homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Smartphone-urile-2


#20 2011-12-07 21:05:10

daenarys
Vizitator

Re: Smartphone-urile

cora,lelaina bateria cum tine?
motorola pe care il ai tu lelaina e tare dragut big_smile

 



#21 2011-12-07 21:19:36

daenarys
Vizitator

Re: Smartphone-urile

vaiii cat de dragalas e motorola hjarta
cand o s apot o sa imi iau si eu asa big_smile

 

#22 2011-12-07 21:44:11

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: Smartphone-urile

eh, asta e singurul bai.... bateria lol eu il pun la incarcat zilnic pe al meu


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#23 2011-12-07 22:06:23

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Smartphone-urile

al meu tine 2-3 zile maxim in conditii de frecangeala. net mereu, aplicatii nu mai zic... fac o ora jumate zilnic cu metroul, e pe post de anti plictis lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#24 2011-12-08 05:52:55

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Smartphone-urile

si la telu meu bateria tine o zi. maaaxim 2


hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-12-08 12:51:56

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: Smartphone-urile

al meu rezista si 3 zile lol dar ''frecare'' mai putina lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#26 2011-12-08 15:09:00

Julyyy
Full member
Inregistrat: 2010-09-20
Mesaje: 339

Re: Smartphone-urile

al meu (iphone4)cam 1 zi jumate, dar daca stau non stop pe net o zi tine bateria

Offline

 

#27 2011-12-08 15:46:29

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: Smartphone-urile

al meu 1 zi rezista glorios...in conditii "de frecare maxima"...you know...new toy:X


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

#28 2011-12-08 16:27:48

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Smartphone-urile

Urmatorul telefon al meu o sa fie un smartphone, dar cel pe care il am acum pare a se tine bine. Nu ma incanta idea bateriei care se consuma imediat, al meu ma tine 5 zile si nu imi pot imagina ca mi-as aduce aminte sa imi incarc telefonul zilnic cum face sotiorul meu lol

A si o sa imi iau smartphone pentru ca vreau sa pot folosi emailul pe el, si cam atat lol

Ultima oara a fost editat de Monica999 (2011-12-08 16:31:22)

Offline

 

#29 2011-12-08 18:15:00

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Smartphone-urile

cinderela, parca tu m-ai intrebat de samsung galaxy fit, nu? daca da, revin cu pareri: e genial! lol azi am intrat pe net si sunt super incantata de cum merge. cel mai mult imi place ca are functia (sau cum s-o numi) "market" unde gasesti aplicatii sa te saturi. si e extrem de usor de descarcat orice vrei. o colega de fu cu mine are nokia c3 parca. saraca se chinui o gramada sa descarce o poza si nu reusi lol intra pe net, dar nu ii aparea pe niciunde "salveaza", mergea greu din butoane, se chinuia sa mute mouse-ul pe ce voia sa selecteze. eu cu al meu n-aveam treaba. deci recomand galaxy fit din toata inima. bateria tine 3-4 zile. bine, nu il bazai toata ziua, dar oricum sunt multumita smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#30 2011-12-08 22:28:38

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: Smartphone-urile

si eu am market-ul respectix pe SE-ul meu si e intr-adevar foarte usor de folosit.nu tin minte sa te fii intrebat dar e posibil...multumim pt informatii si sa-l folosesti sanatoasa...smile
eu il bazai al meu toata ziua k e jucarie noua inca...cand ma mai satur sper k ma va tine macar 2 zile...dar nu sper la prea mult k are baterie mica si stau mult pe mess oricum si mesaje si radio si etc;)))


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

#31 2012-01-03 12:56:45

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Smartphone-urile

Pe WI-FI, poti intra cu smartphone-ul, chiar fara sa ai nici o cartele telefonica in el, asa cum ti l-a livrat producatorul, e gratis si e mai rapid decat internetul 3g care este livrat de un furnizor de telefonie (vodafone, orange, digi -RDS), adica necesita cartele telefonica si niste setari in telefon de activare.
WI- FI are dezavantajul ca are o arie de acoperire mica, locala (ex aproape toate statiile de metrou, unele statii RATB, unele mall-uri , cafenele... iar 3g-ul il ai oriunde in oras

Offline

 

#32 2012-03-09 12:08:57

alyssa
Full member
De la: puiu acasa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 550

Re: Smartphone-urile

am o mica problema,poate ma jutati voi fetelor,daca stiti. am primit un telefon samsung star 2,si vroiam sa ma conectez la internet dar imi apare asa:setare conexiune pt servicii de date.  mentionez ca am o optiune de la orange care include si internetul,cu toate astea nu ma pot conecta. ar trebui sa fac eu niste setari din telefon intai?


"Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima"

Offline

 

#33 2012-03-09 14:19:25

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Smartphone-urile

Pai trebuie facute anumite setari pe telefon. Incearca de pe site-ul lor.
http://www.orange.ro/setari-telefoane/

Daca nu merge intra intr-un magazin orange sa iti faca setarile acolo.

Offline

 

#34 2012-03-09 14:56:51

alyssa
Full member
De la: puiu acasa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 550

Re: Smartphone-urile

multumesc,am rezolvat. cum de nu m-am gandit si eu la asta...? nustiu    lol


"Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima"

Offline

 

#35 2012-04-08 22:09:32

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Smartphone-urile

am un iphone si un cablu de date bineinteles
prima data cand am bagat diferite pe telefon (poze, melodii, etc) am bagat de acasa de la cineva de pe calculatorul respectiv. Am citit undeva ca daca conectezi iphoneul la un calculator (ei zic "sincronizare") dupa aia ar trebui mereu sa il conectezi la acelasi calculator pt ca daca vrei sa il "sincronizezi" cu un alt calculator, se va sterge automat tot ce ai in telefon de pe primul calculator cu care ai "sincronizat" telefonul.
Mi-e greu sa cred asta, dar cum nu ma pricep la iphone uri nici nu mi vine sa incerc si sa pierd tot ce am pe telefon deja.
Deci, asa este? o sa pierd ce aveam in telefon de cand am "sincronizat" cu primul calculator? sau pot sa ma contectez la alt calculator fara nicio problema ??

Offline

 

#36 2012-04-08 22:36:29

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Smartphone-urile

ideea acea de "sincronizare" mi se pare aberanta. sincronizarea apare la toate telefoanele si asta se poate face pe orice calculator. telefoanele sunt vazute ca usb-uri (memorii portabile) de catre calculator, deci nu inteleg care ar fi treaba cu Iphone-urile. Niciun telefon pana acuma smart pe care l-am avut nu a facut asa ceva, adica sa stearga tot ce am de pe alt calculator. Poate are telefonul tau vreo preferinta.. lol
Ah, si una e incarcare cu date si alta e sincronizare... la sincronizare toate datele de pe telefon, inclusiv agenda telefonica, mesaje etc iti sunt puse la dispozitie pe PC, de unde poti sa si trimiti mesaje sau sa apelezi, fara ca sa atingi telefonul.
atunci da, daca sincronizezi datele tale pe un PC si alegi ca alea sa ramana acolo stocate pentru ca folosesti telefonul in modul asta  mai des, cand sincronizezi la alt calculator nu mai ai date de sincronizat, ca le-ai lasat in celalalt calculator.

eu zic sa incerci sa iti conectezi telefonul, ca ceea ce ai facut tu nu e sincronizare. e pur si simplu open mass storage (deschide ce ai stocat pe memoria lui, video, poze, documente, si cam atat)


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#37 2012-04-08 22:45:20

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Smartphone-urile

cand contectez telefonul la calculator, il vede, il "deschid" sa zic asa , si nu pot face nicio manevra , nu pot lua de pe telef sa bag pe calculator si nici invers... am cautat o vreme pe internet si am gasit intructiuni care imi ziceau ca trebuie sa dau sincronize si dupa aia pot face operatiuni. si undeva in jos in colt am butonul de sincronize. Si in instructiunile alea zicea "daca apasati butonul de sincronizare tot ce aveti in iphone de pe alt calculator cu care ati dat sincronizare (poze melodii videoclipuri) se va sterge". poate sincronizarea asta are mai multe sensuri, dar la mine sigur asa ii zice, ca asa scrie pe optiunea asta aici

Offline

 

#38 2012-04-08 22:47:08

Nicole_
Hero member
Inregistrat: 2011-04-02
Mesaje: 2802

Re: Smartphone-urile

stiu la ce te referi cand zici la sincronizare de agenda telefonica, mesaje , apeluri , de pe calculator, fara sa atingi telefonul. Sincronizarea de genu ala , stiu despre ea , stiu ca merge si la nokia.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.