homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum faceti fata stresului? !!!


#1 2012-09-20 12:39:06

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Cum faceti fata stresului? !!!

Stresul este dusmanul meu nr 1  supa , nu stiu dar ma consum pt atat de multe lucruri orice lucru marunt eu il despic in miiiii de bucati  si deja simt ca e prea mult. Voi cum reusiti sa faceti fata stresului???? Sau nu va stresati , sau cel putin stiti sa-l controlati nu stiu  orice .....


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 



#2 2012-09-20 14:13:28

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Nu ma stresez prea tare pentru ca incerc sa vad lucrurile stresante ca pe niste evenimente normale din viata.De ce sa ma stresez ca am facut nu stiu ce boacana?Ea este bine facuta si iremediabila (in sensul ca nu poti sa dau timpul inapoi sa "sterg evenimentul). Ma concentre pe remedierea problemei si cand termin de rezolvat problema nu mai am starea necesara sa ma stresez.


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#3 2012-09-20 15:33:26

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

nu fac nustiu

Offline

 

#4 2012-09-20 15:53:15

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

dudu.f a scris:

Nu ma stresez prea tare pentru ca incerc sa vad lucrurile stresante ca pe niste evenimente normale din viata.De ce sa ma stresez ca am facut nu stiu ce boacana?Ea este bine facuta si iremediabila (in sensul ca nu poti sa dau timpul inapoi sa "sterg evenimentul). Ma concentre pe remedierea problemei si cand termin de rezolvat problema nu mai am starea necesara sa ma stresez.

Asta e problema ca nu prea pot sa le vad  ca pe niste evenimente normale ,  tot timpul imi zice maicamea sa mai pun si la fund (scz expresia) nu doar la suflet . multumesc pt ajutor


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#5 2012-09-20 15:57:49

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

cica e un pattern emotional dobandit, ca asa ne-am invatat mai demult ca "trebuie" sa ne comportam in situatii de stress; iar acum facem la nesfarsit acelasi lucru. punem la suflet fara sa realizam ca, datorita consumului emotional canalizat catre propria persoana, n-o sa crape seful care ne calca pe bataturi sau ca n-o sa se remedieze X situatie nustiu . cica furia e normala, dar cum sa facem sa o disipam (nu putem nici sa mergem sa ii dam sefului in cap lol ) inca nu stiu.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2012-09-20 16:02:23)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2012-09-20 16:16:16

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

nu fac fata mai deloc  box

Ultima oara a fost editat de fluturascrys (2012-09-20 16:16:46)


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#7 2012-09-20 17:44:38

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Am crezut ca doar eu am probleme de genul asta , incepusem sa-mi fac probleme


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#8 2012-09-20 18:55:34

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Și eu mă stresez mult și despic firul ?n 4 și a celei mai mici chestiuni....știu că nu e bine sad
Eu vreau să fie totul bine (chiar perfect) și mă enervez dacă nu ies lucrurile cum trebuie... sm
De exemplu, ?n ultimul timp sunt stresată că nu ?mi găsesc job...timpul trece , iar banii nu vin  bang
Uneori , sunt f pozitivă și mă g?ndesc că Doamne Doamne știu cum să rezolve ?n favoarea mea totul... rugaciune

Ultima oara a fost editat de Jasmina (2012-09-20 18:56:01)


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#9 2012-09-20 19:13:22

dudu.f
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2011-09-01
Mesaje: 1863

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Culmea e ca si eu sunt perfectionist numai ca incerc sa vad lucrurile ca pe evenimente,decizii & co si sa nu le privesc "cu sentimente".

Scoala ma streseaza cel mai tare..cand ajung sa ma stresez tare nu mai pot sa dorm.E naspa big_smile


“Happiness is when what you think, what you say, and what you do are in harmony.” - Gandhi

Offline

 

#10 2012-09-20 20:04:09

eva_an
Full member
Inregistrat: 2012-01-08
Mesaje: 679

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Pana la urma nu avem cum sa ne infranam sentimentele si nici emotiile...si din pacate stress-ul face parte din viata noastra de zi cu zi.Daca are cineva o metoda de a il preveni,este rugat sa mi-o impartaseasca si mie...eu sunt stressata de fel...rotflrotflL


You came to see the mobscene
I know it isn't your scene
It's better than a sex scene and it's
So fucking obscene, obscene, yeah

Offline

 

#11 2012-09-20 20:08:29

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

"ierburi" rotfl

Offline

 

#12 2012-09-20 21:12:30

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

lol Iei o punga...putin prenandez si apoi respiri in ea...
In 2 minute esti Zen si se duce dracu si stresul.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#13 2012-09-20 21:54:17

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Tocmai dorinta asta de perfectiune duce la distorsionarea gandirii si a evenimentelor care ajung sa genereze stres. In prim pas trebuie sa incercam sa renuntam la pretentia de a face totul perfect sau de a fi perfecti si sa reducem asteptarile la modul sa avem niste asteptari realiste si obiective, atat in viata de zi cu zi cat si in viata sentimentala, la locul de munca etc. Sa incercam sa ne acceptam neconditionat, atat cu partile noastre pozitive cat si cu cele negative. Si nu doar pe noi ci si pe cei din jurul nostru. In momentul in care inlocuim acel trebuie absolutist cu o preferinta/ o dorinta automat se schimba si viziunea noastra asupra evenimentului/ situatiei. Pare simplu la prima vedere insa necesita timp si rabdare pentru a "implementa" o asemenea gandire. Partea buna e ca e un lucru realizabil si avem nevoie doar de noi ca sa reusim smile

Offline

 

#14 2012-09-20 23:38:48

carmen212
New member
Inregistrat: 2012-02-25
Mesaje: 38

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Nici nu vreau sa ma gandesc cand sunt in sesiune , deci nu are rost cool  rodnar, cand vad ca citesc si gandul e departe si am de invatat de imi vine rau , uneori ajung intr-un punct ca ma pun si plang si pt cateva clipe ma linistesc . e greu cu stresul asta as doriii tare mult o metoda sa imi pot controla gandurile si sa nu mai alerg atata dupa acea numita perfectiune.


Cine nu iarta distruge puntea pe care trebuie sa treaca el insusi

Offline

 

#15 2012-09-22 10:34:37

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

stres ? care stres ? smile

Offline

 

#16 2012-09-22 16:26:02

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

cum? cu vitamax si alte minerale&vitamine


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#17 2012-09-22 18:16:22

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

la inceput ma exteriorizam destul de des, insa am avut multe de pierdut ... acum  l-am luat in brate pe "mi se rupe" si am terminat cu balciul ... dupa ce plec de la birou incerc sa fiu mai activa si sa incerc sa nu ma mai gandesc la ziua de maine, este ft important sa-mi  ocup  timpul liber cu ceva relaxant, n-am crezut ca o sa-mi fie dor de sesiunile de la poli rotfl

Offline

 

#18 2012-09-23 10:42:21

aculary
Sr. member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 1186

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

capcaun a scris:

la inceput ma exteriorizam destul de des, insa am avut multe de pierdut ... acum  l-am luat in brate pe "mi se rupe" si am terminat cu balciul ... dupa ce plec de la birou incerc sa fiu mai activa si sa incerc sa nu ma mai gandesc la ziua de maine, este ft important sa-mi  ocup  timpul liber cu ceva relaxant, n-am crezut ca o sa-mi fie dor de sesiunile de la poli rotfl

asta incerc sa fac si eu, sa-l iau pe "mi se rupe" in brate, dar mi se pareeeee atat de dificil pentru ca sunt orgolioasa si ma consum si mai tare sad


Mami de bebe N mult iubit! 💙💙💙

Offline

 

#19 2012-09-25 21:32:51

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

am ajuns si eu iar la un nivel de stres exagerat ...nu resuesc sa-mi mai gasesc echilibrul ... orice as face ma afund si mai tare si mai tare in stress ...si normal cu cat ma stresez mai tare cu atata nu mai reusesc sa gandesc coresct sau sa actionez .... acum incerc sa scriu coerent dar nu pot din cauza ca tremur ...tremur de nervi, stres, oboseala ....
dusmanul meu numarul unu e hipotiroidia care accentueaza orice forma de stres si depresie ... stiu ca exista posibilitatea ca hormonii sa nu mai functioneze si de asta ma simt atata de rau ....dar deja nu mai pot grater ...plang intruna ...la munca nu mai fac fata, nu mai reusesc sa gasesc nici o solutie
totul e o agonie in capul meu grater

ce sa fac sa ma calmez?! exista niste exercitii de respiratie sau altceva care m-ar ajuta sa scap de starile astea ...abia scriu ... pastilele antistres sunt bune? a incercat cineva ?


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.