homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-17


#305 2010-12-25 20:34:27

selena bells
New member
Inregistrat: 2010-12-21
Mesaje: 21

Re: Prima data : esti pregatita?

ggeorgy a scris:

Pako a scris:

ggeorgy a scris:

pai si mie mi un pic frica de durerea de prima oara da mno depinde de fiecare in parte si de corpul fiecaruia big_smile.

sa stii ca daca e atent cu tine,si daca respecta faptul ca pentru tine e prima data,si intelege ca trebuie sa devieze de la placerea lui pentru a te ajuta pe tine sa fie mai usor.poate sa nu doara deloc. nu face ceva daca nu esti complet sigura ca asta vrei.fa-o pentru tine,in niciun caz pentru el.

suntem de 9 luni impreuna si pana acum nu mi-a zis niciodata ca trebe sa o facem..acum in ultima perioada am inceput sa vorbim despre chestiile astea si miam dat seama ca si eu vreau la fel de mult.sper sa fie cat mai bine . big_smile

in aceeasi situatie sunt si eu cu uby meu...mai avem cateva zile si facem 9 luni...si da am inceput sa vb un pik(un pik mai mult)de asta dar avand in vedere ca nici el nu a facut-o ma face sa ma simt si mai nelinistita...ne iubim ff mult si e ff atent cu mine si banuiesc ca asa o sa fie si atunci...dar daca nu prea are experienta mi-e teama...atat de durere(nush cat de frumos ar fi din partea mea sa-l arunc de pe mn in urm secunda)...cat si de consecinte...

Offline

 

#306 2010-12-26 23:15:48

o marmotaa
Membru
De la: Timisoara
Inregistrat: 2010-12-26
Mesaje: 1

Re: Prima data : esti pregatita?

Buna fetelor. visslar  .Am nevoie de un sfat si cred ca aici il voi gasi smile . Am un prieten de aproape un an, are 18 ani , am 16 ani, ne intelegem perfect, avem o comunicare foarte buna , vorbim despre orice alea, alea... El are o problema... Il dor outzele dupa o seara in care stam impreuna [ mentionez ca nu facem mare lucru... doar sarururi... ] cica pentru ca il excit foarte tare ...
Nu face presiuni asupra mea, a spus ca ma asteapta cat este nevoie.. Merita?


Wanna go to hell?    diablo I have tickets!    happydance

Offline

 

#307 2010-12-26 23:35:55

Soulshard
Banat
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 5717
Site

Re: Prima data : esti pregatita?

toata lumea merita. doar daca se vaita de asta nu inseamna ca merita mai mult ca altii. il doare pentru ca ramane cu ele umflate...in plop...si e frustrant sa nu te poti...."elibera" sa zic asa. si spui ca sunteti de 1 an...nu crezi ca i'a ajuns si lui atata amageala? adica tu nu simti asa o nevoie de ceva mai mult cand va jucati? iti place sa'l intarati si sa'l amagesti asa la infinit?


Imperfect man in a perfect world. Why do i even exist?
Cand pun ochiul in luneta curat tot de pe planeta.

Offline

 

#308 2010-12-27 01:02:06

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Prima data : esti pregatita?

daca il iubesti sau ma rog, simti si tu ca vrei asta nustiu merita ... nu e un capat de lume lol

Offline

 

#309 2010-12-27 09:24:58

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

acum noi de unde sa stim daca saracul om merita sau nu? lol asta tu stii, ca tu iei decizia, nu noi lol si chiar mi-e mila de el, cum zicea si ss, iti dai seama cum e sa stai 1 an amagit? nici cu alta nu se pate duce, cu tine nu face nimic, nici nu ma mira ca il dor deja.
nu inseamna ca esti obligata sa faci ceva doar din acest considerent, decizia este strict a ta de luat.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2010-12-27 10:46:40

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Prima data : esti pregatita?

fetelor, ma mandresc cu voi, ca deobicei - Obiective  tummenupp  tummenupp  tummenupp  dance

deci, deacu e destul de clar ca subscriu celor zise de fete smile  roll


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#311 2010-12-27 10:49:23

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Prima data : esti pregatita?

Soulshard a scris:

toata lumea merita. doar daca se vaita de asta nu inseamna ca merita mai mult ca altii. il doare pentru ca ramane cu ele umflate...in plop...si e frustrant sa nu te poti...."elibera" sa zic asa. si spui ca sunteti de 1 an...nu crezi ca i'a ajuns si lui atata amageala? adica tu nu simti asa o nevoie de ceva mai mult cand va jucati? iti place sa'l intarati si sa'l amagesti asa la infinit?

pai eu cred ca ii place din moment ce o face tongue

Offline

 

#312 2010-12-27 10:53:09

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Prima data : esti pregatita?

Eu mai zic ca daca tot vrea sa amane "prima data" (ca na` eu is exemplu foarte bun big_smile cat am amanat-o eu, n-a facut-o nimeni de pe aici big_smile big_smile ) ar trebui sa continue cu joculete , masturbare reciroca,sex oral, petting ... pina ajunge la ejaculare tongue cel putin asa faceam noi si nu il durea nimic pe Uby smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#313 2010-12-27 15:30:23

chryss-tina
Full member
Inregistrat: 2010-07-21
Mesaje: 395

Re: Prima data : esti pregatita?

Orange a scris:

Eu mai zic ca daca tot vrea sa amane "prima data" (ca na` eu is exemplu foarte bun big_smile cat am amanat-o eu, n-a facut-o nimeni de pe aici big_smile big_smile ) ar trebui sa continue cu joculete , masturbare reciroca,sex oral, petting ... pina ajunge la ejaculare tongue cel putin asa faceam noi si nu il durea nimic pe Uby smile

subscriu Orange;))  eu l-am amanat pe al meu "saracu'" 1 an jumate si a rezistat chicot


I don't want a perfect life, I want a happy life  hjarta

Cea mai fericita mamica de gemenasi!   bebic  bebic

Offline

 

#314 2010-12-28 14:19:45

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Prima data : esti pregatita?

chryss-tina a scris:

Orange a scris:

Eu mai zic ca daca tot vrea sa amane "prima data" (ca na` eu is exemplu foarte bun big_smile cat am amanat-o eu, n-a facut-o nimeni de pe aici big_smile big_smile ) ar trebui sa continue cu joculete , masturbare reciroca,sex oral, petting ... pina ajunge la ejaculare tongue cel putin asa faceam noi si nu il durea nimic pe Uby smile

subscriu Orange;))  eu l-am amanat pe al meu "saracu'" 1 an jumate si a rezistat chicot

Eu 2 ani jumate smile ideea ii ca incepusem sa ne intilnim de la o virsta destul de mica  chicot ...da` nu-i nimic ))) compensam noi cu ce puteam si nu ramanea Uby "in pom" big_smile big_smile


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#315 2011-01-02 19:48:34

Dani♥
Membru
Inregistrat: 2011-01-02
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

Buna wave Ma numesc Daniela si am 19 ani. Inca nu mi-am inceput viata sexuala,dar as vrea s-o fac deoarece am un prieten pe care-l iubesc foarte mult si cu care sunt de ceva timp... Imi este foarte frica de momentul dezvirginarii,mai bine spus de durere si de sange. Am prietene care s-au vaitat ca doare foarte rau si ca este groaznic prima data. Stiu ca himenul difera de la o fata la alta,dar cum as putea sa-mi dau seama de ce tip este himenul meu? Prietenul meu inca nu stie ca sunt virgina si nici nu vreau sa-i zic... Nu stiu daca este tocmai ok... Faptul ca sunt un om extrem de timid nu-mi da putere sa-i spun sad Nu stiu daca voi fi in stare sa fac acest pas. Tremur numai cand ma gandesc la ce va fi grater Imi este frica deoarece am impresia ca atunci cand ii voi spune sa se opreasca (in caz ca ma doare) el nu o va face,sau ca daca ii voi spune sa-si puna prezervativ nu-si va pune. Am niste ganduri groaznice legate de sex sad Cum as putea sa-i zic ca sunt virgina? Cum as putea sa elimin aceste cosmaruri din capul meu? grater

Offline

 

#316 2011-01-02 20:09:33

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

Bun in primul rand vesnica discutie: daca il iubesti si cica te iubeste, daca ai atata tupeu incat sa te dezbraci in fata lui si sa il vezi pe el dezbracat, cum de nu ai tupeu sa ii spui ca esti virgina? Esti ciumata cumva daca esti virgina? Ii zici pur si simplu, daca esti de ceva timp cu el, sa nu ii zici mi se pare chiar.. aiurea. Voi chiar nu aveti discutii legate de sex? de cat timp sunteti impreuna, el ce varsta are?
Si daca tot il iubesti si ai incredere in el, incat sa vrei sa faci sex cu el, de ce nu vorbesti cu el si gata? Daca omu tine la tine, o sa se opreasca si clar o sa foloseasca prezervativ.

Ai sa le elimini ori atunci cand chiar vei fi sigura ca vrei sa faci sex, mie nu mi se pare ca esti foarte pregatita psihic (asta o spui chiar tu, ca nu te crezi in stare sa faci asta, cred ca mai mult vrei sa o faci pentru ca sunteti de ceva timp impreuna) si dupa ce o vei face si vei vedea ca nu e dracul asa de negru.
Si nu te mai baza pe ce spune lumea, pe unele a durut rau, pe altele nu a durut deloc. Unele chiar nu au sangerat, cum e si cazul meu.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#317 2011-01-02 20:11:07

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: Prima data : esti pregatita?

Poate sa te doara, poatea sa nu te doara, poti sa sangerezi sau nu. Nu cred ca poti sa-ti dai seama ce fel de himen ei (cel putin eu nu cunoasc nicio metoda). Nu inteleg de ce nu vrei sa-i zici prietenului tau ca inca esti virgina. Nu este nimic grav in faptul ca esti virgina la 19 ani. Si eu mi-am pierdut virginitatea in urma cu o jumatate de an si am tot 19 ani dar i-am spus prietenului meu. A fost putin surprins de asta dar a fost ok. A inceput sa-mi explice ce si cum m-a luat de la A-Z ca sa zic asa, mi-a lamurit toate intrebarile si comunicarea asta m-a ajutat sa scap de temeri cu timiditate. Cat despre cum ai putea sa-i spui? Daca incepeti sa vorbiti despre asta, in una din discutiile voastre poti sa bati un apropo subtil (daca spui ca esti asa timida) sau poate iti infrangi teama asta si ii spui direct. Parerea mea este ca daca veti comunica suficient pe aceasta tema o sa vezi ca nu este asa groaznic si o sa scapi de gandurile groaznice. Bafta smile


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#318 2011-01-02 20:19:33

Dani♥
Membru
Inregistrat: 2011-01-02
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

coraline a scris:

Bun in primul rand vesnica discutie: daca il iubesti si cica te iubeste, daca ai atata tupeu incat sa te dezbraci in fata lui si sa il vezi pe el dezbracat, cum de nu ai tupeu sa ii spui ca esti virgina? Esti ciumata cumva daca esti virgina? Ii zici pur si simplu, daca esti de ceva timp cu el, sa nu ii zici mi se pare chiar.. aiurea. Voi chiar nu aveti discutii legate de sex? de cat timp sunteti impreuna, el ce varsta are?
Si daca tot il iubesti si ai incredere in el, incat sa vrei sa faci sex cu el, de ce nu vorbesti cu el si gata? Daca omu tine la tine, o sa se opreasca si clar o sa foloseasca prezervativ.

Ai sa le elimini ori atunci cand chiar vei fi sigura ca vrei sa faci sex, mie nu mi se pare ca esti foarte pregatita psihic (asta o spui chiar tu, ca nu te crezi in stare sa faci asta, cred ca mai mult vrei sa o faci pentru ca sunteti de ceva timp impreuna) si dupa ce o vei face si vei vedea ca nu e dracul asa de negru.
Si nu te mai baza pe ce spune lumea, pe unele a durut rau, pe altele nu a durut deloc. Unele chiar nu au sangerat, cum e si cazul meu.

Mda... Pai nu prea am curaj sa ma dezbrac in fata lui...Stiu ca sunt penibila si nu stiu daca toate ati gandit la fel inainte. Nu sunt o comunista lol dar sunt pudica big_smile
El are 20 de ani si sunt de 9 luni cu el. Nu stiu ce sa zic... Este o persoana care este foarte indiferenta fata de tot neutral Nu cred ca o sa inteleg ca pentru mine este un moment foarte important.

Offline

 

#319 2011-01-02 20:37:17

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

nu toate fetele au gandit asa, doar 50% tongue eu 2 luni nu am putut sa ma uit la el dezbracat. toate suntem pudice in aceste momente, e si logic sa fii asa.
dar timiditatea nu isi are locul daca vrei sa ii spui ca esti virgina, nu este un pacat, nu este o tragedie, nu este ceva de care sa iti fie rusine. daca o faceai cu 40 de oameni inaintea lui, eh aia era ceva mai aiurea de spus lol

pai daca zici ca este indiferent ca fire daca nu vorbesti cu el nu vei stii ce parere are si ce ar face. ca este importanta sau nu ziua asta pentru tine, sunteti un cuplu si aceste lucruri se discuta inainte. nu ii convine, ghinionul lui.
sexul se face in 2, nu e nevoie sa te sacrifici tu psihic sau fizic. ori o faceto sa va simtiti bine amandoi, ori mai bine nu o mai faceti deloc. asta poti sa i-o spui si lui daca va face mofturi tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#320 2011-01-02 20:45:08

iuli_ana
Full member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 187

Re: Prima data : esti pregatita?

coraline a scris:

ori o faceto sa va simtiti bine amandoi, ori mai bine nu o mai faceti deloc. asta poti sa i-o spui si lui daca va face mofturi tongue

Corect tummenupp


Cu totii suntem in acelasi sant, dar unii dintre noi privesc spre stele.                       
Cel ce se gandeste mult inainte de a face un pas isi va petrece viata intr-un singur picior.

Offline

 

#321 2011-01-03 00:17:55

Dani♥
Membru
Inregistrat: 2011-01-02
Mesaje: 3

Re: Prima data : esti pregatita?

Multumesc pentru sfaturi! puss

Offline

 

#322 2011-01-03 12:27:16

broken_wings
Full member
De la: somewhere
Inregistrat: 2010-09-12
Mesaje: 196

Re: Prima data : esti pregatita?

Dani♥ a scris:

Buna wave Ma numesc Daniela si am 19 ani. Inca nu mi-am inceput viata sexuala,dar as vrea s-o fac deoarece am un prieten pe care-l iubesc foarte mult si cu care sunt de ceva timp... Imi este foarte frica de momentul dezvirginarii,mai bine spus de durere si de sange. Am prietene care s-au vaitat ca doare foarte rau si ca este groaznic prima data. Stiu ca himenul difera de la o fata la alta,dar cum as putea sa-mi dau seama de ce tip este himenul meu? Prietenul meu inca nu stie ca sunt virgina si nici nu vreau sa-i zic... Nu stiu daca este tocmai ok... Faptul ca sunt un om extrem de timid nu-mi da putere sa-i spun sad Nu stiu daca voi fi in stare sa fac acest pas. Tremur numai cand ma gandesc la ce va fi grater Imi este frica deoarece am impresia ca atunci cand ii voi spune sa se opreasca (in caz ca ma doare) el nu o va face,sau ca daca ii voi spune sa-si puna prezervativ nu-si va pune. Am niste ganduri groaznice legate de sex sad Cum as putea sa-i zic ca sunt virgina? Cum as putea sa elimin aceste cosmaruri din capul meu? grater

Inainte de a face acest pas trebuie sa discuti foarte mult cu el, sa-l vezi cum gandeste, care's ideile lui, sa-i spui temerile tale. daca te iubeste cu siguranta te va intelege si va avea rabdare cu tine.  Oricum chiar daca nu-i spui tu ca esti virgina tot o sa-si dea seama si o sa fie si mai nasol pt ca nu ai avut incredere in el. In primul rand inainte de a face pasul asta trebuie sa te gandesti foarte bine, sa fi sigura pe tine, sa fi sigura ca el e cel potrivit dar si sa vb cu el, comunicarea e cea mai importanta! Cand o s-o faci prima data va conta enorm comunicarea, trebuie sa vorbiti, sa-i spui cand te doare, dc te doare, sa se miste mai incet, sa se opreasca etc iar el trebuie sa te inteleaga, sa fie tandru, sa aiba rabdare.
Asa, si da poate sa doara, pe mine una m-a durut f tare si inca ma mai doare si acum uneori la inceput... pe unele nu le-a durut deloc... sange mie nu mi-a curs decat fff putin prima data, in schimb a 2-a oara am avut o hemoragie de toata frumusetea (oricum eu am hemoragie f mare si la menstra), dar unora nu le-a curs deloc. Nu ai de unde sa stii cum va fi la tine, decat dupa ce vei trece prin asta. Si chiar daca doare experienta in sine te va face sa nu simti nimic, ci din contra sa te simti f bine pt ca esti cu el, ca il iubesti si te iubeste!


Doar tu! hjarta

Offline

 

#323 2011-01-04 14:30:57

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

buna tuturor! imi puteti spune si mie ce sa fac?? eu cu prietena mea vrem sa ne culcam,dar ne e cam teama pt ca nu stim ce pericole exista...ei cel putin ii este teama ca prezervativul sa nu se rupa si sa ejaculez in ea. suntem amandoi virgini si nu stim prea multe...ce sugestii ne recomandati si ce prezervative sunt potrivite si mai rezistente?

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.