homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-20


#362 2009-02-01 13:44:07

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

si la noi e dorul ala prea accentuat lol.Dupa ce pleaca la lucru ma suna la o ora si imi zice ca deja i-e dor si daca poate sa vina acasa rotfl .Primul lucru cand intra pe usa(dupa spalatul pe maini ca asa l-am educat lol ) da navala sa ma pupe si sa ma stranga in brate smile

Ultima oara a fost editat de Andra123 (2009-02-01 13:44:30)


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 



#363 2009-02-01 13:46:54

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Andra123 a scris:

si la noi e dorul ala prea accentuat lol.Dupa ce pleaca la lucru ma suna la o ora si imi zice ca deja i-e dor si daca poate sa vina acasa rotfl .Primul lucru cand intra pe usa(dupa spalatul pe maini ca asa l-am educat lol ) da navala sa ma pupe si sa ma stranga in brate smile

da,da...exact lol

innana...in cazul nostru asa a fost.inainte sa ne mutam impreuna isi dorea mai mult decat mine chestia asta...acum,parca numai daca pomenesc despre asta zici ca i-am dat in cap neutral

Ultima oara a fost editat de calleigh (2009-02-01 13:48:28)


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#364 2009-02-01 13:51:32

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Danae a scris:

1. eu nu m`as muta inainte de casatorie, pt ca dupa casatorie vreau sa fie macar un sg lucru nou, mutatul!
2. odata ce te muti, amani nunta, si intra si obisnuinta, ceea ce e normal, dar...prefer sa apara obisnuinta dupa casatorie, sa mai mentin "dorul" ala de a ne vedea la ora cutare.

intr-o relatie poti aduce o gramada de lucruri noi, la fel si dupa casatorie, nu neaparat tre sa te muti, uite o sa-ti schimbi si numele..., de fapt si noi ne vom muta intr-o casa numai a noastra, intradevar amani nunta, insa intr-un sfarsit tot o faci, noi desi o cam amanam in sensul ca suntem de 4 ani si..,la un moment dat tot o vom face, cand credem de cuviinta(adica prin 2010 asta e planul) dar nu mi-e frica ca nu o sa ma mai ia de sotie si ca o sa se complaca asa la nesfarsit adica suntem constienti ca vom fii impreuna.obisnuinta apare nu neaparat dupa casatorie, poate sa apara mult mai repede, eu una sunt "obisnuita cu el" si altfel nu mai vreau si am grija sa ies din obisnuinta de zi cu zi cu ceva nou de fiecare data.Acum fiecare cum crede dar eu una zic ca importanta e iubirea si intelegerea nu conteaza ca stai inainte cu el sau doar dupa casatorie, mare diferenta nu e...


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#365 2009-02-01 13:55:24

fallen_angel
Insomniac member
De la: MM
Inregistrat: 2007-05-07
Mesaje: 9742

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Nici eu n-am vrut sa stau cu el inainte de casatorie,bine noi si dupa 6 luni de relatie ne-am casatorit.dar ne doream atat de mult sa ne casatorim si sa stam impreuna...enorm.Numai despre asta vorbeam.A fost ceva..... hjarta .Si dupa ce ne-am mutat parca traiam in alta lume.N-am putea sa stam despartiti nici macar o zi.Si alea 6-8 h cat sta el la lucru sunt dureroase.


★★★ Candle light, moon light, star light,
The brightest glow is from love light ★★★   

                happydance  happydance  happydance

Offline

 

#366 2009-02-01 14:09:02

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nush ce sa zic de mutatul impreuna inainte de casatorie... bine, mama mi-ar da in cap sa-i zic ca ma mut cu el inainte sa ne luam rotfl
dar sa stam in chirie nu ne permitem, d-apai sa ne luam apartament...
desi ne-am dori enorm sa locuim impreuna, dar asta este...vom locui dupa nunta tongue

Offline

 

 Publicitate


loading...

#367 2009-02-01 14:12:43

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

noi ne'am mutat impreuna dupa 9 luni de relatie, dar n'a fost o chestie din aia "azi, ma mut la tine"a fost chestie treptata dorita de aman2 ... cu siguranta dupa casatorie lucrul nou va fi achizionarea unei case smile (intrucat acum stam cu chirie)... si alte planuri pe care le vom putea pune in aplicare, la care deocamdata visam smile
oricum statul impreuna ar putea veni cu mici neajunsuri, dar cu un pic mai multa comunicare si intelegere, totul se rezolva smile

Ultima oara a fost editat de capcaun (2009-02-01 14:15:18)

Offline

 

#368 2009-02-01 14:14:05

calleigh
Platinum member
De la: viata
Inregistrat: 2009-01-13
Mesaje: 22290

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nici ai mei nu au fost super incantati big_smile dar pana la urma au acceptat pentru ca stiau ca o sa imi fie mai bine asa,decat sa stau singura si sa fiu nefericita.si sincera sa fiu,nu regret deloc ca am facut pasul asta,dimpotriva imi pare bine


Life isn't about finding yourself.Life is about creating yourself.
Perhaps our eyes need to be washed by our tears once in a while, so that we can see Life with a clearer view again.

Offline

 

#369 2009-02-01 14:30:27

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nici ai mei nu au fost de acord, mai ales mama, dar a inteles pana la inceput, oricum stie ca cu el voi ramane si stiind ca vrem sa stam impreuna, ne-a propus sa stam la ei, (avem apartament mare) sa nu dam sute de euro ci sa ii adunam pt nunta si tot ce ne mai trebuie...


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#370 2009-02-01 14:35:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

impreuna cu ai mei sau cu ai lui in nici un caz nu vreau sa stam. mai bine separat

Offline

 

#371 2009-02-01 15:02:15

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

camysh a scris:

impreuna cu ai mei sau cu ai lui in nici un caz nu vreau sa stam. mai bine separat

eu am facut compromisul asta pentru a ne fi bine pe viitor, adica sa strangem niste banuti, sa ne casatorim si sa ne luam casa noastra( noi in 3 luni am fi dat 1000 de euro numai pe chirie), oricum acum ca am ramas fara servici si nici nu vreau sa ma gandesc ce greu ne era cu un singur salar(al lui) si cu chirie si taxe de platit plus sa mai si traim, ca sa nu zic ca de bani stransi nici nu mai era vorba... offtopic


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#372 2009-02-01 15:28:00

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

noi ne-am mutat impreuna dupa 3 luni de relatie si acum avem fix un an si o luna de cand suntem impreuna si e foarte bine asa. pe mine/noi nu ne prea intereseaza casatoria, actele, inele si alte alea.. important e ca putem fi impreuna mereu .. bineinteles ca ma visez si eu mireasa si toate cele, dar nu asta e important.. conteaza ca ne intelegem si ne iubim in fiecare zi mai mult.. poate pe la 25-30 de ani sa ne si casatorim cand apare bebe. Dar pana nu facem banuti ca lumea nu ma gandesc la casatorie si bebe.

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2009-02-01 15:28:45)

Offline

 

#373 2009-02-01 17:14:15

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

andrulina, ai dreptate (de fapt, la noi chiar asa a si fost).... dar din 2 rele, eu ma gandesc ca e mai putin rau sa amani nunta (bine, nu la nesfarsit, doar sunteti oameni si vorbiti) decat sa se grabeasca sa se insoare doar ca sa stea cu tine... apoi, cine stie, sa descoperiti ca nu sunteti facuti unul pt altul. pana la urma, daca lumea ar fi gandit mai putin inchistat, bunicile si mamicile noastre nu s-ar fi maritat la 17 ani si, poate, nu ar fi suferit toata viata langa un om cu care nu se inteleg....

danae... de ce neaparat sa apara obisnuinta? de unde conceptia asta? uite, andra si alexia au exprimat destul de clar, poate fi la fel de frumos (ba chiar mai frumos) sa stati impreuna.... casatoriti sau nu. si, oricum, dupa casatorie vei "cadea de sus", ca sa zic asa, in caz ca ceva nu merge. n-o sa-ti mai fie asa de la indemana sa pleci. si vei ingrosa randurile femeilor care se plang ca maritisul e un jug. eu sunt de parere ca e mai bine sa stai impreuna cu omul un timp.... sa inveti sa-i accepti defectele si obiceiurile.... si cand spui "da", atunci sa fie UN "DA" CONSTIENT.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#374 2009-02-01 17:48:58

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

innana a scris:

ioi mai fete. ma speriati cu amanatul nuntii....oare chiar asa o fi? imi vine sa il dau afara din casa acuma lol

rotfl

tare!!! si eu o sa schimb iala, sa nu mai poata sa intre, dau interfonul pe silent si am scapat...  lol

Daca iubesti persoana de langa tine, esti nerabdatoare sa il vezi, sa ajunga acasa, sa il asculti si inainte si dupa casatorie.
Noi stam impreuna si cand aud usa si stiu ca el e fug si ii sar in brate.
Iar intr-o casatorie trebuie sa te intelegi in general, nu numai pe plan sexual, de aia tre sa vezi ce tabieturi, toane are si sa te convingi ca il iubesti cu toate astea! oricum nu pot spune ca ma grabesc sa ma fac mireasa, dar atunci cand voi fi cu siguranta ma voi simti cea mai fericita, oricum sunt nevasta-sa si acum


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#375 2009-02-01 18:15:37

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nikko20 smile
Noi suntem abia de 1 an jumate impreuna tongue Initial si eu am crezut ca va fii sufocant sa fim mereu impreuna, dar nu e asa... bine ca el si lucreaza, deci nu stam chiar 24/24 tongue

Faza cu amanatul nuntii.. eu nu o vad asa, si nici el.. o sa ne casatorim cand o sa avem unde sa stam (singuri!!) si cand vom avea cu ce ne intretine (singuri) ...

nikko, voi cum va gospodariti? Face mama ta de mancare pt toti ? El va plateste ceva in casa? Sau cum faceti? big_smile

Offline

 

#376 2009-02-01 18:40:47

nikko20
Full member
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 695

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

alexia a scris:

nikko20 smile
Noi suntem abia de 1 an jumate impreuna tongue Initial si eu am crezut ca va fii sufocant sa fim mereu impreuna, dar nu e asa... bine ca el si lucreaza, deci nu stam chiar 24/24 tongue

Faza cu amanatul nuntii.. eu nu o vad asa, si nici el.. o sa ne casatorim cand o sa avem unde sa stam (singuri!!) si cand vom avea cu ce ne intretine (singuri) ...

nikko, voi cum va gospodariti? Face mama ta de mancare pt toti ? El va plateste ceva in casa? Sau cum faceti? big_smile

de aceiasi parere suntem si noi: ne casatorim si plecam la casa noastra...si abia dupa ne gandim si la copii:))

cu gospodaritul: platim taxe,curent,gaz tot, jumi juma:) nu mai vreau sa stau pe banii parintilor oricum ne ajuta enorm de mult ca stam la ei, faza nasoala e ca eu acum am ramas fara servici:( dar ne descurcam.
Da mama gateste, ca de obicei, adica e mancare gatita in casa, daca vrem mancam daca nu ne facem noi, dar nu stau sa faca ea adica sunt dati cand ma duc eu la bucatarit si fac pt toti:) sau pur si simpu cand vreau sa fac si altceva de mancare decat cea care este. Iubi nu plateste nimic adica nu stiu la ce te referi, cumparam mancare , mai primim pachet de la parintii lui(iubi e din alt oras) si cam atat....la voi cum e?


"o lume in care ne iubim,tu ma ai,ma vrei,iar eu te privesc si nu-mi ajunge,te tin si nu ma satur,te am.....si...te mai vreau!!!!"

Offline

 

#377 2009-02-01 18:57:03

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

pai la noi... eu nu platesc nimic ca nu am cu ce big_smile Eu sunt in grija parintilor, nu a lui big_smile
El le da bani alor mei pt cat consuma (pt apa, curent etc) si isi cumpara ce vrea el neaparat.. in rest mancam din mancarea gatita de mama...

Si in alta ordine de idei, ne petrecem 90% din timp la noi in camera.. avem fiecare compul lui, avem si tv (doar unul lol ) big_smile

Offline

 

#378 2009-02-01 18:59:10

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

si mie mi'au facut ai mei propunerea k sa ne mutam la ei, k sa nu mai platim chirie ... dar eu nici nu vreau sa ma gandesc la asta ... consider k relatia mea ar avea de suferit dc stau cu parintii (indiferent dc sunt ai lui sau ai mei) ... pt ce planuri avem noi deocamdata , suportam cu brio cheltuielile ...

Offline

 

#379 2009-02-01 19:03:49

alexia
Addicted member
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-01-14
Mesaje: 14580

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

capcaun, daca va permiteti sa stai singuri, pai STATI SINGURI! nu se compara...

Offline

 

#380 2009-02-01 19:06:27

baciu
Insomniac member
Inregistrat: 2007-02-25
Mesaje: 6315

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

ai dreptate capcaun. E frumos cand parintii ne sprijina si ne ofera un locsor in cuibul lor insa si mai frumos este cand reusim sa fim independenti si traim cu iubitul fara ca parintii sa-si bage nasul in oalele noastre (chiar daca au intentii bune).


Unde dragoste nu e, nimic nu e.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.