02

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ai curaj sa spui adevarul???

yoyolina a scris:

Eu nu as insela niciodata. Daca as fi atrasa fizic de un tip, mi-as infrana sentimentele. Daca ar fi sentimente "adevarate" la mijloc, si as incepe sa ma atasez emotional de persoana respectiva si sa prevad un viitor (oricat de scurta ar fi relatia) as incheia relatia actuala. Nu sunt in stare si nu mi se pare normal sa imi bat joc de persoana de langa mine. Nu as putea sa ii calc sentimentele in picioare. Daca as vrea o relatie in afara casatoriei, as fi si gata sa-mi asum consecintele, oricat de urate ar fi acestea.

Yoyolina, te rog sa primesti  un buchet de flori (virtuale) din partea mea   smile
Ce ar face distinsul domn daca sotia lui (proaspata) ar avea cateva relatii extraconjugale, cu speranta ca nu se va afla?!
La fel si pentru tanarul sot, una, doua, zece "experiente" sexuale in timpul mariajului, apoi vine acasa zambind frumos, se spala (acum am obsesia spalatului  rotfl  ) si i ia in brate pe sotia lui.
Asta se cheama o casnicie moderna?!
Multumesc, dar nu e pentru mine.

Dar cine suntem noi sa dam sfaturi?


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-02-21 21:15:59

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

daca ar fi 100% sigur, dar 100% cred ca as face-o, doar din dorinta de diversitate, fara nici o legatura cu iubirea sau cu casnicia mea

eu nu pricep cum puteti separa lucrurile in asa mod.  bang iubirea pt ea e una, inselatul e alta.. nu pricep. in logica mea, se cam exclud.
ma ingrozeste chestia asta la barbati...

Offline

 

#26 2011-02-21 21:18:20

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: ai curaj sa spui adevarul???

si uite asa ajungem la concluzia ca iubirea dureaza 3 ani si apoi de plictiseala de o persoana trecem la urmatoarea/urmatorul rotfl2 (doamne mare ti-e gradina...poarta e deschisa si prostii sar gardu`  dumbom  )

Offline

 

#27 2011-02-21 22:13:13

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: ai curaj sa spui adevarul???

nu as insela pentru ca nu as promite nimanui fidelitate! smile atata timp cat sunt om, deci prin definitie supusa tentatiilor, prefer sa fiu sincera de la inceput si sa nu bag mana in foc pentru mine, constienta fiind ca, mai devreme sau mai tarziu, s-ar putea sa ma ard! smile oricum nu as sta nici moarta langa un barbat posesiv si gelos! wink apreciez mult atunci cand intalnesc un barbat care imi respecta intimitatea si nevoia de o oarecare independenta, si care este la randul lui capabil sa-si recunoasca niste slabiciuni firesti!


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#28 2011-02-21 22:25:35

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: ai curaj sa spui adevarul???

adina84 a scris:

montan.chevy a scris:

daca ar fi 100% sigur, dar 100% cred ca as face-o, doar din dorinta de diversitate, fara nici o legatura cu iubirea sau cu casnicia mea

eu nu pricep cum puteti separa lucrurile in asa mod.  bang iubirea pt ea e una, inselatul e alta.. nu pricep. in logica mea, se cam exclud.
ma ingrozeste chestia asta la barbati...

adina sexul =/= iubire, poti face sex fara iubire atat ca barbat cat si ca femeie. atata timp cat te atrage un barbat sau o femeie si vrei sa faci sex cu ea, nu trebuie sa ai ceva sentimente pentru persoana respectiva

asa cum poti iubi pe cel de acasa (si da, si femeile fac sex cu altii, nu doar barbatii separa lucrurile, si o fac destul de des si fara (re)sentimente), fizic, fiziologic, hormonal vrei sa faci sex cu altii.

nu zic "hai sa inselam cu totii" insa nu imi place cand vad ca persoanele sunt etichetate doar dupa sex. stiu atatea femei care sunt niste... vai de mama lor, se duc din pat in pat desi au relatii stabile, si cand aud chestii de genul "barbatii sunt porci, insala pe toate drumurile, saracele femei" mai ca imi vine rau.


nu spun ca nu as face-o. nu bag mana in foc pentru nimeni, nici macar pentru mine. nu sunt genul care sa sara din pat in pat, insa nu stiu daca nu apare maine Fat Frumos si imi suceste mintile in asa hal incat pic in vraja lui. totul este posibil... desi pana acum nu am facut-o, nu pot spune cu certitudine ca pe parcursul vietii mele nu o sa pot calca stramb


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#29 2011-02-21 22:25:56

Britney
Full member
De la: Somewhere
Inregistrat: 2007-03-16
Mesaje: 388

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu una ... zic ca n-as face-o . Dar pana la urma .... niciodata sa nu spui niciodata. Cine stie ce se intampla ?

Offline

 

#30 2011-02-21 22:45:27

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: ai curaj sa spui adevarul???

nu l-as insela! sunt iubita, respectata, inteleasa...fericita. nu as putea! sa coboare dzeu din ceruri sa-mi spuna ca al meu prieten nu ar afla daca l-as insela si tot n-as putea sa-i fac asa ceva. m-as dezamagi pe mine in primul rand...si cred ca as avea niste remuscari de n-as mai putea dormi noaptea dupa si probabil m-as uri atat de mult incat i-as spune lol ar fi o povara mult prea mare pe umerii mei mici lol


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#31 2011-02-22 09:43:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

sleeping_beauty a scris:

si uite asa ajungem la concluzia ca iubirea dureaza 3 ani si apoi de plictiseala de o persoana trecem la urmatoarea/urmatorul rotfl2 (doamne mare ti-e gradina...poarta e deschisa si prostii sar gardu`  dumbom  )

cei care insala sau isi doresc sa insele sunt "prosti"? roll prea usor jignesti...

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-02-22 09:44:11)

Offline

 

#32 2011-02-22 10:23:53

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ai curaj sa spui adevarul???

coraline, stiu ca si femeile fac asta. nu doar "porcii de barbati" smile dar ma refer la ei pt ca asta ma roade.
eu nu pot sa separ sentimentele de fizic. nu as putea sa ma culc cu un tip doar pt ca arata bine si ma atrage. mi se face rau cand ma gandesc ca as ajunge cu unul in pat, ca m-ar atinge, penetra....  acklad altul decat omul pe care il iubesc.

Offline

 

#33 2011-02-22 10:45:39

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

din cate am inteles din alte forum-uri si alte discutii din acest forum, o aventura venita la timpul potrivit, indiferent de care partener e comisa ajuta la bunul mers al casniciei.

Offline

 

#34 2011-02-22 11:19:35

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

din cate am inteles din alte forum-uri si alte discutii din acest forum, o aventura venita la timpul potrivit, indiferent de care partener e comisa ajuta la bunul mers al casniciei.

rotfl

Offline

 

#35 2011-02-22 11:20:27

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

wow ajuta??? cum asa?

Offline

 

#36 2011-02-22 11:22:36

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: ai curaj sa spui adevarul???

nustiu "mi-am luat doza de noutate, acum ma intorc acasa la inocentul/a care ma asteapta, si cand mi se acreste iar de monotonie, o iau de la inceput"


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#37 2011-02-22 11:22:39

mature_man
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-02-17
Mesaje: 163

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

din cate am inteles din alte forum-uri si alte discutii din acest forum, o aventura venita la timpul potrivit, indiferent de care partener e comisa ajuta la bunul mers al casniciei.

Pai atunci ce mai astepti?!
Da-i bice aventurii, la propriu si la figurat.
Si intre doua aventuri, nu uita s-o intrebi si pe sotia ta cum o mai duce...
Ah, era sa uit, sotia nu trebuie sa afle, sau asta nu mai scria pe forumuri?

PS. Scuza-ma ca sunt sarcastic, dar nu m-am putut abtine...  sm
Ma intreb ce rost mai are subiectul deschis de tine daca tu esti deja edificat asupra binefacerilor aventurilor extraconjugale.

Doar o ultima intrebare:
Sa intelegem ca sunt benefice mariajului vostru si aventurile sotiei?
Bineinteles cu conditia sa se spele bine dupa, nu?!  rotfl2
Si utie asa, din aventura in aventura, nu mai stim al cui e copilul cesafac
Exagerez, nu ma lua in seama, Chevy.


Decat sa mori cu regrete, mai bine traiesti cu amintiri.

Offline

 

#38 2011-02-22 12:06:22

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Mai Chevy, tu nu pari genul de om pregatit de casatorie... adica ideile tale sunt usor puerile, si nu mi-o lua in nume de rau...

Daca vrei siguranta 100% ca nu va afla sotia ta, pey poti sa te impaci cu ideea ca nu vei avea o aventura, ever. Nu exista asa, 100% sigur. Vb lui mature, 100% sigura e numai moartea.

Eu inteleg nevoia asta, umana de altfel, de diversitate.. omul nu e facut sa fie monogam... dar tu cam amagesti singur asa. O aventura presupune risc, nu degeaba ii zice aventura. Daca te mananca si vrei cu alta... bafta ta. Poate prima data o sa ai noroc sa dai de o gagica intelegatoare, care sa vrea si ea doar sex... Poate ai noroc si a doua oara, si a treia... dar stii ca ulciorul nu merge de multe ori la apa.

Impaca-te cu ideea ca o aventura extra-conjugala implica niste riscuri mari si niste consecinte. Daca esti pregatit sa le accepti, go for it. Dar sa stii ca indiferent cat de bun ti se pare sexul pe moment, odata ce te-ai ars si ai ranit persoana iubita, lucrurile sunt foarte greu de reparat


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.