homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31-97


#1825 2014-05-30 20:53:52

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Rose la varsta lui C nici Y nu statea. Ca sa fac ce am de facut atunci, ii puneam filmulete pe tableta, gummy bear de care este fasniat, nu se misca de acolo. Si ce puteam sa fac cu o mana, faceam cu el in brate. Dar pe blat si pe langa mine nu statea nici el, urlaaaa cand te vedea ca te apropii de chiuveta sau sa faci ceva in bucatarie.
Acum e altfel, ma inteleg f bine cu el in privintele astea, dar tot nu are treaba cu rabdarea, nu stie ce e aia.
Atunci nu il puteam pune pe blat nu pentru ca sarea jos, nu avea cum, il protejam eu cu corpul meu, dar isi baga mainile si-n foc, nu statea locului. Acum sta, de i-as mai da si-o lingura s-o bage prin creme ar fi cel mai fericit.
Dar il recompensez la sfarsit cand ii dau bolul si lingura pline de creme, sau telurile de la mixer. Se face ca porcul si totul in jurul lui, dar cine e fericit big_smile ?
Chiar ieri m-am contrazis cu sotul ca i-am dat telurile pline cu compozitie de chec, si sotul ca nu puteam sa le spal inainte? Pai care mai e farmecul? Ni s-au terminat hainele si apa de spalat pe jos?

Smart lol dar unde a auzit vorba aia mirifica? Stiu ca in copilarie si noi le-am zis dar le auzisem la camin si eram mai mari 5-6 ani


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#1826 2014-05-30 21:02:46

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

a zis-o frate-meo o data cand ne aducea acasa din parc, la volan fiind , cand unul i-a taiat calea. A bagat-o la cap si a asociat f bine cand trebuie s=o spuna


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1827 2014-05-30 21:17:03

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Aiaiai lol ce sa-i faci.. Toti le zic la u. Moment dat. Insa acum e dificil sa-i atragi atentia fara sa-l determini s-o zica si mai mult.
Noi n-avem in familie pe nimeni care i jura sau vb urat sub nicio forma, dar mai sunt imbecili de oameni din exterior care le zic asa fara nicio jena in fata copilului. Mi s-a intamplat de cateva ori si am fost nevoita sa iau copilul de acolo.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#1828 2014-05-30 21:19:45

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

de regula, frate-meu se abtine de la asta . si noi mai vb urat, dar in fata lui incercam sa fim cat se poate de cuviinviosi in vocabular. Si oricum o aude atat de des afara ca ma mir ca n-o zice continuu. Si aia de 6 ani din parculet si-o baga, de parca ar si avea ce forgetit


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1829 2014-05-30 21:27:44

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Un si gur copil am auzit asa, avea in jur de 3 ani, si-o baga si si-o scotea in fata lui tac'su ca il enerva cainele meu. M-am crucit atunci rau de tot nu ma gandeam ca e posibil asa ceva.. In rest n-am auzit in parc sau in alta parte de la copii si nici de la parinti in prezenta copiilor lor, decat la un prieten imbecil de-al lui tata.
Oricum mi-e groaza pentru cand va merge la camin...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1830 2014-05-30 21:33:27

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Rose, multumeac mult pentru detaliere puss Sa vad la ce ma hotarasc.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1831 2014-05-30 23:48:26

als
Sr. member
Inregistrat: 2011-04-26
Mesaje: 1077

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart si fiica-mea a zis o singura data ca ea zice orice cuvant nou auzit. Era de asteptat sa- l zica si pe asta. Bine ca a fost o sg data si a uitat. La voi e mai rau ca nu uita asa usor si stie ca e ceva nepotrivit. Probabil il va inlocui cu alta expresie noua si care atrage privirile interlocutorilor....
Si noi cu treaba ca si  fetele, impreuna.si perisoarele sunt facute si de ea, si cartofii sunt spalati de ea, si la mestecatul in oale e la mine in brate. Asta e, sanatosi sa fim!


mami de fetita mare, Erica-Maria
si surioara mica Ema-Gabriela

Offline

 

#1832 2014-05-31 09:43:00

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata!

Kate, te.am visat lol Eram impreuna intr.o tabara xu cortul. Erau si sotii nostri cu noi.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1833 2014-05-31 09:55:59

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

fetelor, ce inseamna sa visezi bebe mic ? am visat ca nasteam un baietel acasa, si asa usor am nascut si bine a.mers tot ca am uitat sa merg la spital dupa aia, de fapt ma intrebam "de cesa merg?"

Offline

 

#1834 2014-05-31 10:45:31

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Neata

Albinuta, nu cred ca inseamna nimic, vreun gand/temere/dorinta ascunsa a ta cel mult, ceva din subconstient ce s-a reflectat in vis

Offline

 

#1835 2014-05-31 11:01:56

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

'neata wave

Offline

 

#1836 2014-05-31 13:45:48

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

S.ar putea sa auzi tu de nasterea unui bebe baietel.

Am comandat carticelele puse de Cmin ieri la pret de 30 ron, mi.au si ajuns acasa, si acum tocmai am vrut sa mai comandm inca in set si deja sunt 42 ron.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#1837 2014-05-31 13:55:10

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

hello mamici
albinuta, inseamna ca-ti doresti tu inca un copil big_smile big_smile


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1838 2014-05-31 13:59:09

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

maje sunt de bebe sau de copil mai mare ? n-am reusit sa inteleg prea bine ...cred ca am mai intrebar eu pe aici ,stiti vreun site care sa faca livrare in afara tarii ?   ma tin cu dintii de ea sa invete romaneste si orice support e util !

gasesc eu pe net lucruri interesante dar imi lipseste hartia ....

Offline

 

#1839 2014-05-31 14:59:08

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Mamici puss

Vai, Maje, ce dor ?mi e de un week-end la cort! Măcar un week-end. smile

Ada, dacă găseşti ceva să ?ţi placa pe site-urile rom?neşti, nu poţi comanda să vină la ai tăi şi apoi să-ţi trimită ei ţie?

Ultima oara a fost editat de Katey (2014-05-31 15:00:56)


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1840 2014-05-31 15:28:18

adrriana
Full member
Inregistrat: 2009-01-28
Mesaje: 603

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

asa  e ,katey ,m-am gandit si eu dar n-as fi vrut sa-i deranjez pe ei ;stii  cum e  ...
E usor de trimis acum de la posta  ? au colete ,(ambalaje) gata pregatite   ? chiar nu stiu smile ,imi aduc aminte de postarita noastra cand eram copil (acum multi ani smile ),ori n-avea timbre ori n-avea plicuri  ,mai bine prefera s-o bati decat sa-ti faci vreun abonament la un ziar  si sa vina in toata ziua cu el smile ...


katey,
de ce-o fi atat de  scump transportul ? pe cuvantul meu ca te-as chema un WE la noi,n-aveam casa mare da'suntem la 500 m de plaja !

Ultima oara a fost editat de adrriana (2014-05-31 15:33:25)

Offline

 

#1841 2014-05-31 15:34:17

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Hello

Mai nou si David spune orice aude..in sfarsit si a dat drumul la,vorba. Credeam ca nu mai vine,momentul asta
Orice aude zice si el foarte incantat.nu stiu de ce n a putut pana acum are 3ani si 1luna.
Tot ce face A. Face si el..se ia după ea,aleargă după ea. ?ncă nu a ajuns la stadiul sa audă un cuvannt urat si sa l,zică.
De ziua copilului le am luat un pisoi pe care sper sa nu l chinuie, si c?teva jucării.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#1842 2014-05-31 16:37:29

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Smart rotfl2  rotfl2  rotfl2
CAt am fost in tara, Carol zicea fu-....masii! Auzise la copii afara si zicea continuu. Aici zice stupid, what a heck, si cuvantul cu F...numai ca-i smechera si daca se uita careva mai asa la ea, atunci cand il spune, da si replica: in romana inseamna a face lol, deci are scuza. fiind mai mare pot sa ii spun ca sa nu zica F dar o las sa zica altceva caci cu cat o corectez mai tare, cu atat mai mult il spune. Dar la 4,5 luni intelege altfel si o face cu intentie.

Am iesit ieri la terasa. Mi-e dor de terasele din tara. Si fetele romance cu care am iesit spuneau la fel. Dupa o supa si o ciocolata calda cu multa crema, ne-am plimbat printr-o padure si nu-mi venea sa cred cati iepurasi am mai vazut, Tare-i fain vara! NE pregatim de ultima clasa de inot, mers pe la magazine si apoi mers la fermele cu animale si la padure.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#1843 2014-05-31 17:19:41

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 31

Flower..frisca ai vrut sa zici rotfl

May eu niciodata nu mi-am facut probleme cum vorbesc de fata cu el..nu stiu de ce. Azi ca am citit la voi am observat ca taica-su injura la volan dar el nu a repetat niciodata. Si eu mai vorbesc urat cand ma supar....dar Rares vorbeste momentan tare frumos. Am observat ca el.preia tot ce se repeta(melci, te uog,nă ziua), si cum cuvintele urate sunt mai rare asa nu le-a preluat inca . Si daca le preia, o sa le preia o.perioada , dupa care o sa-i treaca...doar nu cresc o panseluta ci un baietel rotfl2
Stiu de la nepotu-miu care a crescut numai intre femei, taica su, bunicq-su plecati....nu vorbea nimeni urat ba chiar sor-mea e mai panseluta ca mine, nu suporta cuv urate, si intre 3 si 6 ani din p..a nu ne scotea..a auzit pe strada, a repetat, noi am ras printre mustati, l-am certat si de-al naibii continua sa zica. Dupa6 ani a devenit ff sfios,educat..desi era dennis pericol public...si acum are 10 ani si e f cuminte, poate prea cuminte pt gustul meu lol
Deci nu ma ascund..daca imi scapa, sunt autentica...acum nu va inchipuiti ca injur ca un birjar lol dar nah...aaaah si lui ii mai zic : te ia mama lui proces verbal lol croncii mă-tii, injuraturi inventate, voalate lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.