homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-95


#1787 2009-11-24 20:18:19

tttttt
Hero member
Inregistrat: 2008-01-22
Mesaje: 4110

Re: Din nou...CANCER!

vali , armand o sa fie cu voi de craciun , sunt convinsa
asa cum a zis si wild , noi suntem aici , orice ai nevoie , vom incerca sa te ajutam

Offline

 



#1788 2009-11-25 08:41:30

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Azi se implinesc 40 de zile si sper ca sufletul tau DUMI sa fi fost peste tot pe unde ai colindat in scurta dar fabuloasa ta viata in clasele din Generala 1 Motru unde Ghitescu te palmuia atunci cand eu ma strambam la tine , in orele de matematica cand numai noi doi luam ce-a mai mare nota dar eu copiam de la tine ca doar eram colegi de banca si ne ...ajutam , la Merisi in practica cand in clasa a 8-a ne-am ametit ceva mai bine cu ...must si a pus Individu toata clasa sa culeaga struguri de pe randul nostru ca sa ne facem si noi norma , la Straja cu Mocanu , Luci , Manelu la Ranca si in toate locurile unde ai fost cu familia ta minunata si cu pui tai minunati care cresc la fel de buni si destepti ca tine. Sper sa veghezi de acolo din ceruri la binele si la sanatatea lor . Vali fi tare timpul le va rezolva pe toate chear daca nu mai are cum sa fie ca inainte,alaturi de DUMI prietenul meu . Dorel

Ultima oara a fost editat de Grasu73 (2009-11-25 15:00:13)

Offline

 

#1789 2009-11-25 20:11:01

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

De azi merge spre cer. A mai stat putin pe langa cei dragi. Acum se pregateste pt Marele Raspuns. Cartea Vietii, a trecerii sale prin aceasta viata se va deschide fila cu fila in fata Domnului. Se vor pune in balanta toate si i se va randui locul, de acolo de unde nu va intalni nici intristare nici suspin, nici boala, nici nepasare, nici indiferenta. De acolo va astepta rugaciunile celor dragi, amintirile voastre si se va bucura de orice mica realizare a fetelor lui. Sambata trebuie facute pomenirile randuite prin traditie iar de luni incolo ar trebui facuta o sfintire in casa voastra. Asta ca o limpezire si o curatire ce se face la asemenea evenimente. Si pana la un an lumanari, multe lumanari aprinse. Spre luminarea sufletului lui . Mi-am permis sa iti dau niste recomandari din ceea ce stiu eu. Daca e prea mult nu le lua in considerare Vali. Multa putere!

Ultima oara a fost editat de andrasa (2009-11-25 20:12:17)

Offline

 

#1790 2009-11-25 22:27:53

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Multumesc mult andrasa pentru sfaturi, sunt binevenite oricand pentru ca eu nu stiu prea mute despre ce trebuie facut ca el sa fie linistit acolo unde este
Eu stiu un singur lucru ca el  o sa faca tot ce poate sa aiba grija de mine si fetite si eu la randul meu vreau sa le ofer tot ce stiu ca el si-ar fi dorit sa faca ele , oricum viata mea le este dedicata in totalitate lor

Offline

 

#1791 2009-11-26 20:06:17

iris.23.07.
Full member
Inregistrat: 2009-02-11
Mesaje: 275

Re: Din nou...CANCER!

Asa sa faci , draga mea Vali , sa lupti si sa incerci sa ti spui mereu ... El ne va vechea mereu ... nu am sa uit noptile in care el era prezent .. il vedeam on line ... si il asteptam sa scrie .. sau sa accepte sa vorbim .. sa lupti iubita mea , prietena , sa cresti fetitele frumos si asa cum voi doreati .. accepta ca asa a fost pagina vietii voastre ... sunt mereu alaturi de voi si va doresc mult bine .. si nu uita .. nu iti uita parintii .. si ei sufera alaturi de voi ... sanatate , putere si fie ca o raza de soare sa ti incalzeasca sufletul tau ranit ... se va vindeca dar cicatricea acestui destin va ramine vesnic in sufletul tau tinar !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1792 2009-11-28 00:21:31

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

si eu am aprins o lumanare pt. alin si m-am rugat pt.sufletul lui,chiar in ziua in care ,,a implinit ,,40 de zile de cand a plecat dintre noi.vali sa stii ca multi oameni sunt aproape sufleteste de tine.multa putere!!!!!!!!asta iti trebuie tie pt. a lupta cu tot ce te inconjoara.alin a fost  un coleg si un prieten de nadejde.cum a mai fost descris,unde era el ,era totul cuprins de un optimism molipsitor.deci, trebuie toti cei ce l-au cunoscut mai ales ,sa-i aducem un omagiu,pt. ca ne-a invatat sa pretuim lucrurile banale in aparenta(cum infloresc pomii, cum creste iarba.....).fiti mai buni oameni cu semenii vostri.daruiti-le,, putin,, celor nevoiasi.ginditi cu sufletul . sfarsitul poate fi aproape de oricare dintre noi!

Offline

 

#1793 2009-11-28 00:27:44

bcb72
New member
Inregistrat: 2009-07-22
Mesaje: 14

Re: Din nou...CANCER!

Vali , multa putere tie  si  familiei, suntem  alaturi  de  voi ,  va dorim  tot  binele  din  lume , multa  sanatate !    Iris 23.07 , sper   ca  iesti   bine  , multa  sanatate !

Offline

 

#1794 2009-11-28 19:42:01

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: Din nou...CANCER!

desi nu am mai postat in ultima vreme, am urmarit topicul ... si ma trec fiori cand vad postare de la armand, pe moment nu realizez ca nu este el ... multa sanatate, Vali, tie si scumpelor tale ... suntem alaturi de tine

Offline

 

#1795 2009-11-29 07:00:34

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

monalisa-mdm a scris:

ne-a invatat sa pretuim lucrurile banale in aparenta(cum infloresc pomii, cum creste iarba.....).fiti mai buni oameni cu semenii vostri.daruiti-le,, putin,, celor nevoiasi. ginditi cu sufletul. sfarsitul poate fi aproape de oricare dintre noi!

da, monalisa, foarte bine ai spus!

Offline

 

#1796 2009-12-01 13:00:08

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

poate pare deplasat,dar azi,cand faceam omul de zapada,ma gandeam la mine,la baiatul meu si la alti copilasi cunoscuti,printre care si fetitele tale(pe care le stiu din pozele aratate de Armand)
sper ca acest omulet sa le faca sa se bucure macar si ptr o secunda...
cu mult drag,pentru voi,vali.

am uitat sa pun omuletul...iarta-ma,acum este
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/15058_dscn0904.jpg

Ultima oara a fost editat de wild_wind (2009-12-01 20:54:12)


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1797 2009-12-01 20:51:12

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

multumesc mult pentru gandurile voastre
stiu ca dragul meu sot este aici cu mine si fetite si face tot ce poate sa-l simtim aproape....si chiar este pentru ca prezenta lui ma face sa merg mai departe si sa am grija ca micutele noastre sa cresca mari si fericite
vine o perioada destul de grea pentru mine, pentru ca luna decembrie era preferata noastra si acum pentru ca el nu mai este as vrea sa dispara din calendar

Offline

 

#1798 2009-12-02 20:24:32

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Off, draga Vali...iti inteleg suferinta...cuvintele sunt de prisos...Doar pentru fetite trebuie sa fii tare in continuare si pentru tine...trebuie totusi sa-ti continui viata, asa cum este ea, uneori prea dura as spune. Trebuie sa ai grija si de tine, sa-ti poti pastar echilibrul...sa mananci, sa te odihnesti...da? promite asta pentru printese.
referitor la luna decembrie...si eu o perioada am urat luna asta, tot atunci mi-am pierdut si eu tatal, la 7 ani...
....insa tata nu a murit, ci a ales sa aibe o alta familie si sa nu mai stie nimic de noi, sa creasca copii infiati sad Toata viata am fost inversunata pe el si mi-a fost rusine cu el..acum ca sunt casatorita nici macar nu a vrut sa-mi cunoasca familia, sotul, nepotul lui....am ajuns bine fara el si sunt mandra...preferam sa-l stiu mort decat asa. preferam sa stiu ca m-a iubit, ca ar fi facut orice pentru mine ..fetitele tale vor avea ca amintire un tata model, un exemplu pentru multi.
Te mai asteptam draga prietena, suntem cu sufletul langa tine.

daca recitim ce a scris armand, o sa vedem ca nu se vaita ca-l doare fizic ceva, era disperat doar ca nu mai are timp sa stea cu fetitele si sotia. il ingrozea gandul ca nu le va putea duce la scoala neutral Of, as fi vrut tare mult sa nu se termine asa...insa el acum traieste vesnic acolo si are grija de voi.

Numai bine va doresc

Ultima oara a fost editat de daria_25 (2009-12-02 20:28:17)

Offline

 

#1799 2009-12-02 21:14:44

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Daria ai perfecta dreptate in ceea ce spui , referitor la tatal tau.....eu si bineinteles fetitele noastre am avut (si vom avea dar nu sub forma fizica) un sot si tata minunat care ne-a iubit enorm si care ne-ar fi dat si luna de pe cer daca vroiam iar noi la randul nostru acum nu avem ce face decat sa ne gandim la el cu multa iubire si speranta ca undeva....candva ne vom reintalni

Offline

 

#1800 2009-12-03 15:48:30

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

un gand bun pt. tine vali ,iar pt.  fetite sa fie sanatoase si tot binele din lume.fii tare!

Offline

 

#1801 2009-12-03 20:05:09

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Sa dea Dumnezeu sa va reintalniti....dar, acum tu ai multa treaba aici ... trebuie sa-ti continui viata, esti practic sprijinul fetitelor, esti si mama si tata. Dar, ai si tu nevoie de sprijin...ai parintii, socrii langa tine? Daca nu te superi ca te intreb (poti sa nu raspunzi)cati ani ai?
Vali sa nu incetezi sa intri aici, noi te vom astepta de fiacare data cu vesti despre voi. Ce mai fac fetitele? Sa ne povestesti despre ele..pup si ai grija de tine

Offline

 

#1802 2009-12-03 20:18:09

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Da Daria am niste parintii minunatii care au fost si sunt langa mine , mai am si 2 surori si 2 cumnati la fel de implicatii in viata noastra si mai sunt cateva persoane deosebite care vin saptamanal la noi si  incearca atat cat pot sa umple golul lasat in viata noastra.
Fac 36 de ani in ianuarie.... ca si armand am avut o viata frumoasa si linistita pana in momentul in care viata a luat o intorsatura groaznica
Fetitele sunt bine, se joaca , vorbesc zilnic cu tati la telefon (le-am spus ca este  sus in cer la Doamne Doamne...),
aproape  in fiecare seara avem o disccutie despre el

Offline

 

#1803 2009-12-03 20:24:33

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

multi inainte vali,sa poti creste mai departe ,,printesele,, voastre.esti mai mica decat mine cu un an.
este bine ca ai alaturi oameni minunati,care te sprijina si ajuta,iar noi de aici,macar cu o vorba buna si ganduri bune ptr voi,ajutam cat putem.
va pup,o seara frumoasa.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1804 2009-12-04 10:38:54

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

Vali o imbratisare din partea mea pentru tine si ingerasii tai...


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1805 2009-12-05 11:35:25

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

va multumesc, daria, nadina....abia m-am trezit si m-ati facut sa plang ...ma bucur ca va simt langa mine....si asa mult imi doresc sa fie asa si in continuare, sa scap si sa avem ani de povestit diverse....ma emotionezi de cate ori scrii, nadina, mai ales ca ne stim.....
Putere? Nu stiu daca asa se numeste ce am eu....Sentimentele de rautate, mandrie, etc s-au topit de mukt timp din sufletul meu.....ma inchid de multe ori in interiorul meu si privesc in gol, alungandu-mi gandurile  rele, luptandu-ma cu durerea din suflet si incercand sa gasesc sprijin in ceva palpabil sa ma sustina in cosmarul asta....se fac 1 an si 8 luni de cand ma chinui......
Viata mea depinde de o minune, de ceva ce inainte nu credeam sa se poata intampla, in general...tot timpul m-am agatata de lucruri palpabile si acum sunt in eter.....mi-e greu sa ma trezesc dimineata..azi e o zi ploioasa si mi-e tare trist sufletul, mai sunt si meteo-sensibil....
Stiti ce e ciudat....nu stiu cat de rapida e alunecarea asta a mea spre moarte, in orice moment pot aparea complicatii grave, cum a fost cu lichidul de la plamani, sau de ex am am un puls mereu  ridicat, in loc de 80, in mod normal, f rar scad sub 110, ce inseamna o oboseala si solicitare permanenta a inimii....dupa atatea tratamente mega toxice.
dar este clar ca la anul pe vremea asta to[icul acesta va fimprimit cruce, final de subiect, indiferent cum va fi cu mine.
E ciudat sa constientizez ca acum imi plimb degetele pe taste si peste un timp mnu voi mai fi in spatele laptopului...
E greu sa spui cuiva vorbe in astfel de situatii, insa nu fac decat sa imi astern ganduri din nebuloasa din capul meu......uneori ma blochez si imi dau seama ca totul se traduce printr-un strigat disperat de ajutor si de mila la adresa divinitatii.....atat.

Asta e ultimul mesaj al lui Armand...desi nu am spus nimic pana acum...si eu m-am simtit oarecum vinovata...l-am compatitit in ultimul meu mesaj, desi Trebuia sa-l incurajez...simt ca parca l-am facut sa dea inapoi.
Sa ma ierti prietene ca nu am stiut sa te sustin....of Doamne si acest ultim mesaj....cred ca stia cand a scris. supa

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.