homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prima data : esti pregatita?-18


#324 2011-01-04 14:31:52

Soulshard
Banat
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 5717
Site

Re: Prima data : esti pregatita?

citeste si tu topicul. nu e greu.


Imperfect man in a perfect world. Why do i even exist?
Cand pun ochiul in luneta curat tot de pe planeta.

Offline

 

#325 2011-01-04 14:38:24

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

flavius... bine ai venit, ce sa spun.
1. daca nu stii sa folosesti un prezervativ, acesta se va rupe. daca se va rupe, crede-am vei stii si vei vedea.
daca tu nu ai folosit niciodata unul, cumpara unele ieftine, la 2-3 lei (mai exista din d-astea? pe vremea mea erau rotfl2 ) si testeaza cu ele tehnica corecta. daca le pui corect, nu se vor rupe.
2. riscul BTS-urilor, daca sunteti virgini, riscul e aproape inexistent.
3. cele mai bune prezervative: DUREX dar nu cele ultra thin, la acelea sansele sa se rupa sunt cele mai mari. fiind prima data puteti incerca clasicele sau pe cele ultra safe, asa pentru singuranta voastra psihica. nu lua din alea cu punctulele, liniute, irizatii, si asa in general pe fete le doare la penetrare, nu ii mai trebuie si alte "stimulente"

daca imi mai vne ceva in cap, mai scriu tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#326 2011-01-04 14:42:49

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

ti d-a raspuns deja de 2 ori, nu e nevoie sa postezi de mai multe ori ca iti iei warn. sterge unul din mesaje


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#327 2011-01-04 14:43:37

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Prima data : esti pregatita?

tocmai ti-a raspuns cora rotfl

Offline

 

#328 2011-01-04 14:49:03

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

scuza-ma! azi mi-am facut cont si nu ma prea descurc:D. prietenei mele ii este frica sa nu se rupa prezervativul! mi-am propus ca prima oara sa nu imi dau drumul in ea,chiar daca am prezervativ! atunci cand imi vine,sa ejaculez afara, pt ca ea sa aibe mai multa incredere in mine si sa nu ii fie frica..o sa fie un motiv in plus in care sa nu iasa asa cum trebuie...sau ma rog cat de cat "bine"

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2011-01-04 14:52:10

Banana Split
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-28
Mesaje: 1420

Re: Prima data : esti pregatita?

nu inteleg, cum n-o sa iasa bine? intr-adevar si eu practic chestia asta cu iubitul meu, suntem cam speriati de bombe, si o facem de ceva vreme, si nu e absolut nicio problema. unii o fac pentru ca le place, altii o fac din cauza asta, nu e ca si cum s-ar opri de tot, cand simte ca se aproprie, iese. o sa practicam asta pana ne mutam impreuna pt ca oricum n-o facem f des.. nu prea avem cum cand unde big_smile

Offline

 

#330 2011-01-04 14:52:24

Soulshard
Banat
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 5717
Site

Re: Prima data : esti pregatita?

daca i'ai pus dop la sticla n'are cum sa tasneasca sampania. decat daca'i dai o gaurica mica in dop.
in plus ai in topicul asta (si nu numai) tot ce vrei sa stii despre "prima data". si pe langa el mai ai altele pe diverse subiecte. cauta...citeste.


Imperfect man in a perfect world. Why do i even exist?
Cand pun ochiul in luneta curat tot de pe planeta.

Offline

 

#331 2011-01-04 14:53:53

daenarys
Vizitator

Re: Prima data : esti pregatita?

ss,de ce e asa rau ca intreaba?
una e sa citesti si alta e sa primesti imediat un raspuns pt problema ta smile

 

#332 2011-01-04 14:55:20

Soulshard
Banat
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 5717
Site

Re: Prima data : esti pregatita?

nu vad rau sa intrebe dar daca tot e atat de curios (si nici nu are o urgenta gen pastila de a 2'a zi sau o pastiluta uitata) de ce nu citeste in urma? nu'l fugareste nimeni. si nici topicul nu pleaca nicaieri.


Imperfect man in a perfect world. Why do i even exist?
Cand pun ochiul in luneta curat tot de pe planeta.

Offline

 

#333 2011-01-04 14:56:21

daenarys
Vizitator

Re: Prima data : esti pregatita?

ca poate nu are chef omu sa citeasca 10 pag tongue

 

#334 2011-01-04 15:04:10

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

eu am vrut sa primesc cateva idei si sa stiu ce sa fac si sa fiu mai sigur pe mn. poate eu cred ca stiu sa fac asta si nu o sa fie asa greu,dar vreau sa imi dati o parere daca e bine cum gandesc si daca e bine ce fac. dar daca va e greu sau nu vreti sa spuneti nu e nicio problema... stiu ca la varsta mea e cam absurd sa ma interesez cam ce ar trebui sa fac...dar o iubesc ffff mult si nu vreau sa sufere sau sa ii para rau dupa ce facem asta. chiar daca ne iubim mult,poate nu stiu sa o fac sa vrea asta cu adevarat.

Offline

 

#335 2011-01-04 15:08:50

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

eu ti-am spus parerea mea. ti-am zis daca il pui bine, nu vor fi probleme. ia si exerseaza tehnicile de folosite si "montare" ale prezervativului ca sa eviti in momentele acelea sa stai sa citesti instructiunile, sa greseti, sa o iei de la capat...
si ea ar face bine sa se calmeze, daca va fi agitata, speriata de bombe, va iesi un fiasco. trebuie sa fi relaxat, calm si cu dorinta.
daca este bne pus, poti sa termini si in ea, nu e nici o problema. sau inafara, daca crezi ca vei putea. fiidn virgin, prima data nu cred ca va dura mai mult de 5-10 minute, nu stiu daca ai controlul suficient cat sa te retragi imediat.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#336 2011-01-04 15:11:33

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

aha...iti multmesc mult caroline de parerile tale! ai dreptate! poate o sa ma mai tii la curent cu astea:). pt inceput nu ramane decat sa-ti multumesc mult!!!

Offline

 

#337 2011-01-04 15:15:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

ah alta chestie, ea trebuie sa fie lubrifiata bine inainte, puteti sa folositi (chiar v-as recomanda) un lubrifiant din farmacii ca sa nu doara asa tare. daca ea nu e lubrifiata bine se poate rupe prezervativul si va durea si mai tare.
fiind incepatori e mai bine asa, ca sa nu intervina nestiinta si sa nu stiti exact daca e totul ok, daca ea e pregatita tongue si fiind speriata excitarea vine mai greu
daca mai ai intrebari, te ajut cu placere smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#338 2011-01-04 15:18:30

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima data : esti pregatita?

si in privinta protectiei, daca vreti sa nu va faceti griji, procedati cum am facut eu prima oara : am luat prezervative, aveam si pastila de a doua zi pregatita si chestia s-a intamplat in cea mai nefertila zi posibila lol

Offline

 

#339 2011-01-04 16:19:35

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

da caroline..asa am sa fac. pur si simplu cer lubrifiant sau are o alta denumire?

Offline

 

#340 2011-01-04 16:25:08

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Prima data : esti pregatita?

da, lubrifiant, de exemplu de la durex, il gasesti in magazine langa prezervative

Offline

 

#341 2011-01-04 16:32:56

flavius13
New member
Inregistrat: 2011-01-04
Mesaje: 9

Re: Prima data : esti pregatita?

si cum trebuie sa-l foloseasca? i-am zis si ei despre parerea carolinei cu lubrifiantul si mi-a zis ca nu stie cum se foloseste:|

Offline

 

#342 2011-01-04 16:45:28

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Prima data : esti pregatita?

il pui pe prezervativ, intinzi si folosesi lol nu e chiar complicat


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.