homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-10


#172 2008-08-04 07:52:29

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: Din nou...CANCER!

eu te cred din tot sufletul ptr ca mami meu a trecut exact prin ceea ce treci si tu sad.......ea nu a gasit puterea de a merge mai departe ....tu trebuie sa o gasesti si sa infrunti boala asta nenorocita ptr ingerasii tai.......boala asta trebuie sa o accepti ca vrei ca nu vrei trebuie.....numai asa o sa poti sa o invingi.....
spune-ne cum te mai simti???........nu trebuie sa te superi ca poate multi dintre noi cei de pe forum nu iti inteleg durerea asa cum ai vrea tu sa iti fie inteleasa dar tu ,mai mult ca altii,ar trebui sa stii ca cine nu trece prin asa ceva nu cunoaste starile de neliniste si dezamagire.....eu te inteleg perfect crede-ma iti spun din tot sufletul ca mama mea atrecut prin asa ceva si stiu......si intr-adevar ai mare dreptate cand spui ca problemele altora sunt o nimica toata pe langa problema ta......ai perfecta dreptate.......probleme noastre sunt minore....noi sunbtem suparate ca ne certam cu iubitii sau ca nu avem un loc de munca sau ca nu avem bani sa mergem la mare....astea sunt problemele noastre majore.....
ma opresc aici ca deja m-am intristat si nu vreau...nu am de ce.....trebuie sa fiu vesela si sa ma bucur in fiecare zi de pers pe care le am langa mine si pe care le iubesc si ma iubesc si ele la randul lor.....trebuie sa ma bucur si ca astazi am venit la munca chiar daca sunt rupta de somn tongue........asa trebuie sa faci si tu sa te bucuri de orice lucru minor din viata ta.......
te pup si fii tare!


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 



#173 2008-08-04 09:47:30

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

sa stii ca vom gasi mereu ce sa-ti spunem....cu riscul ca ne vom repeta si noi...o sa fim alaturi de tine pana in momentul in care vei trece peste treaba asta....trebuie sa reusesti sa te ridici...nu e o lupta dreapta asa ca 'tre sa joci murdar'....trebuie sa fii tu cel care isi pacaleste adversarul, e adevarat ca din pacate in astfel de lupte esti luat pe nepregatite...nu ai cum sa te antrenezi pentru asa ceva...dar eu stiu cine va fi declarat invingator...TU... stii??? puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#174 2008-08-04 09:49:46

anytza
Hero member
De la: ploiesti
Inregistrat: 2007-08-07
Mesaje: 3338

Re: Din nou...CANCER!

chiar daca nu stie....o sa se convinga singur cine iese invingator wink


Trebuie sa fii schimbarea pe care doresti sa o vezi in lume!

Offline

 

#175 2008-08-04 09:51:09

alinuutza_81_23_11
Hero member
De la: vest de carpati
Inregistrat: 2008-01-14
Mesaje: 4085

Re: Din nou...CANCER!

Armand, sunt cu gandul alaturi de tine!!! Fii tare si lupta pentru ingerasii tai, nu te lasa rapus de boala!!! puss


Earth rotation is created by penguins running in circles around the south pole.Prove me wrong...

big_smile big_smile big_smile

Offline

 

#176 2008-08-04 14:20:09

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Din nou...CANCER!

Probabil ca multi dintre noi..nu inteleg ce inseamna sa fii in situatia asta..ai mare tarie si curaj ..eu una recunosc..nu te inteleg in totalitate..ca e usor sa dai sfaturi..numai tu stii prin ce treci si de cata putere e nevoie sa mergi mai departe..eu cred ca fac inca parte din categoria"nu mi se poate intampla mie" dar din nefericire mi se poate..si nu as vrea sa stiu cum e..deja am pierdut pe cineva drag..sper ca makar niste vorbe bune sa te ajute, sa te intareasca.Sanatate multa!


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2008-08-06 13:13:38

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am fost la psihiatru, care mi- a prescris o reteta....efect are, pt ca s-au diminuat considerabil atacurile de panica. Din pacate, ghemul din stomac nu....se invarte acolo neincetat.
Am inceput si sedinte la bioenergetician, in speranta ca ma va echilibra.
Imi dau seama ca pt mine viata s-a transformat intr-o lupta.....e ca si cum plecau inainte oamenii la razboi si nu stiau daca se vor mai intoarce.
E greu de digerat, de obisnuit......e ca si cum esti la marginea unei paduri bantuite, ti-e frica, dar trebuie sa intri sa o traversezi. sper sa gasesc poteca miraculoasa!
still.....am citit prin ce treci. sunt convins ca ai scapat.
Daca nu ar fi frica asta irationala de moarte.....
Nu stiu daca am mai spus.....tipul de limfom pe care il am este f rar, reprezinta 5% din ramura principala, daca pot spune asa. frumos, nu? Si nu e mult de cand s-a descoperit ca e asa.  despre tratamentul optim nu se stie exact care da rezultate mai bune.
E si ceva bun aici, ca cica e un pronostic un pic mai bun decat restul de 95%.
mai vobim.papa

Offline

 

#178 2008-08-06 15:14:46

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Am fost la psihiatru, care mi- a prescris o reteta....efect are, pt ca s-au diminuat considerabil atacurile de panica. Din pacate, ghemul din stomac nu....se invarte acolo neincetat.
Am inceput si sedinte la bioenergetician, in speranta ca ma va echilibra.
Imi dau seama ca pt mine viata s-a transformat intr-o lupta.....e ca si cum plecau inainte oamenii la razboi si nu stiau daca se vor mai intoarce.
E greu de digerat, de obisnuit......e ca si cum esti la marginea unei paduri bantuite, ti-e frica, dar trebuie sa intri sa o traversezi. sper sa gasesc poteca miraculoasa!
still.....am citit prin ce treci. sunt convins ca ai scapat.
Daca nu ar fi frica asta irationala de moarte.....
Nu stiu daca am mai spus.....tipul de limfom pe care il am este f rar, reprezinta 5% din ramura principala, daca pot spune asa. frumos, nu? Si nu e mult de cand s-a descoperit ca e asa.  despre tratamentul optim nu se stie exact care da rezultate mai bune.
E si ceva bun aici, ca cica e un pronostic un pic mai bun decat restul de 95%.
mai vobim.papa

tinem pumnii....hai ca eu cred ca deja ai gasit intrarea pe poteca miraculoasa de care spuneai...trebuie doar sa nu te abati de la ea...nu te concentra la altceva....hai ne vdm la celelalt capat puss puss

Ultima oara a fost editat de deliav (2008-08-06 15:15:14)


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#179 2008-08-09 23:40:59

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

multumesc mult! f interesant. Prima carte am citit-o...o astept pe cea de-a doua. Cand ai o boala ca a mea...te gandesti ce ai gresiy in stilul de viata de pana atunci....unde ai gresit, sau ce poate provoca asa ceva.
multumesc mult din nou.

Offline

 

#180 2008-08-18 01:20:09

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

multa sanatate...sper din toata inima sa te vindeci...intru pe site din cand in cand ca sa vad ce mai faci...sunt alaturi de tine, ma rog pentru tine...Dumnezeu sa te ajute !!!

Offline

 

#181 2008-08-19 00:06:56

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Mai am putine zile si plec in spania....stau cu puiii mei cat mai mult posibil, ne jucam, invatam lucruri noi....mai nou ne ascundem sub patura de "baba" si ne amuzam copios. Incerc sa iau o parte din toate astea cu mine, sa le lipesc de sufletul meu, pt ca se poate sa stau f mult timp plecaat si deja innebunesc de dorul lor.
Am fost sa iau un tratament naturist......aproape ca ma convinsese, desi eraa f scump, dar unul din medicamentele prescrise pt starile de panica avea contraindicati exact boala mea....asa ca m-am cam dezumflat.
Ma lupt de dimineata pana seara, cand ma echilibrez, cu planssul, cu disperarea, incerc sa imi alung gandurile negre din minte. am ajuns asa de slabit fizic incat ma doare pur si simplu pieptul de atata zbucium.
E un razboi pe care trebuie sa il duc. sunt dator tuturor care sunt langa mine! Sunt terifiat de tot ce va veni....dar se poate ca la sfarsit sa fie soare.
Mintea omului e cel mai mare dusman al lui la un moment dat. Psihicul omului este un aliat sau un dusman fabulos. Eu trebuie sa il fac aliat, pt ca pana acum a fost invers.
Incerc sa iau cu mine acum cate putin din ce inseamna acasa.......imi va fi f greu acolo, departe de viata mea.....dar stiu ca asta e drumul. Plec la razboi si sper sa nu ma intorc pe scut, sa vin calare pe un armasar focos, biruitor.
dumnezeu trebuie sa fie cu mine, ma rog in fiecare moment sa ma ierte si sa ma ajute.
Am inceput sa citesc tot felul de carti, in incercarea de a ma regasi si in a-mi gasi puncte de sprijin. sa incerc sa inteleg viata, moartea.....ce n-as da sa fiu pe vremea lui zamo;xis, cand era o fericire daca mureai!
MAi vorbim, dragilor. Va voi scrie des, mai ales ca acolo voi fi aproape singur.
Aveti grija de voi

Offline

 

#182 2008-08-19 01:36:25

dreamer
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-05
Mesaje: 1567

Re: Din nou...CANCER!

Bafta multa

sa dea Dzeu sa te faci bine..trebuie!!! iti admir felul de a scrie si de a privi situatia..tare mult..eu sunt o pers f slaba..si ma plang din cele mai mici rahaturi..eu care imi stric ziua k nush ce reclama stupida am vazut la tv..si lumea trebuie sa-mi fie mie la picioare tot timpul..Doamne cat conteaza sa apreciezi cu adevarat ce ai ..sa stii sa te bucuri de viata..nu te mai gandi daka ai facut ceva sa meriti asta sau nu ..e inutil..e bine ca ai cat de cat posibilitati..altii..se imbolnavesc si n-au ce manca..daramite bani pe medicamente..ma rog asa mi-ai dat impresia..macar ai sansa asta si trebuie sa lupti pentru ea..repet iti admir modul de a gandi si de a privi lucrurile..foarte mult..Capu sus ..sa-ti dea Dzeu sanatate


Dance like nobody is watchin....

Offline

 

#183 2008-08-19 12:09:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Din nou...CANCER!

daca zici ca te-ai apucat de citit... cauta cartile lui LAZAREV.... s-ar putea sa-ti ajute

multa sanatate!!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#184 2008-08-20 22:46:53

amiracurus
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 127

Re: Din nou...CANCER!

Eu am un unchi care s-a dus la Milano sa-si "schimbe" ficatul....... a fost rau de tot. si o astfel de operatie e ff riscanta. A ales aceasta pentru ca nu mai voia sa se chinuie.... a zis ori una, ori alta......
acum e la casa lui...........
cred ca numai optimismul l-a facut sa treaca peste asa ceva.....
asa ca, fii optimist, ai pentru ce trai!


Amira C.

Offline

 

#185 2008-08-20 23:15:53

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Din nou...CANCER!

E Dumnezeu cu tine, armand. Altfel n-ai avea puterea sa vezi mersul lucrurilor asa cum o faci tu. Esti extraordinar de puternic si te rog sa nu uiti ca Dumnezeu pune greutati pe umerii celor tari. Crede ca El e cu tine ! Sper sa fii bine !

Ultima oara a fost editat de kdeea (2008-08-20 23:16:21)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#186 2008-08-22 00:28:01

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Buna seara! MAi am 3 zile aproape si plec....si nu stiu cand ma intorc acasa. Pot sa stau luni de zile plecat....
Incerc sa rup o bucatica din universul meu si sa il duc cu mine , sa am un loc unde sa ma refugiez cand sunt incoltit de frica, de dor.....
Am sufletul sfasiat in mii de bucatele, stau in fiaecare noapte pana pic de somn lipit cu obrajii de piciorusele fetelor mele....incerc sa imi imprim pe piele atingerea lor....
Mi-e frica, mi-e dor deja, desi ma uit la ele si imi umplu sufletul.....as vrea sa opresc timpul in loc, pe vecie. Ne-am jucat toate zilele astea....ne-am stropit cu apa. ne-am ascins de "baba".......dragile mele copile...ele nu stiu ce pericol planeaza peste mine si ele, indirect.
Dumnezeu  trebuie sa fie cu mine. Ma rog tot timpul sa ma ierte pt tot ce a fost gresit in viata mea si sa ma lase sa imi cresc copiii. Apoi nu imi pasa ce se va intampla cu mine.
Timpul pt mine a capatat dimensiuni ireale.....parca totul s-a comprimat si simt ca se precipita totul in jurul meu. Imi doresc ca dumneseu sa imi dea timp sa pot spune si altora schimbarile ce s-au produs in mine, sa ii ajut sa le deschid ochii si sa ii fac sa inteleaga ca ne trebuie asa putin sa fim fericiti!
Viata mi-a oferit multe pana acum.....doar de timp mai am nevoie.
In fiecare dimineata ma trezesc tremurand de spaima, de dor de puiii mei....de incertitudini. Am nevoie de certitudini, cum fiecare vrea in multe momente ale sale in viata. Singura certitudine este ca murim, la un moment dat. In evolutia omenirii, nu mai spun a universului.....timpul unui om pe pamant e aproape zero. Daca ne-am naste cu educatia asta nu am mai privi orice ce te apropie de final, ca in cazul meu, cand planeaza acest pericol de fapt, ca pe ceva asa de dramatic, de ingrozitor. Daca.....de nu ar fi atatia daca.......
Sper sa ma vindec. Insa fiind si varianta cealalta.....ma gandesc ce asputea face pt puiii mei acum, sa ii ajut pt viitor, pt daca....? Cum as putea sa fac ceva? In Spania fiind, o sa incep sa imi scriu viata, simt nevoia asta si oricum imi va ocupa timpul mai bine. Creierii imi sunt vraiste...incerc sa inteleg, sa caut calea.....incerc sa inteleg sensul nostru aici, pe pamant....Imi dau seama ca viata nu e asa cum o vedeam eu, nu e cum o palnificasem, cum o structurasem. Credeam ca am inteles totul, ca nimic nu ma va surprinde...
Surpriza.insa, nu?
Mi-am luat ramas bun de la prieteni, m-am intalnit cu ei separat. Dureros.....Plec la razboi.....Dumnezeu e cu mine, nu are cum sa ma lase. Daca nu pt mine, pt copiii mei dragi.
Cand ma gandesc....in trecut cati nu treceau prin dramele astea? Si nu din cauza bolii, chiar ma refer la cei ce plecau la razboaie.....
Omul, fara suferinta, cred ca nu ar stii ce frumoasa e viata. S-ar plictisi. Ar muri traind.
stau si incerc sa rup din imaginea cu copiii mei dormind sa o iau cu mine, sa fie vie...
Pe vremuri....fiind la mare, care a fost si va fi ceva de nespus, ceva de care voi fi pe viata indragostit.......obisnuiam sa stau seara, noaptea, singur, pe stabilopozi si ascultam ore in sir valurile, incercam sa ii cuprind nemarginirile. Si incercam sa rup o bucatica din ce simteam atunci sa am cu mine pt restul anului, can d o revedeam. Eram trist tot timpul cand plecam....
De asta am si spus ca atunci cand va fi finalul.....voi fi incinerat si cenusa mea va fi imprastiata in mare. Asa voi fi pe vecie acolo, in locul care m-a fermecat o viata intreaga. Marea pt mine e ceva special, am petrecut multe momente eu cu ea. Am vorbit cu ea, si cand eram suparat, si cand eram fericit....
Imi dau seama acum ca sunt lucruri pe care le-as face si nu le-am facut pt ca ma gandeam ca am atata timp......ce naiv am fost!
Acum plec cu sufletul greu, imi las lumea mea si plec sa imi salvez viata. Fericirea de a reusi va fi de nemasurat.....mi-e frica sa nu o iau razna. Sa fii nebun de fericire.....ce fericire!
Seara devin intelept, ma echilibrez, vad viata per ansamblul ei...si ma resemnez in a intelege ca suntem trecatori...dar dimineata imi trece si devin un om disperat, cuprins de panica........
DAca eram pe vremea dacilor sau daca eram in tibet........cred ca tare m-ati fi invidiat ca plec mai repede din lumea asta....
Va las acum....o sa mai scriu. Tot timpul. O sa va spun cum voi evolua.
Citeam ca gandurile bune atrage bine. Va multumesc pt ele pt ca o sa reprezinte o parte din vindecarea mea.
In ultimul timp nu m-am mai gandit ca ma voi vindeca doar prin medicamentele si autotransplant......cred ca puterea divina care a creat acest univers ma poate ajuta...si cred ca nu avem nevoie de palpabil ca sa credem in ea.
Incerc sa imi indepartez gandurile negre, pesimiste......ma lupt sa imi transmit ganduri pozitive, care sa ma ajute in vindecare. Simt si stiu ca psihicul e fabulos de important. Imi dau seama ca trebuie sa ma ridic si sa lupt si din mine cu boala...ma lupt. Incet incet voi reusi.
Sper sa ma vindec si apoi voi multumi ca am trecut prin asa ceva, pt ca mi-am deschis ochii si vad viata asa cum e ea, nu cum credeam ca este. Doar timp sa obtin, pt ca pana la 60-70 de ani....de timp e vorba. Atat. Viata noastra inseamna timp.
va las.....sa fiti sanatosi, ca restul nu conteaza. credeti-ma!

Offline

 

#187 2008-08-22 00:33:26

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

scuze...am recitit....gandurile bune atrag....nu atrage. de...oboseala.
va pup

Offline

 

#188 2008-08-22 01:05:50

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Din nou...CANCER!

Multa bafta...noi suntam alaturi de tine si ne rugam pt sanatatea ta,sa poti fi cat mai devreme alaturi de cei dragi si sa poti sa te bucuri de viata in continuare puss

Ultima oara a fost editat de life (2008-08-22 01:07:14)


We Have To Be Strong !!!

Offline

 

#189 2008-08-22 07:00:46

persifona
Vizitator

Re: Din nou...CANCER!

Doamne ajuta, armand. Sa auzim de bine!

 

#190 2008-08-22 07:54:01

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: Din nou...CANCER!

Sa iti ajute Dumnezeu sa fii bine!!! Credinta ta este uimitoare si ma gandesc ca Dzeu nu va trece acest lucru cu vederea!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.