homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

V-a ghicit cineva vreodata viitorul?


#1 2007-03-07 21:34:15

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Stiu k suna un pic superstitios si k am zis la un moment dat k nu sunt superstitioasa..dar ma intrebam azi..s-o fi intamplat vreodata sa va ghiceasca cineva si sa vi se implineasca? eram curioasa..si na,unde sa intreb dekt aici big_smile si nu numai ghcit..ceva in genu asta,mai magic ca sa zik asa.. Charmed pt fanii de seriale big_smile


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 



#2 2007-03-07 21:36:05

ankuzza
Hero member
De la: Ploiesti
Inregistrat: 2006-02-18
Mesaje: 3330

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu nu sunt de acord cu ghicitul..normal, as fi curioasa..dar n`as apela niciodata la o  ghicitoare..e mai frumos asa..si in plus..nu cred in ele..mamei i`a zis o "clarvazatoare" in autobuz niste chestii..mama a ramas uitmita ca domne stia aia multe despre noi..dar nu s`a adeverit...deci..


Unii oameni vorbesc din experienta, altii, din experienta, nu vorbesc!

Offline

 

#3 2007-03-07 21:37:50

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

big_smile niki yo nu prea cred..dar ma gandeam k poate,mai stii,or fi oameni mai inzestrati.. in bioenergie cred..am simtit pe  pielea mea..


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#4 2007-03-07 21:56:01

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mie da(in cafea)...asa si asa...mai mult din trecut mi-a zis,si a zis bine.

Offline

 

#5 2007-03-07 22:17:23

annna
Hero member
Inregistrat: 2006-09-07
Mesaje: 2917
Site

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

hmmm.. e cu dus si intors povestea asta! hai sa va spun pe scurt: bunica mea s-a casatorit cu bunicul meu cand tata avea 5 ani (mama tatei a murit de cancer cand avea 4 anishori sad ) si nu a avut o viata prea frumoasa! la tara, munca multa, viata grea.... cu bunicul meu n-a avut liniste niciodata: de la batai, inselat cu cine se putea.... etc! pana cand inainte sa iasa la pensie (acum vreo 7-8 ani )s-a mutat la "amanta" , unde e si acum de altfel... la 60 si ceva de ani sa te muti din casa ta neutral a dati seama...
si in toata nebunia asta bunica-mea, crezand ca respectiva i-a facut farmece a mers la cineva sa ii ghiceasca.... mi-a povestit ca doar tinand-o de mana i-a spus toata viata ei... numai lucruri adevarate; de parca ar fi stiut-o din fasa... i-a spus chiar si ca tataie n-o sa se mai intoarca acasa.... ceea ce s-a si intamplat!
acum... nush, eu nu sunt genul care crede in asa ceva... dar se intampla uneori sa fiu contrariata de ce se intampla...

Ultima oara a fost editat de annna (2007-03-07 22:18:20)


El, poate e singurul ce poate
Sa-mi promita, sa ma minta ca o sa treaca toate... smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2007-03-07 22:19:18

vonda
Platinum member
Inregistrat: 2006-12-09
Mesaje: 19313

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mamei mele i s'a ghicit in cafea..si desi ghicitoarea nu avea nimic in comun cu mama..i'a spus multe lucruri care atunci erau adevarate si pe care nu avea de unde sa le stie..In plus i'a spus si unele lucruri care aveau sa se intample mult mai tarziu..si care atunci pareau fara importanta..Abia dupa ce s'au adeverit am ramas un pic stupefiata..eu care sunt foarte sceptica in aceasta privinta..Parerea inca nu mi'am schimbat'o..inca nu cred..si nu o sa cred pana nu o sa vad cu ochii mei...ori pana nu o sa mi se intample mie..dar si azi a ramas un mister cum de s'au intaplat atatea lucruri asa cum i'a fost prezis..si credeti'ma..nu este vorba despre autosugestie..Poate chiar exista oameni care se pricep la asta..

Offline

 

#7 2007-03-07 22:24:55

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mamei mele dupa ce m-a nascut si pe mine (il avea si pe frate-miu) i s-au legat trompele. s-a intalnit cu o tiganca cand ducea gunoiul si aia i-a spus ca va avea 3 copii. mama stiind ca nu mai poate avea copii a ras de ea dar dupa 20 de ani cand a ramas cu sora mea si-a adus aminte de tiganca...a avut dreptate. acum nu stiu cat a ghicit tiganca si cat a fost spus la panarama - poate asta spunea la toate femeile cu care se intalnea smile


mami de minuni hjarta

Offline

 

#8 2007-03-07 22:31:52

SonneAle
Addicted member
De la: balamuc
Inregistrat: 2006-12-14
Mesaje: 10519

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

big_smile mie imi ghiceste buni a mea in cafea... cica imi ghiceste tongue isi mai aminteste si ea niste semne si nah... imi vede viitorul. o rog sa imi  "ghiceasca" in cafea asa de placere si  ma amuza, doar atat, nu ma astept sa se intample ceva din ceea ce "vede" ea acolo, uneori daca se adevereste ceva, pun intamplarea pe baza unei coincidente smile alteori sunt surprinsa de ce imi spune despre trecut sau prezent, surprinsa in sensul ca zice unele chestii pe care nu nu le stia anterior de la mine neutral   in fine, e suuuuper funny si atat rotfl  un lucru e sigur: nu m-as duce la vrajitoare care pretind ca intr-adevar pot ghici viitorul, mi se pare inutil si imbecil.  la fel de inutila mi se pare si spovedania... cred in D-zeu, cred ca exista un EL, insa nu cred ca un preot, un pamantean, in definitiv, ci nu trimisul lu'D-zeu, ne poate absolvi de pacate. credinta s-o purtam in suflet, nu trebuie sa ne afisam cu asta.  cat despre horoscop... il citesc tot spre amuzament big_smile  hmm, cam off topic, huh?   oki, revin. cica e mare pacat sa ti mergi la ghicitoare, la fel de mult pacatuiesti tu ca te-ai dus si i-ai cerut sa iti "ghiceasca", precum ea ca cica iti ghiceste...


There ain't no sunshine now that he's gone

Offline

 

#9 2007-03-07 22:36:20

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mie mi-a mai ghicit mama odata in tarot (facuse o pasiune pt asta). eram insarcinata atunci si nu stiam si mi-a iesit ceva cu "un cavaler intr-un ou care nu va sparge coaja"(sau ceva de genul asta)...strange...


mami de minuni hjarta

Offline

 

#10 2007-03-07 22:43:14

dark_ky
Full member
De la: Bucuresti...
Inregistrat: 2007-01-08
Mesaje: 305

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

ceva ceva tre sa fie si cu astea....sincer, eu nu prea cred, nici nu au existat ocazii sa mi se ghiceasca in cafea sau in carti. stiu doar din ce imi spunea mama, atunci cand i-a ghicit nasa mea in cafea zicea ca eu o sa fiu foarte norocoasa @-) unde a vazut ea asta nu stiu:)) dar sper  sa fie adevarat big_smile


Pain is inevitable, suffering is optional.

Offline

 

#11 2007-03-08 00:02:27

andrada79
Full member
De la: orasul celor 7 coline
Inregistrat: 2007-02-18
Mesaje: 883

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

da,si mie mi-a spus o data cineva niste chestii, in joaca, dar erau prea generale si n-am fost uimita cand s-au intamplat in realitate.Insa mai bine ca mine nu mi-a ghicit nimeni viitorul.Am avut niste vise foarte ciudate si de multe ori am avut senzatia ca stiu ce se intampla in momentul acela cu una din persoanele foarte apropiate sau ce  urmeaza sa se intample(de ex: unui amic i s-a furat telefonul; altul mi-a povestit intr-un vis tot ce s-a intamplat intre el si fosta prietena- mi-a spus si numele ei si alte lucruri pe care nu aveam de unde sa le stiu.L-am sunat a doua zi si a confirmat ceea ce visasem; am visat intr-o perioada numai accidente, ca sa aflu dupa un timp ca murise un amic intr-un accident de motocicleta. Mama mea a avut o altercatie cu cineva in urma careia a suferit o fractura.Am simtit exact in momentele acelea ce se intampla, dar era prea tarziu ca sa modific cursul evenimentelor;Simt cand urmeaza sa se imbolnaveasca copilul meu si e cumplit ca nu pot sa-l feresc de toate relele din lume. Si multe altele.)

A mai avut cineva perceptii din acestea extrasenzoriale?Si a reusit cineva sa schimbe ceva avertizand persoana respectiva?


"Şi chiar dacă mă vei mai iubi
Peste crivăţul iernii ce vine,
Fără braţe, cu ochii pustii
N-am să am ce întinde spre tine..." (Adrian Paunescu - Copaci fara padure)

Offline

 

#12 2007-03-08 02:10:11

Melody
Full member
De la: mine din camara...
Inregistrat: 2006-12-15
Mesaje: 594

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

bunica mea era bolnava , acum 10 ani, si trebuia sa se opereze.la un moment dat , a oprit-o un om pe mama pe strada (in suceava, desi bunica mea era aici,in brasov) si i-a spus ca nu trebuie sa fie ingrijorata, operatia va decurge bine, va mai fi inca una , dar ca mama ei va trai multi ani dupa...operatia cu pricina a fost ok, iar dupa 4ani, bunica mea s-a mai operat o data , pentru ocluzie intestinala smile (mai traieste si acum!)

Ultima oara a fost editat de Melody (2007-03-08 02:10:29)


Cocorosie!

Offline

 

#13 2007-03-08 06:22:52

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mama mea il viseaza pe bunelu' - tatal ei -  cand urmeaza sa i se intample ceva surorii mele. eu l-am visat pe celalalt bunel cu o zi inainte de admiterea la facultate ca imi scrijelea pe mana niste formul chimice smile si am stiut ca va fi langa mine


mami de minuni hjarta

Offline

 

#14 2007-03-08 12:14:27

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

Mie mi-a ghicit odata, demult, o tiganca..unele lucruri le-a nimerit, altele nu...cred mai mult in vise decat in ghicit...Oricum, intr-un horoscop fff vechi am citit ca o sa mor la 25 de ani sau la 70 ( cum am si o cumpana in palma - o intrerupere pe linia vietii pe la varsta respectiva - stau un pic in suspans)... eu sper sa nu fie adevarat smile


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#15 2007-03-08 12:36:29

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eram in liceu cand mi-a ghicit o colega in carti. mi-a spus ca la drum de seara (d'oh! toate sun la drum de seara) o s aintalnesc un tip cu ochi deschisi la cloare. 2 ani mai tarziu, pe seara, e adevarat, m-am intalnit cu dudul. care are ochii capriu-verzi. o fi nimerit-o prietena?


Nobody home

Offline

 

#16 2007-03-08 15:32:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

mie mi-a ghicit in carti o buna prietena(nu mai vrea acum, a zis ca nu mai am nevoie)...de mai multe ori. Ultima data, inainte sa-l cunosc pe sotul meu, mi-a zis...asa a fost, cum a zis ea. Nu avea de unde sa stie....nimeni nu avea. Va povestesc:
mi-a zis ca o sa cunosc un tip, gras(mie nu imi plac, ca idee barbatii grasi) si chel sau tuns cu nr. unu(mie mi-au placut intotdeauna barbatii cu parul lung daca se poate dar oricum cu par pe cap)....i-am zis deci ca degeaba il cunosc pentru ca nu ma intereseaza, dupa descriere si mi-a replicat ca asta e foarte rau pentru ca el e ursitul meu. M-a busit risul, evident si i-am cerut sa imi dea un criteriu dupa care sa il recunosc pentru ca dupa descriere risc sa trec pe linga ursitul meu pe strada si sa nu il observ. Raspunsul a fost: sa te uiti bine la el ca va purta pantofi grena.....ei bine, ea ghicea in carti...unde in cartile alea a vazut pantofii grena, nu stiu. Cert e ca totul a fost exact cum a zis, inclusiv pantofii grena


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#17 2007-03-08 19:53:46

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

bunica mea si-a facut cand era domnisoara de ursita in noapte de sanziene si a visat un barbat cu basc pe cap si cu manecile suflecate la camasa cum intra pe poarta casei parintesti. era bunelul meu si toata viata lui a purtat basc si maneci suflecate


mami de minuni hjarta

Offline

 

#18 2007-03-08 20:07:36

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

doctoressa a scris:

mie mi-a ghicit in carti o buna prietena(nu mai vrea acum, a zis ca nu mai am nevoie)...de mai multe ori. Ultima data, inainte sa-l cunosc pe sotul meu, mi-a zis...asa a fost, cum a zis ea. Nu avea de unde sa stie....nimeni nu avea. Va povestesc:
mi-a zis ca o sa cunosc un tip, gras(mie nu imi plac, ca idee barbatii grasi) si chel sau tuns cu nr. unu(mie mi-au placut intotdeauna barbatii cu parul lung daca se poate dar oricum cu par pe cap)....i-am zis deci ca degeaba il cunosc pentru ca nu ma intereseaza, dupa descriere si mi-a replicat ca asta e foarte rau pentru ca el e ursitul meu. M-a busit risul, evident si i-am cerut sa imi dea un criteriu dupa care sa il recunosc pentru ca dupa descriere risc sa trec pe linga ursitul meu pe strada si sa nu il observ. Raspunsul a fost: sa te uiti bine la el ca va purta pantofi grena.....ei bine, ea ghicea in carti...unde in cartile alea a vazut pantofii grena, nu stiu. Cert e ca totul a fost exact cum a zis, inclusiv pantofii grena

eu uneori ma tem sa aflu unele lucruri,desi sunt tare curioasa.inseamna ca zice tare bine prietena dvs de v-a dat atatea detalii,care culmea,s-au adeverit!online nu zice nimic?smile...glumeam!

Offline

 

#19 2007-03-09 09:47:45

ramona-maria
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2006-09-20
Mesaje: 386

Re: v-a ghicit cineva vreodata viitorul?

eu din curiozitate am fost la un preot care deschide catrea ( ce-o fi insemnand asta) si am fost cu o prietena de familie si cu parintii : la prietena respectiva i-a zis ca barbatul ei traieste doua vieti si ca o va alege pe cealalta, la mami i-a zis ca are o carne salbatica care creste in ea, la tata i-a zis sa aiba grija ca oasele lui vor fi mai grele, si mie mi-a zis ca o sa am meserie in halat alb si ma voi casatori tanara dar ca voi avea copii batrana.
credeti-ma ca m-am prapadit de ras cand am iesit de acolo, ca nici unul dinte noi nu am crezut ce a zis popa.
dupa un timp sotul prietenei o anunta ca a fost concediat si ca merge la sarbi sa lucreze... era de fapt in cealalta parte de oras cu amanta lui si s-au intalnit la cumparaturi. el i-a zis in fata ca e satul sa se ascunda si ca vrea sa divoteze.
mami dupa un an a fost diagnosticata cu fibrom uterin invadant ( sau asa ceva ) a fost operata si acum e bine dar i-au scos tot uterul.
tata a avut un accident de munca si a avut fracturi deschise la mana dreapta -- acum are tija de metal in mana
eu pe vremea aceea eram la liceu in clasa a 10-a la sectia umana[limbi moderne - turism]si nici prin gand nu-mi trecea sa schimb ceva pt ca-mi placea ff mult sa calatoresc si evident vorbareata cum sunt trebuie si limbile straine in calatorii.  ei bine am terminat liceul si parca nu ma mai atragea sa calatoresc si am ales sa fiu inginer de mediu cu specializare in microbiologia solului. imediat dupa facultate m-am casatorit si acum ma chinui sa fac un bebe si nici pana la varsta asta nu am reusit ( anul asta fac 29ani ) oare la ce varsta o sa fac bebe ? nu mai stiu cum il chema pe popa respectiv dar zau ca i-as mai face o vizita... tot de curiozitate


"Oamenii sunt ca vinurile... cu timpul unii devin mai buni, altii se transforma in otet"

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.