homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cum faceti fata stresului? !!!-3


#39 2013-06-18 17:51:46

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Summer, momentan sunt ok, cam de vreo 2 ani n-am mai avut probleme, din fericire, cu toate ca am stari depresive destul de des si mai beau stresclin (ceva pe baza de plante care ma linisteste). Faza cu taiatul venelor sau luatul pastilelor a fost in urma cu vreo 2-3 ani, dar acum mi-am revenit. Cu toate ca sunt sociabila si deschisa, totusi sunt o persoana introvertita si mi-ar fi greu sa vorbesc cu cineva despre problemele mele. Dar n-am treaba, e ok asa, m-am maturizat si am inteles unele lucruri; lucruri pentru care, candva, mi-as fi luat viata supa

Offline

 



#40 2013-06-18 21:08:46

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

hop si eu  ! nu de alta dar daca tot a venit vorba de stres ...
stresul este cateodata dusmanul nr.1  al meu ,stres ,panica ,nervi + all inclusive .In ultimul timp incerc sa gandesc pozitiv,sa nu imi mai fac griji pentru lucrurile marunte ,normal ca nu imi iasa mereu insa ceva ceva se vede la orizont .
incerc sa zambesc mai mult ,parca ma ajuta ,incerc sa fiu multumita cu ceea ce am ,normal ca mereu este loc de mai mult ,dar ma gandesc ca altii nici atat nu au ,si poate au o viata mai fericita si mai tihnita decat a mea .
La ce imi foloseste daca ma stresez si ma enervez aiurea ,in ultimile 2 luni am invatat sa fiu si pentru mine,conteaza mult ,sa fac lucruri care imi plac  si care imi aduc liniste ,sa nu ma mai stresez daca stau pe sezlong la soare 20  min . ca vai ! nu am terminat treaba sau eu mai stiu ce nimic ma asteapta ,am familie,am copil ,pentru ei si pentru binele nostru trebuie sa invat sa inlatur acest rau ,pot spune ca din cauza stresului m-am imbolnavit ...deci fetelor aveti grija de voi !


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#41 2013-06-18 21:22:59

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

singurele mele probleme de stres pleaca de la gelozie. destul de rar, dar si cand vin crizele atunci sa te tii ca parca da tancul peste tine !! lol

Ultima oara a fost editat de Happylyka (2013-06-18 21:23:21)


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#42 2013-06-18 21:24:30

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Happylyka a scris:

dar si cand vin crizele atunci sa te tii ca parca da tancul peste tine !! lol

rotfl

Offline

 

#43 2013-06-18 21:26:50

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

dragongirl a scris:

,pot spune ca din cauza stresului m-am imbolnavit ...deci fetelor aveti grija de voi !

Trebuie sa fii tare pentru piticul tau kram

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2013-06-18 23:03:26

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

pentru el ...si pentru noi

dar am fost si sunt o luptatoare ,nu imi esteteama de nimic  majoreta


pinkyheels a scris:

dragongirl a scris:

,pot spune ca din cauza stresului m-am imbolnavit ...deci fetelor aveti grija de voi !

Trebuie sa fii tare pentru piticul tau kram


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#45 2013-06-18 23:06:28

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

tummenupp puss

Offline

 

#46 2014-02-12 19:08:20

old_soul
Insomniac member
De la: locul unde e liniste
Inregistrat: 2008-04-29
Mesaje: 6127

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Anul asta am un examen important de dat la sfarsitul facultatii, licenta de facut si de invatat pentru examenele din timpul anului.sunt mai tot timpul obosita si stresata si nu mai stiu ce sa mai fac, pentru ca pana in toamna n-am nicio sansa sa scad intensitatea nivelului de stres sad


My Tears Dry On Their Own

Offline

 

#47 2014-02-12 19:23:18

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Sunt perioade mai stresante si mai putin stresante in viata omului si in primul rand e important sa intelegi asta ca sa poti sa le faci fata, fara a te gandi ca e sfarsitul lumii ca ai licenta si alte examene de dat. Cu toate am trecut prin asta si am supravietuit smile E normal ca ritmul sa fie mai alert si sa fii stresata. Incearca cat poti sa ai o viata organizata, sa te odihnesti si sa mananci regulat, poti sa incerci niste suplimente naturiste si sa-ti organizezi foarte bine munca pe care o ai de facut si bineinteles printre toate astea sa-ti acorzi timp si tie si sa mai faci si activitati care sa te relaxeze si de care sa te bucuri! smile

Offline

 

#48 2014-02-14 20:27:01

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Cum faceti fata stresului? !!!

Tocmai mi-am dat seama de importantza de a te trezi si de a te culca in fiecare zi cam la aceeasi ora. Pentru ca, daca ai parte de decalaje, e naspa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.