homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vacanta in afara romaniei-47


#875 2010-09-16 09:00:33

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: Vacanta in afara romaniei

stiti careva un site pe care as putea sa ma uit pentru cazari/destinatii/oferte de ski in austria la iarna?


hjarta

Offline

 



#876 2011-08-21 23:32:18

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Vacanta in afara romaniei

Pt cele care ati fost in barcelona, un restaurant la care pot manca ceva specific si bun la un pret decent? Sau cel putin, ce mancaruri specific spaniole ati incercat si ma sfatuiti sa aleg? smile

Offline

 

#877 2011-08-22 01:56:24

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Vacanta in afara romaniei

cuppycake a scris:

Pt cele care ati fost in barcelona, un restaurant la care pot manca ceva specific si bun la un pret decent? Sau cel putin, ce mancaruri specific spaniole ati incercat si ma sfatuiti sa aleg? smile

sunt foarte multe restaurante foarte foarte dragute in barcelona.
scump: in zona plajei, barceloneta, dar foarte bun.
daca ar fi sa iti recomand unul anume, desi sunt zeci, as alege mussol, este pe acoperisul noului centru comercial, arenas, in plaza espanya. foarte catalan si bun. sau quinze nits, in placa reial, in apropiere de ramblas, metrou drassanes.

recomandarea mea e ca trebuie neaparat sa mergi sa incerci tapas, sunt multe locuri mici si faine pentru asta, de exemplu pe rambla de catalunya (care e chiar in centru). de exemplu la bodegueta. asta e cel mai tipic si important lucru pe care trebuie sa il faci. patatas bravas (Cartofi prajiti cu sos de usturoi, buni), crochete cu jamon sau pui, ardei mici copti, buuuni, tortilla, calamari a la romana (sunt cumva pane). trebuie sa incerci si paella, dar sa stii ca nu e chiar tipic catalana...barcelona nu e un loc tipic spaniol, nu gasesti neaparat chestii traditionale, mai ales in zonele turistice, sunt un pic fortate, pentru ca e un oras atat de turistic...

restaurantele toate fac meniu la pranz. decent e cumva la 10 euro, dar gasesti si mai scump. seara nu prea fac meniu, dar in general se plateste in jur de 15-20 euro.

cam atat. sper sa te simti bine pe aici, e foarte aglomerat si cald zilele astea, dar e foarte frumos! distractie placuta!

Offline

 

#878 2011-08-22 02:05:32

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Vacanta in afara romaniei

offtopic  moksha,se pare ca am mai descoperit o persoana care ador cum da explicatii,gandeste si scrie. Cand te citesc pe tine,pe cora si kathrynn,parca citesc o revista de buna calitate  smile

Offline

 

#879 2011-08-22 09:27:23

moksha
Hero member
Inregistrat: 2009-12-19
Mesaje: 2238

Re: Vacanta in afara romaniei

Biannca a scris:

offtopic  moksha,se pare ca am mai descoperit o persoana care ador cum da explicatii,gandeste si scrie. Cand te citesc pe tine,pe cora si kathrynn,parca citesc o revista de buna calitate  smile

offtopic ma bucur si iti multumesc, dar nu e chiar asa smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#880 2011-08-22 18:40:11

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Vacanta in afara romaniei

Multumesc pt sfaturi! Am fost si vara trecuta in bcn, insa in afara de cateva fructe din la boqueria si o pizza la cornet de pe rambla nu am incercat nimic deosebit. Cu siguranta voi lua in considerare localurile numite mai sus big_smile abia astept sa revad orasul asta minunat hjarta

Offline

 

#881 2011-09-09 16:39:07

bioana
Membru
Inregistrat: 2011-09-09
Mesaje: 1

Re: Vacanta in afara romaniei

*reclama*

Offline

 

#882 2011-09-10 09:05:40

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Vacanta in afara romaniei

bioana ai ban 1 zi pt reclama

Offline

 

#883 2012-01-18 22:43:53

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

hello fetelor. o intrebare:

ati aplicat cumva pentru Viza Turistica SUA? daca da, imi spuneti un pic daca taxa de 140$ se plateste daca obtii viza sau inainte....si cum a decurs interviul?
mersi smile


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#884 2012-03-08 13:30:19

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Vacanta in afara romaniei

hello din nou fetelor.

Vroiam sa va intreb daca ati fost in Budapesta si daca imi puteti da cateva informatii cu privire la transportul de la aeroport in Budapesta. Am inteles ca este autobuz, dar m-ar interesa daca au si tren si care ar fi varianta cea mai ieftina.
multumesc mult:)


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#885 2012-03-12 17:41:39

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Vacanta in afara romaniei

eu am fost in bulgaria, roma, barcelona si valencia. Cine are intrebari, go 4 it smile


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#886 2012-04-30 12:22:15

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

buna

am si eu o intrebare cu toate ca o sa intreb si la agentii

ati calatorit vreodata singure asa de hai hui prin lume?sa luati asa turul oraselor..de ex europa din fiecare tara iei cateva orase care vrei sa vezi si dupa aia pleci in alta tara etc toata calatoria asta durand sapt/luni? cum ati facut? unde  ati dormit?prin agentie , cu masina? intreb ptr ca, chiar vreau si eu sa plec asa hai hui prin lume de una singura sa stiu la ce sa ma astept. dar fara ghid fara nimic. o sa.mi cumpar un ghid turistic nu-i problema.

Offline

 

#887 2012-04-30 13:36:31

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

noi intr-o vara am stabilit ca in decursul a 2 saptamani sa ajungem in germania la niste rude pentru 5 nopti, la paris pentru 3 nopti si in nordul italiei la verisoara mea pt 1-2 nopti, plecarea initiala fiind din iasi
astfel ca primul lucru a fost sa cautam cazare in paris(internet)
si apoi facand traseul pe zile si kilometri..am cautat cazare pt budapesta, pt viena si lyon(internet-booking)
iasi-budapesta-viena-germania-o noapte la granita cu franta-paris-lyon-verisoara mea in italia-ungaria-iasi
insa..ajungand in viena ni s-a zis ca nu mai putem sta la rudele noastre in germania..asa ca am ajuns in statiunea respectiva si am inceput sa cautam cazare(a fost ff naspa in primul rand din cauza limbii folosite dar si pt ca, desi am gasit cazare si mic-dejun la un pret ff bun..pt 7 persoane, 3 sau 4 nopti au insemnat niste bani care nu erau rezervati special pt asa ceva...dar tot a fost bine)

a fost super hjarta..as mai face asa ceva hjarta

deci booking.com si alte site-uri de genul pot fi prietenul tau cel mai bun..sau na..daca vrei..cauti la fata locului.dar noi am vrut sa fim siguri ca avem unde dormi ca na..noi tinerii mai dormim in masina dar parintii..na..

Offline

 

#888 2012-04-30 13:50:57

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

mersi annabel

deci ati fost cu masina? o sa ma interesez.

Offline

 

#889 2012-04-30 13:59:31

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

am fost cu 2 masini..a fost vorba la inceput..oare sa inchiriem un microbuz din ala 7+1..dar la ce calcule initiale am facut+ne gandeam daca se strica masina pe undeva..nu o putem tracta..ideea este ca, atunci cand ne-am intors, cu totii am fost de acord ca era cel mai bine sa luam un microbuz..mai scuteam niste bani

cel mai bine iti faci planul cu ruta si numarul de zile..apoi vezi cati km sa faci zilnic..ce vrei sa vizitezi ..unde sa faci bucla(unde sa innoptezi)..in fiecare tara ce se plateste: vigneta, doar autostrada..chestii de genul..

Offline

 

#890 2012-04-30 14:03:35

alyush
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2009-10-05
Mesaje: 22067

Re: Vacanta in afara romaniei

anna, am citit si eu postarile tale...
mai stii cumva ceva site-uri de genul booking.com?


Ia-ma de mana si nu-mi da drumul, orice ar fi! - Trupa Firma

Things to do once in a lifetime https://www.youtube.com/watch?v=PUEC2mlQPbE

Offline

 

#891 2012-04-30 14:25:03

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

asta mi-a venit acum in minte
http://www.venere.com/

apartamentul din paris l-am luat din
http://www.waytostay.com/

poate mai vine cineva cu idei si site-uri

Offline

 

#892 2012-04-30 14:43:01

lalky
Full member
Inregistrat: 2008-07-20
Mesaje: 276

Re: Vacanta in afara romaniei

aha deci m-am prins cum e chestia ...


1-ma gandesc in ce  tari ma duc -ce orase vizitez acolo
2-iau o harta cu mine, fac traseul
3-imi caut  hotel sa spunem in fiecare tara care vreau s-o vad+rezervare
si gata

m-as duce cu masina nu-i problema am navigator in toata europa. cam asa decurg lucrurile cand pleci la drum de unu singur asa-i? cred ca am zis tot.

ps:mi-e cam frica mai ales ca am masina de mai mult de juma de an si nu stiu pe unde ajung
ps2 n-am fost niciodata singura undeva hai hui..

Offline

 

#893 2012-04-30 15:00:20

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Vacanta in afara romaniei

vrei sa mergeti doar in 2 sau in mai multi?
hotel, pensiune..depinde ce doresti, cati bani ai, cate nopti stai

nu am inteles primul ps

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.