homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat-2


#20 2013-05-30 23:36:01

Konemara
New member
Inregistrat: 2013-05-06
Mesaje: 12

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Suntem intr'o relatie de doi ani.. El mai are o fetita de 8 ani din alta casnicie. Ne iubim mult dar ? fost destul de complicat... Mi'am dorit, da, sarcina asta pt ca vroiam sa'i dovedesc ca da, vreau sa raman cu el caci ma tot bate la cap sa'i promit, ca nu'i asigurat etc... Imi doresc enorm copilul asta

Offline

 



#21 2013-05-31 02:50:47

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Si-asa aveam o piatra pe inima de nu puteam dormi...Si am dat peste topicul asta si mi-e si mai trist, am un mare nod in gat....

...si viata langa o persoana "pana la adanci batraneti" nu i-o poti demonstra si promite nicicui nicicum. Ce, oamenii cu copii nu divorteaza?   Dar din pacate nu ti-ai dat seama de asta pana la 41 de ani ai tai.
Stii tu, o viata in doi se bazeaza pe incredere nu pe demonstratii absurde... Ah, am uitat asta era singurul tau "As din maneca", ca cracesti picioarele si imediat ramai gravida.

Ma scuzati pentru vorbele astea dar mi-am cam iesit din fire


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#22 2013-05-31 11:35:12

Konemara
New member
Inregistrat: 2013-05-06
Mesaje: 12

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Evident ma aflu pe un forum romanesc deci raspunsurile nu pot fi decat de tarani iobagi iesiti sa faca dreptate cu furca. Am gresit sa vin aici, uitasem ce societate rautacioasa avem, macar prin asta si m'ati ajutat mult in ceea ce voi decide. Noapte buna in continuare...

Offline

 

#23 2013-05-31 11:37:15

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Konemara, ai avea multe de invatat de la elena.plahatca desi are jumatate din varsta ta...asta ar trebui sa iti dea de gandit...
In rest, nu mai comentez nimic ca oricum ar fi degeaba, nu se lipeste nimic, la varsta asta e mult prea tarziu...

LE daa...nu am ce sa spun, tu dai dovada de o inteligenta iesita din comun... roll
Ce decizie? Sa omori si sufletelul asta nevinovat? ca doar esti obisnuita cu asta, ce mai conteaza inca unul... Off, sper ca sunt cat mai putine femei ca tine in lumea asta..

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-05-31 11:40:53)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#24 2013-05-31 11:52:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

konemara, "tarancile" astea de pe "forumul romanesc" au auzit de metode de contraceptie si au stiut sa le foloseasca la timpul lor, desi aveau jumatate din varsta burghezei frantuze emancipate pe la paris (acolo unde a descoperit o metoda "in voga" de pruncucidere - avortul medicamentos).

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2013-05-31 11:55:24

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

helloooo, forum romanesc, dar ma rog dumneavostra ce sunteti? din tarani iobagi te tragi si tu. poate ai uitat ca de la coada vacii ai plecat, dar na, ai sacii in caruta. doveste foarte mult educatia de care dai dovada de unde te tragi. atat cea morala cat si cea sexuala.
dar sa nu uitam ca Dumnezeu nu doarme smile

Ultima oara a fost editat de maryu (2013-05-31 13:43:18)


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#26 2013-05-31 14:00:53

PiciMC
Full member
Inregistrat: 2013-03-26
Mesaje: 254

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Asta nu e minte de femeie de 41 de ani. Cel mai bine nu va mai stresati. Ne face doar rau, asa sunt unii oameni, nu se gandesc ca omor sufletele mici, pe cand altele incearca sa ramana insarcinate si sa duca acea sarcina la capat. Iar titlul cum a zis si Anca "imi doresc foarte mult un copil dar se lasa asteptat" nu prea se "potriveste" povestii sad

Decat sa faci femeile din romania taranci, mai bine te gandesti cum si ce sa faci mai departe, iar cu bebele mult asteptat, ar trebui sa te gandesti mai intai la antecedentele pe care le-ai avut si apoi sa te gandesti daca poti sa ii oferi copilului iubirea si caldura de care are nevoie din partea parintilor sau cel putin a mamei. Pe un om nu il pot lega prin faptul ca ii daruiesti un copil, la fel cum el e divortat si are o fetita de 8 ani si nu l-a legat de fosta lui sotie asa poate fi si la tine. Decat sa faceti un copil doar de dragul asta mai bine mai gandeste-te de 10 ori.


Bine ai venit minune mica, te iubim mult!

Offline

 

#27 2013-05-31 14:35:25

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Adica noi ti-am amintit ce societate rautacioasa avem si asta te-a determinat sa iei o decizie?
applause
Acum mai zi si ca noi suntem vinovate pt decizia ta.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#28 2013-05-31 23:23:50

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

PiciMC a scris:

Decat sa faceti un copil doar de dragul asta mai bine mai gandeste-te de 10 ori.

Deja e gravida...ce sa se mai gandeasca...eu cred ca a decis sa il pastreze. A spus ca isi doreste foarte mult acest copil si ca s-ar gandi sa il lase "p-asta" si sa vina in tara cu copilasul.


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

#29 2013-06-01 00:35:15

dadovici
Membru
Inregistrat: 2013-06-01
Mesaje: 1

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

am luat o pastila de diflucan de 150 mg pt candida si as vrea sa stiu daca luna viitoare pot incerca sa raman insarcinata?

Offline

 

#30 2013-06-01 10:09:50

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

nu,a decis sa nu pastreze,pt ca nu vrea sa vina cu el in aceasta societate de iobagi.si ei i s-au bagat multe si Dumnezeu a ales sa si ramana gravida tot ea....dar who am I to judge?nu cred ca e singura femeie asa.eu cunosc cel putin una care face avorturi si tot ea ramane gravida cu diversi barbati.deci....asa e lumea asta creata.si nu cred ca se va schimba vreodata.accepti sau innebunesti!nu sunt decat 2 variante.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#31 2013-06-02 02:13:04

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

dadovici a scris:

am luat o pastila de diflucan de 150 mg pt candida si as vrea sa stiu daca luna viitoare pot incerca sa raman insarcinata?

Iau si eu acum acest medicament, cu antibiotice...si am citit prospectul, nu scrie ca nu ar fi recomandat o perioada sa ramai insarcinata.   Deci da..poti incerca luna viitoare. Succes!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#32 2013-06-21 23:25:21

voicu diana
New member
Inregistrat: 2013-06-21
Mesaje: 12

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

buna,snt noua pe acest forum ,va urmaresc de mult timp si acum mi-am facut curajul de a interveni.Daca poate cineva sa ma ajute si pe mine cu unele raspunsuri ar fi super.Am 25 de ani si sunt casatorita de 4 ani,imi doresc foarte mult un copil de 1 an de zile si inca nnu a venit,nu am fost niciodata insarcinata,am facut control ginecologic si mi s-a sp ca am ovare microchistice,ciclu il am neregulat,nu vine mai deloc,am luat 2 luni de zile cicloproginova,iar luna aceasta am luat din ziua 3 pana in ziua a 8 clostibegist si in ziua a 11 am facut injectie k ovitrelle.in ziua 20 am facut un test de sarcina,neavand rabdare si mi-a iesit o a doua linie foarte slab vizibila.nu stiu ce sa cred,imi doresc nespus de mult un bebe,ms mult

Offline

 

#33 2013-06-21 23:57:19

iulya333
Full member
Inregistrat: 2012-08-16
Mesaje: 793

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Buna seara!
Diana in primul rand bine ai venit si sper s avina bebe cat mai curand la tine! Ce test de sarcina ai facut, ce firma? Sunt unele la care iese o liniuta foarte slab vizibila si este liniuta de uscare, exemplu testul barza. Stii cand a avut loc ovulatia?
Ai verificat trompele? Spermograma ati facut?
Eu am aceeasi problema ca si tine, ovare micropolichistice.
Pana sa iei clostilbegyt nu ovulai deloc?
Stimularea si injectia aceea ai facut sub control ecografic? Stii sigur ca foliculul a ajuns la o anumita dimensiune si ca s-a spart?


Te rog Doamne, binecuvinteaza-ne si pe noi cu un copilas...

Offline

 

#34 2013-06-22 11:36:29

voicu diana
New member
Inregistrat: 2013-06-21
Mesaje: 12

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Buna,ms mult mult pt raspuns.sotul nu a facut spermograma dar stim k nu sunt prob pt k a mai avut tentative in trecut k bebei,nu are pt k nu era preg atunci si s-a renuntat la ei.da,am facut testul barza,dar nu e pri a data knd il fac si niciodata nu mi-a aparut o a doua linie.ovulatia a avut loc in zilele14,15,16.am facut teste.am fost la control si doar mi-a zis sa fac tratam si in ziua 11 injectia.nu stiu ce sa mai fac si ce sa mai cred

Offline

 

#35 2013-06-22 12:02:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

diana, posibil sa se fi pozitivat testul de la ovitrelle. mai fa un test de sarcina, aceeasi firma, vezi ce se intampla. daca intensitatea liniutei de control creste, inseamna ca e sarcina. daca nu, nu... cam la 14 zile de la injectie se merita sa faci un test, sau un test beta HCG din sange.
sfatul meu este sa schimbi medicul... n-ar trebui sa se faca stimulare ovariana fara monitorizare echografica.

Offline

 

#36 2013-06-22 12:10:44

voicu diana
New member
Inregistrat: 2013-06-21
Mesaje: 12

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

da,cred k asta o sa fac,o sa il schimb,e deja al doilea:(((chestia e ca de 4 zile ma inteapa ovarele ,nu am avut niciodata  intepaturi asa,si nu stiu din ce cauza,sper sa nu mai fac cine stie ce:((ms mult pt raspuns,mi-am pus cateva sperante in testul ala,dar cred k degeaba,din pacate

Offline

 

#37 2013-06-22 15:43:53

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

diana, nu se stie. atata doar ca ai facut testul prea devreme. bafta multa!

Offline

 

#38 2013-07-02 10:27:25

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

am tot cautat un topic unde sa "plang".. sper ca aici sa nu fie off...sad vreau sa scap de un sentiment de ... invidie? nu cred ca e invidie... e amaraciune... tocmai a anuntat o colega ca este insarcinata... o banuiam... dar Doamne ce frustrare m-a lovit sad ea de ce da, eu de ce nu? ii doresc tot binele dar..... of! vreau sa scap de gadurile astea... la noi la birou e vremea bebeilor... una abia a nascut, tipa asta si-a anuntat sarcina... si e angajata doar de cateva luni.... eu de vreo 8 ani....  oare mai e loc si pentru mine? ...

cm ar trebui sa apara pe 4 iulie... si sper sa nu apara... dar au inceput poftele dinainte de cm... sanii nu ma dor ca de obicei.... offff... iar am inceput... luna asta am stat mai relaxata pana azi... azi culmea... si-a anuntat cineva sarcina si eu am numai amaraciune in suflet....
fetelor.. ajutor!!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.