homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-45


#837 2010-04-21 15:08:28

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Vacanta in afara romaniei

si la centrele de cumparaturi la restaurantele interspar, xxl Lutz chiar daca scrie ca 9 euro mereu gasesti acolo gutscheine cam de 2-2,50 euro
am gasit si preturile de la hotel gabriel :single room ? 45- ? 89

double room ? 65- ? 129

three-bed room ? 85 - ? 145

four-bed room ? 95 - 185

si scrie undeva ca parcarea este 10 euro pe zi. dar langa cartierul 3 este cartierul 11 si acolo parcarea este gratis. numai  in cartierele 1-9,15 si 20 parcarea este cu plata, restulnu se plateste, decat daca sunt parcari cu plata

Ultima oara a fost editat de corneliabuc. (2010-04-21 15:32:19)

Offline

 



#838 2010-04-21 15:24:05

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t a scris:

Chiara.M a scris:

Chiara.M a scris:

Love_t, iarta-ma ca te mai intreb inca odata dar as vrea sa stiu mai multe despre apartamentele alea pe care le inchiriezi tu: unde sunt exact, cam cat costa in luna august si daca ai ceva poze, un site...

love m-am informat si am gasit tot. tongue
voiam insa sa te intreb.. in afara de avion cum se poate ajunge de la atena in zanthe? noi charter nu putem lua din romania pt ca pleaca miercurea si noi duminica vrem sa fim in italia inapoi. ma gandeam sa iau un zbor de linie pana in atena. si apoi am vazut ca este zbor spre zathe dar costa mult, in total vreo 400?. alt mijloc de transport? ferry? autobuz? cam cate ore?

Acum am vazut, scuza-ma!

Din Atena se poate lua autocarul.. care face cam 3 ore si jumatate si apoi ferry inca o ora si un sfert.
da' e super misto, sunt niste peisaje super si mie imi place f mult sa merg cu ferry big_smile

mai ales vara, sa stai afara, cu un frappe in mana si sa te uiti la mare... super!

Cand vreti sa plecati?
ai verificat costurile pt aegean si olympic? poate au ceva mai ieftin pt italia-atena?

love_t sarut'mana frumos. te mai intreb unele lucruri: am vazut site-ul tau, preturile au ramas aceleasi asa e? am vrea sa venim la tine daca mai aveti loc. a 3a saptamana din luna august..
apoi, ai putea sa imi dai un link pt drum (autocar/ferry de la atena la tine) ca sa vad si eu cam cat ma costa? noi nu venim din italia, venim din romania pt ca mergem acolo o saptamana. Stii tu ceva zboruri? am vazut cu olimpic air bucuresti zante dar face escala la atena si ai de asteptat cam o noapte, si in plus costa in jur de 400?. si cum ziceam cursele charter pleaca miercurea, din pacate noi luni tre sa fim la servici..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#839 2010-04-21 15:30:28

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

Kreed, in italia gasesti reduceri pana pe 30 august, crede-ma! stau aici de 7 ani, in fiecare an incep cam pe 1-15 iulie si obligatoriu prin lege tre sa se termine pe 30 august. ce zici tu cu sisley benetton ecc e adevarat, gasesti adevaratele afaceri in august (adica la 50-70%) dar numai la anumite magazine si nu in zonele turistice. de ex la verona in centru se termina marfa in 2 sapt, deja la sf lui iulie nu mai gasesti nimic.
eu stau la verona, nu am fost la treviso la outletul ala insa am cautat pe net si stiu ca e faimos. dar sa stii ca la outlet ti se va parea scump (cel putin asa mi se pare mie) pt ca majoritatea magazinelor sunt firme faimoase care chiar la preturi reduse sunt scumpicele. sunt si magazine mai ieftine gen intimissimi, calzedonia dar in general sunt cele scumpe. nu gasesti h&m, pimkie si altele..


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#840 2010-04-21 17:59:32

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Vacanta in afara romaniei

Chiara, mai exact ce marci gasesti acolo? Oricat m-am uitat pe site n-am gasit. Am gasit doar o poza dinauntru dar n-am recunoscut nicio sigla de magazin.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#841 2010-04-21 18:57:24

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Vacanta in afara romaniei

anca90 a scris:

multumesc.

uite am gasit aici ceva, astea sunt in centru
http://members.aon.at/commotion/menue.html,
sau http://www.michls.at/index.php?nav=food … ;sub=print sau direct poti sa cauti tu direct http://meinemittagspause.at/ , asta daca vrei cu adrese, oricum sunt destule, cu cat esti mai in centru cu atat sunt mai scumpe. daca ajungi si-ti place mancarea asiatica ti-l recomand pe mango, este renovat si... minunat daca si iubita mea de numai 20 de luni se bucura cand mergem.   mai ieftin(vreo 5-6 euro) ar mai fi unul  pe Flursch?tzstrasse dar nu stiu cum ii zice,  si acolo se mananca  bine, e renovat din vara dar e mai micut.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2010-04-21 19:19:46

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Vacanta in afara romaniei

multumesc frumos! kram

Offline

 

#843 2010-04-21 19:23:41

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

Chiara.M a scris:

love_t a scris:

Chiara.M a scris:


love m-am informat si am gasit tot. tongue
voiam insa sa te intreb.. in afara de avion cum se poate ajunge de la atena in zanthe? noi charter nu putem lua din romania pt ca pleaca miercurea si noi duminica vrem sa fim in italia inapoi. ma gandeam sa iau un zbor de linie pana in atena. si apoi am vazut ca este zbor spre zathe dar costa mult, in total vreo 400?. alt mijloc de transport? ferry? autobuz? cam cate ore?

Acum am vazut, scuza-ma!

Din Atena se poate lua autocarul.. care face cam 3 ore si jumatate si apoi ferry inca o ora si un sfert.
da' e super misto, sunt niste peisaje super si mie imi place f mult sa merg cu ferry big_smile

mai ales vara, sa stai afara, cu un frappe in mana si sa te uiti la mare... super!

Cand vreti sa plecati?
ai verificat costurile pt aegean si olympic? poate au ceva mai ieftin pt italia-atena?

love_t sarut'mana frumos. te mai intreb unele lucruri: am vazut site-ul tau, preturile au ramas aceleasi asa e? am vrea sa venim la tine daca mai aveti loc. a 3a saptamana din luna august..
apoi, ai putea sa imi dai un link pt drum (autocar/ferry de la atena la tine) ca sa vad si eu cam cat ma costa? noi nu venim din italia, venim din romania pt ca mergem acolo o saptamana. Stii tu ceva zboruri? am vazut cu olimpic air bucuresti zante dar face escala la atena si ai de asteptat cam o noapte, si in plus costa in jur de 400?. si cum ziceam cursele charter pleaca miercurea, din pacate noi luni tre sa fim la servici..

Cu multa placere!

preturile au ramas aceleasi, iti spun maine despre valabilitate, ca trebuie s ama uit pe foile cu booking.
Am cautat zboruri si vad ca aegean nu mai are zboruri din romania  wow

Mai ieftin e cu tarom... 300 de euro 2 bilete dus intors...
Dar am mai gasit si site-ul asta

http://www.infoturism.ro/detalii/bilet- … _9311.html

caut acum si iti dau si link pt ferry dar in principiu e in jur la 35 de euro... autocar + ferry... numai dus


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#844 2010-04-21 22:42:47

corneliabuc.
Hero member
Inregistrat: 2006-08-28
Mesaje: 2065

Re: Vacanta in afara romaniei

anca90 a scris:

multumesc frumos! kram

cu placere,
daca mai ai tu sau altcineva nevoie de ceva, va ajut cu placere numai sa-mi trimiteti e-mail pt ca eu intru pe forum mai rar, lucrez + copil mic

Offline

 

#845 2010-04-22 09:28:42

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Vacanta in afara romaniei

Chiara.M a scris:

Kreed, in italia gasesti reduceri pana pe 30 august, crede-ma! stau aici de 7 ani, in fiecare an incep cam pe 1-15 iulie si obligatoriu prin lege tre sa se termine pe 30 august. ce zici tu cu sisley benetton ecc e adevarat, gasesti adevaratele afaceri in august (adica la 50-70%) dar numai la anumite magazine si nu in zonele turistice. de ex la verona in centru se termina marfa in 2 sapt, deja la sf lui iulie nu mai gasesti nimic.
eu stau la verona, nu am fost la treviso la outletul ala insa am cautat pe net si stiu ca e faimos. dar sa stii ca la outlet ti se va parea scump (cel putin asa mi se pare mie) pt ca majoritatea magazinelor sunt firme faimoase care chiar la preturi reduse sunt scumpicele. sunt si magazine mai ieftine gen intimissimi, calzedonia dar in general sunt cele scumpe. nu gasesti h&m, pimkie si altele..

Da, eu ziceam de orasele mai mici ca se gasesc reduceri la magazinele astea...Verona e Verona!! anul asta vreau sa mai merg inca o data pe acolo....Deci e mai bine sa ma duc in Carefour sau Trieste sa imi fac ceva cumparaturi...acolo gasesc si Pimkie si H&M SI c&a si mai vizitez si orasul...Pentru ca nu stiu cat e de rentabil sa merg cu trenul/autobuzul sau masina sa nu gasesc mai nimic si nici Treviso nu e un oras extraordinar....

Offline

 

#846 2010-04-22 10:10:40

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t a scris:

Chiara.M a scris:

love_t a scris:


Acum am vazut, scuza-ma!

Din Atena se poate lua autocarul.. care face cam 3 ore si jumatate si apoi ferry inca o ora si un sfert.
da' e super misto, sunt niste peisaje super si mie imi place f mult sa merg cu ferry big_smile

mai ales vara, sa stai afara, cu un frappe in mana si sa te uiti la mare... super!

Cand vreti sa plecati?
ai verificat costurile pt aegean si olympic? poate au ceva mai ieftin pt italia-atena?

love_t sarut'mana frumos. te mai intreb unele lucruri: am vazut site-ul tau, preturile au ramas aceleasi asa e? am vrea sa venim la tine daca mai aveti loc. a 3a saptamana din luna august..
apoi, ai putea sa imi dai un link pt drum (autocar/ferry de la atena la tine) ca sa vad si eu cam cat ma costa? noi nu venim din italia, venim din romania pt ca mergem acolo o saptamana. Stii tu ceva zboruri? am vazut cu olimpic air bucuresti zante dar face escala la atena si ai de asteptat cam o noapte, si in plus costa in jur de 400?. si cum ziceam cursele charter pleaca miercurea, din pacate noi luni tre sa fim la servici..

Cu multa placere!

preturile au ramas aceleasi, iti spun maine despre valabilitate, ca trebuie s ama uit pe foile cu booking.
Am cautat zboruri si vad ca aegean nu mai are zboruri din romania  wow

Mai ieftin e cu tarom... 300 de euro 2 bilete dus intors...
Dar am mai gasit si site-ul asta

http://www.infoturism.ro/detalii/bilet- … _9311.html

caut acum si iti dau si link pt ferry dar in principiu e in jur la 35 de euro... autocar + ferry... numai dus

http://www.greekferries.gr/


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#847 2010-04-22 23:41:40

Chiara.M
Hero member
De la: Wingsland
Inregistrat: 2007-06-04
Mesaje: 4116

Re: Vacanta in afara romaniei

love_t, iti multumesc frumos pentru toate informatiile. Te astept si cu valabilitatea cand stii sa imi spui. Trimite te rog un mail. Asteptam sa ni se confirme datele de concediu la servici si apoi vom lua decizia finala! Iti multumesc chiar frumos!


Have you ever thrown a fist full of glitter in the air?...

Offline

 

#848 2010-05-04 14:09:43

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Vacanta in afara romaniei

isi poate da cineva care stiu parerea cat ar costa un bilet de avion bucuresti- karpathos, sau cluj karpathos? de o ora caut pe net la tarom si olympic airlines si nu-mi gaseste:( chiar ma inereseaza mult.ms


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#849 2010-05-04 16:39:14

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Vacanta in afara romaniei

uite aici...am bagat eu niste date fictive...dar poti tu singura acum sa vezi..
http://www.bileteavion.ro/cx_lista_oferte.php

Ultima oara a fost editat de wild_wind (2010-05-04 16:47:59)


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#850 2010-05-05 11:10:10

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Vacanta in afara romaniei

wild multumesc foarte mult.inca ceva..nu stii cum aflu la ce clasa sunt sau daca sunt bilete mai ieftine gen "low-cost"? nu ma prea pricep si am nevoie sa-mi fac un calkul cat de repede


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#851 2010-05-05 12:03:19

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Vacanta in afara romaniei

astea sunt sigur la clasa economic,deci cea mai ieftina.
ca sa afli de zboruri low-cost...pur si simplu dai cautare pe google si scrii agentii low-cost sau bilete avion low-cost...
in plus de asta nu am cum sa te ajut...ptr ca tu stii perioada cand vrei...si asta difera poate la pret,fata de ce date am bagat eu.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#852 2010-05-05 12:23:47

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Vacanta in afara romaniei

nu exista linii low cost pt destinatia ta... ce ai acolo probabil e tot tarom sau olympic (nu m-am uitat) si da, iti afiseaza cel mai mic tarif pt datele introduse, cu disponibilitate in momentul cautarii


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#853 2010-05-06 15:35:37

mayra19
Sr. member
Inregistrat: 2009-05-28
Mesaje: 1644

Re: Vacanta in afara romaniei

ms mult wink


Voi fii mereu lângă tine hjarta La rău şi la bine hjarta Când ai nevoie de mine hjarta

Offline

 

#854 2010-05-28 08:29:25

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

alinda a scris:

Soleil, asta e:
http://www.pensioniris.at/home.html
in centru gasesti greu locuri de parcare, e preferabil sa folosesti transportul in comun. noi lasam intotdeauna masina acasa si luam tramvaiul, autobuzul, etc...

pe unde e pensiunea asta?ziceai ca langa viena.e inainte de ea(cum mergi din romania)?cam cati km?

mersi

Offline

 

#855 2010-06-01 15:51:24

Lavinia_tia
Sr. member
Inregistrat: 2006-12-30
Mesaje: 1576

Re: Vacanta in afara romaniei

as avea si eu nevoie de o parere de la cineva care a fost in berlin. cum este cu transportul public? este de preferat un anumit mijloc de transport? ma uit pe tot felul de site-uri, dar as avea nevoie de pareri de la cineva care a fost acolo si poate compara cu situatia din Romania smile

Ultima oara a fost editat de Lavinia_tia (2010-06-01 16:09:39)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.