homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ai curaj sa spui adevarul???-3


#39 2011-02-22 16:11:41

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

pana la urma cel mai bine e sa faca fiecare ce vrea si ce il tai capu. apropo, sunt convins ca daca eu fiind din orasul x si partenara cu care imi voi insela sotia sa fie din orasul y iar noi ne intalnim in orasul z sa ii spuneti voi lu mutu ca o as afle sotia mea smile. era doar o ipoteza.
ca sa nu deviem de la subiect ii aspeptam pe toti cu un raspuns sincer la intrebarea din titlu.
respectele mele
si apropo Lealina poate ai inteles tu gresit, sau nu m-am exprimat eu corect, dar intentia mea nu este de a-mi insela sotia toata viata cu n-sprezece mi de femei, ma refer la faptul ca daca o sa am vreodata ocazia, acum sau peste 10 ani cred ca o s-o fac daac sunt sigur ca nu se afla

Ultima oara a fost editat de montan.chevy (2011-02-22 16:14:27)

Offline

 

#40 2011-02-22 16:24:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy a scris:

psunt convins ca daca eu fiind din orasul x si partenara cu care imi voi insela sotia sa fie din orasul y iar noi ne intalnim in orasul z sa ii spuneti voi lu mutu ca o as afle sotia mea smile

nu se stie in ce moment iti scapa porumbelul. fata de sotie sau fata de un prieten care duce vorba mai departe. la un "pahar de vorba", de exemplu. o astfel de experienta te poate afecta si pe tine in vreun fel (la nivelul constiintei, ma refer) si atunci o sa pari schimbat in fata sotiei, se va prinde singura ca s-a intamplat ceva. sau pur si simplu iti scapa un detaliu minor si vei fi prins cu minciuna. eu zic ca nu-i asa simplu, mai gandeste-te. de fapt vorbesc degeaba, ca daca tu ai chestia asta in cap, sigur o s-o faci neutral.

Offline

 

#41 2011-02-22 17:17:28

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Repet, nu exista 100% sigur... Poate nu se afla maine, poimaine... dar la un mom dat tot iese un porumble, vb ancai. Sau dai de banuit fara sa realizezi asta si sotia face pe detectivul lol
Si n era un numar aleatoriu, dar, de obicei, cand inseli o data, inseli si a doua, chit ca la distanta mai mare de timp smile
Nu judec pe nimeni. Personal, fidelitatea mi se pare un concept plin de nuante si care lasa loc la multe interpretari.
Si on-topic, nu inteleg de ce tii tu neaparat sa stii daca lumea mai da pe de laturi. lol Te face sa te simti mai bine daca stii ca o mai comit si altii/altele?


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#42 2011-02-22 18:49:11

luisjota
Hero member
De la: ...madrid al cielo
Inregistrat: 2009-12-27
Mesaje: 2070

Re: ai curaj sa spui adevarul???

sa facem diferentza:

cand e vb de dragoste, sentimente si "indragostire" nu poti insela, pentru ca nu-ti iese, nu ai cum, iubesti prea mult si nici nu concepi sa inseli...e normal si placut hjarta
insa cine inseala o face pentru ca nu-si iubeste (indeajuns) iubita, prietena, sotia...
exista un moment in relatie, cam intre 1-3 ani...in care iubirea, pasiunea oarba si dragostea neconditionata dispare (cam in 95% din cazuri...)
dar multe relatii continua, chiar daca nu mai exista dragoste si apare inevitabil infidelitatea:P
majoritatea suntem infideli la un moment dat in viata noastra, desi nu critic pe nimeni...


fucking perfect...

Offline

 

#43 2011-02-22 21:20:19

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: ai curaj sa spui adevarul???

luisjota a scris:

cand e vb de dragoste, sentimente si "indragostire" nu poti insela, pentru ca nu-ti iese, nu ai cum, iubesti prea mult si nici nu concepi sa inseli...e normal si placut hjarta

+1


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2011-02-22 21:44:36

Izza_bella
Full member
Inregistrat: 2010-12-07
Mesaje: 310

Re: ai curaj sa spui adevarul???

coraline a scris:

adina84 a scris:

montan.chevy a scris:

daca ar fi 100% sigur, dar 100% cred ca as face-o, doar din dorinta de diversitate, fara nici o legatura cu iubirea sau cu casnicia mea

eu nu pricep cum puteti separa lucrurile in asa mod.  bang iubirea pt ea e una, inselatul e alta.. nu pricep. in logica mea, se cam exclud.
ma ingrozeste chestia asta la barbati...

adina sexul =/= iubire, poti face sex fara iubire atat ca barbat cat si ca femeie. atata timp cat te atrage un barbat sau o femeie si vrei sa faci sex cu ea, nu trebuie sa ai ceva sentimente pentru persoana respectiva

asa cum poti iubi pe cel de acasa (si da, si femeile fac sex cu altii, nu doar barbatii separa lucrurile, si o fac destul de des si fara (re)sentimente), fizic, fiziologic, hormonal vrei sa faci sex cu altii.

nu zic "hai sa inselam cu totii" insa nu imi place cand vad ca persoanele sunt etichetate doar dupa sex. stiu atatea femei care sunt niste... vai de mama lor, se duc din pat in pat desi au relatii stabile, si cand aud chestii de genul "barbatii sunt porci, insala pe toate drumurile, saracele femei" mai ca imi vine rau.


nu spun ca nu as face-o. nu bag mana in foc pentru nimeni, nici macar pentru mine. nu sunt genul care sa sara din pat in pat, insa nu stiu daca nu apare maine Fat Frumos si imi suceste mintile in asa hal incat pic in vraja lui. totul este posibil... desi pana acum nu am facut-o, nu pot spune cu certitudine ca pe parcursul vietii mele nu o sa pot calca stramb

T sustin la ideea aia.Ai dreptate.
montan.chevy ..daca tu esti ok cu asta,poti s o faci cu x din acelasi oras si s nu se afle.Poti s o faci cu 10 din x si s nu stie nici una de alta,ideea e cat de bine sti s simulezi,acoperi..etc.Dar eu te.as sfatui doar s ai tu constinta impacata.
Cat despre mine insumi la fel nu bag mana in foc,dar asa din mintea mea acum nu nu as face asta.


cold

Offline

 

#45 2011-02-22 22:29:39

alisa_xena2
New member
Inregistrat: 2011-02-19
Mesaje: 8

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu sigur l-as insela

Offline

 

#46 2011-02-22 22:57:47

Soulshard
Banat
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 5717
Site

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu si inselatul....baba si mitraliera.
first of all n'as practica asa ceva pentru nimic in lume. nu concep ideea de a insela. nu'mi veniti cu argumente contra pentru ca ma stiti foarte bine ca nu's genul.
second of all...daca...DACA prin absurd intr'o viata....as face asa ceva in prima faza nu as spune nimic. intai astept sa vad in ce fel ma afecteaza pe mine ce am facut (ma refer la nivel sentimental) si daca simt ca pot continua relatia abia apoi marturisesc.
toate ca toate...cel care inseala nu merita iubit (cu mici exceptii). e doar parerea mea.

Ultima oara a fost editat de Soulshard (2011-02-22 22:58:16)


Imperfect man in a perfect world. Why do i even exist?
Cand pun ochiul in luneta curat tot de pe planeta.

Offline

 

#47 2011-02-23 10:03:35

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: ai curaj sa spui adevarul???

montan.chevy spui ca ai insela decat daca ai fi sigur 100% ca nu afla sotia ta ... si atunci unde mai e tot suspansul unei relatii extraconjugale ? trebuie sa ramana macar un mic procent de nesiguranta in ceea ce priveste sansele sotie de a afla, si in legatura cu intrebarea din titlul subiectului  " ai curaj sa spui adevarul ? " iti spun doar ca eu nu cred ca tu ai curaj sa spui adevarul, sa recunosti ca ai insela.  Sa inseli sub paravanul sigurantei ca partenera n-ar afla nu reprezinta curajul de a spune adevarul, daca toti am stii ca se poate insela fara ca partenerul sa afle  ar fi toata planeta asta un mare pat.

Offline

 

#48 2011-02-23 10:15:08

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ai curaj sa spui adevarul???

luisjota a scris:

sa facem diferentza:

cand e vb de dragoste, sentimente si "indragostire" nu poti insela, pentru ca nu-ti iese, nu ai cum, iubesti prea mult si nici nu concepi sa inseli...e normal si placut hjarta
insa cine inseala o face pentru ca nu-si iubeste (indeajuns) iubita, prietena, sotia...

exact ! asta este. nu exista "o/il iubesc foarte mult dar asta nu are legatura cu faptul ca o/il insel".
ori nu iubesti deloc ori nu iubesti destul si artunci ce rost mai are ? indiferent de factorii implicati (datorii morale, copii, familie etc...)

Offline

 

#49 2011-02-23 12:12:41

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ai curaj sa spui adevarul???

eu nu as putea sa il insel. desi nu am avut alti barbati inainte de casatorie (sotul meu a fost primul) tot nu as putea sa insel.  nu sunt genu`. daca as face`o, probabil remuscarile m`ar omori incet-incet. asa ca prefer sa stau cumintica in banca mea, deoarece am langa mine un om care ma iubeste nespus de mult si care imi acorda toata atentia cuvenita.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#50 2011-02-23 12:18:26

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

cornflower a scris:

montan.chevy spui ca ai insela decat daca ai fi sigur 100% ca nu afla sotia ta ... si atunci unde mai e tot suspansul unei relatii extraconjugale ? trebuie sa ramana macar un mic procent de nesiguranta in ceea ce priveste sansele sotie de a afla, si in legatura cu intrebarea din titlul subiectului  " ai curaj sa spui adevarul ? " iti spun doar ca eu nu cred ca tu ai curaj sa spui adevarul, sa recunosti ca ai insela.  Sa inseli sub paravanul sigurantei ca partenera n-ar afla nu reprezinta curajul de a spune adevarul, daca toti am stii ca se poate insela fara ca partenerul sa afle  ar fi toata planeta asta un mare pat.

pai eu am zis ca as insela, asta e raspunsul meu la intrebarea din titlu.
am curajul sa spun ca as insela daca as sti ca nu s-ar afla.
asta era si intrebarea, bineinteles in contextul dat: daca ai sti ca nu s-ar afla, ai insela????
(asta e intrebarea) titlul se referea la sinceritatea fiecaruia

Offline

 

#51 2011-02-23 12:31:01

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: ai curaj sa spui adevarul???

atunci ce rost mai are o relatie extraconjugala daca e 100% sigur faptul ca ea va ramane doar pentru tine? Pana la urma nu riscul de a fi prins e acel element care face ca o astfel de aventura sa fie mai picanta ?
si cum am scris mai sus daca ar fi o modalitate prin care sa stii ca infidelitatea nu va fi desconspirata atunci toti ne-am perinda printr-un mare pat , pentru ca pana la urma de ce sa nu recunoastem ca sunt multi aceia care nu inseala doar de frica sa nu fie prinsi.

Offline

 

#52 2011-02-23 12:48:45

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

cornflower a scris:

atunci ce rost mai are o relatie extraconjugala daca e 100% sigur faptul ca ea va ramane doar pentru tine? Pana la urma nu riscul de a fi prins e acel element care face ca o astfel de aventura sa fie mai picanta ?

el vrea diversitate, nu situatii tensionate

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-02-23 12:49:37)

Offline

 

#53 2011-02-23 12:56:56

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Nu prea se aplica descrierea topicului in relatia mea but here's my two cents.

In primul rand (pt cei noi care nu au citit diverse post-uri si opinii ale mele) i have an open relationship. Deci pot foarte bine sa zic oricand ca m-am culcat cu cineva ca nu ne despartim din chestia asta (she can do the same i'm ok with it, macar la nivel teoretic pt ca pana acum nu i-a trebuit un altul). Deci da as avea curajul sa recunosc si am recunoscut ca in cei 4 ani de relatie mi-am dorit alte tipe... unele la 2-3 luni dupa ce a inceput relatia. Nu am apucat sau nu am incercat sa ma culc cu ele pana acum. Dar dupa parerea mea e tot una daca iubitul iti zice ca se simte atras de o tipa si ca daca apuca vreo ocazie o sa profite de ea.

Daca tot zici ca esti posesiv. De ce nu ii zici ca vrei sa posezi si pe altele din cand in cand? Eu nu ineleg baietii (ca nu poti fii considerat barbat daca nu esti capabil sa iti asumi responsabilitatea pt felul de a fii si faptele facute) vor sa aibe mai multe inseala dar nu vor sa afle partenera. Ce castigi din faptul ca nu stie? Sau ti-e frica sa nu o pierzi? Ca evident ca apare sansa sa isi doreasca si ea altii, si cum gaseste unul mai bun isi ia zborul si te lasa cu cuibul gol.

Ahh... si faptul ca ai curajul sa spui adevarul sub anonimat unor straini... nu se cheama curaj... pot sa zic acum sa sunt gay si ca toate povestile astea sunt inventate eu defapt imi doresc sa o iau in cur.... Big deal. Nimeni nu te stie, nimeni nu poate sa te schimbe. Daca era vorba de curaj intrebai, daca ea nu are cum sa afle tu i-ai spune? Ca sa te numesti curajos ca ai face si o recunosti pe forum mi se pare o ipocrizie. (Then again cand vine vorba de ipocrizie barbatii mi se par cei mai ipocriti cu valorile lor morale si "regulile" lor care se schimba cand e vorba de ei.)

Ultima oara a fost editat de nimenialtu (2011-02-23 13:04:56)


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#54 2011-02-23 13:04:37

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: ai curaj sa spui adevarul???

nimenialtu, deci aveti un "open relationship" doar la nivel teoretic, nu? din moment ce in 4 ani niciunul nu a profitat de acest caracter declarat al relatiei... mai auzisem ca daca declari o relatie deschisa, se pierde interesul de a mai "insela", tocmai din motivele expuse de cornflower. deci fetelor, uneori e si asta o metoda de a tine barbatii langa voi wink - dar are totusi un risc mare smile

Offline

 

#55 2011-02-23 13:08:01

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: ai curaj sa spui adevarul???

well da in 4 ani nu am facut asta... Nu e vorba ca nu am avut interes... pur si simplu nu sunt dispus sa aloc prea mult timp ca sa agatz o tipa... aia tot 3 gauri are. Si poate sunt insensibil, dar nu mi se pare diferenta mare in felul cum se simte de la fata la fata ca sa justifice efortul.

Si am mai spus pe undeva... vreau sa fiu sigur ca si prietena e de acord. Nu dau cu sutul cand stiu ca ea nu e pregatita sa vin cu zambetul pe buze acasa si sa-i zic ca mi-am tras-o cu o colega sau stiu eu ce tipa gasita pe retele de socializare.


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

#56 2011-02-23 13:19:40

montan.chevy
New member
Inregistrat: 2011-02-15
Mesaje: 41

Re: ai curaj sa spui adevarul???

nimenialtu a scris:

Nu prea se aplica descrierea topicului in relatia mea but here's my two cents.

In primul rand (pt cei noi care nu au citit diverse post-uri si opinii ale mele) i have an open relationship. Deci pot foarte bine sa zic oricand ca m-am culcat cu cineva ca nu ne despartim din chestia asta (she can do the same i'm ok with it, macar la nivel teoretic pt ca pana acum nu i-a trebuit un altul). Deci da as avea curajul sa recunosc si am recunoscut ca in cei 4 ani de relatie mi-am dorit alte tipe... unele la 2-3 luni dupa ce a inceput relatia. Nu am apucat sau nu am incercat sa ma culc cu ele pana acum. Dar dupa parerea mea e tot una daca iubitul iti zice ca se simte atras de o tipa si ca daca apuca vreo ocazie o sa profite de ea.

Daca tot zici ca esti posesiv. De ce nu ii zici ca vrei sa posezi si pe altele din cand in cand? Eu nu ineleg baietii (ca nu poti fii considerat barbat daca nu esti capabil sa iti asumi responsabilitatea pt felul de a fii si faptele facute) vor sa aibe mai multe inseala dar nu vor sa afle partenera. Ce castigi din faptul ca nu stie? Sau ti-e frica sa nu o pierzi? Ca evident ca apare sansa sa isi doreasca si ea altii, si cum gaseste unul mai bun isi ia zborul si te lasa cu cuibul gol.

Ahh... si faptul ca ai curajul sa spui adevarul sub anonimat unor straini... nu se cheama curaj... pot sa zic acum sa sunt gay si ca toate povestile astea sunt inventate eu defapt imi doresc sa o iau in cur.... Big deal. Nimeni nu te stie, nimeni nu poate sa te schimbe. Daca era vorba de curaj intrebai, daca ea nu are cum sa afle tu i-ai spune? Ca sa te numesti curajos ca ai face si o recunosti pe forum mi se pare o ipocrizie. (Then again cand vine vorba de ipocrizie barbatii mi se par cei mai ipocriti cu valorile lor morale si "regulile" lor care se schimba cand e vorba de ei.)

pt nimeni altu sau nimeni.......... subiectul meu nu se refera la curajul de a-ti insela partenerul/partenera, imi pare rau ca nu ai inteles, cuvantul 'curaj' din titlu se refera la faptul de a posta aici convingerea ta. adica daca ai insela sau nu. cine nu are un raspuns concret la aceasta intrebare poate ocoli subiectul meu. nu am deschis acest forum sa fiu pus la zid de diferite persoane.
repet intrebarea pentru cei care poate nu au inteles de la inceput: daca ai fi convins ca nu s-ar afla niciodata ti-ai insela partenerul/partenera??


si tot pentru nimeni altu sau altu........nu are nici op relevanta cat timp iti trbuie tie sa iti faci rost de o amanta, chiar nu ne intereseaza ca dureraza 10 ani sau 10 zile. daca e sa vb concret facand abstractie de textele de agatat de pe google, sau indiferent ce metoda ai folosi, daca ai avea o femeie frumoasa langa tine intr-o camera de hotel dispusa la nazdravani..........sa nu imi zici ca te-ai cara de acolo in fuga.
daca chiar te-ai cara.............esti acel barbat din 10000000(nici nu stiu cate zerouri sa pun) alti barbati care nu s-ar cara. poate te cari si tu dar nu inainte de a........

dupa cum ziceam astept raspunsuri la tema subiectului, fara aberatii, mai ales din partea unor barbati care zic ca nu ar face asta nici in ruptul capului smile

Ultima oara a fost editat de montan.chevy (2011-02-23 13:25:33)

Offline

 

#57 2011-02-23 13:27:46

nimenialtu
Full member
Inregistrat: 2009-09-13
Mesaje: 650

Re: ai curaj sa spui adevarul???

Am si abordat acest curaj. Am zis mai sus, ca nu cere cine stie ce curaj sa spui ca ai vrea diversitate in viata ta. Faptul ca mi-as trage-o si cu altele daca se iveste ocazia si vreau nu mi se pare un secret... Ceea ce expui tu aici cred ca nu surprinde pe multi/multe. Vorba aia, se zice ca toti barbatii inseala (chiar daca nu e adevarat si unii sunt mongami convinsi, regula e ca maj barbatilor ar mai vizita si alte femei). Deci felicitari ca ai avut curajul sa ne expui acest adevar stiu de multi si ca esti printre putinii care probabil or sa posteze si buletinul pe aici ca sa stim si noi cine esti. Din cele x miliarde de barbati tu ai avut un curaj nemaipomenit. Imi pare rau ca nu am vazut asta initial.

Singura chestie care mi se pare oarecum curajoasa este ca ai postat ceva ce tu aparent consideri destul de intim si foarte personal. E clar ca nu ai vrea sa alfe nevasta despre atitudinea ta si da, recunosc, asta cere un oarecare curaj. Dar iarta-ma daca mie mi se pare putin. Si nu te supara dar nu pot sa fiu de acord cu ideea ca iti minti persoana care chiar daca nu iti este jumpatatea (pt ca deh, cu totii simtim niste lipsuri chiar si cu cei de langa noi) totusi este mai importanta decat oricare alta femeie (sau asa ai descris-o tu). Recunosc ca nu stiu ce e in capul femeilor si poate multe zic ca prefera sa nu stie, daca sunt mintite dar fericite e mai bine decat sa stie si sa fie nefericite. Eu am decis sa nu am probleme de constiinta si sa ii zic in cel mai scurt timp posibil prietenei.

Bun... pentru ca aparent nu ai citit OPEN RELATIONSHIP inainte. Evident ca as face. Daca vreau si se poate o sa fac. Fuck it... daca aia nu se lasa cu una cu doua si tot as incerca sa o seduc ca sa zic asa si sa o am macar odata. Ca de acolo vad eu daca merita repetata experienta si de cate ori. Deci da, as face. Dar nu e nimic nou sub soare pt ca asa cum spui si tu sunt multe zerouri dupa acel 1 care sa faca asta.

Ultima oara a fost editat de nimenialtu (2011-02-23 13:32:22)


What's the best thing about a blow job?
Ten minutes of silence.

http://27.media.tumblr.com/tumblr_lio9k … o1_500.jpg big_smile

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.