homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-96


#1806 2014-05-30 14:45:26

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

eu am inceput sa ii spun : ai putina rabdare, imediat iti dau.. stai ca mai am putin si iti dau, te iau etc ... asta pt el, in primul rand, sa invete ca nu poate obtine totul imedeiat ce vrea, sa aiba putina rabdare. E f important aspectul asta ... si sa stiti ca in 90% din cazuri intelege si asteapta, pt ca stie ca va primi daca ii promit.


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 



#1807 2014-05-30 14:51:58

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Apropo de stat cu copii,in bucătărie si ei sa facă ceva sa ne ajute, azi D. a stat aproape o ora sa taie ceapa verde. I am,dat un citit care nu taie si am stat l?ngă el eu făceam,niste,sabdvisuri si,el taiea ceapa pe care eu o,puneam,pe in sandvisuri. Si mă,punea sa măn?nc.  hjarta  fericit nevoie mare. Mai stătea dar mă plictisesem eu .


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1808 2014-05-30 14:52:31

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Time puss asa vreeau si eu sa cred.

CMin, si eu ii spun. Dar la tine A e mai maricel, mai intelege ce e aia "rabdare"..

Offline

 

#1809 2014-05-30 14:59:55

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

asa e happy ...

like ..e tare fain cand te hraneste el ... si mie imi da A sa manac, cu ligurita ... vai  rotfl2 si eu trb sa mananc ca pe urma cum ii pot spune eu lui sa manca dca eu nu iau de la el  lol  ... si pe taica-su il hraneste si asa de fericit este


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1810 2014-05-30 15:01:04

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Si noua ne da A. de mancare rotfl e asa de dulce hjarta


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1811 2014-05-30 15:03:03

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Sara manca aseara niste pufufleti ( stiu ca nu-s ok, dar mai scapa si la de astea) si l-a bag tot in gurita iar eu o intreb: pai si mie nu-mi mai dai?? Atat mi-a trebuit ca l-a scos din gura si mi l-a dat asa semi-mancat rotfl l-am luat sieu, ce sa fac daca am cerut?! rotfl

Offline

 

#1812 2014-05-30 15:06:16

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

happy  lol
si noua ne dadea pufuleti mestecati lol ...
acum daca are ce ii place, stafide de ex. , sa nu indraznesti s aii iei din ele ca urla cat poate ... dar cu ciorba si altele e tare generos


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1813 2014-05-30 15:09:27

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Be lol Am imyeles cu somnul.

Noi cand nu vrem ii zicem sa manance el aa se faca mare. Si nu ne mai da smile


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1814 2014-05-30 15:12:06

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Happy, nu-s ok, dar ii tin ocupati. chicot tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1815 2014-05-30 15:12:35

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Lasa Be ca si noi mai scapam la pufuleti. Eu nu-i suport, nici macar cum miros, dar cand imi da el... ce sa fac, ii mananc lol

Kate  chicot

Ultima oara a fost editat de timean86 (2014-05-30 15:13:10)


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1816 2014-05-30 15:19:24

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

si al meu era fan dar acum nu mai manaca, e adevarat ca nici eu nu ii mai dau, poate pe la bunica-sa ma mai apuce si cand se vede cu var-su mai vede si mananca. Acum insa a descoperit fulgii de porumb.. am luat eu sa fac crispy la cuptor (merg si la diversificare sa scriu) si vad ca ii place sa rontaie ..tot un fel de pufuleti sunt si aia


http://www.emag.ro/prima-mea-biblioteca … DFD8SBBBM/
poate va intereseaza, eu deja am dat comanda.

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-05-30 15:23:57)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1817 2014-05-30 15:30:14

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mersi Cmin, am comandat si eu smile


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#1818 2014-05-30 16:49:03

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

cmim am vazut-o si eu, arata bine si e ok si pretul, dar ma gandesc oare pt noi mai e ok, acusi facem 4 ani...bine vad ca are si numerele, dar nu stiu ce sa zic, imi e sa nu fie prea de bebelusi....

si A e fana fulgi de porumb, ii mananca cu lapte, ce cereale bio ce i-am luat eu, tot fulgii aia ordinari marca mega sau  ceillalti cu F(imi scapa) sunt mai buni.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#1819 2014-05-30 16:51:44

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Cmin, puss multumim! Am comandat si eu.

A, Cmin, cand ai pofta, iti dau un link cu un tort superb! Gretos, asa,,cu multa crema! E in loc de amandina. Are blatul mai subtire decat crema lol Blatul e din albusuri, cu doar 3 linguri de faina.

Ultima oara a fost editat de majestik (2014-05-30 16:54:28)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1820 2014-05-30 17:04:09

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

am vazut acum pe fb ca ar fi mai mici carticelele decat ce credeam eu ca sunt.(ce aveam noi defapt) oricum sunt ok la pret, cartonate.

maje vreau sa fac acum, in wk un tort cu ganaj de ciocolata neagra si finetti sticks. Am o reteta super de blat, si vreau sa il ornez asa frumos, deja mi-am facut planul  chicot  ... dar bineinteles ca accept orice retata testata si buna  big_smile
LE blat din ala de albusuri am facut eu la tortul egiptean... tort care e fabulos

Ultima oara a fost editat de cmin (2014-05-30 17:05:11)


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#1821 2014-05-30 18:42:57

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Da, m.a tentat si pe mine tortul egiptean, am salvata reteta dar inca nu l.am incercat.
Ce gustos suna tortul care o sa.l faci drool

Sa vad daca reusesc sa atasez link.ul de pe tel.

http://www.retetaperfecta.ro/tort-de-ciocolata-2638

Ce pofta mi s.a facut de cioco! big_smile

Ultima oara a fost editat de majestik (2014-05-30 19:05:33)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1822 2014-05-30 19:55:31

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Anca, am inteles acum. Tine mult si de voi ca si cuplu, daca si la munca pentru bebe ati prestat rar. Inteleg acum ce spuneai, pai nu e mare schimbarea atunci si nu e neaparat din cauza copilului. Eu am luat-o doar din perspectiva ca, un copil te ocupa atat de tare incat trec luni de zile fara sex.
Oricum, toate sunt perioade, cresc intr-un final si vom putea face tot ce faceam inainte, fara exceptie.

Y n-are treaba cu rabdarea. Si eu folosesc mereu imediat, asteapta putin, etc, dar fara rezultat, cand aude aceste magice cuvinte mai tare se agita ca ii trebuie.
Asa ca n-am avut de ales decat sa ma cobor cu orice fac(si pot) la nivelul lui. Si ce nu pot sa cobor, il urc pe el pe unde pot, masa, blat, scaune. Dar de facut le fac. Mai pun si tableta pe langa aragaz sa mai vada si un filmulet daca apa si tacamurile nu-i mai convin.
De cand ma simt putin mai bine, aproape zilnic il astept pe sot cu mancare calda, chit ca e cartofi prajiti cu oua. Fac si eu ce pot, ca mai mult nu pot si tare as vrea.. sad

Si noua ne da Y mancare de la el, uneori molfaita, alteori in stare decenta, sau de pe jos, sau pur si simplu trebuie sa-i dea si el o limba inainte, azi ne dadea portocala, prima data o lingea el o data apoi ne-o dadea noua. Si nu poti refuza, degeaba ne ferim gura ca atata ne-o da pe la nas, de el ajunge pe varfurile degetelor si noi cu roatele-n sus, dar nu se lasa. Si dupa ce-o mancam ne aplauda lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1823 2014-05-30 20:09:28

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Maje, eu am Beko de 45 cm. Marca este ok, dar sa iti iei neparat mare. Oricum la tine nu cred ca-i pb cu spatiul. Singura optiune pe care regret ca nu o are este clatirea suplimentara. daca poti, ia-ti cu aceasta optiune. Detergent si sare iau sodasan de la elemental. Lichid de limpezire folosesc otet sau tot sodasan, pe baza de acid citric.
C nu sta nici un minut, nici 30 de secunde singur. Eu nu inteleg cum il pui tu, Deno, pe blat. C nu ar sta, ar sari de acolo. Iar pe jos, tb sa stau dupa el in permanenta pt ca se duce la butoane, la aragaz, etc. Sa inteleaga cand ii zic sa astepte- nici vorba! Acum a fost horror sa ii fac cerealele. Cat iti tb sa faci cereale? Cateva secunde sa pui apa la incalzit, cateva secunde sa faci laptele, cateva sa amesteci cu cereale. Ei bine, a fost horror. L-am dus in sufragerie si l-am lasat pe jos, am venit cu ibricul si cu cutia de lapte, se intindea dupa ibric, se agata de mine...

Ultima oara a fost editat de Rose (2014-05-30 20:19:30)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#1824 2014-05-30 20:30:54

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hello

Hai ca m-ati amuzant cu povestirile voastre chicot

Al meu nu-mi da mie mancare, sau daca imi da o face f rar, insa din orice trebuie sa-i dea lui tati. Orice primeste in mana, intinde pe cealalta "da si una lu' tati" . Ieri spre exemplu, a luat 2 patratele de ciocolata, a mancat una si-mi zicea " asta una e a lu' tati" . Mai fetelor, o tine in mana stransa, se topea din ea, tot lingea ce se topea si apoi iar strangea pumnul. ii ziceam s-o puna pe masa sa i=o dea lui tati cand vine, el nu si nu , o tine el. A tot lins la mana aia vreo 10 min si pana la umra n-a mai rabdat si a mancat-o. Si ma intreaba pe mine " ce dam a tati?"

Fetelor, cam astea erau si intrebarile mele pentru mamici de copii mai mari, atunci cand A avea in jur de-un an, chiar pana in 2 " cum reusiti sa faceti ceva. Si daca faceti, ce fac ei in timpul asta?" De vreo luna, s-a schimbat si la noi treaba, A se uita la desene dimineata ,iar eu reusesc sa fac o mare parte din treaba pana iesim afara la 11. Mai vine el prin bucatarie, sau unde sunt numai sa-mi puna bete in roate, mai ia buretele de vase si sterge urcat pe scaun la al geam, de am si renuntat sa-l sterg dupa, ca oricum il face iarasi de nu se mai vede nimic prin el. Adica, zic eu, la un momet dat isi va gasi o preocupare, fiti sigure. Adica, daca al meu copil, care nu s-a jucat cu absolut nimic pana acum ceva timp mai mult de 5 min si era in fundu' meu oriunde, isi gaseste de lucru acum, sunt sigura ca toti o vor face.  De ex acum a scos mare parte din sculele din debara si repara nu stiu ce piese de la masina lu' taica-su. Acum sper sa nu-i mai trebuiasca piesa aia lol

Nu stiu daca mai tineti minte cand povesteam eu faza aia in care copilul meu incepuse cu "puya baga bani" de ma gandeam ca cine stie ce vrea sa spuna big_smile lol .De ceva timp incoace, o spune. Clar si raspicat, de intelege toata lumea. Si nu i-am zis absolut nimic, pentru ca pe orice lucru insist , face si mai rau. Si a zis de fata cu maica-mea, de fata cu noi de multe ori,  cand ceva (cart, bicicleta) nu merge. A zis si de fata cu preotul din bloc, cu a carui fetita mai mare cu un an e prieten la catarama :bag p**a,nu mai merge cartu' " . Am crezut ca mor. Mai demult, maica-mea cu taica-miu au considerat ca e momentul sa-l invete sa spuna : du-te-n puii mei. Nu i-am zis nimic nici la asta si a inlocuit-o pe parcurs cu "du-te-n tavan " (nu ma intrebati de unde, nici eu nu stiu cum i-a venit asta). Mai nou, nu mai zice nici asta, ci a inlocuit-o (atunci cand se supara pe mine) cu "du-te a gheghici (serviciu), io duc a ghighinita (gradinita). Deci, nu inteleg de ce toate expresiile alea le-a inlocuit, si p-asta, a mai nasoala, o pastreaza.

Deno, vrea copilu' s-o guste, sa se asigure ca e comestibila. Al meu vine si te linge pe fata sau orice apuca.

Ultima oara a fost editat de smart lady (2014-05-30 20:33:23)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.