homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cineva care da licenta anul asta?-4


#58 2008-03-18 12:29:59

alitzy
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-03-06
Mesaje: 373

Re: Cineva care da licenta anul asta?

Si eu am licenta anul asta si inca nu am scris nimic, si nici nu stiu de unde sa ma apuc. Am fost la coordonator si m`a descurajat de numa, k e tarziu sa scriu bla bla, dar nu stiu cum. Sper ca doar inceputul e mai greu. Acu am gasit ceva carte despre cum sa redactezi o lucrare de licenta si tot citesc pe ea, poate ma mai luminez. Noua profa ne`a explicat sa nu ne bucuram ca nu mai dam examen scris pt k va fi mult mai greu cu lucrarea. Eu una as prefera sa dau si examen scris. Asa comisia iti ia la puricat lucrarea de nu te vezi bine. Problema cu cartile o am si eu. Nu am gasit nimic la BCU pe tema mea. Nu`mi vine sa cred ce biblioteca saraca are un oras cu pretentii universitare. A trebuit sa vb cu o prietena din Bucuresti sa`mi cumpere de acolo niste carti. Nasol cu licenta asta.


This is a toast... to us...for the men who have us, the losers who had us, and the lucky bastards who will meet us!

Offline

 



#59 2008-03-19 12:44:24

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

ptr fetele care sunt din bucuresti si stiu care e treaba cu instit Cervantes... vreau sa merg acolo ptr niste carti. cum se procedeaza? trebuie sa-mi fac permis sau cum?


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#60 2008-03-19 17:33:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

alitzy, incearca Septimiu Chelcea - Cum sa redactam o lucrare de licenta, o teza de doctorat, un articol stiintific sau Umberto Eco - Cum se face o teza de licenta. Sunt carti care te vor lamuri referitor la cum trebuie sa-ti concepi lucrarea. Spor wink

Offline

 

#61 2008-03-19 17:38:01

@adriana
Banat
De la: unde sunt mereu happy
Inregistrat: 2007-09-28
Mesaje: 11432

Re: Cineva care da licenta anul asta?

alitzy a scris:

Si eu am licenta anul asta si inca nu am scris nimic, si nici nu stiu de unde sa ma apuc. Am fost la coordonator si m`a descurajat de numa, k e tarziu sa scriu bla bla, dar nu stiu cum. Sper ca doar inceputul e mai greu. Acu am gasit ceva carte despre cum sa redactezi o lucrare de licenta si tot citesc pe ea, poate ma mai luminez. Noua profa ne`a explicat sa nu ne bucuram ca nu mai dam examen scris pt k va fi mult mai greu cu lucrarea. Eu una as prefera sa dau si examen scris. Asa comisia iti ia la puricat lucrarea de nu te vezi bine. Problema cu cartile o am si eu. Nu am gasit nimic la BCU pe tema mea. Nu`mi vine sa cred ce biblioteca saraca are un oras cu pretentii universitare. A trebuit sa vb cu o prietena din Bucuresti sa`mi cumpere de acolo niste carti. Nasol cu licenta asta.

din ce iti dai licenta?

Ultima oara a fost editat de @adriana (2008-03-19 17:38:12)

Offline

 

#62 2008-03-19 18:57:16

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

nu stie nimeni cum se procedeaza la Cervantes? grater


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-03-19 19:27:37

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: Cineva care da licenta anul asta?

pfffa eu mi-am comandat carti dupa net...astept sa vina sapt viitoare sper cat mai repede sa il fac sa scap ca ma roade sad


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#64 2008-03-20 16:01:47

alitzy
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-03-06
Mesaje: 373

Re: Cineva care da licenta anul asta?

Publicitate online...ma gandeam sa fac despre avantaje si dezavantaje, acum ma reorientez spre consumatorii de pub online. Dar nu gasesc carti nicicum, disper deja sad


This is a toast... to us...for the men who have us, the losers who had us, and the lucky bastards who will meet us!

Offline

 

#65 2008-03-20 16:03:36

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: Cineva care da licenta anul asta?

mi se zburleste parul pe maini cand vad topicul asta reactualizat! eu sunt cam intr-o faza de negare a situatiei rotfl

Offline

 

#66 2008-03-21 22:48:12

alitzy
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-03-06
Mesaje: 373

Re: Cineva care da licenta anul asta?

si eu am tot negat pana nu s`a mai putut. deja e grav... tot de maine ma apuc sa scriu. mi`e frica k nu voi fi in stare sa o fac si ma fac de cacao. as vrea sa dau si la master, dar acum nu mai visez. si dc stiti cumva ceva articole sau carti despre publicitate online disponibile si in ro va rog mult sa`mi ziceti si mie.
weekend frumos sa aveti


This is a toast... to us...for the men who have us, the losers who had us, and the lucky bastards who will meet us!

Offline

 

#67 2008-03-22 12:17:22

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

mara21 a scris:

nu stie nimeni cum se procedeaza la Cervantes? grater

daca doar vrei sa tragi la xerox,fara sa iei acasa carti,scapi de facut permis! smile intri pur si simplu in sala de lectura sau ce e ea..si cauti..o saluti pe tanti de la intrare inainte si'i spui: vreau si eu sa caut ceva,sa trag la xerox..intrebi si tu de permis asha de politete:)) da' nu trebuie
si apoi ii dai ce carti vrei tu sa tragi,ea ti le trece printr'o fereastra de proba,ca au cod dinala..si gata! iesi pe hol si ti le tragi singura la copiatoru ala..iti arata ea cum..eu m'am facut profesionista la tras la xerox rotfl la cate pagini am tras atunci...
dai cartzile inapoi..ii dai banii (numeri foile..era 1000lei foaia cand am fost eu) ,zici buna ziua si gata big_smile


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#68 2008-03-22 21:22:58

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: Cineva care da licenta anul asta?

fetele am si eu o rugaminte la voi...
care aveti documente, carti despre dreptul administrativ, drept constitutional sau despre taxe si impozite va rog mult ajutati-ma si pe mn..
am observat ca site-ul facultatii spiru haret are biblioteca virtuala, iar pentru a putea intra sa iau manuale imi trebuie sa introduc userul si parola unui student de acolo...la fac de drept am rezolvat dar is atatea facultati cu profil de management, finante, etc...plz cn e student la una din acele fac si poate sa imi ia si mie acele manuale raman datoare...
sau si de la alte facultati nu neaparat de la spiru haret...care au publicate manuale.........
ms mult fetele....

Offline

 

#69 2008-03-23 19:08:34

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

JanisJoplin a scris:

mara21 a scris:

nu stie nimeni cum se procedeaza la Cervantes? grater

daca doar vrei sa tragi la xerox,fara sa iei acasa carti,scapi de facut permis! smile intri pur si simplu in sala de lectura sau ce e ea..si cauti..o saluti pe tanti de la intrare inainte si'i spui: vreau si eu sa caut ceva,sa trag la xerox..intrebi si tu de permis asha de politete:)) da' nu trebuie
si apoi ii dai ce carti vrei tu sa tragi,ea ti le trece printr'o fereastra de proba,ca au cod dinala..si gata! iesi pe hol si ti le tragi singura la copiatoru ala..iti arata ea cum..eu m'am facut profesionista la tras la xerox rotfl la cate pagini am tras atunci...
dai cartzile inapoi..ii dai banii (numeri foile..era 1000lei foaia cand am fost eu) ,zici buna ziua si gata big_smile

multumesc mult janis :k?ra:


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#70 2008-03-23 20:17:51

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Cineva care da licenta anul asta?

andreea023 a scris:

puioanca a scris:

nu e nimeni la Poli? sad

ba da , eu smile 
dar la pitesti

.. si tot cu licenta in vara smile

la ce esti andreea?eu sunt la telecomunicatii...abea astept sa termin.Lucrezi pe undeva?


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#71 2008-03-29 11:03:50

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu am ajuns acu la partea in care analizez almanahurile din perioada comunista. ce ma mai distrez, sunt tare interesante lol mai ales prima jumatate din fiecare almanah in care il preaslavesc pe Ceau lol

Offline

 

#72 2008-03-29 16:04:07

andreea023
Full member
Inregistrat: 2007-11-20
Mesaje: 106

Re: Cineva care da licenta anul asta?

puioanca a scris:

la ce esti andreea?eu sunt la telecomunicatii...abea astept sa termin.Lucrezi pe undeva?

eu la calculatoare.
nu lucrez inca pe nicaieri. stau si ma stresez cu licenta sad

voi dati si scris sau doar va sustineti proiectul ?

Offline

 

#73 2008-03-31 20:02:00

alitzy
Full member
De la: Cluj Napoca
Inregistrat: 2008-03-06
Mesaje: 373

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu sunt mega stresata acum (si bineinteles k nu pot lucra nimic sub stres!!!) ...am de`abia 3 pagini si tot citesc fara sens si trebuie predata in 6 mai!!!!! Deci mai am o luna...fetelor sunt de`a dreptul disperata...hai k teoria mai merge cumva dar practica ma omoara.l..oi fi eu mai batuta in cap da nu inteleg nicicum cum tre sa fac...daca ma puteti ajuta, sa`mi explicati si mie ca la prosti v`as fi foarte recunoscatoare


This is a toast... to us...for the men who have us, the losers who had us, and the lucky bastards who will meet us!

Offline

 

#74 2008-03-31 20:03:29

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu d-abia azi mi-am procurat cateva carti pt licenta..nu am scris un rand ... lol rad si eu ca sa nu plang,..dar de maine ma apuc

Offline

 

#75 2008-03-31 20:42:08

Infinity
Hero member
Inregistrat: 2006-01-02
Mesaje: 3368

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu cred ca stau bine la capitolul licenta..am inceput sa fac ultima parte (capitolul IV), dar nu prea mai am rabdare..m-am plictisit si saturat rau de ea ! sad

Offline

 

#76 2008-03-31 21:56:16

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Cineva care da licenta anul asta?

JanisJoplin a scris:

mara21 a scris:

nu stie nimeni cum se procedeaza la Cervantes? grater

daca doar vrei sa tragi la xerox,fara sa iei acasa carti,scapi de facut permis! smile intri pur si simplu in sala de lectura sau ce e ea..si cauti..o saluti pe tanti de la intrare inainte si'i spui: vreau si eu sa caut ceva,sa trag la xerox..intrebi si tu de permis asha de politete:)) da' nu trebuie
si apoi ii dai ce carti vrei tu sa tragi,ea ti le trece printr'o fereastra de proba,ca au cod dinala..si gata! iesi pe hol si ti le tragi singura la copiatoru ala..iti arata ea cum..eu m'am facut profesionista la tras la xerox rotfl la cate pagini am tras atunci...
dai cartzile inapoi..ii dai banii (numeri foile..era 1000lei foaia cand am fost eu) ,zici buna ziua si gata big_smile

inseamna ca eu sunt fraiera rau ca am dat si 3oo de mii pt permis...nici n-am luat nimic acasa...si nici n-am gasit mare lucru despre ce imi trebuia mie...mai bine nu ma duceam sad


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.