homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

HPV-46


#856 2009-03-13 09:34:03

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: HPV

bafta complez...o sa fie bine stai linistita puss


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 



#857 2009-03-13 11:17:24

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

oaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa HIV hepatite sifilis  NEGATIV! cine petrece tonight? eu big_smilebig_smile vai fetelor nu aveti ideea cat imi tremura mainile pe tastatura asta. mai e hopul cu tipajul hpv pe care il fac miercuri.daca si acolo va fi cat de cat bine sunt un om fericit!!   va multumesc mult pt sustinerea morala

Offline

 

#858 2009-03-13 11:23:35

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: HPV

applause bravo complez. vezi, a fost bine. o sa fie bine si cu tiparea. tu parca ai mai facut, nu?e posibil sa mai dispara din tulpini daca ai facut tratament?

Offline

 

#859 2009-03-13 14:14:51

madam00
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 74

Re: HPV

felicitari complez...ma bucur super mult pt tine si nu sunt falsa,pt k ma pun in situatia ta si imi inchipui cat esti de fericita.sper si la mine sa fie bine....pe tine ce te-a pus pe ganduri k sa faci si testul pt hiv si sifilis?numai hpv-ul?k sa iau si eu in consideratie chestia asta...ai sa vezi k totul o sa fie bine si o sa petreci inca o data saptamana asta...si inca cum!


Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they're supposed to run wild until they find someone, just as wild, to run with!

Offline

 

#860 2009-03-13 19:03:50

denisabia
New member
Inregistrat: 2009-02-21
Mesaje: 51

Re: HPV

complez bravo fata!Ti-am zis ca te stresezi degeaba, poate a avut baiatul probleme, dar  nu le-a adunat pe toate.Sa fie bine si la genotipare.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#861 2009-03-13 20:39:06

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

fetelor va multumesc mult de tot! mi-am facut hiv si restu pt ca nu imi trece candida si medicul la care am fost pana acum mi-a sugerat sa-mi fac toate testele.le-am facut pt linistea mea si pt ca atata timp cat mi-a dat hpv de ce nu mi-ar fi dat si hiv.el a recunoscut ca dupa ce ne-am despartit a avut o perioada in care statea beat tot timpu si se bip bip prin baruri nici el macar nu stie cu ce tipe.dar sa mai puna prezervativ... tipajul il fac abia miercuri iar luni ma duc la cantacuzino pt examen de secretie. tratament nu am facut decat naturiste dar acum mi-au aparut noi condiloame si vad ca nu mai trec de la sine.anyway deocamdata e bine.mai ramane sa iasa tipajul ala macar ok,,,nu stiu cum sa zic....o alta problema nu ar mai fi decat ca mi-e frica de condiloame in anus pt ca nu vreau sa fac cancer anal....dar voi vedea....in rest analizele generale sosesc miercuri sper sa fie ok sa n-am alte belele. ce sa mai zic incepe sa rasara soarele si pe strada mea.acum ma duc sa petrec.aveti grija de voi! multumesc inca o data pt sustinere.imi este de mare ajutor sa vorbesc cu voi.si nu uitati: you are beautiful no matter what they say! wink

Offline

 

#862 2009-03-15 10:20:11

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: HPV

Sa revin cu "cazul" meu.Acum vreo luna,am fost la doctorita ptr ca in urma unui contact sexual,am sangerat.Doctorita mi-a facut un papanicolau si o colposcopie.In urma acestora,a ajuns la concluzia ca am o rana pe col foarte adanca si foarte ingusta.Pentru aceasta,datorita faptului ca arata ciudat,mi-a recomandat o electro rezectie pe care am programat-o undeva prin iunie.Pana atunci trebuie sa fac tratament cu ovule.In ceea ce priveste papanicolau-ul,mi-au iesit niste atipii de tip HPV,prin urmare am facut genotiparea.La genotipare,mi-au iesit 2 tipuri de radacini cu risc inalta 16,52 si una cu risc mediu 53.Doctorita mi-a spus ca nu exista pilula impotriva hpv-ul ci ca trebuie doar sa-mi cresc imunitatea,prin urmare,bag muuuuulte vitamine in mine.Puteti sa-mi spuneti voi ceva?E asa grav daca am hpv cu high risk?asta inseamna ca o sa fac cancer?Cum pot sa lupt mai bine cu virusul?

Offline

 

#863 2009-03-15 12:23:54

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: HPV

chick, medicul ti-a spus bine, trebuie sa iti intaresti sistemul imunitar,asa lupti cu virusul.sunt diverse tratamente de imunitate... aceste tulpini high risk pot dice la modificari la nivelul colului uterin(cum este si acesta rana pe care o ai) care daca sunt lasate netratate mult,mult timp pot duce intr-un final la cancer. daca tu in schimb tratezi leziunile si faci pap-ul la 6 luni vei fi ok.

Offline

 

#864 2009-03-15 12:24:30

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

ai high risk deci va trebui sa-ti faci pap macar o data pe an pt ca dupa cum vezi cele cu high risk provoaca rani pe col care netratate duc la cancer. imunitatea nu o cresti neaparat cu vitamine ci cu suplimente speciale pt imunitate

Offline

 

#865 2009-03-15 19:58:25

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: HPV

fetelor si suplimentele astea ma vor ingrasa?

Offline

 

#866 2009-03-15 20:04:19

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: HPV

Chick a scris:

fetelor si suplimentele astea ma vor ingrasa?

eu nu am auzit sa te ingrasi de la tratamete pt imunitate

Offline

 

#867 2009-03-15 20:30:54

Chick
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-03
Mesaje: 1336

Re: HPV

e bine,ma gandeam ca de la atatea vitamine si tratamente de imunitate ma fac pana la vara purcica:D

Offline

 

#868 2009-03-16 00:49:50

complez
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 420

Re: HPV

lady orice tulpina poate duce si la cancer anal sau numei cele high risk?ai idee?

Offline

 

#869 2009-03-16 14:25:16

mademoiselle_andreea
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-03-16
Mesaje: 6

Re: HPV

buna,fetelor!sunt noua pe forum...de vreo 2h citesc ce se scrie p-aici si sincer,ma sperii din ce in ce mai rau! sad in urma unui Pap al carui rezultat a fost un LSIL,dr Voiculescu (clinik Elite-f buna dar costisitoare) mi-a recomandat,urgent,sa fac SEROTIPARE.Bunnnn!Azi m-a sunat sa-mi spuna k rezultatul este,din nefericire,pozitiv!grater( Nu ma pot opri din plans,asta inseamna k am una sau mai multe dintre tulpinile kre pot provoca cancer.grater( Sapt viitoare am programare ptr GENOTIPARE,sa vada ce tulpina/i am!Vreau sa stiu si eu dak doar primele 4(16,18,31,33)provoaca sigur cancer???sau nici astea nu treb sa dea cancer neaparat dak sistemul imunitar tzine boala sub control?Am omis sa spun k analiza de SEROTIPARE mi-a recomnadat-o datorita unor condiloame care mi-au aparut in zona genitala.Imi este ff frik!Ptr imunitate mi-a prescris ISOPRINOSINE timp de 3 luni,deoarece imnitatea mea e jalnicaaaaaa!!!Dak-mi iese la GENOTIPARE una sau mai multe tulpini hight risk,asta inseamna ca ulterior voi face si cancer??? grater(((


...uneori cuvintele sunt de prisos...

Offline

 

#870 2009-03-16 14:27:55

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: HPV

mademoiselle, daca ai condiloame, posibil sa ai tulpini low risk...
nu faci cancer daca ai sistemul imunitar puternic si daca ai grija de tine si te tratezi. daca nu tratezi deloc atunci dai in cancer.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#871 2009-03-16 14:39:56

madam00
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 74

Re: HPV

mademoiselle_andreea a scris:

buna,fetelor!sunt noua pe forum...de vreo 2h citesc ce se scrie p-aici si sincer,ma sperii din ce in ce mai rau! sad in urma unui Pap al carui rezultat a fost un LSIL,dr Voiculescu (clinik Elite-f buna dar costisitoare) mi-a recomandat,urgent,sa fac SEROTIPARE.Bunnnn!Azi m-a sunat sa-mi spuna k rezultatul este,din nefericire,pozitiv!grater( Nu ma pot opri din plans,asta inseamna k am una sau mai multe dintre tulpinile kre pot provoca cancer.grater( Sapt viitoare am programare ptr GENOTIPARE,sa vada ce tulpina/i am!Vreau sa stiu si eu dak doar primele 4(16,18,31,33)provoaca sigur cancer???sau nici astea nu treb sa dea cancer neaparat dak sistemul imunitar tzine boala sub control?Am omis sa spun k analiza de SEROTIPARE mi-a recomnadat-o datorita unor condiloame care mi-au aparut in zona genitala.Imi este ff frik!Ptr imunitate mi-a prescris ISOPRINOSINE timp de 3 luni,deoarece imnitatea mea e jalnicaaaaaa!!!Dak-mi iese la GENOTIPARE una sau mai multe tulpini hight risk,asta inseamna ca ulterior voi face si cancer??? grater(((

mademoiselle, tulpinile care dau cancer de col sunt 16 si 18. Cum poti face tu cancer de col?simplu! daca acele condiloame se afla si in interior si le lasi asa acolo,netratate, ele pot perfora peretele colului si intra in col provocand astfel modificari la nivelul celulelor si rezultand cancerul. Depinde cat de mult nu le bagi in seama...
bafta multa!si stai linistita nu iti mai face atat rau singura....iti faci rau singura pt k te gandesti k ai putea sa ai....(asa am patit si eu), dar daca la urma o sa vezi k nu ai? stay cool
eu te sustin....go girl!


Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they're supposed to run wild until they find someone, just as wild, to run with!

Offline

 

#872 2009-03-16 14:50:48

mademoiselle_andreea
New member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-03-16
Mesaje: 6

Re: HPV

tks,madam00!am uitat sa spun k acum 2 sapt mi-a cauterizat condiloamele,ptr k nu a facut ,,fatza" Condyline si aveam f multe si-n interior,iar acolo nu e indicat sa dai cu asa ceva!Deci,sa spun ca le-am tratat!Mi-au mai aparut,dar numai la exterior si le ard cu Condyline,sper sa fie ok interiorul.Asta voi afla sapt viitoare,knd imi fac o colposcopie! sad Poi si dak la Genotipare imi ies tulpinile 16 si/sau 18,este cert ca voi face cancer pe viitor??My goooddddd! grater((


...uneori cuvintele sunt de prisos...

Offline

 

#873 2009-03-16 14:57:46

madam00
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 74

Re: HPV

poi e super...in aceiasi situatie am fost si eu..inca mai sunt . Pe cele din exterior ma-m dat cu condyline si pe interior vrea dna. dr sa ma cauterizeze...insa eu nu prea sunt sigura de aceasta metoda....dar ma bucura k mai aflu cazuri asemanatoare kre si-au gasit tot asa rezolvarea...inseamna k o sa mearga....
mademoiselle,daca ti-au aparut iar pe exterior sper k stii k nu ai voie sa face sex,nici macar protejat k pot aparea iar in interior.....si mai e o chestie....k cica intai apar in inerior si dupa,prin secretie se fac si afara
spala-te bine in fiecare seara si dimineatza daca faci de 2 ori pe zi tratamentul cu condyline si ai grija sa nu atingi si zone curate dupa ce ai pus mana in zonele cu negii


Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they're supposed to run wild until they find someone, just as wild, to run with!

Offline

 

#874 2009-03-16 15:01:14

madam00
New member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 74

Re: HPV

a,scuze nu am vazut ultima intrebare. NU!!!! este posibil,iti dai seama, dar doar daca negii TI-AU PERFORAT PERETELE COLULUI. de aia trebuie sa fii foarte atenta sa faci controale la 6 luni, nu la un an, urmate de papanic si orice durere in actele sexuale ulterioare trebuie sa fie un semnal de alarma...ai mare grija.si inca o data...pastreaza o mare igiena in zona intima,mai ales acum,sa nu maresti zona de aparitie a negilor


Maybe some women aren't meant to be tamed. Maybe they're supposed to run wild until they find someone, just as wild, to run with!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.