homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?-3


#39 2008-05-14 10:32:18

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

sincer mie chiar mi-ar fi frica sa ma mut cu el fara sa fiu maritata...daca n-ar merge ,ar avea mama grija sa-mi scoata ochii zilnic ptr prostia facuta.asa cum ar face-o daca ar afla ca mi-am inceput viata sexuala cu unu care nu-mi e sot

Offline

 



#40 2008-05-14 10:36:47

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

moaaa  janisss... cat as vrea sa fiu in locul tau big_smile te invidez tongue muta'te k numai asa vei i pe deplin multumita de relatia ta
eu pot spune k stam impreuna 80% din timp ... tot timpul sunt la el, cu exceptia serilor in care dorm acasa si probabil sesiunea din vara, desi nu cred big_smile
el sta cu chirie cu  sor'sa intr'o garsoniera, ceea ce ne cam impiedica sa ne mutam impreuna sad dar dc ne cumparam ink o canapea lol nu cred k o sa mai tinem cont de sor'sa lol nush dc se numeste rutina faptul k el tot timpul ma asteapta sa ies de la fac k sa mancam impreuna, sau invers.. periuta mea de dinti e de mult timp la el lol asa si pijamaua big_smile o sa ajung sa'mi las si schimburi la el ....
eu imi doresc atat de mult sa locuiesc cu el ... i'as infrunta si pe ai mei cu riscul k se vor supara, numai k mi'e frik sa'i propun sa facem pasul asta sa nu cumva sa se sperie, astept sa'mi spuna el clar si raspicat

Offline

 

#41 2008-05-14 10:40:50

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

capcaun,o sa-ti spuna cand o sa te astepti mai putin  smile numai ca trebuie sa ai rabdare.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#42 2008-05-14 10:42:35

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

eu am stat cu fostul meu prieten 1 an jumate.eram la facultate..el anul 4..eu anul 1...si in al2lea semestru m-am mutat la el in camera ca imi era mai usor.vara am stat acasa aman2( eram din acelasi oras)..apoi anul urmator tot impreuna in camera de camin.mama statea ea pe ganduri dar nu a mai zis nimic.la inceput a fost bine..dar din acea toamna...deja incepusera sa se strice unele lucruri....am tot lungit-o....si anul trecut in toamna dupa aproape 3 ani ne-am despartit (au aparut multe lucruri care nu imi conveneau si nu ma mai simteam eu bine). si cu actualul meu iubit(suntem impreuna din noiembrie..oficial)...stau din februarie...stateam in camine apropiate...colegul lui se mutase la prietena si mi-a propus sa stau la el.mi-era cam teama sa nu patesc ca mai sus...dar vad ca merge super.el lucreaza , eu ma duc doar la facult asa ca ma ocup de curatenie ca am timp..dac e si el ma ajuta..mancare primim de la parinti inca...eu mai primesc si banuti....si cu banii la fel..punem aman2 banuti indiferent ce ne-am cumpara.


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#43 2008-05-14 10:47:40

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Chocolate22 a scris:

capcaun,o sa-ti spuna cand o sa te astepti mai putin  smile numai ca trebuie sa ai rabdare.

sa te auda D-zeu chocolate puss ... k m'am saturat sa tot ma aduca acasa seara doar pt k la el nu avem unde sa dormim, k are un sg pat si doarme sor'sa in el ... dc nu era ea, probabil acum stateam impreuna, asta e , o sa astept smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2008-05-14 11:03:15

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

bun topic janis!!fa ce iti dicteaza inima.noi suntem inpreuna de apr 7 luni(in sept avem nunta),iar de 3luni stam impreuna.aman2 am asteptat cu nerabdare clipa asta si nu a intervenit monotonia.dak sunteti aman2 persoane putin inventive totul e ok...depinde numai de ce vreti voi unul de la celalalt si de la viata.o sa va ajute sa va cun mai bine...tabieturi...si toate ce tin de asta...la noi e suuuuuperr....sa`l vezi cum vine aksa si tu abia ai terminat mankrea,iar el sa se spele si sa vine la masa...o sa ai multe surprize,multe chestii pe kre poate nu le`ai vazut la el vreodata sau nici makr nu te gandeai...sper sa eaveti parte numai de bucurii si fericire...dak este iubire...ce mai stati??? puss kt despre partea materiala:facturi,plati,impozite si alte minunatii de taxe...puneti ban pe ban(cum fac maj cred) si se rezolva si asta...take care


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#45 2008-05-14 11:08:46

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

eu_vreau a scris:

eu nu am facut mancare pana sa ma marit...spalat wc? nici atat smile recunosc ca le fac pe toate acum cu drag si ca le-am invatat din mers. nu sta nimeni in spatele tau cu ranga sa vada ce faci...ca doar nu dai interviu

asa e si la mine,cu mankrea....acuma m-am specializat in borsuri lol ier el...k mankrea e sarata sau nu`i simte gustul zice k e f buna.eu sunt cea kre ma autocritic...sa de-a D`zeu sa va intelegeti toate cu prietenii/sotii cum ne intelegem noi hjarta big_smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#46 2008-05-14 11:16:48

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mda, delicat subiect...Janis eu zic sa faci pasul asta, nu ai ce pierde...gandeste-te ca te casatoresti cu el si dup-aia descoperi ca de fapt nu e omul pe care il stiai tu, ca are tabieturi si obiceiuri proaste care tie nu iti convin si te simti sufocata si simti ca ai facut o greseala. Si atunci ce faci? divortezi? pai nu e mai simplu sa treci prin experientele astea acum cand practic nu ai nici o obligatie..iti convine bine, nu iti convine pleci si asta a fost...Si mie mi-e teama de pasul asta pentru ca eu mai am ciudateniile mele si dupa mult timp pentrecut 24/24 impreuna ma simt sufocata si am nevoie de spatiu, plus ca mai am si perioadele mele in care ma izolez total si nu suport pe nimeni in jurul meu...ma gandesc de cativa ani buni ca eu nu o sa ma marit niciodata lol


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#47 2008-05-14 11:21:05

Shosanna
Insomniac member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-04-26
Mesaje: 8836

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Chocolate22 a scris:

Anka_Lala a scris:

el zicea ca nu pot sa ma descurc, sa fac mancare, sa spal, sa calc etc...eu ziceam ca pot....ce om...deci nu ma mut prea curand cu el sad

nu asta conteaza atunci cand te muti cu cineva. lucrurile astea esti nevoita sa le inveti chiar daca sunteti mutati sau nu

stiu asta, da explica-i si tutului!
si faza e si ca stiu sa fac toate astea, ii fac ce mancare vrea el, mai cu cartea de bucate in fata, mai de la mama, da ii fac, nu imi e scarba sa spal wc-uri pe care eu le folosesc si nu ma inspaimanta ideea de a-l primii cu masa pusa si de a spala niste vase dupa el...dar tutu tot tut ramane big_smile (a se intelege : masculinu de la Tut? big_smile )
ceea ce m'a intristat pe mine la toata discutia asta a fost ca mi'am dat seama ca el nu o sa zica prea curand sane mutam amandoi...si nu vreau sa ma marit la 25 de ani!

Si Ana,normal ca exista si exceptii, si nu spun ca e obligatoriu sa stai cu el inainte de nunta, doar ca din pctu meu de vdr e indicat.Tu ai avut mult noroc si curaj, eu sincer iti spun ca nu m'as marita cu o persoana fara sa stau cu el sub aceasi acoperis cel putin jumate de an.


Reach for the stars ,so if you fall you land on a cloud... wink
bebe

Offline

 

#48 2008-05-14 11:22:42

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Hai, mah, Wildhoney!offtopic Apropos de maritis! Eu pe la 10 ani, am dat cu subsemnata ca nu o sa ma marit niciodata. Cred ca maicamea are si acum hartia aia!
Dar revenind la mutat: e cel mai important test al unei relatii! Parerea mea! Stiu ca bunicii nostri au rezistat si fara sa se mute impreuna inainte de nunta, dar acum vremurile e altele! big_smile
Sa va zic o faza draguta: bunica mea mi-a povestit ca dupa nunta, o vreme, au stat cu soacra ei. Si intr-o zi, se apuca bunicuta mea scumpa sa spele vasele (erau la atra, deci vasele se spalau intr-o oala mare cu apa fiarta). Si nu intelegea, draga de ea, de ce farfuriile ias mai unsuroase si murdare decat erau! De ce? Le spala in oala cu ciorba facuta de soacra ei!!! rotfl rotfl rotfl

Offline

 

#49 2008-05-14 11:24:03

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Anka poate ii e si lui frica de pasul asta si a bagat si el scuza asta.al meu nu ma lasa sa spal WC-ul zice ca nu am de ce sa fac eu treaba asta smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#50 2008-05-14 11:42:47

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Sea a scris:

Si nu intelegea, draga de ea, de ce farfuriile ias mai unsuroase si murdare decat erau! De ce? Le spala in oala cu ciorba facuta de soacra ei!!! rotfl rotfl rotfl

rotfl rotfl rotfl rotfl

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-05-14 11:51:02)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#51 2008-05-14 11:43:12

cocoleta
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 3208

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

nu stiu daca distruge iubirea dar dupa parerea mea ajuta sa cunosti omul cu care vrei sa fi pe viitor. dar ce te faci daca il tu incepi sa iti faci planuri de casatorie si el nu se misca din fata calculatorului sau a tv-ului daca se multumeste cu situatia si atat? cunosc persoane care stau impreuna si eu consider ca stau degeaba din moment ce unul din ei nu isi dorste nimic. altceva e cand esti casatorit planurile se fac impreuna cheltuielile se fac impreuna te gandesti sa iti iei o casa in caz ca nu ai te gandesti sa faci o schimbare ce tine de amndoi pe cand la locuitul inainte de nunta nu te trage inima fiecare pentru el. si eu am stat cu el dar doar cat am fost la facultate si consider ca nu am facut altceva decat sa ne ajutam unul pe altul tinand cont ca eram ai nimanui pe acolo dar cand veneam acasa fiecare la casa lui.

Ultima oara a fost editat de cocoleta (2008-05-14 11:44:15)

Offline

 

#52 2008-05-14 12:45:22

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

janis, in locul tau nu as mai sta pe ganduri! noi ne-am mutat impreuna la vreo luna dupa ce ne-am cunoscut (asa, tiptil-tiptil, cate o hainutza, apoi alta...), iar dupa fix 6 luni ne-am casatorit! eu nu stiam sa fac nici macar ochiuri-am invatat pe parcurs sa gatesc si acum chiar imi place. munca ne-o impartim "frateste", desi la inceput el nu facea mai nimic, nefiind obisnuit de acasa.
Dezavantaje: poate o sa va mai si calcati pe nervi
Avantaje: toate celelalte.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#53 2008-05-14 12:51:38

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

si eu ma mut cu el hjarta hjarta hjarta ieri mi-a propus sa plecam impreuna. ai mei nu il accepta sad


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#54 2008-05-14 12:53:18

Sea
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-05-08
Mesaje: 276

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Succes, Chocolate22!
Nici ai mei nu l-au acceptat pe primul meu prieten, dar le-a trecut. Iar cand ne-am despartit m-au primit inapoi acasa fara sa-mi spuna nimic.

Offline

 

#55 2008-05-14 12:54:07

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

mie mi-au zis ca nu ma mai primesc inapoi daca vreau sa fiu cu el rotfl
ori ei ori el smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#56 2008-05-14 13:53:24

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

puss imi pare rau chocolate 22 ca esti pusa in situatia de a alege intre parintii tai si iubit, dar ai sa vezi ca cu timpul se va schimba situatia si va veti intelege bine cu totii wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#57 2008-05-14 13:55:31

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: Mutatul impreuna. Distruge oare iubirea?

Nu cred ca mutatul impreuna distruge iubire...asta ca sa raspund la intrebarea topicului..si noi locuim impreuna cam de 2 ani si ne e ok...inevitabil sunt si certuri..cum am spus ..inevitabill..
mutatul impreuna m-a ajutat si pe mine sa il cunosc cu adevarat..unele lucruri imi plac,altele nu,cum precis asa gandeste si el..dar ca se ne fie noua bine amandoi facem si compromisuri..
deocamdata ne e ok..tind sa cred si sa sper ca din toamna de cand ne vom angaja si ne vom vedea mai rar decat seara acasa ne va fi mai mult dor de unul de altul si ne vom aprecia cu mult mai mult..

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.