homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-43


#799 2010-03-29 21:35:38

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

multumesc chiara.ti-am raspuns si eu puss

Offline

 



#800 2010-03-30 00:08:58

persifona
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Chiara, Carpe Diem. www.carpediemtravel.ro

_alexa_, cred ca cel mai ok e sa iti rezervi tu direct pe www.booking.com

 

#801 2010-03-30 10:16:12

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

anabella_n a scris:

antalya o rezerv, poate, doar pentru c?nd va fi copilul mai mic, de 3-4 ani

pt copii, e un adevarat paradis, mai ales daca alegi un hotel cu aquapark tummenupp

chiara, mai cauta. sunt agentii care nu cer plata integrala pt early booking. totusi, sub 50% nu cred ca o sa gasesti.

alexa, si eu sunt de parere ca pt city break-uri mergi mai bine pe cont propriu (rezervari online, nu prin agentii).

Offline

 

#802 2010-03-30 20:21:56

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

claudia78 a scris:

chiara ma poti ajuta sa imi spui care e cea mai ieftina statiune/orasel de pe malul lacului ?
care mai e pretul benzinei pe la voi??? ca la noi a saltat deja de un euro sad
cam ce preturi au paruchierre in statiuni? ma gandeam la o schimbare d elook a la italia big_smile

Claudia, nu stiu sa iti spun cea mai ieftina.. oricum mai ieftina (dar mai putin frumoasa si turistica) e partea din prov. Brescia (deci Limoni sul Garda, Padenghe, Sal? ecc), foarte frumoasa dar destul de scumputa (tocmai am fost eu, in jur de 70? pe noapte la un 3 stele) e partea din Trento (e cum ar veni izvorul lacului care formeaza un fel de coada, superb, Riva del Garda) si cea mai scumpa si turistica, partea din Verona (Peschiea, Lazise, Bardolino, Garda ecc), dar si cea mai frumoasa si cu cele mai multe posibilitati de distractie, baruri, restaurante, peste de lac si mare foarte bun dar cam scump.
benzina e 1.40? acum, motorina 1.20?... foarte foarte scump
pe langa lac scumpe parrucchiere(le), daca mergi mai spre orase mai ieftine.. eu (la 7 km de lac) dau in jur de 20? pe o tunsoare, 20-25 ? pe vopsit, 15? coafat... totul in jur de 60-70?.. dar a mea e ieftinioara. Deci  nu prea te sfatuiesc sa te tunzi aici, desi sunt mult mai bune coafeze decat la noi, cel putin din cate am vazut. sora-mea se tunde numai aici desi sta in bucuresti tongue


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#803 2010-03-30 20:24:01

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Vacanta in afara romaniei

claudia78 a scris:

noi vom merge la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie din nou in BIBIONE hjarta Ne-am indragostit pur si simplu de statiunea asta...Si sper sa ajungem si la Lago di Garda. ca de obicei, fara rezervare fara GPS tongue pt o vacanta perfecta smile
Desi de data asta vom suna la dna care inchiriaza apartamentele, am fost atat de multumiti anul trecut incat tot acolo vrem sa ne cazam . 30 de euro apartament cu bucatarie complet utilata, baie , living si 2 dormitaore, balcon cu vedere spre mare
hjarta Italia !

vreau si eu numarul  big_smile  , daca prindem o sapt de libere  poate dam si noi o fuga in iunie.(o aveam planuita) noi am fost la lignano sabbiadoro si am platit 800 pe sapt pt o garsoniera in iulie. in iunie nu prea o sa fie de plaja, decat de plimbare. anul trecut noi am fost 2 sapt, din 4 iulie iar prima sapt numai a plouat si a fost rece.
te rog, da-mi si mie nr de tel daca nu te deranjeaza. 30 de persoana sau de camera?

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2010-03-31 01:51:00)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#804 2010-04-01 07:45:46

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Vacanta in afara romaniei

corneliabuc. a scris:

claudia78 a scris:

noi vom merge la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie din nou in BIBIONE hjarta Ne-am indragostit pur si simplu de statiunea asta...Si sper sa ajungem si la Lago di Garda. ca de obicei, fara rezervare fara GPS tongue pt o vacanta perfecta smile
Desi de data asta vom suna la dna care inchiriaza apartamentele, am fost atat de multumiti anul trecut incat tot acolo vrem sa ne cazam . 30 de euro apartament cu bucatarie complet utilata, baie , living si 2 dormitaore, balcon cu vedere spre mare
hjarta Italia !

vreau si eu numarul  big_smile  , daca prindem o sapt de libere  poate dam si noi o fuga in iunie.(o aveam planuita) noi am fost la lignano sabbiadoro si am platit 800 pe sapt pt o garsoniera in iulie. in iunie nu prea o sa fie de plaja, decat de plimbare. anul trecut noi am fost 2 sapt, din 4 iulie iar prima sapt numai a plouat si a fost rece.
te rog, da-mi si mie nr de tel daca nu te deranjeaza. 30 de persoana sau de camera?

30 de euro pe tot apartamentul !!!! in perioada 17-24 mai am fost anul trecut si crede-ma ca a fost de plaja de si de baie !!! cu copilul de 5 ani pe atunci a stat in mare ore in sir, bine dupa ora 11 cand se mai incalzea un pic, cat despre cat de bronzati am venit nu-ti pot explica toata lumea s-a mirat ! ei, poate ca am avut noi noroc.....
iti dau si nr : 0431 430 853 Butto Pietro e Mafalda
in italiana sa vb ca nu stiu engleza sad

Offline

 

#805 2010-04-01 10:39:11

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Vacanta in afara romaniei

anca90 a scris:

anabella_n a scris:

antalya o rezerv, poate, doar pentru c?nd va fi copilul mai mic, de 3-4 ani

pt copii, e un adevarat paradis, mai ales daca alegi un hotel cu aquapark tummenupp

e bine de ținut minte, merci  kram

Offline

 

#806 2010-04-01 23:24:36

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Vacanta in afara romaniei

claudia78 a scris:

corneliabuc. a scris:

claudia78 a scris:

noi vom merge la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie din nou in BIBIONE hjarta Ne-am indragostit pur si simplu de statiunea asta...Si sper sa ajungem si la Lago di Garda. ca de obicei, fara rezervare fara GPS tongue pt o vacanta perfecta smile
Desi de data asta vom suna la dna care inchiriaza apartamentele, am fost atat de multumiti anul trecut incat tot acolo vrem sa ne cazam . 30 de euro apartament cu bucatarie complet utilata, baie , living si 2 dormitaore, balcon cu vedere spre mare
hjarta Italia !

vreau si eu numarul  big_smile  , daca prindem o sapt de libere  poate dam si noi o fuga in iunie.(o aveam planuita) noi am fost la lignano sabbiadoro si am platit 800 pe sapt pt o garsoniera in iulie. in iunie nu prea o sa fie de plaja, decat de plimbare. anul trecut noi am fost 2 sapt, din 4 iulie iar prima sapt numai a plouat si a fost rece.
te rog, da-mi si mie nr de tel daca nu te deranjeaza. 30 de persoana sau de camera?

30 de euro pe tot apartamentul !!!! in perioada 17-24 mai am fost anul trecut si crede-ma ca a fost de plaja de si de baie !!! cu copilul de 5 ani pe atunci a stat in mare ore in sir, bine dupa ora 11 cand se mai incalzea un pic, cat despre cat de bronzati am venit nu-ti pot explica toata lumea s-a mirat ! ei, poate ca am avut noi noroc.....
iti dau si nr : 0431 430 853 Butto Pietro e Mafalda
in italiana sa vb ca nu stiu engleza sad

puss  puss  puss  puss  poate ne intalnim pe acolo  punk

Offline

 

#807 2010-04-13 11:10:29

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

fetele, cine stie o cazare ok la viena?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#808 2010-04-13 11:12:19

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

ce inseamna ok? pana in ce suma?

Offline

 

#809 2010-04-13 11:24:52

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

bugetul nostru nu e foarte mare - pentru cazare, in principiu...nu stiu cam care sunt preturile acolo, practic am vrea conditii decente (nu lux) de locuit la pretul cel mai bun - un 50-60 de euro/noapte e realist?


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#810 2010-04-13 11:31:29

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, uite:
http://www.tourist-net.co.at/wien8e.htm
eu stiu o pensiune tare draguta dar nu e chiar in Viena.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#811 2010-04-13 11:33:39

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Vacanta in afara romaniei

claudia78 a scris:

noi vom merge la sfarsitul lui mai sau inceputul lui iunie din nou in BIBIONE hjarta Ne-am indragostit pur si simplu de statiunea asta...Si sper sa ajungem si la Lago di Garda. ca de obicei, fara rezervare fara GPS tongue pt o vacanta perfecta smile
Desi de data asta vom suna la dna care inchiriaza apartamentele, am fost atat de multumiti anul trecut incat tot acolo vrem sa ne cazam . 30 de euro apartament cu bucatarie complet utilata, baie , living si 2 dormitaore, balcon cu vedere spre mare
hjarta Italia !

Si eu iubesc Bibione, in ultimii 3 ani numai acolo am fost....nu am stat in Bibione, ci in Latisana, pentru ca aveam la cine sta....e foarte frumoasa zona, de obicei ma duceam la mare la Bibione si cu cateva zile inainte de a pleca ma duceam la Trieste si Lignano sa fac cumparaturi....

Offline

 

#812 2010-04-13 11:38:09

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Vacanta in afara romaniei

multumesc, alinda! imi poti da detalii referitor la acea pensiune? noi nu ne-am hotarat exact - nici unde mergem, nici cu ce, dar varianta cea mai plauzibila ar fi viena... si, daca mergem cu masina, putem lua in considerare si ceva in afara orasului, nu foarte departe... nu stiu in oras care e regimul circulatiei rutiere, parcari etc. si recunosc ca nu am avut inca timp sa studiez... sad


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#813 2010-04-13 11:43:21

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Vacanta in afara romaniei

la etap (e in viena, dar la margine) e 55 euro camera pe noapte...
conditiile nu-s cine stie ce. adica e curat, ai televizor, wc, dus, dar e sec...
pt o noapte in trecere, eu zic ca e alegerea ideala, insa daca m-as duce sa stau mai multe zile, as cauta o pensiune...

aaa si stai ca mi-am adus aminte unde am dormit cu vreo 15-20 euro, in ungaria, la granita cu austria...conditii ok, super dragut, si nu faceai mult pana in viena. numa sa vad daca reusesc sa gasesc pe net ca nu mai tin minte cum ii zice, si nu mai stiu nici cati km is pana la viena de acolo.

le: sunt 70 de km, cred ca e mult..chiar daca numa la prima cautare am gasit pensiune la 35 de euro camera
ici am stat: http://www.1hungary.com/gyorgy_vendeghaz/I312900/
e 96 de lei camera dubla. 6000 de forinti

Ultima oara a fost editat de Loveable (2010-04-13 11:50:18)


hjarta

Offline

 

#814 2010-04-13 11:52:01

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Vacanta in afara romaniei

Soleil, asta e:
http://www.pensioniris.at/home.html
in centru gasesti greu locuri de parcare, e preferabil sa folosesti transportul in comun. noi lasam intotdeauna masina acasa si luam tramvaiul, autobuzul, etc...


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#815 2010-04-13 11:57:10

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Vacanta in afara romaniei

Chiara.M a scris:

In fine, fetelor, ce agentii din Bucuresti pentru un sejur in Antalya imi puteti sugera?

eu cu agentia asta am fost in antalya, si am fost super super multumita, si pretu la vremea respectiva mi s-a parut f bun (am dat 500 de euro de persoana: 7 zile, all inclusive, 5 stele, avionu inclus, transport de la aeroport, etc)
http://peter-turism.ro/
si ai o gramaaaaaaada de hoteluri la alegere:
http://www.peter-turism.ro/turcia_catalog_hoteluri.php


hjarta

Offline

 

#816 2010-04-13 11:59:22

daenarys
Vizitator

Re: Vacanta in afara romaniei

Loveable a scris:

Chiara.M a scris:

In fine, fetelor, ce agentii din Bucuresti pentru un sejur in Antalya imi puteti sugera?

eu cu agentia asta am fost in antalya, si am fost super super multumita, si pretu la vremea respectiva mi s-a parut f bun (am dat 500 de euro de persoana: 7 zile, all inclusive, 5 stele, avionu inclus, transport de la aeroport, etc)
http://peter-turism.ro/
si ai o gramaaaaaaada de hoteluri la alegere:
http://www.peter-turism.ro/turcia_catalog_hoteluri.php

chiar ok 500 de euro de persoana smile

 

#817 2010-04-13 12:00:17

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

si unde vezi preturile pt fiecare hotel? daca dai click pe un hotel, te trimite pe teztour.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.