homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-19


#343 2009-02-01 01:42:29

skumpi
Vizitator

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

carmen ... nu le tzine mult smile

 



#344 2009-02-01 10:52:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

carmen_21 a scris:

pt orice lucru exista o varsta potrivita.. si cred k e valabil si la mutat si la maritat si la ce-o mai fi lol
mi-ar placea sa stau cu iubi pt ca il iubesc dar stiu ca n-ar fi bine...(trecand peste faptul ca nu m-ar lasa);

de ce n-ar fi bine? smile

cel mai aiurea mi se pare sa te muti cu parintii lui neutral adica sa pleci de langa ai tai ca sa te duci sa stai cu altii hmm -exceptand situatiile cand cei doi sunt casatoriti sau chiar nu au alta varianta-

asta clar.... si atunci e mai bine cu chirie....

ok, stai cu el, toate bune si frumoase, dar cum faci si o scoala calumea, lucrezi, faci mancare, ai grija de casa...?eu asta nu inteleg...
si presupunand ca totul e perfect, e multa iubire...totusi.. de ce sa iti "complici"viata, de ce sa nu te bucuri de familia ta, sa fii "copil" si sa n-ai prea multe responsabilitati..de stat la cratita,facut curatenie si eventual sex la greu big_smile ai timp toata viata
asta e parerea mea, si repet ma refer la fetele "mai mici" sa zicem sub 21-20 de ani [nu zic k nu sunt si exceptii]

se poate... crede-ma ca se poate smile ma rog, daca lucrezi si faci scoala oricum scoala se duce naibii, indiferent daca stai cu parintii sau cu iubitul.... dar cu "statul la cratita" si "sexul la greu" te descurci, garantat, daca asta vrei. (si apropo.... de ce mi se pare ca din ce ai spus reiese ca e rau/obositor sa faci sex la greu? big_smile )

si eu sunt de acord cu tine ca nu-i bine sa te grabesti (adica da, limita de varsta suna destul de ok, desi sunt multe mai tinere care s-ar descurca).... dar stii de ce e, la un moment dat, bine sa iti "complici" viata? pt ca, asa cum spui, "totiul e perfect, e multa iubire".... DAR NU STII CAT LA SUTA E REAL. am mai spus-o... cand stati in case diferite, oricat de des v-ati vedea, tot exista momentul ala in care tu te faci frumoasa pt el, el pt tine, in care tu treci peste nervii facuti dimineata ca sa fii zambitoare cand il vezi, in care le nu-ti spune ca nu-i ajung banii nici de un covrig, ca sa iti poata lua o floare..... e frumoasa perioada, asa-i.... dar daca trebuirile devin "serioase", eu consider ca e bine sa verifici cum e sa te vada nervoasa dimineata, cum e sa te vada nearanjata, cum e sa il vezi fara nici un leu sau cum e sa descoperi ca lasa vraiste in camera cand pleaca. si abia APOI sa decizi, cu toate cartile pe masa, daca il iubesti ASA CUM E si nu asa cum VREA SA FIE LANGA TINE. si invers... valabil si pt ei fata de noi. cand te muti cu un om, dispar "mastile".... chiar si cele subconstiente.... si abia apoi, dupa ce cazi de sus, poti evalua corect daca il iubesti sau nu. SI EU ZIC CA E MAI PUTIN ROMANTIC, DAR MAI BINE CA ASTA SA SE INTAMPLE INAINTE DE CASATORIE SI NU DUPA.

mi-am amintit cu ocazia asta de o amica,combinata de curand cu un tip mai mare, oricum f diferit de ea... nu mai poate (dupa 3luni!!) sa stea fara el si s-a mutat... sa nu mai zic ca e clasa a12'a si prefera sa stea acasa cu el decat sa se duca la scoala, sa se uite amandoi pe pereti si, bineinteles, sa se iubeasca..

e clar, tipa e imatura, a scapat la libertate si o intelege gresit. in cazul EI era mai bine sa mai astepte. dar altele sunt mai echilibrate chiar la varsta asta si stiu sa nu exagereze wink in cazurile alea, limita ta de 20 de ani poate sa coboare.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#345 2009-02-01 11:15:35

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

katami, nu ar fi bine sa stau acum cu el pt ca eu n-as putea sa'i fac mancare, sa spal, sa fac curatenie si ce mai e... nu ca nu-mi place, o saptamana, doua m-as descurca dar zi de zi in niciun caz...
in mod sigur m-ar ajuta si el, dar oricum eu nu ma simt pregatita sa fac pasul asa, pt k sunt obisnuita sa "frec menta" rodnar adica ma duc la scoala, invat, stau la calculator, dorm, mai citesc, mai spal cate o hainuta de-a mea, curat in camera si cam atat... restul mami
si, cum spuneai si tu, alta e cand te aranjezi pt el, cand ti se face dor smile

cand lucrurile devin serioase e altceva, intr-adevar, si trebuie sa stai o perioada cu cineva inainte de nunta.
e f frumos ce-ai spus tu cu "mastile" si iubirea adevarata... astept sa traiesc starile astea, dar la timpul lor smile ... acum nu  cred ca as aprecia


si nu mi se pare sexul obositor lol rodnar , nu stiu de ce m-am exprimat asa


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#346 2009-02-01 11:17:29

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

big_smile nu te grabi sa traiesti "starile alea".... nu e prea placut, dar e un moment necesar de trecere... smile bafta (si ma gandeam eu ca era ceva gresit legat de treaba cu sexu' lol )


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#347 2009-02-01 11:25:58

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Eu zic ca fiecare etapa din viata e placuta, iar pasul urmator tb sa il faci atunci cand esti pregatita.
Acum cand ma gandesc la perioada cand nu statea impreuna constientizez ca a fost f fain si atunci, desi nu aveam unde sa ne iubim, sau poate vroiam sa dormim unul in bratele celuilalt dar el trebuia sa plece la 11-12 noaptea pe jos pe vremea aia, sad pe un friggg si avea de mers 40 de min pt ca nu isi permitea sa dea bani pe taxi 7 zile din 7/saptamana, de momentele cand il asteptam nerabdatoare sa vina la mine, sa ne vedem, sa iesim, sau cand ramaneam 1 saptamana singuri la mine acasa..offf , toate au farmecul lor, cum nu mi-as putea imagina sa stau fara el, important e sa ne bucuram de fiecare moment ca timp avem pt toate....


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2009-02-01 11:42:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

la noi eu eram aia care plecam pe jos, frig, la 12 sad si nu a fost prea placut.si cand nea-m mutat impreauna, am simtit deodata muult timp liber, pt ca in loc sa fac treaba in 2 case (a lui si a parintilor mei - mama lucra f mult atunci si nu avea cine sa faca) faceam doar intr-una, a noastra smile

bine, erau multe chestii frumoase atunci.... dar vorba ta, era doar o etapa... de care noi ne-am bucurat ca atare....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#349 2009-02-01 12:32:59

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

katami a scris:

dar daca trebuirile devin "serioase", eu consider ca e bine sa verifici cum e sa te vada nervoasa dimineata, cum e sa te vada nearanjata, cum e sa il vezi fara nici un leu sau cum e sa descoperi ca lasa vraiste in camera cand pleaca. si abia APOI sa decizi, cu toate cartile pe masa, daca il iubesti ASA CUM E si nu asa cum VREA SA FIE LANGA TINE. si invers... valabil si pt ei fata de noi. cand te muti cu un om, dispar "mastile".... chiar si cele subconstiente.... si abia apoi, dupa ce cazi de sus, poti evalua corect daca il iubesti sau nu. SI EU ZIC CA E MAI PUTIN ROMANTIC, DAR MAI BINE CA ASTA SA SE INTAMPLE INAINTE DE CASATORIE SI NU DUPA.

mare adevar ai spus smile

     Si eu sunt una dintre proaspetele "mutate impreuna" tongue Noi stam de 3 luni impreuna, in casa cu AI MEI. Si din lenesa care eram, exact cum se descrie carmen, m-am schimbat foarte mult! Si m-as schimba si mai mult daca am sta doar noi doi. Acum ne ajuta mama foarte mult, in sensul ca ea face de mancare, ea spala rufele, dar punem si noi osul la altele tongue
     
     Intr-adevar, e frumoasa perioada in care ne intalnim prin oras, dar la un moment dat , de la o varsta, ti se cam ia sa te tot intalnesti in oras... Mie mi se pare extrem de relaxant sa stau cu el... am scapat in primul rand de paranoia... acum sunt foarte sigura pe el si pe relatia noastra... Acum ma simt ok sa ies, sa ma vad cu prietenele mele, fara sa ma gandesc ca mai bine m-as fi vazut cu el in schimb lol
    Si sincer va spun ca dragostea si felul in care ne-o aratam nu s-au schimbat deloc smile Eu in fiecare zi abia astept sa vina de la serviciu sa-l vad, abia astept sa fac dragoste cu el, chiar daca putem s-o facem mereu big_smile
Si, da! Este o incercare pentru relatie... daca treci de incercarea asta, e clar ca sunteti pe drumul cel bun smile  patfierbinte

P.S. Am uitat sa spun ca amandoi avem 21 de ani si suntem colegi de grupa la facultate

Ultima oara a fost editat de alexia (2009-02-01 12:34:58)

Offline

 

#350 2009-02-01 12:37:10

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

alexia a scris:

smile Eu in fiecare zi abia astept sa vina de la serviciu sa-l vad, abia astept sa fac dragoste cu el, chiar daca putem s-o facem mereu big_smile
Si, da! Este o incercare pentru relatie... daca treci de incercarea asta, e clar ca sunteti pe drumul cel bun smile  patfierbinte
e

exact wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#351 2009-02-01 13:04:16

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

noi nu am stat impreuna inainte de casatorie si totul a fost perfect smile.Dar am auzit multe cazuri in care relatia s-a terminat dupa ce s-au mutat pt ca nu s-au putut obisnui unul cu altul.Si la fel ca si tine alexia,dupa 2 ani tot vb din ora in ora la tel,pana si cand sunt la fac ne trimitem msj la greu lol si abia astept sa vina de la lucru,sa facem dragoste,sa ne tinem in brate etc smile
Cat despre chestii cu statul la cratita si eu gandeam la fel la inceput.Nu ma leg eu la cap sa stau sa-i spal izmenele si sa ii fac mancare unui barbat lol asta pana m-a "lovit"dragostea si le fac pe toate cu placere.Si nu e greu deloc.La curatenie ajuta si el si terminam imediat,l-am invatat sa nu faca dezordine,sa pastreze.In bucatarie stau maxim 1 ora/zi si imi mai fac si facultatea.Daca as si lucra ar fi mai aiurea,nu am mai avea timp pt noi deloc,dar din fericire ne descurcam din salariul lui big_smile

Ultima oara a fost editat de Andra123 (2009-02-01 13:05:40)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#352 2009-02-01 13:10:33

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

noi stam impreuna de aproape un an jumate. nu s-a schimbat nimic in relatie de cand cu pasul asta. discutii in contradictoriu au fost si inainte de mutat si sunt si acuma. mancare facem impreuna, cand il las si pe el sa participe...de obicei i mi place sa fac eu, sa nu se bage nimeni in treaba mea. curatenie impreuna sau cu randul, depinde cine e pe acasa si are timp. urmeaza sa ne si "luam" si sper sa ramana lucrurile la fel.


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#353 2009-02-01 13:16:40

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nu stiu....eu sunt de acord cu mutatul, dar ma gandesc ca daca 2 tineri se muta impreuna poate el nu se mai grabeste ca sa faca pasul cel mare, la casatorie ma refer....
ma gandesc ca daca zi de zi cei 2 sunt impreuna barbatului poate sa-i convina situatia si sa se gandeasca ca nu e important actul...atata timp cat sunt impreuna in aceeasi casa.
eu la asta ma gandesc...si iubi mi-a propus ca de la anul sa ne mutam impreuna as vrea, dar mi-e si teama oarecum...pt ca stiu ca el nu vrea sa se insoare in urmatorii ani...

Offline

 

#354 2009-02-01 13:18:18

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

alexia a scris:

katami a scris:

dar daca trebuirile devin "serioase", eu consider ca e bine sa verifici cum e sa te vada nervoasa dimineata, cum e sa te vada nearanjata, cum e sa il vezi fara nici un leu sau cum e sa descoperi ca lasa vraiste in camera cand pleaca. si abia APOI sa decizi, cu toate cartile pe masa, daca il iubesti ASA CUM E si nu asa cum VREA SA FIE LANGA TINE. si invers... valabil si pt ei fata de noi. cand te muti cu un om, dispar "mastile".... chiar si cele subconstiente.... si abia apoi, dupa ce cazi de sus, poti evalua corect daca il iubesti sau nu. SI EU ZIC CA E MAI PUTIN ROMANTIC, DAR MAI BINE CA ASTA SA SE INTAMPLE INAINTE DE CASATORIE SI NU DUPA.

mare adevar ai spus smile

     Si eu sunt una dintre proaspetele "mutate impreuna" tongue Noi stam de 3 luni impreuna, in casa cu AI MEI. Si din lenesa care eram, exact cum se descrie carmen, m-am schimbat foarte mult! Si m-as schimba si mai mult daca am sta doar noi doi. Acum ne ajuta mama foarte mult, in sensul ca ea face de mancare, ea spala rufele, dar punem si noi osul la altele tongue
     
     Intr-adevar, e frumoasa perioada in care ne intalnim prin oras, dar la un moment dat , de la o varsta, ti se cam ia sa te tot intalnesti in oras... Mie mi se pare extrem de relaxant sa stau cu el... am scapat in primul rand de paranoia... acum sunt foarte sigura pe el si pe relatia noastra... Acum ma simt ok sa ies, sa ma vad cu prietenele mele, fara sa ma gandesc ca mai bine m-as fi vazut cu el in schimb lol
    Si sincer va spun ca dragostea si felul in care ne-o aratam nu s-au schimbat deloc smile Eu in fiecare zi abia astept sa vina de la serviciu sa-l vad, abia astept sa fac dragoste cu el, chiar daca putem s-o facem mereu big_smile
Si, da! Este o incercare pentru relatie... daca treci de incercarea asta, e clar ca sunteti pe drumul cel bun smile  patfierbinte

P.S. Am uitat sa spun ca amandoi avem 21 de ani si suntem colegi de grupa la facultate

alexia, povestea voastra seamana cu a noastra si noi tot colegi de grupa si dupa si de banca binenteles:)) in sfarsit cineva care cred ca ma intelege:) multe prietene nu intelegeau cum rezistam noi impreuna mereu si la scoala si dupa, toata ziua si uite ca deja suntem de 4 ani si ceva, aproape jumate si ne e bine, si noi stam tot cu ai mei, deocamdata...si eu il astept cu nerabdare sa ajunga acasa sa il pup, etc


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#355 2009-02-01 13:23:37

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

andrulina a scris:

nu stiu....eu sunt de acord cu mutatul, dar ma gandesc ca daca 2 tineri se muta impreuna poate el nu se mai grabeste ca sa faca pasul cel mare, la casatorie ma refer....
ma gandesc ca daca zi de zi cei 2 sunt impreuna barbatului poate sa-i convina situatia si sa se gandeasca ca nu e important actul...atata timp cat sunt impreuna in aceeasi casa.
eu la asta ma gandesc...si iubi mi-a propus ca de la anul sa ne mutam impreuna as vrea, dar mi-e si teama oarecum...pt ca stiu ca el nu vrea sa se insoare in urmatorii ani...

ai perfecta dreptate.eu si prietenul meu stam impreuna de 2 ani jumate,nu s-a schimbat nimic,inca ne iubim ca in prima zi.facem totul impreuna,suntem mereu impreuna...e frumos.noi ne-am mutat impreuna dupa primul an.pe vremea aceea isi dorea sa ne casatorim si asa mai departe,insa acum,ca locuim impreuna...nu prea il mai incanta ideea,nu sunt sigura ca isi mai doreste asa asa de mult.


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#356 2009-02-01 13:26:37

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

andrulina a scris:

nu stiu....eu sunt de acord cu mutatul, dar ma gandesc ca daca 2 tineri se muta impreuna poate el nu se mai grabeste ca sa faca pasul cel mare, la casatorie ma refer....
ma gandesc ca daca zi de zi cei 2 sunt impreuna barbatului poate sa-i convina situatia si sa se gandeasca ca nu e important actul...atata timp cat sunt impreuna in aceeasi casa.
eu la asta ma gandesc...si iubi mi-a propus ca de la anul sa ne mutam impreuna as vrea, dar mi-e si teama oarecum...pt ca stiu ca el nu vrea sa se insoare in urmatorii ani...

asa e.Ai grija ca tu si asa stai de 6 ani cu el.Sa mai stai inca nu stiu cati mutati e f mult.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#357 2009-02-01 13:30:41

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

asta cu casatoria e adevarata...te obisnuiesti asa si cam amani momentul...


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#358 2009-02-01 13:32:28

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

1. eu nu m`as muta inainte de casatorie, pt ca dupa casatorie vreau sa fie macar un sg lucru nou, mutatul!
2. odata ce te muti, amani nunta, si intra si obisnuinta, ceea ce e normal, dar...prefer sa apara obisnuinta dupa casatorie, sa mai mentin "dorul" ala de a ne vedea la ora cutare.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#359 2009-02-01 13:38:19

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

eu sunt a 12-a si la anul cand merg la facultate in orasul unde e al meu vrem sa stam impreuna smile am gasit un camin privat destul de dragutz trebuie doar sa depunem cerere si sa speram ca se va aproba

suntem de aproape 3 ani jumate impreuna si daca am putea ne-am intalni non-stop. in weekend dormim unul la altul acasa, acum el fiind insesiune sta mai mult pe acasa si facem totul impreuna, invatam, gatim, asa ca de ce sa nu ne mutam impreuna? ne cunoastem defectele si le acceptam, avem discutii in contracdictoriu si le vom avea in continuare ca orice cuplu dar nu inteleg de ce multa lume imi spune ca sunt inconstienta ca vreau sa fac pasul aesta. mi se pare un lucru firesc, care vine de la sine smile ce poate fi mai frumos decat sa te trezesti in fiecare dimineata langa persoana pe care o iubesti hjarta

si nu inteleg ce legatura are casatoria? de ce daca te muti cu o persoana trebuie sa va csatoriti. dupa mine acelea sunt doar acte si nu inseamna nimic. normal ca la o varsta vine si pb copiilor si atunci se schimba situatia, dar nu despre asta vb eu acum

Offline

 

#360 2009-02-01 13:41:28

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Danae...noi ne-am mutat impreuna pt ca am venit amandoi la facultate si...na.E mai bine sa stau cu el decat cu vre'o babuta nesuferita:P si oricum el lucreaza,eu nu.in afara de cateva ore cand merg la facultate,stau acasa si invat,sau mai gatesc,imi mai spal cate o hainuta,iar el e plecat la munca.crede-ma ca exsita "dorul" acela de care zici tu....abia astept sa vina acasa,10 ore par o eternitate pt mine. smile


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#361 2009-02-01 13:42:35

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ioi mai fete. ma speriati cu amanatul nuntii....oare chiar asa o fi? imi vine sa il dau afara din casa acuma lol


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.