homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-144


#2718 2014-06-25 23:05:21

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Flower, foarte frumoasa lucrare a facut desteapta mica.

Happy,Eu chiar l as FI,plesnit SI Sa o spuna cu ASA seninatate...poate nu o Sa die problems,totusi.

Da,deci am,sunat doctorul SI mi,a,spud Sa I dau Anastasiei Ercefuril , SI Sa I dau lapte fara lactoza SI netacin pucaturi in nasuc...cum vede laptele cum,mi,l Da la o parts. Un,microb la stomac. Of. II pusesem ercefuril in,lapte Dar cum n a vrut..maine II dau cu lingurita chiar daca nu vrea Sa mi deschida gurita..

Cmin, SI eu mi as lua liber cum se  zice. E grey SI fara copil langa tine Dar SI cu el cand iti e stat de rau. EU as innebuni in locul tau..

Time,sanatate!

Ma tot gandesc la Anastasia..Cu stomacul ,nu stiu CE a DAT o peste cap.sad sper Sa SI revina.


Janis, CE destept este Rares!bravo voua


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 



#2719 2014-06-26 01:08:31

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Deno, ?n caz că face (nu acum, pe viitor), noi am avut doar prima noapte grea, apoi i-am dat Zyrtec şi am scăpat de mancarimi & scarpinat. Niciun semn nu i-a rămas.


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#2720 2014-06-26 08:36:40

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata wave

Flower e super desenul smile

Adri, asa si asa smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2721 2014-06-26 09:31:03

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#2722 2014-06-26 11:08:35

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

neata


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2723 2014-06-26 11:41:26

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

buna fetelor

noi se pare ca suntem ok, adica nu mi-a mai vomat, la gradi a mancat de toate...

azi noapte in schimb s-a vaietat ca o dor picioarele l-a un momnet dat, sper sa nu fie vreo reminescenta de la streptococoul ala nenorocit , chiar m-a intrebat dr marti,, s-a plans ca o dor picioarele?,, si i-am zis ca nu, dar uite ca azi noapte da...

flower desenul e superb, indiferent ca a afost ajutata, ana sigur nu ar fi reusit, nu fac comparatie ci spun asa ca ca idee, ca imi aduc aminte cand te plangeai de ea ca nici macar nu colora, uite ca acum ai o mica artista...bravo.

like ercefuril ne-a dat si noua anul trecut si cred ca de la el ne-a trecut, mi-a specificat ca e un medicament frantuzesc super bun :-S

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2014-06-26 11:42:58)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2724 2014-06-26 11:56:58

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2725 2014-06-26 12:03:27

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Am fost si noi la dermatolog, dar am ramas cu un gust amar. Nu sunt multumita deloc.
In primul rand ca ne-a dat o crema pe baza de cortizon, explicatia fiind ca altfel nu va scapa de dermatita. Dar chiar si cu acest cortizon nu facem decat s-o linistim o perioada.
Apoi ca nu e de acord sa folosesc ulei de migdale ( sau alte produse naturiste gen ulei de cocos/de masline) ptr hidratarea pielii cu o explicatie superficiala, gen ca poate dezvolta alergie la uleiurile astea, deci de preferat cremele gen Oilatum, Atorderm, etc.
Apoi ca dermatita are drept cauza sigura alergia, nu exista dermatita fara alergie: la un aliment, la praf, polen, etc. DAR ca degeaba ii voi face eu un panel de alergeni e prea mica ca sa fie relevante analizele, deci cel mai bine s-o ferresc eu. Pai s-o feresc de ce daca nu stiu la ce e alergica? S-o urmaresc...pai o tot urmaresc si nu am vazut nicio reactie sau legatura cu ceva anume.

Trist e ca Sara are o alunita urata in zona inghinala si e insotita de o pata mare spre picior. Zice ea ca spre 4 ani va trebui scos tot ce e acolo, deci o suprafata f mare sad

O sa mai cer parerea unui dermatolog.

Deno si fetelor cu dermatite, voua ce v-au zis dermatologii/medicii?
Deno, tu parca foloseai ceva pe baza de cortizon?!
Tu ai verificat sa nu fie alergic?ai facut analize?

LIke, sanatate!

Adina sa nu fie nimic.

Offline

 

#2726 2014-06-26 12:15:49

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello!
happy, eu am trecut juma' de an cu r printr-o serie de medici. avea pe gambe, 2 pete cat o moneda, care apoi s au extins tot mai mult, pana au ajuns sa fie cat toata ganba.
m am dus cu el la doc, a zis ca e dermatita, mi- a dat unguente, preparate, etc. il dadeam cu ele, ii trecea, opream, aparea instant. am banit prima oara ca e de la iarba, o alergie. nu l am mai lasat prin iarba deloc.
apoi mi au zis medicii, 2 dermatologi, in pararalel, ca e la mancare alergie. eu stiam ca nu e de la mancare, stiam exact cand i au aparut si chiar nu avea cum sa fie de la asta.
mi au dat si cortizon, dar nu i am aplicat...
la un mom dat chiar eram disperata, i se crapa pielea ft tare, parca era sapre care naparlea...urat si tot mai extins.
pana cand, la un mom dat ni s-a stricat boilerul si nu am mai putut sa ii fac dus cum ii faceam in mod normal-mentionez ca era vara, iar lui ii faceam dus general de 2 ori pe zi, ca era ca purcelul. asa am descoperit eu, ca intr-o captamana, cat nu l am mai putut spala decat la ibric, i se vindecase aproape de tot.
asadar am realizat ca motivul era apa care la noi e ft calcaroasa.
eu il dadeam cu ulei de masline doar seara in per aia. apoi am citit de untul de cocos, acum ii fac dus tot de 2 ori pe zi, dar nu il sare nici o baita fara el.
si taratele in apa au ajutat mult, dar e mai incomod, ca nu stau tot timpul cu el in cada, cel mai des ii fac dusulet.
mie nu imi place dermatologul asta al tau. cesafac
de fapt, eu incet-incet, dezvolt o aversiune fata de dermatologi. nici unul nu m a multumit si am trecut printr-o multime, initial cu probl mele cu acneea, apoi cu R, cu baiatul cel mare al lui iubi.... chiar nu am resit sa gasesc pe cineva in doemniu, tot informatiile mele au fost mai bune....

referitor la alunita, stiu ca sunt metode moderne de a o indeparta. cu pata respectiva ce problema este?

Ultima oara a fost editat de pokemon (2014-06-26 12:17:59)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2727 2014-06-26 12:23:56

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Poke, am incercat s-o spal mai rar, degeaba.
Am incercat si taratele - niciun efect.
Am incercat si uleiul de cocos -nimic.

Acu mi se parea mie ca ar calma uleiul de migdale, rau mi se pare ca n-are cum sa-i faa...

Nici mie nu mi-a placut dermatologul, am zis ca am plecat nemultumita tare, prea superficiala mi-a parut. sad

Voi lca cat i-ati dus prima data la mare? la ce varsta?

L.E: Poke, pata face parte din structura alunitei, trebuie scos tot ptr a evita riscul de malignizare in timp

Ultima oara a fost editat de be_happy (2014-06-26 12:28:37)

Offline

 

#2728 2014-06-26 12:39:37

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

uff cesafac
nu stiu ce sa zic cu dermatita. stiu senzatia de disperare care te incearca cesafac
banuiesc ca de clatiri splimentare la hainute nu mai poate fi vorba..eu ajunsesem sa dau cate 3 clatiri, spalam o jumatate de zi.
o conta si faptul ca a mai crescut, s-o mai rezolva problema asta cu....timpul nustiu
am inteles si cu pata. credeam ca e separat. lasa, mai bine sa o scoateti, chiar de va fi dificil....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2729 2014-06-26 12:47:13

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Exact disperare e starea care ma incearca.
EFectiv nu stiu ce sa fac.
Desi m-am uitat acum la niste imagini cu dermatita atopica si imi dau seama ca S e un caz fericit, fereasca D-zeu ce am vazut..

Cortizonul n-o sa i-l iau. Nici Zyrtecul ptr ca vreau ca la sf lui iulie sa-i fac teste de alergie.
O sa incerc OIlatum si baie cu tarate, dar am citit acum ca se fierbe 1 kg de tarate la 5 l de apa si se spala copilul cu acea apa. o sa incerc si asta.

Offline

 

#2730 2014-06-26 12:48:56

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Multumesc fetelor, chiar sunt mandra de el..desi nu pot fi obiectiva..sunt mandra ca ma gandesc la nepotelul meu..nu avea rabdare la carti, la puzzle-uri..si el chiar stie sa faca puzzle-uri de 20+ piese....nah si eu ca cioara ma laud lol

Happy sa o feresti de dermatita inseamna asa: detergent hipoalergenic pt hainutele ei si pt asternuturile unde doarme..avut grija ce creme ii dai ...chestii dinastea


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2731 2014-06-26 12:50:31

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hello si de la mine, dupa 1 an jumate de absenta smile


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2732 2014-06-26 12:52:51

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Nu, Janis, ea s-a referit s-o feresc de alimentele la care observ eu ca e alergica...ptr ca ii zisesem de testele de alergie. SI probabil si ce spui tu, dar n-o fi stiut sa se exprime.

Offline

 

#2733 2014-06-26 13:01:24

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hei, blue! ce mai facei voi???
pe unde umblati puss
lui R nu ii place sa faca puzzle  sad  poate o capata interes intre timp, asa ca si Carol spre desen (by the way, felicitari! )
insa la carti staaaam si tainuim o gramada. si lego ii place mult.

Ultima oara a fost editat de pokemon (2014-06-26 13:03:05)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#2734 2014-06-26 13:04:35

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Buna Poke kram

Blue bine ai revenit par

Be, imi pare rau de probleme puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2735 2014-06-26 13:06:44

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Noi suntem bine smile copiii cresc, am inceput serviciul de vreo 6 luni, nu am timp de nimic (cand sunt acasa), dar sunt fericita. Ne gandim la bebe3, dar am vrea sa ne mutam mai intai, intr-un spatiu mai mare...


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#2736 2014-06-26 13:09:28

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

wow, bb 3???? big_smile
mult succes! ma bucur ca sunteti bine si fericiti kram
cat au copiii?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.