homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cineva care da licenta anul asta?-2


#20 2008-01-16 23:22:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

ma gandeam ca am fost colege in generala.. dar fosta mea colega Corina e la Bussines

Offline

 



#21 2008-01-17 17:07:02

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: Cineva care da licenta anul asta?

si eu dau sad...la management


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#22 2008-01-17 17:19:15

mitzili
Hero member
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 2205

Re: Cineva care da licenta anul asta?

Eu termin facultatea de jurnalism si stiintele comunicarii, specializarea relatii publice. O mare bataie de joc de facultate tongue. Abia astept sa termin


You make me so hot, You make me wanna drop, It's so ridiculous, I can barely stop, I can hardly breathe, You make me wanna scream, You're so fabulous, You're so good to me, baby, baby

Offline

 

#23 2008-01-17 22:45:39

mikki_20
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2006-02-15
Mesaje: 4694

Re: Cineva care da licenta anul asta?

ma alatur si eu grupului smile termin fac de mk si afaceri ec. int


Avem 1 an si 5 lunite

Offline

 

#24 2008-01-21 21:31:05

klarissa
Full member
Inregistrat: 2007-06-27
Mesaje: 186

Re: Cineva care da licenta anul asta?

si eu am licenta anul acesta... sunt la ase... si mi-am ales ca tema asigurarile facultative.... cu teoria am terminat...am ajuns la partea aplicativa...si aici m-am blocat...tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2008-01-22 00:06:28

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eh.. si eu as avea nevoie de ajutor la studiile de caz... publicitatea in perioada comunista si publicitatea dupa 1990 in romania - e tema mea

Offline

 

#26 2008-02-27 17:25:25

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

salvati'ma fetele..sunt pierduuuuta
nu ma pot apuca de lucrare...nu pot trece nici de introducere...
cine e la litere sau lb straine ma poate ajuta....am inteles ca la inceput pun si argumentul lucrarii dar pe asta il scriu la sfarsit,ca sa vad exact ce'am vrut sa demonstrezprin lucrare:P
pana una alta,am zis sa ma apuc si eu de ceva..sa am CEVA scris..asha ca am inceput prin introducere..de unde?! nu imi convine nik din ce scriu..nush cum as putea scrie:(
mentionez ca am lucrarea pe literatura spaniola...cine stie cunoaste: Lope de Vega...o paralela cumva cu Moliere...e si Moliere in titlu:P si cum ii introduc pe amandoi?
a mai facut cineva lucrarea cu paralela? cum sa incep? ce sa fac? am inceput eu sa vb de lope..dar nu'mi convine nimic....si tot sterg......offff


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#27 2008-02-27 17:27:25

Leo
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-02-14
Mesaje: 1276
Site

Re: Cineva care da licenta anul asta?

toata lumea e in ultimul an... deja ma simt batran... eu am dat-o in septembrie big_smile
cumpara cineva?  e facuta la M.L. lucrarea lol

Ultima oara a fost editat de Leo (2008-02-27 17:27:38)

Offline

 

#28 2008-02-27 17:33:11

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Cineva care da licenta anul asta?

JanisJoplin a scris:

salvati'ma fetele..sunt pierduuuuta
nu ma pot apuca de lucrare...nu pot trece nici de introducere...
cine e la litere sau lb straine ma poate ajuta....am inteles ca la inceput pun si argumentul lucrarii dar pe asta il scriu la sfarsit,ca sa vad exact ce'am vrut sa demonstrezprin lucrare:P
pana una alta,am zis sa ma apuc si eu de ceva..sa am CEVA scris..asha ca am inceput prin introducere..de unde?! nu imi convine nik din ce scriu..nush cum as putea scrie:(
mentionez ca am lucrarea pe literatura spaniola...cine stie cunoaste: Lope de Vega...o paralela cumva cu Moliere...e si Moliere in titlu:P si cum ii introduc pe amandoi?
a mai facut cineva lucrarea cu paralela? cum sa incep? ce sa fac? am inceput eu sa vb de lope..dar nu'mi convine nimic....si tot sterg......offff

si eu sunt in aceeasi situatie janis...nu stiu cum sa incep...n-am nici cine stie ce materiale sad sapt viitoare vreau sa ma duc la cervantes sa vad ce gasesc...dar pana atunci...nu stiu ce sa fac...habar n-am cum s-o formulez...e greu!!! grater grater grater


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#29 2008-02-27 17:34:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu am materiale kklau de la cervantes..dar uite..ca nush ce sa fac....
inceputul...ala e mai greu!!
grater


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#30 2008-02-27 18:23:43

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

janis, nu incepe cu introducerea. toata introducerea o faci la sfarsit. incepe si tu cu prezentarea lui lope de vega, sau ceva. nici eu nu am facut inca introducerea.

Offline

 

#31 2008-02-27 18:26:53

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: Cineva care da licenta anul asta?

Leo a scris:

toata lumea e in ultimul an... deja ma simt batran... eu am dat-o in septembrie big_smile
cumpara cineva?  e facuta la M.L. lucrarea lol

ma inscrisesem si eu pe onco anu asta da am amanat anu si cred ca asa va pati si urmatorul si peste vreo 3-4 ani cand oi da si eu licenta ( rotfl ) sper sa reusesc sa ma bag pe genetica ca am inteles ca ar fi mai relax pe preclinic. asa o fi? aveam un subiect tare...particularitati ale cancerului ovarian la varstnice... :f?rv?nad:


mami de minuni hjarta

Offline

 

#32 2008-02-27 20:13:37

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

camysh la asta ma refer cand zic introducere!!! la ce te referi tu e argumentul tezei..o scriu la sfarsit...asta nu shtiu sa fac..prezentarea lu m**stul ala!lol ca ma enervai si vb acum ca deadrose care e nervoasa la perfectu simplu! lol
pt ca nu imi convine nimic din ce scriu si nush cum sa ii prezint...pe amandoi..sa ii introduc in subiect...ca un m**st spaniol a fost primu cu intrigile amoroase si m**stul francez a fost dupa! cum sa prezint..cum sa'i introduc...gen comedia era ea mishto..da' cand a aparut lope a facut'o si mai si?lol si moliere s'a luat dupa el?sau cum plm? rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#33 2008-02-27 20:15:25

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

deci lucrarea ta e despre lope de vega in principal, nu? si vrei sa faci o paralela cu moliere. pai intai incepe cu viata lui lope de vega... cu opera lui, in general. eu asa as face...

Offline

 

#34 2008-02-27 20:19:50

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

trebuie sa zic de ambii..asha mi'a zis profa.....sad e in principal de lope doar ca prezint mai multe opere de'ale lui si lucrarea e in spaniola nu in franceza(prima mea specializare fiind totusi franceza )
deci faci cum zici tu..incep cu lope...viata si opera..si dupa hop moliere...big_smile si gata...ma duc cu ce'am scris la profa..ce'i place bine..ce nu..taie:P important e sa ma apuc sa scriu
acum am fost pe afara si era un fost prieten care mi'a zis..inca nu te'ai apucaaaat? pai shtii cat o sa'ti ia? te omoara...cand strangi toate materialele si conspectezi si incepi sa scrii mai ramai cu nici un sfert..dupa du'te de pune semne..schimba scrisu..baga note...a zis ca o sa'mi ia mult...
deci ma apuc


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#35 2008-02-27 21:22:30

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: Cineva care da licenta anul asta?

si eu am licenta anul asta.am scris 5 pag big_smile .offfff........


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

#36 2008-02-27 23:10:33

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

camysh a scris:

janis, nu incepe cu introducerea. toata introducerea o faci la sfarsit. incepe si tu cu prezentarea lui lope de vega, sau ceva. nici eu nu am facut inca introducerea.

exact... nici eu n-am inceput cu introducerea in care imi prezint structura lucrarii etc. pe aia o las la urma. eu tot pe literatura spaniola imi fac ( pe Mester de clerec?a-Berceo si toti cei care intra aici). nici nu stiu de cate ori m-am razgandit in privinta suviectului... imi venea sa mor!!!!!

acum am citit ca nu la introducerea aia te referi... da, o alta introducere am si eu... ca nu poti incepe din plop box . imi dau si eu cu parerea... ar trebui sa vorbesti despre viata lui lope, opera si despre temele care predomina in operele lui si faci tu de aici cumva legatura cu Moliere, care nu stiu cu ce se mananca... dumbom visslar

Ultima oara a fost editat de mara21 (2008-02-27 23:16:24)


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#37 2008-02-27 23:13:38

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

nu...aici nu prezint structura lucrarii..n;a inteles nimeni vad:( ii prezint pe lope si pe moliere...
si gata am reusit...am structurat mistooo...waaay ce bine ma simt cu ea aproape gata:D(vorba vine) in introducere scriu deci: despre comedie ..definitie si caracteristici..apoi lope-vida si rezumatul operelor de care ma leg in carte ..apoi moliere...viata si opera de care ma leg
atat..e bine..hiu!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#38 2008-02-27 23:13:43

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Cineva care da licenta anul asta?

corii a scris:

si eu am licenta si sunt la cj la ubb. n+am nici un stres legat de ea. incanu am scris nimic, insa am tema aleasa si o sa mearga repde. ma apuc de ea dupa sesiune...in rest ma ocup de organizarea cursului festiv si mai mult stres ii acolo decat cu licenta. la banchet nu ma duc.

scuze de offtopic corii imi dai si mie niste sfaturi referitoare la cursul festiv ca m am bagat si eu la organizare si mare lucru nu stiu.dar cum dragii mei de colegi nici care nu s-a oferit...


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.