homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Destinatii de vacanta-2


#20 2007-07-27 14:43:11

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: destinatii de vacanta

oky doky, bafta atunci. Verifica neaparat cardul!!! Daca e BCR Maestro, nu e bun....stiu ca am verificat.  Daca nu poti cu cardul, ia-ti banuti in euro la tine si schimbi acolo.

Pupici, astept povesti smile


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 



#21 2007-07-27 18:21:52

persifona
Vizitator

Re: destinatii de vacanta

Ah, ghinion.. e BCR Maestro neutral

Desi., uite ce scrie aici:
Se alimenteaza in lei, dar se poate utiliza si in strainatate, in orice valuta
# Accesul 24 de ore din 24 la orice ATM din tara si din strainatate pentru obtinerea de numerar;


si

Card de debit (toate tranzactiile se efectueaza in limita disponibilului din contul de card), emis in lei, destinat persoanelor fizice. Cardul poate fi utilizat atat in tara, cat si in strainatate, in mediu electronic  (terminale POS si/sau ATM), oriunde este afisata sigla Maestro/Cirrus. Atunci cand cardul este utilizat in strainatate, conversia valutara se face automat de catre sistemul de autorizare, la cursul BNR.

Ultima oara a fost editat de persifona (2007-07-27 18:27:15)

 

#22 2007-07-27 22:41:19

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: destinatii de vacanta

Pai recomand Parisul... ca l-am vazut de curand si e frumos tare... are ceva.. am auzit la mai multa lume... chiar daca l-ai vazut, iti doresti sa revii. Are f multa istorie, monumente misto, cladiri frumoase, locuri de distractie, parcuri, are o zona super moderna cu centre de afaceri, zgarie-nori, are N mall-uri (pt pasionatele de shopping)...
In fine, din pacate nu e chiar cea mai ieftina destinatie, dar eu tot v-o recomand smile
La mine urmeaza concediul in Barcelona... si apoi mai in toamna in Germania, cu munca cica smile


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

#23 2007-07-27 22:45:55

barbara_mori
Hero member
Inregistrat: 2007-02-26
Mesaje: 2157

Re: destinatii de vacanta

senorita a scris:

Pai recomand Parisul... ca l-am vazut de curand si e frumos tare... are ceva.. am auzit la mai multa lume... chiar daca l-ai vazut, iti doresti sa revii. Are f multa istorie, monumente misto, cladiri frumoase, locuri de distractie, parcuri, are o zona super moderna cu centre de afaceri, zgarie-nori, are N mall-uri (pt pasionatele de shopping)...
In fine, din pacate nu e chiar cea mai ieftina destinatie, dar eu tot v-o recomand smile
La mine urmeaza concediul in Barcelona... si apoi mai in toamna in Germania, cu munca cica smile

asa e seniorita,dar nu multi isi permit o asa vacanta,majoritatea prefera sa stea 10 zile la turci la plaja cu 1000 de euro,all inclusive decat 1 sap la paris ...eu una am stat 6 zile ,doar eu cu mama si m-a costat 3000 de euro,mi-am luat destul lucruri,haine si farduri mai multe de acolo,dar nu asa de multe cum as fi vrut...si totusi am dat suta de milioane....si am stat la hotel de 3 stele,nu ca in Antalya hotel 4 stele all inclusive si tot....dar parerea mea,nu se compara cu parisul,sau germania care sunt tari adevarate,cu istorie,si ai ce sa vezi....

Ultima oara a fost editat de barbara_mori (2007-07-27 22:46:46)


Pentru a fi popular da-le oamenilor vesti bune despre obiceiurile lor proaste!

Offline

 

#24 2007-07-27 23:05:03

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: destinatii de vacanta

baciu a scris:

la sfarsitul saptamanii incepe festivalul de arta medievala in sighisoara. Dureaza 3 zile. As fi vrut cu placere sa fiu acolo insa nu e posibil. Poate aveti chef sa mergeti. Va recomand. E super fein.

oare o mai fi si marti?


Sim y 

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2007-07-28 07:26:49

persifona
Vizitator

Re: destinatii de vacanta

Oricum merita vazuta Sighisoara, chiar si fara festival, trust me.

 

#26 2007-07-28 09:04:00

Cassiopeia
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-03-09
Mesaje: 9529

Re: destinatii de vacanta

big_smile pai si io vreau s-o vad...chiar dak nu e festival nik...cre k o sa dau o fuga din sinaia tongue


Sim y 

Offline

 

#27 2007-07-29 19:05:32

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: destinatii de vacanta

ultima zi de festival este azi. Da, Sighisoara e un oras frumos si merita vazut. Daca mergi catre sighisoara du-te si viziteaza muzeul din turnul cu ceas din cetate. De mancat se mananca bine la restaurantul perla in centru langa parc, deci sub cetatea din deal. Distractie placuta.


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

#28 2007-07-29 21:10:44

persifona
Vizitator

Re: destinatii de vacanta

Se mai mananca foarte bine si la Pizzeria Restaurant Quattro Amicii. Pizza e bunicica dar nu grozava (sau poate unde e pe vatra si mie nu-mi place asa big_smile), dar au niste ciorbe imense si niste feluri 2 de te lingi pe degete.

 

#29 2007-07-29 21:27:56

andrutza
Vizitator

Re: destinatii de vacanta

Eu am fost de vreo 4 ori prin sighisoara si imi place super mult e f frumos.....in general sunt indragostita dupa zonele montane ma destind ff mult....toata tara am colindat-o aproape mai tb sa ajung in vestul tarii si o sa ma simt implinita smile vara asta o sa merg la Busteni cateva zile si dupa aceea la tara la bunici in zona Vrancei tot asa cateva zile si abia astept sa pescuiesc smile

 

#30 2007-07-31 14:43:43

berbecutza_ali
Full member
Inregistrat: 2006-07-20
Mesaje: 355

Re: destinatii de vacanta

persifona a scris:

Ah, ghinion.. e BCR Maestro neutral

Desi., uite ce scrie aici:
Se alimenteaza in lei, dar se poate utiliza si in strainatate, in orice valuta
# Accesul 24 de ore din 24 la orice ATM din tara si din strainatate pentru obtinerea de numerar;


si

Card de debit (toate tranzactiile se efectueaza in limita disponibilului din contul de card), emis in lei, destinat persoanelor fizice. Cardul poate fi utilizat atat in tara, cat si in strainatate, in mediu electronic  (terminale POS si/sau ATM), oriunde este afisata sigla Maestro/Cirrus. Atunci cand cardul este utilizat in strainatate, conversia valutara se face automat de catre sistemul de autorizare, la cursul BNR.

Eu cand am cautat, am gasit ca nu ma lasa sa-l folosesc afara din tara. Noroc cu tine! smile SE pare ca n-am cautat suficient - mai aveam acoperire cu un card visa electron, si am zis "asta e"...  My mistake.... oricum, bine ca ai gasit informatia asta! Bafta in concediu, sa te intorci cu amintiri frumoaseeee......


E toamna iar... si ploua picuri mari...
Curand vin si sarbatorile de iarna, cu parfum de portocale, vanile si cozonaci ... de-abia astept momentele astea de liniste, sa ascult colinde... si afara sa NINGAAAAAAAA!

Offline

 

#31 2007-08-08 18:13:19

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: destinatii de vacanta

a fost cineva la moeciu iarna ? cu trenul se poate ajunge direct sau nu e gara kiar acolo ? peisajele sunt frumoase, am vazut ceva pe googole, dar vreau pareri..... si ce se poate face ? e vreo partie ? am gasit ca ar fi una dar ca e un pic cam departe, se poate merge fara masina ? e statiune de tineret sau mixta ? alte detalii ? mersi

Offline

 

#32 2007-08-08 18:38:16

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: destinatii de vacanta

cobori in gara la brasov, de acolo iei taxiul la autogara si ai cursa (parca sunt din ora in ora) pana la moeciu de jos.
de partie nu stiu nimic.
ps. daca te duci de craciun acolo, poate ne intalnim la un cico. smile


Nobody home

Offline

 

#33 2007-08-08 19:27:29

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: destinatii de vacanta

in moeciu de sus ne gandim sa mergem, dar deocamdata e la stadiu de plan. e cam devreme sa vbm de vacanta de craciun, dar asta fac eu din plictiseala, ma gandesc la plecari, fac research,  planuiesc... big_smile
hai ca ne vedem big_smile

Offline

 

#34 2007-08-08 19:43:36

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: destinatii de vacanta

eu sigur ma duc acolo. probabil in a 2-a zi de craciun plec din bucuresti. si sper sa ma intorc pe 1-2 ianuarie.


Nobody home

Offline

 

#35 2007-08-09 13:01:48

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: destinatii de vacanta

eu am fost 10zile la paris si apoi inca 7 la barcelona...si........mai vedem big_smile

Ultima oara a fost editat de mika (2007-08-09 13:02:00)

Offline

 

#36 2007-08-09 13:08:38

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: destinatii de vacanta

norocoaso tongue

Offline

 

#37 2007-08-09 13:10:38

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: destinatii de vacanta

cat te-a costat Parisul ? ... in afara de shopping smile

Offline

 

#38 2007-08-09 16:03:46

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: destinatii de vacanta

excursia a fost 400 de euro+2 mil+80 euro taxa de aeroport...apoi au mai fost vizilete la
versailles,louvre,turnul eiffel ( pana in 10 euro / pers ) si 2 castele pe valea loarei ( aici a costat autocarul parca 80 de pers + taxa la castele )...am stat la un hotel de 2 stele...cu mic dejun inclus...nu am fost eu f incantata de hotel, dar ma rog, nu am mai comentat pt ca atat mi-am dorit sa vad parisul ca....nu mai conta f mult hotelul tongue
shopping-ul...au preturi mari mi s-a parut...o apa plata de 500ml era vreo 3 euro...dar la un salariu min pe economie de 1.300 de euro cum au ei, ce sa mai zici? oricum, eu zic ca merita vazut

Ultima oara a fost editat de mika (2007-08-09 16:04:51)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.