homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat-4


#58 2013-07-05 18:39:59

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Ce sa mai zic de mine care chiar daca luam ac tot imi chinuiam iubitul cu coitus ?ntrerupt sad m-am desteptat si eu la 30 si de ani si am constatat ca nu e chiar asa usor sa ramai. ..eu am un avort facut in urma cu aprox 10 ani pe care ?l regret si pt  care ma căiesc enorm...dar atunci eram la ?nceputul relației,  n-aveam nici dupa ce bea apa..a fost o alegere potrivita la acel moment pe care am regretat-o la f scurt timp ...si dupa am luat ac vreo 6-7 ani fara pauza si l-am chinuit si pe el....a fost cea mai traumatizanta experiență din viata mea...daca ma crezi atat am incercat sa uit ce am facut atunci,  ca acum cu greu imi pot aduce aminte sad vreun moment din acea zi in afara de un mare gol pe care il simt si acum cand vb...am ramas practic imediat ce mi-  am pierdut virginitatea...nu recomand nimanui asa ceva...e greu de dus asa ceva si te marcheaza....


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#59 2013-07-05 22:08:47

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia, nu exista om pe lumea asta care sa nu greseasca, nu te mai chinui...ce a fost a fost, eu acum stiu ca nu voi face niciodata avort dar daca as fi ramas insarcinata in tinerete in conditiile in care ai ramas si tu...probabil ca as fi facut la fel. Gandeam altfel atunci, eram prea mica, nici nu stiam ce e aia o sarcina... Important e ca tie iti pare rau, nu ca o persoana de a scris acum ceva vreme cu toata seninatatea ca ea nu se protejeaza cu nimic si face avort dupa avort...si mai avea si 41 de ani.. bang


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#60 2013-07-05 22:25:04

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia,  trebuie sa te ?nțelegi și sa te ierți. Erai mica și altele erau circumstanțele. Capul sus și sa privim către viitor,  la bebicii noștri care vor veni.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#61 2013-07-05 22:29:39

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Da, depinde foarte mult de om sad spre expl eu sunt cu același bărbat de atunci..desi s-a ?mpotrivit oarecum la acel moment,  acum e conștient ca am fi dat gres atunci sad ca nu eram pregatiti pt asa ceva..eu nu termluatem cultatea,  aveam un job amarat cu un salariu si mai amarat..un copil atunci insemna sa il chinuim.. nu este o scuza, nu exista scuza pt asta, dar ce simteam in acele momente se numește panica ..efectiv era imposibil sad acum se pare ca tot imposibil e si tare imi doresc sa nu fie asta rasplata pentru ce a fost atunci sad

Am citit si eu ce a scris persoana aceea...nu sunt imnmăsură sa judec, dar după un avort,  după tot ce esti nevoita sa simti ca femeie, imi este greu sa ?nțeleg cum sa permiti sa ajungi in aceeasI situatie...eu am luat măsuri drastice...m-am protejat pana la obsesie...sad


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#62 2013-07-05 22:46:11

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

De inteles cred ca reusim sa ne ?nțelegem,  ma refer la femeile care ajung sa recurga la un avort..sau ne argumentam decizia dar de iertat,  niciodată sad si nu cred ca vorbesc prostii...nu ai cum sa te ierți,  nu ai cum sa speri la iertare....eu una sunt constienta ca o sa traiesc cu pacatul asta toata viata si oricat as cere iertare, nici nu am dreptul sa sper sa o obtin..pot doar sa ma revansez facand bine si atat....deci pt cine se afla sau se va afla intr-o asa situație, trebuie sa cantareasca bine totul,  sa se g?ndească daca poate trai cu asa un pacat in suflet. ..nu sunt eu chiar omul bisericii,  dar am simțit pe propria piele puterea constiintei ?ncărcate sad se vindeca in aparenta, in esenta g?ndul nu dispare niciodată


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2013-07-07 11:47:33

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Fetelor, pana acum nici semn de menstra...ieri am fost exrem de deranjata la stomac...am reușit sa ma constip pt ca mai apoi sa trec in extrema cealaltă sad ma așteptam ca intre dureri si de burta si de stomac sa apara si "musafirii' dar deocamdată nimic...as fi cam in ziua 30 de la ultima menstra care a fost in data de 8, luna trecută....e cea mai lungă intarziere de pana acum...sincera sa fiu, sunt mult prea atenta la orice simptom ca sa ma pronunt, dar parca as zice ca nu mai persista durerea de burta ca ?nainte de menstra...sanii parca s-au mai potolit...si luna trecută tot vreo 4  zile a intarziat...oare s-au modificat cm de la 25-26 zile la 29-30? Se poate ?nt?mpla ca cm mediu sa se modifice fara motiv?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#64 2013-07-07 17:40:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/79845_20130707_1711421.jpg

e bebe? voi ce ziceti? a doua linuta a aparut in primele 5 minute in care trebuia citit testul, dar este f pala asa cum apare in poza, abia se vede... dupa vreo 10 minute s-a intensificat, acum e perfect vizibila... e bebe oare? pe instructiuni scria ca intenstitatea difera in functie de concentratia de hormon... oare e bebe?
testul a fost unul marca farmaciei.. nu vreau sa fac reclama.... am cerut si mi-au dat marca lor, as fi preferat surecheck...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#65 2013-07-07 17:55:12

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia, e bebe !!!! majoreta Eu sunt sigura ca e, linia se vede f bine, si mai ales ca nici nu a venit CM..
Felicitari draga mea, esti gravidutza!!! Vezi ca a venit si randul tau? wink Bravooo!!! Sarcina usoara si la termen iti doresc! happy
E normal sa fie slaba linia, pt ca esti abia la inceputul sarcinii...valoarea hormonului betaHCG (de sarcina) abia incepe sa creasca...dar e sigur bebe!

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-07-07 17:57:46)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#66 2013-07-07 17:57:50

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

sensiblue? daca da, mie nu mi-a dat fals pozitiv, a aratat real... si de care ar fi, oricum se vede foarte clar liniuta. multe felicitari!!!

Offline

 

#67 2013-07-07 18:11:13

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Nici nu imi gasesc cuvintele. ..ba plang, ba rad...sunt speriata moarta si e un amestec de ganduri de nu mai stiu de mine. ..uauuuuuu! Mulțumesc, cris, gargarita!  Sunt singura acasă, iub al meu trebuie sa apara si eu tremur toata lol
Da, sensiblue a fost testul..
Nu-mi vine sa cred...uauuuuuu, ce ma fac? Sper sa fie totul bine. ..oare cand e indicat sa fac programare la dr? Vai de mineeeeeeee ce emoții


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#68 2013-07-07 18:15:48

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Felicitări,  Iulia. Sigur e bebe.  Uite ca a venit și r?ndul tău. Sarcina ușoară pana la 40+


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#69 2013-07-07 18:25:37

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Doamne ajuta! Sa fie bebe si sa fie bine. Mulțumesc anorien! Abia aștept sa vii si tu cu o veste la fel!!! Doame  ajuta sa avem bebei sănătoși!


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#70 2013-07-07 18:53:49

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia, felicitari pentru bebe!
Eu am avut peripetii cu testul sensiblu, mai exact am avut un test invalid, nu i-a aparut nici linia de control.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#71 2013-07-07 19:50:21

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Mulțumesc,  elena! smile eu l am folosit si in trecut, dar a fost ok, niciodată invalid.  Dar acum nu se  stie. O sa mai fav totuși inca unul peste vreo 2 zile. Oare cand trebuie sa merg la control pt confirmare? Voi ce ziceți,  sa iau acid folic de capul meu sau sa aștept recomandarea dr?


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#72 2013-07-07 19:58:07

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia, e bine sa incepi sa iei acid folic.
Cu testul sensiblu, am fost eu mai ghinionista, ma gandeam poate nu ajunge umezeala unde trebui am acut pipi de vreo 5 ori pe el pana m-am convins ca era defect.  Testul tau cu siguranta e pozitiv.
Pentru confirmare poti sa mergi pe la 7 saptamani de la ultima menstruatie, ca sa se vada si inimioara. Eu am fost la 5 saptamani si s-a vazut doar sacul embrionar si am revenit la 7 s si atunci s-a vazut si inimioara.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#73 2013-07-07 21:03:10

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

nu te grabi cu mersul la medic Iulia. la minim 6 saptamani (4 de la ovulatie daca stii cand a fost), chiar mai mult daca rezisti, are rost sa mergi. intre timp poti face niste beta HCG din sange sa vezi cum evolueaza valorile. asta daca crezi ca te-ar linisti.

Offline

 

#74 2013-07-07 22:00:26

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Elena, eu am optat pt recipient pt urina..am introdus varful acela pana la maximul indicat si l - am ținut cateva secunde..acum cred ca ar fi fost invalid daca incercam prima  varianta indicata pe instrucțiun ,  cea cu pipi direct..cam complicat asa big_smile

Gargarita, știu exact ziua ovulației pt ca  am făcut teste de ovulație si asa ma gandeam si eu ca e cam devreme, mai mult imi e teama de vreun deficit de acid folic și ma gandeam ca e indicat sa fie recomandat. .o să incerc sa il iau din alimente pana atunci....


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#75 2013-07-07 22:25:01

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia, nu ar fi fost invalid chicot al meu probabil nu avea marcate cele 2 benzi , de test si de control..si am mers si l-am returnat la farmacie.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#76 2013-07-07 23:16:19

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: imi doresc un copil foarte mult dar se lasa asteptat

Iulia, acid folic e recomandat si prenatal, dinainte sa ramai. Excesul se elimina prin urina. Se recomanda 400 micrograme/zi prenatal, iar in sarcina 1 g

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-07-07 23:16:53)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.