homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-19


#343 2011-01-04 16:46:43

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

aha...am inteles....multumesc

Ultima oara a fost editat de flavius13 (2011-01-04 16:47:54)

Offline

 

#344 2011-01-05 15:43:56

SofySofia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 812

Re: Prima data : esti pregatita?

Subscriu tot ce-a zis Cora winkwink Bafta! goodluck

Ultima oara a fost editat de SofySofia (2011-01-05 15:44:07)


Strong reasons make strong actions!

Offline

 

#345 2011-01-05 17:58:54

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

multumesc tuturor!puss

Offline

 

#346 2011-06-05 11:54:49

roxette18
Membru
Inregistrat: 2011-06-05
Mesaje: 2

Re: Prima data : esti pregatita?

buna! am 19 ani si inca nu mi-am inceput viata sexuala. mi-e teama de durere si rusine.. am citit postarile din acest forum si am inteles multe din sfaturile voastre.. dar am o problema, nu pot scapa de aceasta rusine, de a ma  dezbraca in fata prietenului... ma tot gandesc la loc, cum va fi ..

Offline

 

#347 2011-06-05 11:59:27

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

Pai...luati-o incet. Oricum, nu e ca si cum va pupati, va mangaiati, si poc sariti amandoi din pat sa va dezbracati repede si dupa aia va bagati inapoi smile Hainele pica incet, pe rand, cu rabdare (cel putin primele ture lol ). Poti sa faci intuneric total in camera, cu 2-3 lumanarele, asa mai scapi de inhibitii smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#348 2011-06-05 12:02:36

roxette18
Membru
Inregistrat: 2011-06-05
Mesaje: 2

Re: Prima data : esti pregatita?

hainele pica incet pe rand.. cand ajung la lenjeria intima.. e mai greu, pt ca sunt obsedata ca am sanii mici big_smile

Offline

 

#349 2011-06-05 12:13:57

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Prima data : esti pregatita?

Eu la fel m-am simtit nepregatita aproape 3 ani ... sincer, aveam aceleasi ganduri ... si a venit si timpul cand dorinta a fost mai mare decat inhibitiile + un rol important in acest proces l-a avut si prietenul meu. Parerea mea e ca atita timp cat ai aceste ganduri - ar fi mai bine sa mai astepti. P.S : Puteti incepe cu un Petting ... apoi mai vedeti voi smile Nu uitati de protectie si Numai bine !  wink


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#350 2011-06-05 21:08:57

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Prima data : esti pregatita?

Am citit tot topicul.
Am vazut sfaturi sa umpli prezervativul cu apa dupa folosire sa vezi daca nu a fost spart. Eu stau si ma gandesc, prezervativele sunt destul de subtiri si destul de fragile, daca ar avea o intepatura, cand s-ar intinde pe penis nu s-ar face ditamai gaura pe care ar fi imposibil sa nu o vezi sau sa nu o simti inainte de inceperea actului?

Offline

 

#351 2011-06-05 21:16:32

Random
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2011-01-28
Mesaje: 3238

Re: Prima data : esti pregatita?

Intepatura poate aparea si dupa ce ai facut asta. Banuiesc ca poate veni si de la un fir de par mai teapan...
parerea mea...hic!


Do the world a favor, stay like this forever.

Offline

 

#352 2011-06-05 23:34:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

prezervativele nu sunt deloc fragile, de unde ai aflat asa ceva? eu am incercat sa il sparg cu inelele, cu unghiile (si le am lungi bine) si nu am reusit. daca este spart, este sfasiat. nu se poate sa aiba vreo gaura care sa ramana asa pe tot parcursul contactului. daca e spart, o vezi, clar, 100%.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#353 2011-06-06 09:48:04

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Prima data : esti pregatita?

coraline a scris:

prezervativele nu sunt deloc fragile, de unde ai aflat asa ceva? eu am incercat sa il sparg cu inelele, cu unghiile (si le am lungi bine) si nu am reusit. daca este spart, este sfasiat. nu se poate sa aiba vreo gaura care sa ramana asa pe tot parcursul contactului. daca e spart, o vezi, clar, 100%.

Nu stiu rotfl2 am presupus ca sunt fragile din ce am vazut in reclame pe net, nu am avut un prezervativ in mana niciodata, cand eram mica eram curioasa dar am zis sa nu iau din pachetul de prezervative din casa(care era ascuns prin haine dar cautam peste tot si era imposibil sa nu-l gasesc:))) pentru ca isi dadeau seama ai mei si cine stie ce credeau:))
Ma refeream la faptul ca fiind asa subtiri mi se pare normal ca dintr-o gaurica mica sa se faca una mare cand este intins.
offtopic P.S: Am vazut si ce unghii ai hjarta Ce fericita as fi daca as avea si eu unghii asa lungi si tari grater

Offline

 

#354 2011-06-06 10:26:58

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: Prima data : esti pregatita?

Vreau si eu sa  vad unghiutele  carolinei big_smile

Offline

 

#355 2011-06-06 11:41:01

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Offline

 

#356 2011-06-06 12:04:49

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Prima data : esti pregatita?

lol

Offline

 

#357 2011-06-06 21:57:36

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

rotfl rotfl de la ce am plecat si la ce s-a ajuns lol ca sa continui, unghiile de acum sunt mici copii, le-am avut de nu stiu cate ori mai lungi, ziceai ca sunt false  angel

deci nu, nu sunt fragile tongue sunt rezistente, daca sunt folosite corect (sunt pozitionate cum trebuie, nu prind aer etc). defecte din fabricatie..eh asta nu stiu sa spun nustiu nu am auzit cazuri de prezervative cu erori (gaurici, pori etc). nu zic ca nu s-o putea nustiu dar sa speram ca nu tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#358 2011-07-07 09:28:28

alexandra_05
New member
Inregistrat: 2011-07-07
Mesaje: 15

Re: Prima data : esti pregatita?

salut fetele  wave!numele meu este alexandra si sunt fff fericita ca am reusit sa gasesc acest site!hjarta ...uff..nici nu stiu de unde sa incep...am vazut ca s-a mai discutat de "prima data"insa e mult mai placut ca cnv sa te incurajeze si sa-ti ofere sfaturi pe baza mesajului trimis de tine.le apreciez enorm de mult pe fetele care isi gasesc timp sa ajute si sa impartaseasca din experienta lor.applause
Am un prieten de 1 an si ceva de zile(el face 18 ani peste cateva zile,eu aproape 18(mai am 3 luni de zile:D) si daca tot vrea sa fie numai cu mine de ziua lui ma gandeam ca se poate sa ajungem sa o facem.vb ceva timp sa se intample dar eu nu eram pregatita si nici nu gaseam  locul potrivit.(totusi ma simt cam aiurea,m-a asteptat un an de zile).inca ceva ff imp!!si el este virgin(desi imi place chestia asta ca eu o sa fiu prima pt el la fel cum e si el ptr mn,ma cam ingrijoreaza un pik.stiu ca ocazii a avut dar vroia sa se intample cu fata pe care intr-adevar o iubeste,sa fie ceva de neuitat,iar mie mi-a demonstrat-o intr-un an de zile prin ffff multe lucruri).In fine nu vreau sa va pliktisesc cu povestea mea,intr e umatoarea:ce trebuie sa faca,sa fac,ca totul sa iasa fara probleme gen dureri,frica de o sarcina care n-ar trebui sa fie pt ca o sa ne protejam dar care nu-mi da pace..tot timpul ma gandesc)pozitii(am inteles ca cea a misionarului e buna)ce prezervative(as prefera durex dar care dintre ele e mai bun pt prima data si care nu v-a creat probleme de-a lungul timpului...mi-e teama sa nu se rupa cum am mai auzit...deci care e cel mai bun tip?!daca puteti sa ma ajutati cu niste sfaturi v-as fi recunoscatoare:hug:

Offline

 

#359 2011-07-07 09:38:00

ingerul
Banat
De la: mine pentru voi
Inregistrat: 2011-04-18
Mesaje: 619

Re: Prima data : esti pregatita?

Pe  langa lubrefiantul pe  care  prezervativele le au  inca din  acele cutiute , ar fi bine  daca ai folosi si  lubrefiant pe  baza de  apa .  Daca  atunci  cand el sau tu  sunteti atenti cand  il  puneti pe ... si  nu-l deteriorati  prin intapare cu unghia sau  alt  obiect ascutit , atunci  nu ar  trebui sa fie  probleme in acest sens .

Offline

 

#360 2011-07-07 09:40:31

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Prima data : esti pregatita?

Durex Extra Safe - e mai rezistent si e si lubrifiat suplimentar smile Sa aiba grija sa il ruleze pana la capat, ca sa nu alunece (noi primele ture ne opream tot la 5 minute sa vedem daca mai e la locul lui, pt ca nu il rula la maxim). De asemenea, sa il puna de la inceput, inainte sa te penetreze smile
Alte sfaturi... relaxati-va, prelungiti preludiul, nu va grabiti cu penetrarea. Stiu ca majoritatea recomanda misionarul, dar eu recomand ca tu sa stai deasupra. Poti controla mai bine ritmul, iar daca te doare sau simti vreun disconfort, te retragi singurica. Sa ai un prosop la indemana, sau servetele umede in caz ca sangerezi big_smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#361 2011-07-07 09:53:32

alexandra_05
New member
Inregistrat: 2011-07-07
Mesaje: 15

Re: Prima data : esti pregatita?

am auzit cateva fete care folosisera durex extra safe si au avut probleme...si eu ma gandeam ca e mai gros si tine etc dar nah.inca ceva..o sa curga mult?..adik o sa se intample la el acasa si nu vreau sa las vreo urma p'acolo;))si asa la cat de bn ma inteleg cu ai lui nici nu am sa-i pot privi in ochi dimineata.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.