homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-18


#324 2008-06-06 00:37:20

jessica_chelsea
Banat
De la: undeva departe
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 139

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

multumesc la fel smile


IUBESTE!

Offline

 



#325 2008-06-06 19:08:12

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

multumesc Camy.multumesc jessica....
gata ma muuuuuut nu mai stau big_smile
hjarta


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#326 2008-06-06 20:22:40

bliss
Full member
Inregistrat: 2007-01-23
Mesaje: 366
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

JanisJoplin a scris:

rotfl
same here big_smile
si pe deasupra...mai are si putza mutatul asta! multa putza lol

daca n-ar avea, cred ca as ramane la mama forever. cum are, cred ca o sa ma mut curand. 18
nu ca el ar fi fost anuntat de planuri. nu ca el si-ar dori..... rotfl

Offline

 

#327 2008-06-06 21:35:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

big_smile applause


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#328 2008-06-08 19:50:56

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

fetelorr...help!!!!
vine bacul, iar dupa bac, iubitul meu mi-a propus sa ma mut cu el..eh, acum incep problmele.. daca ma mut cu el, va tb sa stam la ai lui... si nu prea as fi incantata de prezenta lor, mai ales ca in ultima vreme am avut discutii cu socrella... si plus de asta, cum le spun eu asta alor mei... la mine acasa sunt tinuta ca in puf, acolo nu va fi asa si cred ca vom ajunge sa ne certam zilnic..ce sa fac: sa-i fac pe plac?sau sa ii spun sa mai asteptam?(chiar daca stiu sigur ca se va supara...)


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2008-06-08 19:59:27

deadrose
Banat
De la: craiova
Inregistrat: 2006-07-21
Mesaje: 9956

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mihaela2289 a scris:

fetelorr...help!!!!
vine bacul, iar dupa bac, iubitul meu mi-a propus sa ma mut cu el..eh, acum incep problmele.. daca ma mut cu el, va tb sa stam la ai lui... si nu prea as fi incantata de prezenta lor, mai ales ca in ultima vreme am avut discutii cu socrella... si plus de asta, cum le spun eu asta alor mei... la mine acasa sunt tinuta ca in puf, acolo nu va fi asa si cred ca vom ajunge sa ne certam zilnic..ce sa fac: sa-i fac pe plac?sau sa ii spun sa mai asteptam?(chiar daca stiu sigur ca se va supara...)

nu te muta cu ai lui, daca aveati posibilitatea de a sta doar voi 2 era mai mult decat ok, dar e de preferat sa stai fara nici unii dintre parinti, pt k oricat de binevoitori ar fi tot vor iesi discutii


http://d3adros3.myminicity.com/
La intrebarea "Ai facut sex vreodata cu un coleg de serviciu?" exista un raspuns sincer: "Am intretinut relatii sexuale zilnice cu seful meu direct...El ma !! la cap si pe mine ma durea in cur!"

Offline

 

#330 2008-06-08 20:02:55

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

da, asta stiu si am incercat sa-l fac sa inteleaga si a zis ca el nu are bani sa inchirieze si asa o sa stam 'separati' si dupa nunta? si ne-am ciondanit:(((


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#331 2008-06-08 20:04:34

skumpi
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nu m`as muta nici sa ma inteleg d minune cu socrii big_smile
si dc ma rog nu intelege ? care`i graba ?

 

#332 2008-06-08 20:05:57

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

vrea el sa stam impreuna...grater nu stiu cum os a-l fac sa inteleaga ca nu o sa ne fie bine cu ai lui, mai ales cu ma-sa care cand o apuca crizele face urat....plus ca e f aiurea femeia..grater(( are obiceiuri ciudate rau:((


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 

#333 2008-06-08 20:13:07

skumpi
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pai trebuie sa inteleaga...pana la urma e important sa va simtit voi bine locuind impreuna nu sa fie un stres pt tine ! spune`i frumos k nu`ti doresti asta`... k nu te simti u bine locuind cu ai lui ! doar nu vrea sa te "chinuie" tongue  sa nu mai fie asa egoist si sa se gandeasca si la tine wink

 

#334 2008-06-08 21:43:06

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

da mihaela...clar va trebui sa inteleaga...ia'l cu frumosul..spune'i ca ar fi bine sa mai asteptati..ca tu ti'ai dori.....uite asha..si asha..explica'i frumos,ia'l incet


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#335 2008-06-09 13:09:21

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

deadrose a scris:

mihaela2289 a scris:

fetelorr...help!!!!
vine bacul, iar dupa bac, iubitul meu mi-a propus sa ma mut cu el..eh, acum incep problmele.. daca ma mut cu el, va tb sa stam la ai lui... si nu prea as fi incantata de prezenta lor, mai ales ca in ultima vreme am avut discutii cu socrella... si plus de asta, cum le spun eu asta alor mei... la mine acasa sunt tinuta ca in puf, acolo nu va fi asa si cred ca vom ajunge sa ne certam zilnic..ce sa fac: sa-i fac pe plac?sau sa ii spun sa mai asteptam?(chiar daca stiu sigur ca se va supara...)

nu te muta cu ai lui, daca aveati posibilitatea de a sta doar voi 2 era mai mult decat ok, dar e de preferat sa stai fara nici unii dintre parinti, pt k oricat de binevoitori ar fi tot vor iesi discutii

dar sa se mute el la tine...

Offline

 

#336 2008-06-09 13:13:51

gipsy
Full member
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 382

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

tare as vrea eu sa ne mai mutam impreuna...decat atunci cand mergem in concedii stam impreuna cu zilele...in rest ne vedem zilnic dar nu stam impreuna:(((((
e asa trist cand stii ca vine seara si tre sa pui punct zilei...gahhhh

Offline

 

#337 2008-06-09 20:00:51

mary-mary
Full member
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 142

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

dupa bac vreau sa plec cu el din tara k el nu vrea sa stam cu ai lui,eu nu vreau sa stam cu ai mei si o sa plekm impreuna.la inceput o sa stam la sora lui,iar apoi knd o sa ne punem p picioare o sa inchiriem cv doar ptr noi2.sper sa iasa totul bn.am vb despre asta cu tati,dar cu mama stiu k o sa iasa naspa rau k e impulsiva si nu vrea sa plec de langa ea.ata ete,vom vedea...

Offline

 

#338 2008-06-10 10:54:59

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

de ce sa distruga iubirea?toti se muta impreuna la un moment dat,noi ne-am mutat impreuna dupa o relatie de 2 ani la distanta si de 2 ani suntem mutati impreuna si ne merge de minune,daca ne mai certam care e problema?vorbim si ne rezolvam problemele,iar daca eu de ex ma botosesc mai tare stau in alta camera si gasesc  mereu prajituri cu frisca pe masuta,totul se poate rezolva,mai ales cand stati impreuna

Ultima oara a fost editat de miha_g (2008-06-10 10:55:43)

Offline

 

#339 2008-06-10 12:07:58

ioanadbc
Full member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-12-07
Mesaje: 131

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ralluka...cam asa eram si noi...dupa o saptamana am devenit de nedespartit...avea si el apart lui (cu chirie)da mai mult la mine stateam...cred ca a dormit 2 luni de 2 ori la el....apoi ne-am mutat impreuna. Suntem mutati oficial din ianuarie, si ne intelegem ft bine.....e putin mai ciudat cand ne certam...am avut o problema chiar week-endul asta....da pana la urma ne-am lamurit...si ne iubim la fel de mult, poate tot mai mult:) . Su eu sunt pentru mutatul impreuna....nici ai mei nu stiu....nu ma simt bine pt asta....dar nu m-ar intelege oricum....si la 25 de ani...dupa ce venim amandoi obositi de la lucru...avem nevoie sa fim impreuna ....si sa ne cunoastem....nu sa umblam dupa copilarii..sucuri si ameteli.

Cu toate astea...consider ca e OK mutatul impreuna....doar in cazul in care crezi ca el este the one.....altfel...nu merita - parerea mea!

Offline

 

#340 2009-01-31 20:35:27

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

noi stam inpreuna de aproape un an, bine inainte era cam la fel, toata ziua impreuna(la facultate colegi) veneam acasa la mine, mancam stateam toata ziua la calc, invatam impreuna doar ca seara tarziu:) pleca  la el era asa aiurea doamne ce imi doream sa ramana sa dorm cu el, noi asa ne-am obisnuit cand ne mai ciondaneam noi ,el in gluma zicea ca prea mult stam impreuna de aia ne certam.Vara cand erau ai mei in concediu si stateam singuri era lumea noastra, ce fain era.
Acum ca stam impreuna mare lucru nu s-a schimbat, intervine monotonia, e inevitabil, dar daca stii cum sa o alungi e totul ok plus ca acujm mi-ar fi greu sa adorm fara el iar cand e la servici si sta mai mult abia astept sa vina, mi se face un dor de el...


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#341 2009-01-31 21:34:47

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

la noi a desavarsit iubirea smile  e perfect impreuna, nici nu mai concep acum sa nu stau cu el zi de zi in aceeasi casa

Offline

 

#342 2009-02-01 01:00:01

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pt orice lucru exista o varsta potrivita.. si cred k e valabil si la mutat si la maritat si la ce-o mai fi lol
mi-ar placea sa stau cu iubi pt ca il iubesc dar stiu ca n-ar fi bine...(trecand peste faptul ca nu m-ar lasa);
cel mai aiurea mi se pare sa te muti cu parintii lui neutral adica sa pleci de langa ai tai ca sa te duci sa stai cu altii hmm -exceptand situatiile cand cei doi sunt casatoriti sau chiar nu au alta varianta-

ok, stai cu el, toate bune si frumoase, dar cum faci si o scoala calumea, lucrezi, faci mancare, ai grija de casa...?eu asta nu inteleg...
si presupunand ca totul e perfect, e multa iubire...totusi.. de ce sa iti "complici"viata, de ce sa nu te bucuri de familia ta, sa fii "copil" si sa n-ai prea multe responsabilitati..de stat la cratita,facut curatenie si eventual sex la greu big_smile ai timp toata viata
asta e parerea mea, si repet ma refer la fetele "mai mici" sa zicem sub 21-20 de ani [nu zic k nu sunt si exceptii]

mi-am amintit cu ocazia asta de o amica,combinata de curand cu un tip mai mare, oricum f diferit de ea... nu mai poate (dupa 3luni!!) sa stea fara el si s-a mutat... sa nu mai zic ca e clasa a12'a si prefera sa stea acasa cu el decat sa se duca la scoala, sa se uite amandoi pe pereti si, bineinteles, sa se iubeasca..


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.