homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cineva care da licenta anul asta?-3


#39 2008-02-27 23:18:06

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

mara21 a scris:

camysh a scris:

janis, nu incepe cu introducerea. toata introducerea o faci la sfarsit. incepe si tu cu prezentarea lui lope de vega, sau ceva. nici eu nu am facut inca introducerea.

exact... nici eu n-am inceput cu introducerea in care imi prezint structura lucrarii etc. pe aia o las la urma. eu tot pe literatura spaniola imi fac ( pe Mester de clerec?a-Berceo si toti cei care intra aici). nici nu stiu de cate ori m-am razgandit in privinta suviectului... imi venea sa mor!!!!!

acum am citit ca nu la introducerea aia te referi... da, o alta introducere am si eu... ca nu poti incepe din plop box . imi dau si eu cu parerea... ar trebui sa vorbesti despre viata lui lope, opera si despre temele care predomina in operele lui si faci tu de aici cumva legatura cu Moliere, care nu stiu cu ce se mananca... dumbom visslar

am inteles pana la urma... ma bucur ca ai rezolvat smoke2


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 



#40 2008-02-27 23:24:01

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

merci mara.pusspuss.....pai pai moliere tot cu aia se mananca...big_smile comedii.....si cu triunghiuri amoroase..cu abureli.....cu intrigi...dinastea:P


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#41 2008-02-28 00:06:44

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Cineva care da licenta anul asta?

janis e adevarat ca la cervantes iti pun limita cat sa tragi la xerox?am inteles ca nu te lasa mai mult de  20 de foi sad...tu cat ai traS?...eu ma gandeam sa trag carti intregi...daca gasesc wink
in alta ordine de idei,trebuie sa scriem si despre viata lor?...mie profa mi-a zis ca nu,ca trebuie sa ne referim strict la opera lui literara...ca in nicio lucrare nu tre' sa scrii despre viata lor...ca nu intereseaza pe nimeni...offf!nu mai inteleg nimic!...bine de tine ca te-ai apucat...eu sunt tot in pom! :cry"


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#42 2008-02-28 14:32:54

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu maine ma duc cu licenta la conducator... e aproape gata, dar, daca mai stau mult pe forum, nu ma duc nici sapt viitoare... si ramane si iubi fara papa facuta!!!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#43 2008-02-28 14:44:07

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

pink_butterfly a scris:

janis e adevarat ca la cervantes iti pun limita cat sa tragi la xerox?am inteles ca nu te lasa mai mult de  20 de foi sad...tu cat ai traS?...eu ma gandeam sa trag carti intregi...daca gasesc wink
in alta ordine de idei,trebuie sa scriem si despre viata lor?...mie profa mi-a zis ca nu,ca trebuie sa ne referim strict la opera lui literara...ca in nicio lucrare nu tre' sa scrii despre viata lor...ca nu intereseaza pe nimeni...offf!nu mai inteleg nimic!...bine de tine ca te-ai apucat...eu sunt tot in pom! :cry"

cum ati facut rost de materiale de la Cervantes? stiu ca janis nu e din Bucuresti... ati fost probabil personal acolo... mai exista si alte posibilitati? acklad


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-02-28 16:16:09

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: Cineva care da licenta anul asta?

fetele de la economice voi ce proiecte aveti? smile eu am motivarea personalului si am scris doar 15 pag de teorie angel


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#45 2008-02-28 17:17:49

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: Cineva care da licenta anul asta?

mara21 a scris:

pink_butterfly a scris:

janis e adevarat ca la cervantes iti pun limita cat sa tragi la xerox?am inteles ca nu te lasa mai mult de  20 de foi sad...tu cat ai traS?...eu ma gandeam sa trag carti intregi...daca gasesc wink
in alta ordine de idei,trebuie sa scriem si despre viata lor?...mie profa mi-a zis ca nu,ca trebuie sa ne referim strict la opera lui literara...ca in nicio lucrare nu tre' sa scrii despre viata lor...ca nu intereseaza pe nimeni...offf!nu mai inteleg nimic!...bine de tine ca te-ai apucat...eu sunt tot in pom! :cry"

cum ati facut rost de materiale de la Cervantes? stiu ca janis nu e din Bucuresti... ati fost probabil personal acolo... mai exista si alte posibilitati? acklad

eu inca nu am fost...saptamana viitoare vreau sa ma duc...stiu ca janis a fost...de-aia o intrebam pe ea ce si cum...o sa vad si eu cum e...alte posibilitati de a face rost de materiale pe spaniola nu cred ca sunt...


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#46 2008-02-29 15:05:31

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

pink_butterfly a scris:

mara21 a scris:

pink_butterfly a scris:

janis e adevarat ca la cervantes iti pun limita cat sa tragi la xerox?am inteles ca nu te lasa mai mult de  20 de foi sad...tu cat ai traS?...eu ma gandeam sa trag carti intregi...daca gasesc wink
in alta ordine de idei,trebuie sa scriem si despre viata lor?...mie profa mi-a zis ca nu,ca trebuie sa ne referim strict la opera lui literara...ca in nicio lucrare nu tre' sa scrii despre viata lor...ca nu intereseaza pe nimeni...offf!nu mai inteleg nimic!...bine de tine ca te-ai apucat...eu sunt tot in pom! :cry"

cum ati facut rost de materiale de la Cervantes? stiu ca janis nu e din Bucuresti... ati fost probabil personal acolo... mai exista si alte posibilitati? acklad

eu inca nu am fost...saptamana viitoare vreau sa ma duc...stiu ca janis a fost...de-aia o intrebam pe ea ce si cum...o sa vad si eu cum e...alte posibilitati de a face rost de materiale pe spaniola nu cred ca sunt...

multumesc pink... nici eu nu cred ca se poate altfel... boxpunish


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

#47 2008-02-29 16:23:02

angelaflory
Hero member
De la: F.City
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 2882

Re: Cineva care da licenta anul asta?

angelaflory a scris:

fetele de la economice voi ce proiecte aveti? smile eu am motivarea personalului si am scris doar 15 pag de teorie angel

sunt singura in focuri? grater grater grater


"Munceste ca si cum nu ai avea nevoie de bani. Iubeste ca si cand nimeni nu te-a facut vreodata sa suferi. Danseaza ca si cand nimeni nu te vede. Canta de parca nu te-ar auzi nimeni. Traieshte ca shi cum paradisul ar fi pe pamant ..."

Offline

 

#48 2008-03-15 18:53:59

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: Cineva care da licenta anul asta?

fetele care au licenta anul acesta voi pana la urma cum dati? si proba scrisa si sustinerea proiectului ? sau decat sustinerea proiectului?

Offline

 

#49 2008-03-15 19:00:59

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: Cineva care da licenta anul asta?

eu sustin decat licenta pt ca am facut 3 ani de facultate.cei care fac 4 ani am inteles ca dau si proba scrisa si sustinerea lucrarii.


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

#50 2008-03-15 19:01:58

dia2010
Hero member
Inregistrat: 2006-07-26
Mesaje: 3313

Re: Cineva care da licenta anul asta?

angelaflory a scris:

angelaflory a scris:

fetele de la economice voi ce proiecte aveti? smile eu am motivarea personalului si am scris doar 15 pag de teorie angel

sunt singura in focuri? grater grater grater

retas contabilitate


"Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te vor impiedica sa vezi stelele."~Rabindranath Tagore

Offline

 

#51 2008-03-15 19:04:09

delya85
Full member
De la: Tg-Jiu
Inregistrat: 2007-07-27
Mesaje: 512

Re: Cineva care da licenta anul asta?

vdaiana a scris:

angelaflory a scris:

angelaflory a scris:

fetele de la economice voi ce proiecte aveti? smile eu am motivarea personalului si am scris doar 15 pag de teorie angel

sunt singura in focuri? grater grater grater

retas contabilitate

si eu finante publice


Ca o ploaie in desert ai aparut
Am simtit ca ma pierd intr-un sarut
M-ai facut sa plutesc pe aripi de dor
M-ai facut sa te ADOR

Offline

 

#52 2008-03-15 19:28:38

puioanca
Full member
Inregistrat: 2006-12-27
Mesaje: 989

Re: Cineva care da licenta anul asta?

nu e nimeni la Poli? sad


Daca iubesti pe cineva lasa-l sa plece...daca se intoarce inapoi e al tau, daca nu, inseamna k nu a fost niciodata...

Offline

 

#53 2008-03-15 22:19:48

andreea023
Full member
Inregistrat: 2007-11-20
Mesaje: 106

Re: Cineva care da licenta anul asta?

puioanca a scris:

nu e nimeni la Poli? sad

ba da , eu smile 
dar la pitesti

.. si tot cu licenta in vara smile

Ultima oara a fost editat de andreea023 (2008-03-15 22:20:49)

Offline

 

#54 2008-03-16 10:31:32

daniela1985
Full member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-16
Mesaje: 438

Re: Cineva care da licenta anul asta?

mie nu mi se pare corect ca cei care au facut 3 ani de facultate sa dea decat sustinerea proiectului...
eu am facut patru ani si dau si scris si sustin si proiectul..
la administratie publica, suntem 2 serii, si ne-am hotarat sa strangem semnaturi, sa faceo si o cerere catre decan..
alte facultati din cadrul universitatii pentro-gaze ploiesi care au facut tot 4 ani ori dau decat un test grila si sustinerea proiectului..ori decat isi sustin proiectul..
aa sa va mai spun ca nici macar nu ne-a anuntat si pe noi nimeni "mai prostilor vedeti ca dati asa si asa."..neah...decanul nostru este ocupat sa stea pe messenger si pe site-uri de masini .... am aflat prin profesori cum vom da licenta...

Offline

 

#55 2008-03-16 11:32:59

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Cineva care da licenta anul asta?

si eu termin anul 3 si sustin doar licenta. dar la noi asa face si anul 4. s-a hotarat la nivel de universitate ca atat anul 3 cat si anul 4 vor sustine doar lucrarea de licenta.

Offline

 

#56 2008-03-16 12:31:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Cineva care da licenta anul asta?

mara21 a scris:

pink_butterfly a scris:

janis e adevarat ca la cervantes iti pun limita cat sa tragi la xerox?am inteles ca nu te lasa mai mult de  20 de foi sad...tu cat ai traS?...eu ma gandeam sa trag carti intregi...daca gasesc wink
in alta ordine de idei,trebuie sa scriem si despre viata lor?...mie profa mi-a zis ca nu,ca trebuie sa ne referim strict la opera lui literara...ca in nicio lucrare nu tre' sa scrii despre viata lor...ca nu intereseaza pe nimeni...offf!nu mai inteleg nimic!...bine de tine ca te-ai apucat...eu sunt tot in pom! :cry"

cum ati facut rost de materiale de la Cervantes? stiu ca janis nu e din Bucuresti... ati fost probabil personal acolo... mai exista si alte posibilitati? acklad

da eu am fost in decembrie acolo si mi'am tras 100 si cevade pagini...nu exista limite butterfly! scuze pt intarzierea raspunsului sad deja ai fost acolo cred....
pai mara am facut un drum pana la bucuresti,a fost si plimbare si am rezolvat si treaba! dar la cervantes gasesti muuult muuult..tot ce'ti trebuie!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#57 2008-03-16 14:01:38

mara21
Full member
Inregistrat: 2007-10-19
Mesaje: 539

Re: Cineva care da licenta anul asta?

nu-i nimic janis... mi-am dat seama ca numai asa ai facut. eu nu prea am cum sa ajung, asa ca o sa trebuiasca sa ma multumesc cu ce am de la biblioteca noastra din cluj... naspa, dar ce sa fac... am mai gasit si pe internet ceva materiale de la cervantes, dar mno, nu se compara.


Should I give up... or... should I just keep chasing pavements...?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.