homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Din nou...CANCER!-96


#1806 2009-12-05 13:19:28

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Astazi in ajun de Mos Nicolae am fost la un spital de copii la sectia de oncologie. Am dus, cu ajutorul lui Dumnezeu si al oamenilor 52 de pachete pentru micutii internati aici in aceasta zi. Am vazut 52 de luptatori, alaturi de parintii lor care storsi de putere au cantat alaturi de noi colinde. Am venit acasa neom de durere. Am realizat ce de mare pret e sanatatea. Ce bogati suntem ca ne sunt copii sanatosi. Ce mult conteaza asta. Acolo la spital am revenit cu gandul la Armand. Parca era cu noi. Franturi din gandurile lui puse aici imi veneau in minte. Desi de cinci ani fac acest lucru acum, m-am gandit la sufletul lui. La durerile sfasietoare ale acestui suflet. La lupta inegala cu aceasta boala. Ma gandesc la toti cei care citesc aici ca ar fi bine sa nu-i uitam pe acesti copii. Eu am fost la Iasi la oncologie-copii. Daca numai aici sunt 52 dar in toata tara..... Pentru mine asta a fost sarbatoarea sufletului meu. Zambetele micutilor au fost rasplata care ma lumineaza constient pentru inca o vreme, pana cand voi putea face asta din nou. In astfel de locuri se da lupta cu moartea. Cat de grea ar fi viata acum nu uitati sa fiti buni. Vali, am tinut sa iti spun asta pentru ca numai tu stii ce inseamna aceasta lupta. De cinci ani fac acest lucru si constat ca sunt din ce in ce mai multi copii cu acest diagnostic. Darmite adulti... De aceea exista decembrie. Si pentru tine. Ca sa fim mai buni mai milostivi. Transforma-ti durerea acestei luni in bunate si revarsa asupra copiilor tai lumina pe care o pot gasi numai in ochii mamei. Stabilitatea de care au nevoie. Forta de a intra in viata.
Sa primiti toti in ghetute ceea ce va doriti si sa aveti pe Sf. Nicolae care sa va binecuvanteze casele si familiile! sorcova

Offline

 



#1807 2009-12-05 14:12:01

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

andrasa,m-ai facut sa plang...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1808 2009-12-05 23:46:35

monalisa-mdm
New member
Inregistrat: 2009-10-28
Mesaje: 13

Re: Din nou...CANCER!

pt ca e decembrie trebuie sa daruim cat mai mult.toti oamenii de buna credinta ar trebui sa faca ceea ce ai facut tu andrasa .sfantul nicolae sa patrunda in toate casele  pt.a le binecuvanta.zambetul unui copil te face sa fii cel mai fericit om.asa ma simt eu cand cele doua fetite ale mele zambesc.pt. a fii fericit trebuie sa daruiesti mai intai.

Offline

 

#1809 2009-12-10 06:15:49

monica01
New member
Inregistrat: 2008-07-14
Mesaje: 41

Re: Din nou...CANCER!

Buna Vali,

Cand pui  o poza de a lui Armand? Ca suntem curioase sa vedem un barbat puternic care ne-a marcat viata, chiar nu stim cum arata cel cu care ne-am dat povete timp de aprox.  2 ani de zile.
Iti dorim multa liniste, pace si tot ce e mai bun pe lume.

Offline

 

#1810 2009-12-10 14:51:44

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Am sa pun poze  cu Armand si cu fetitele noastre dar trebuie sa mai treaca un timp, deocamdata este foarte greu sa-l vad in poze si sa constientizez ca numai asa o sa fie de acum inainte. SUnt zile in care eu inca astept intoarcerea lui acasa....mai ales acum de sarbatori .

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1811 2009-12-10 17:23:38

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Din nou...CANCER!

puss


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#1812 2009-12-11 00:53:37

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Din nou...CANCER!

andrasa foarte frumos gestul si mesajul tau...pacat ca nu avem o putere sa facem ceva mai mult pt oamenii care se lupta cu bolile nemiloase...acum plang si nu stiu ce`i mai rau...sau ce`i mai bun...stiu doar ca plang plang si iar plang...
vali pusspusspusspusspuss "hug:


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1813 2009-12-11 09:43:47

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Am sa pun poze  cu Armand si cu fetitele noastre dar trebuie sa mai treaca un timp, deocamdata este foarte greu sa-l vad in poze si sa constientizez ca numai asa o sa fie de acum inainte. SUnt zile in care eu inca astept intoarcerea lui acasa....mai ales acum de sarbatori .

puss  kram  kram


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#1814 2009-12-11 10:55:34

kreed
Sr. member
Inregistrat: 2008-05-13
Mesaje: 1040

Re: Din nou...CANCER!

si eu am urmarit acest topic si nu pot sa spun decat sicere condoleante, nu am cuvinte, orice as zice simt ca nu ar putea sa ajute cu nimic!cateodata este atat de nedrept sa iei de pe lumea asta un om extraordinar, cu asa o putere si o tarie cum nu am vazut niciodata!un om care a avut curaj sa lupte cu aceasta boala....un om pe care il admir din tot sufletul!dumnezeu sa il odihneasca!

Offline

 

#1815 2009-12-11 19:19:48

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Asa simt si eu...orice as spune cred ca pe Vali nu o ajuta cu nimic....Stim draga prietena ca suferi enorm, ai pierdut un Om drag si acum ai o mare datorie...sa-ti cresti fetitele.. Ce mai fac? dar tu? Va doresc multa sanatate .

Offline

 

#1816 2009-12-12 20:44:43

Grasu73
New member
Inregistrat: 2009-11-05
Mesaje: 36

Re: Din nou...CANCER!

Azi am urcat la Straja si am ajuns si la schitul din statiune si am aprins o lumanare pe aceste inaltimi unde DUMI se simtea foarte bine si unde spera sa-si invete puii sa skyeze . Asi rugao frumos pe Vali sa puna macar o poza cu DUMI sa vada toti cei care nu il cunosc ce fef de barbat era.

Ultima oara a fost editat de Grasu73 (2009-12-13 08:18:03)

Offline

 

#1817 2009-12-12 22:01:56

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Din nou...CANCER!

armand a scris:

Am sa pun poze  cu Armand si cu fetitele noastre dar trebuie sa mai treaca un timp, deocamdata este foarte greu sa-l vad in poze si sa constientizez ca numai asa o sa fie de acum inainte. SUnt zile in care eu inca astept intoarcerea lui acasa....mai ales acum de sarbatori .

da, Vali
exact asta simt si eu dupa o pierdere a unei persoane foarte dragi
imi sfasie sufletul cand ii zaresc chipul in vreo poza.

Offline

 

#1818 2009-12-13 11:49:51

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

Vali a spus ca o sa puna cand o sa fie pregatita ptr asta si trebuie sa ii respectam decizia.

Vali,numai bine ptr tine si fetite.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1819 2009-12-18 19:27:08

andrasa
New member
Inregistrat: 2008-11-03
Mesaje: 62

Re: Din nou...CANCER!

Ce mai faci Vali ? Ai dus fetele la sanius ? Ati facut un om de zapada? Fa-le copilaria frumoasa pentru a-ti lumina si tie sufletul. Mai sunt sase zile pana la sarbatoarea Nasterii Domnului. Renasteti din durere cu speranta si iubire. De acolo de sus cel drag al vostru va zambeste si va indeamna sa va bucurati de fiecare clipa. Ati impodobit bradul? Puneti impreuna in varful lui steaua sperantei voastre. Va doresc sa aveti sarbatori pline de bucurii!

Offline

 

#1820 2009-12-20 22:50:49

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Si eu va doresc sarbatori cat mai fericite.

Offline

 

#1821 2009-12-23 13:49:48

armand
Full member
Inregistrat: 2008-04-15
Mesaje: 352

Re: Din nou...CANCER!

Buna
Da am facut tot ce trebuia ca fetitele mele sa simta din plin sarbatoarea craciunului, avem brad , om de zapada , mosul a venit personal la ele deja de 2 ori, cea mare este curajoasa ca tatal ei a spus poezie mosului , a vorbit cu el , cealalta este mai timida a promis ca anul viitor o sa vorbeasca cu el
Ma pregatesc si pentru ziua lor....trebuie sa fie la fel de frumoasa ca anul trecut, ele sunt fericite singura lor umbra de tristete apare atunci cand le spun ca tatal lor este la Doamne , Doamne si ca de acolo are grija de ele
Va doresc sanatate multa si sa va bucurati  la maxim de orice moment de fericire din viata voastra

Offline

 

#1822 2009-12-23 14:20:59

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Din nou...CANCER!

vali,ma bucur enorm pentru voi.Fie ca sfintele sarbatori sa va aduca liniste si pace in suflete si sa va bucurati,asa..un pic,de acest Craciun..ptr ca Vali,viata merge mai departe,cu bune si rele,dar sunteti impreuna si o sa treceti cu bine peste.
Un gand curat si frumos din partea mea.Sarbatori fericite si multa sanatate! Pup fetitze dulci si mici..si ,,la multi ani! de pe acum,ptr ele.


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#1823 2009-12-23 15:21:05

maria123
Full member
Inregistrat: 2007-06-22
Mesaje: 182

Re: Din nou...CANCER!

am citit acum pt prima data acest subiect si nu mi-am putut stapani lacrimile....mi-a trezit un sentiment de ciuda si nedreptate...nici nu stiu impotriva cui...imi e frica sa spun ca impotriva lui D-zeu,pt ca in general el ne da totul cu un motiv,insa nu pot sa inteleg motivul in cazul lui alin.nu il cunosc,insa cuvintele lui si ale voastre mi-au fost suficiente pentru a imi da seama ca a fost un om deosebit.imi e ciuda cand ma uit la tv si vad de exemplu pe d-nu boc care zicea zilele trecute ca anul urmator va fi un an de sacrificiu pt noi toti....si ma gandesc ce stie el despre sacrificiu???ce stie el despre lipsuri ??la fel stau si ma intreb...ce stiu toti oamenii astia de tot apar la tv ,asa zisi politicieni ?ce stiu ei despre spitale,despre sanatate,despre boli si chinurile ce decurg din ele...chinuri trupesti si sufletesti...va spun eu ca nu stiu nimic,pt ca daca ar sti sistemul medical ar fi muult mai bine pus la punct si nu ar fi bataia asta de joc.

si uite asa noi ne chinuim si atat de multi oameni sufera prin spitale,din lipsa medicamentelor si indiferenta unor doctori....
imi pare f rau ca nu mai e ...imi pare rau ca nu am avut ocazia sa cunosc un om deosebit..imi [pare rau ca nu am putut sa ii spun un cuvant de incurajare...insa sunt fericita sa aflu ca exista oameni speciali,oameni intr-adevar speciali asa cum a fost el...

poate cuvintele mele par prea mult tinand cont de faptul ca nu l-am cunoscut,insa toate cuvintele lui pe care le-am citit aici m-au ajutat sa il cunosc suficient incat sa imi dau seama ca a fost un om bun,curajos,destept si cu un suflet minunat....stau si ma gandesc ca s-a luptat atata timp cu boala...a trecut prin atatea...si imi vine in minte intrebarea:cati dintre noi ar fi rezistat psihic atata timp??eu stiu sigur ca nu as fi reusit sa tin piept atator probleme .... stiu ca nu as fi avut puterea asta...fapt pentru care il respect si il admir pe el ca a reusit....nu conteaza finalul acum....nu are nici o importanta sa ne gandim daca a fost sau nu bine ce a facut...mai important e drumul lung pe care l-a parcurs,mai importanta e puterea de care a dat dovada,dragostea pentru oameni,pentru viata ,si mai ales pentru sotia si fetele lui....

si mai stau si ma gandesc.....ca e o mare greseala sa condamni un om pentru ca si-a luat singur viata in astfel de momente...si ma intreb...oare nu iti trebuie mai mult curaj ca sa faci asta decat sa ramai in viata si sa te lupti cu o problema pe care deja o cunosti?si ma intreb asta pentru ca omului intotdeauna i-a fost frica de necunoscut...si moartea e necunoscut...

acum cand am citit subiectul mi-am dat seama din cuvintele lui ca nu stiu sa pretuiesc viata si sanatate...ca nu stiu sa ma bucur de fiecare zi si de fiecare om pe care il intalnesc...ca ma pierd in lucruri marunte si nu mai vad esentialul....

pentru sotia lui .....sunt sigura ca si ea e o femeie deosebita tinand cont ca alin a iubit-o atat de mult.......ii doresc sa fie puternica... din suflet ii doresc sa fie puternica ... si sa fie fericita ca a avut alaturi un am ca alin... si sa fie fericita ca are fetitele in care probabil il vede mereu pe el...le doresc sa aiba sarbatorile atat cat se poate de frumoase si fericite si sunt sigura ca el le va fi alaturi in fiecare moment si la fiecare pas al vietii lor....

Ultima oara a fost editat de maria123 (2009-12-23 15:22:23)

Offline

 

#1824 2009-12-23 21:00:39

daria_25
Full member
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 743

Re: Din nou...CANCER!

Vali, si eu va doresc toate cele bune si le spun fetitelor inca de pe acum : La multi ani !!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.