homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Smartphone-urile


#1 2011-12-06 13:37:04

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Smartphone-urile

propun sa ne spunem aici parerea despre ele...
daca avem sau nu unul si daca nu avem daca ne dorim un astfel de telefon?
de asemenea pentru cine are si se pricepe mai bine sa ii ajute pe cei mai nepriceputi de aici...big_smile
daca mai exista un topic la fel sau deranjeaza imi cer scuze...

si daca tot am deschis topic...sa imi spun eu parerea prima...nu am inca un astfel de telefon,dar voi avea in curand si am o vaga impresie ca va fi telefonul mai destept ca mine(a mai zis cineva ceva de genu pe forum)...asta nu pentru k as fi proasta sau mai stiu eu ce,pur si simplu cred k va fi mai greu pana ma obisnuiesc...


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 



#2 2011-12-06 13:43:07

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Smartphone-urile

Eu nu am si nici nu imi voi lua curand dar si cand imi voi lua o sa am aceiasi impresie lol


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#3 2011-12-06 13:48:22

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: Smartphone-urile

bine k nu is singura kareste:))


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

#4 2011-12-06 15:48:27

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Smartphone-urile

Daca asta credeti, de ce va mai luati? E clar ca nu aveti nevoie de ele, doar ca sa fiti in trend?

Offline

 

#5 2011-12-06 16:28:39

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Smartphone-urile

idem sophie. Eu unu cred ca telefonul il iei in functie de nevoi, nu pentru ca asa e "moda".

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2011-12-06 17:33:29

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Smartphone-urile

Exact. Eu personal am nevoie de mail ca de apa,iar un alt telefon nu-mi permite rapiditatea pe care mi-o ofera smartphone-ul. Primesc mail-urile instant,nu stau sa incarc 100 de pagini. Asta e doar un exemplu.
Si au multe functii care ma ajuta in viata de zi cu zi. Nu mi-am luat asemenea telefon doar ca e in trend neutral

Offline

 

#7 2011-12-06 19:17:00

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Smartphone-urile

Al meu nu cred ca e smartphone, dar pot sa-mi verific mailul pe el. Si sa intru pe alte site-uri daca e nevoie, dar mi se pare anevoios fara mouse. Nu stiu exact care e diferenta intre al meu si un smartphone. Poate si el meu e, dar nu stiu eu ... E nokia C3.
In rest, am mai zis, eu am o problema cu tochscreen-ul, mai mult decat cu telefonul in sine, adica ma dispera telefoanele fara butoane suficiente.

La un moment dat nu intelegeam care e faza cu telefoanele, de ce le place unora sa le schimbe tot la cateva luni pe cand apare cate un model nou. Apoi m-am prins ca si eu fac lucruri pe care altii nu le inteleg (cum ar fi de ce trebuie sa am pantofi de toate culorile sau pantofi asortati la toate hainele) si dintr-o data totul are logica. Fiecare cu pasaricile lui.  lol


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#8 2011-12-06 20:16:35

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Smartphone-urile

Nu e smartphone C3, e un telefon simplu, cu mult mai putine functii decat un smartphone. Am si eu, e simpatic, dar are o chestie care ma scoate din sarite si evit sa-l folosesc in perioada cand se schimba ora.

Am si eu o intrebare, poate e penibila, daca ai wi-fi pe telefon e necesar sa ai internetul activat pe telefon? Si platesti daca intri pe internet? Sau wi-fi iti ofera posibilitatea de a te conecta la o anumita retea fara sa platesti daca navighezi pe internet?

Offline

 

#9 2011-12-06 20:31:13

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Smartphone-urile

Wi-fiul il activezi atunci cand vrei sa te conectezi la o retea wireless, fara sa platesti nimic
iar daca doresti sa ai internet mobil, necesita activarea unei optiuni de date de la operatorul de telefonie tongue


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#10 2011-12-06 20:51:24

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Smartphone-urile

Karina_ a scris:

Nu e smartphone C3, e un telefon simplu, cu mult mai putine functii decat un smartphone. Am si eu, e simpatic, dar are o chestie care ma scoate din sarite si evit sa-l folosesc in perioada cand se schimba ora.

Am si eu o intrebare, poate e penibila, daca ai wi-fi pe telefon e necesar sa ai internetul activat pe telefon? Si platesti daca intri pe internet? Sau wi-fi iti ofera posibilitatea de a te conecta la o anumita retea fara sa platesti daca navighezi pe internet?

Care e aia? Ca iti f$^& toate alarmele din calendar?  lol Eu asta am patit. Am 2 chestii pt care suna zilnic si la un moment dat mi le-a mutat cu 2h mai devreme. Noroc ca nu mi-a facut asa si cu programarile si reminder-ele ca dadeam cu el pe geam. In rest, sa fie sanatos.

La intrebarea ta, asa e. Eu cand l-am luat pe asta, inainte sa-mi iau abonament cu net, ma conectam la router-ul din casa.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#11 2011-12-06 20:54:50

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Smartphone-urile

eu am smartphone, nu am nevoie neaparata de el, nu mor daca nu intru pe fb sau mail mereu, insa imi place big_smile am job care nu imi permite acces la net si nici timp sa ajung acasa in timp deci este util. este frumos, destept si bun la toate lol
poate ca e trend, poate ca e fitza, dar atata timp cat imi place si mi l-am putut permite, de ce sa nu mi-l iau?


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#12 2011-12-06 21:19:27

Melita
Hero member
Inregistrat: 2011-01-07
Mesaje: 4956

Re: Smartphone-urile

Nicinu am zis ca-mi iau. Deocamdata nu imi foloseste. Pur si simplu am impresia ca m-as obisnui mai greu cu aplicatiile, asta nu inseamna ca sunt batuta in cap si ca o sa-l am doar sa fiu in trend. Nu, cu siguranta o sa invat sa-l folosesc asa cum au facut si altii. In momentul de fata nu mi-l permit si nici nu am nevoie de el.


”Cata bucurie vi s-ar asterne pe chip, daca v-ati demachia de rautati si invidii...” (Mihaela Radulescu Schwartzenberg)

Offline

 

#13 2011-12-06 21:30:19

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Smartphone-urile

kathrynn a scris:

Karina_ a scris:

Nu e smartphone C3, e un telefon simplu, cu mult mai putine functii decat un smartphone. Am si eu, e simpatic, dar are o chestie care ma scoate din sarite si evit sa-l folosesc in perioada cand se schimba ora.

Am si eu o intrebare, poate e penibila, daca ai wi-fi pe telefon e necesar sa ai internetul activat pe telefon? Si platesti daca intri pe internet? Sau wi-fi iti ofera posibilitatea de a te conecta la o anumita retea fara sa platesti daca navighezi pe internet?

Care e aia? Ca iti f$^& toate alarmele din calendar?  lol Eu asta am patit. Am 2 chestii pt care suna zilnic si la un moment dat mi le-a mutat cu 2h mai devreme. Noroc ca nu mi-a facut asa si cu programarile si reminder-ele ca dadeam cu el pe geam. In rest, sa fie sanatos.

La intrebarea ta, asa e. Eu cand l-am luat pe asta, inainte sa-mi iau abonament cu net, ma conectam la router-ul din casa.

Nu am nicio alarma in calendar, dar ma scoate din sarite ca atunci cand se schimba ora, teoretic trebuie sa se schimbe automat ora, dar nu face asta, trebuie ca tot eu sa schimb ora chiar daca am optiunea legata de actualizarea orei activata si toate setarile de data si ora sunt corecte. In schimb mi-a placut ca mi-a cazut pe jos si nu mai mergea bluetooth'ul dar am stins si am reaprins din nou telefonul si a mers perfect.
Daca nu imi spuneai tu ca poti sa intri pe internet de pe c3 nu stiam ca pot sa ma conectez la orice retea rotfl

Offline

 

#14 2011-12-06 21:39:00

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Smartphone-urile

coraline a scris:

eu am smartphone, nu am nevoie neaparata de el, nu mor daca nu intru pe fb sau mail mereu, insa imi place big_smile am job care nu imi permite acces la net si nici timp sa ajung acasa in timp deci este util. este frumos, destept si bun la toate lol
poate ca e trend, poate ca e fitza, dar atata timp cat imi place si mi l-am putut permite, de ce sa nu mi-l iau?

asta imi zic si eu de cate ori imi deschid dulapul de pantofi si ma uit la cutii  rotfl2


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#15 2011-12-06 22:02:29

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Smartphone-urile

kathrynn a scris:

coraline a scris:

eu am smartphone, nu am nevoie neaparata de el, nu mor daca nu intru pe fb sau mail mereu, insa imi place big_smile am job care nu imi permite acces la net si nici timp sa ajung acasa in timp deci este util. este frumos, destept si bun la toate lol
poate ca e trend, poate ca e fitza, dar atata timp cat imi place si mi l-am putut permite, de ce sa nu mi-l iau?

asta imi zic si eu de cate ori imi deschid dulapul de pantofi si ma uit la cutii  rotfl2

offtopic let's not go that way lol mi-as putea deschide butic lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#16 2011-12-07 14:30:37

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: Smartphone-urile

coraline ce tel ai?
eu nu l-am luat ca sa fiu in trend...ci pentru tastatura glisanta full qwerty,tot felu de aplicatii pt mail si mess,pot intra pe forum,youtube si etc...care imi sunt utile...am un sony ericson xperia x10 mini pro


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

#17 2011-12-07 18:07:51

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Smartphone-urile

coraline a scris:

kathrynn a scris:

coraline a scris:

eu am smartphone, nu am nevoie neaparata de el, nu mor daca nu intru pe fb sau mail mereu, insa imi place big_smile am job care nu imi permite acces la net si nici timp sa ajung acasa in timp deci este util. este frumos, destept si bun la toate lol
poate ca e trend, poate ca e fitza, dar atata timp cat imi place si mi l-am putut permite, de ce sa nu mi-l iau?

asta imi zic si eu de cate ori imi deschid dulapul de pantofi si ma uit la cutii  rotfl2

offtopic let's not go that way lol mi-as putea deschide butic lol

si eu de blugi  rodnar   dumbom

Offline

 

#18 2011-12-07 20:14:07

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Smartphone-urile

Cora are Samsung Nexus smile

Am trecut si eu recent la un smartphone. Motorola flip-out. Este printre cele mai ieftinute smartphoneuri, dar sa fiu sincera... nu m-as mai intoarce la telefoanele feature. Nu este deloc greu de folosit, iti poti downloada tot felul de aplicatii, care de care mai folositoare, traznite, etc. Sunt convinsa ca nu-l folosesc la capacitate maxima, dar FB, mail, mess si net sunt la ordinea zilei.


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#19 2011-12-07 21:01:10

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Smartphone-urile

nexus s, te rog lela lol si subscriu big_smile ador aplicatiile hjarta
chiar poti face tot ce vrei si poti avea la-ndemana tot ce ai nevoie, indiferent de moment, eu de exemplu mi-am instalat excel si faceam macro-uri in metrou si templaturi pt la munca lol deci cu putina doza de nebunie, ceva gasesti sa faci cu el lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.