homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-102


#1920 2008-08-18 16:53:19

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aoleu, raluk_.... numa eu visez nunta, ba n-am timp sa termin, ba una, ba alta... dar iubi (! el, sceoticul!!!) a visat asta noapte ca era obligat sa se casatoreasca cu nepoata sefului lui... si nu stia cum sa fuga cu mine rotfl deci e clar... avem subconstiente stresate rau rotfl

cat despre emotii... te rog frumos... eu deja i-am zis cosmeticienei ca vreau boiala cu cele mai bune produse... pt ca prevad niste smiorcaieli in timpul cununiei lol si ar fi neplacut sa curga rimel pe rochie, nu? rotfl rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#1921 2008-08-18 17:07:06

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

aoleu, raluk_.... numa eu visez nunta, ba n-am timp sa termin, ba una, ba alta... dar iubi (! el, sceoticul!!!) a visat asta noapte ca era obligat sa se casatoreasca cu nepoata sefului lui... si nu stia cum sa fuga cu mine rotfl deci e clar... avem subconstiente stresate rau rotfl

cat despre emotii... te rog frumos... eu deja i-am zis cosmeticienei ca vreau boiala cu cele mai bune produse... pt ca prevad niste smiorcaieli in timpul cununiei lol si ar fi neplacut sa curga rimel pe rochie, nu? rotfl rotfl

rotfl zic k nu is stresata...deloc...de asta am adormit dimi pe la 4 si ceva,k nu is stresata
tata nu va sta langa mine la masa.e recasatorit si nah...e mai urata situatia la mine grater grater dar asta e...
rimel rezistent la apa iubita puss

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-18 17:07:23)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1922 2008-08-18 17:09:23

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

fetelor o intrebare..voi faceti obiceiul cu datul voalului jos?..daca da, ce v-ati luat de pus pe cap?
ca p mine ma bate gandul sa dau voalul..dar sa imi ramana coronita..si sa o las asa..o fi deplasat ? big_smile
si daca nu am gentuta..are ceva..ma bate gandul sa imi strang toate catrafusele intr-o geanta si sa i-o dau mamei sa o tina lol

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-18 17:10:01)

Offline

 

#1923 2008-08-18 17:13:31

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

fetelor o intrebare..voi faceti obiceiul cu datul voalului jos?..daca da, ce v-ati luat de pus pe cap?
ca p mine ma bate gandul sa dau voalul..dar sa imi ramana coronita..si sa o las asa..o fi deplasat ? big_smile
si daca nu am gentuta..are ceva..ma bate gandul sa imi strang toate catrafusele intr-o geanta si sa i-o dau mamei sa o tina lol

1. nuj pe cine o sa impetelez dimi dupa nunta
2. nasa imi ia palarie,tre sa ai ceva pe cap,asa e obiceiul asa fac
3.n`are nik dak nu ai gentuta,dar da mai bine in poza daa....sau asa..ti`o iei pui alea alea in ea si i`o dai mamicii tale sa o tina smile


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1924 2008-08-18 17:26:47

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai ..din cate stiu eu voalul se pune celei care prinde buchetul miresii smile

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1925 2008-08-18 17:39:51

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

pai ..din cate stiu eu voalul se pune celei care prinde buchetul miresii smile

eu nu`mi arunc buchetul..e de la yubi..nuuu...nu`s din america,am mai spuso..o f mare tampenie mi se pare aruncatul buchetului,jarteauasi multe altele...
nu frate...is romanca nu`s alta natie de om asa ca....neutral
am plecat aksa gagici mai vb maine pusspusspuss
si voalul se pne celei kre se va marita urmatoarea sau nah,dak nu stii surorii/verisoarei/prietenei tale kre nu e maritata

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-18 17:40:55)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1926 2008-08-18 17:46:12

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

acum fiecare face cum ii place smile
eu una voi arunca buchetul...dar nu o sa fac chestia cu jarteaua..depinde de gusturi
Din ce mi-ai zis tu, inseamna ca tu poti sa il pui cui vrei u smile

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-18 17:49:07)

Offline

 

#1927 2008-08-19 08:40:14

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

raluk_, si ce daca tatal tau e recasatorit? daca pe mama ta o asezi la masa cu tine, e normal sa-i asezi si pe el cu noua sotie... la nunta la care am fost asa era, insa tatal fetei si noua sotie erau la capatul celalalt al mesei decat mama ei, adica langa socrii mari. mai ales ca tu ai tinut legatura cu el... nu-i frumos asa. gandeste-te cum ar fi, Doamne fereste, sa ai tu un copil de al carui tata sa fii mdivortata... nu te-ai simti prost sa nu stai la masa cu el la nunta sa? fa=o pe mama ta sa inteleaga... asa e normal. sau, ca sas fii impartiala, stati si voi doar cu nasii la masa (pai tu nu asa ziceai ca faci?)

animalutza, scuze ca am uitat ieri sa raspund, facem nunta la majestic (in centru, mai jos un pic de bloc tarom), ne costa 170 ron meniul plus inca vreo 20 ron/pers bautura, tortul, prajiturile (le aducem noi). cam 190 ron in total. dar al anul va fi ami mult, stiu de la cineva care a rezervat deja la traian pt la anul, i-a cerut din start peste 2 mil

roxi, cu voalul ai 2 variante:
1. sa il pui celei care a prins buchetul (eu asa am de gand, mi se pare cel mai impartial)_
2. sa stabilesti dinainte o fata (numita "sora miresei") careia ii va fi pus, de obicei ruda sau prietena cea mai buna sau dra de onoare

eu pe cap am pregatit un sal alb, enorm, pe care taare il iubesc.... si imi voi face o broboada absolut romaneasca big_smile totdeauna mi-au placut baticutele si broboadele, asa ca acu' am ocazia sa port rotfl

depinde cum ai facut parul, daca prinzi voalul din varful capului cum fac eu, va fi prins de coronita (cusut, cred) asa ca n-ai cum sa tii coronita. daca prinzi voalul la spate si puyi fcoronita in fata, merge f bine
pai tu sa-mi zici cum iti faci parul... eu inca sunt in ceata sad

aaa... si gentuta eu n-am sa am... exact asa, am sa-mi inghgesui lucrurile in geanta la mama sau dra de onoare lol nu-mi place sa am mainile ocupate, chiar daca aia o pot atarna de incheietura, tot parca ma incurca

Ultima oara a fost editat de katami (2008-08-19 08:41:21)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1928 2008-08-19 09:57:12

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

raluk_, si ce daca tatal tau e recasatorit? daca pe mama ta o asezi la masa cu tine, e normal sa-i asezi si pe el cu noua sotie... la nunta la care am fost asa era, insa tatal fetei si noua sotie erau la capatul celalalt al mesei decat mama ei, adica langa socrii mari. mai ales ca tu ai tinut legatura cu el... nu-i frumos asa. gandeste-te cum ar fi, Doamne fereste, sa ai tu un copil de al carui tata sa fii mdivortata... nu te-ai simti prost sa nu stai la masa cu el la nunta sa? fa=o pe mama ta sa inteleaga... asa e normal. sau, ca sas fii impartiala, stati si voi doar cu nasii la masa (pai tu nu asa ziceai ca faci?)

mama nu ar accepta asa ceva...cu toate k m`a ajutat nevasta tatei nu cred k are ce cauta acolo,la nunta!
Duminik mi`a zis tata k "iei 2 flori de soacra mica,nu?" si k "mama ta ar trebui sa o accepte pe x in casa ei in ziua aia' am ramas tampita...
situatia e destul de urata...eu o sa vb cu mama dar crede`ma k nu ridic un deget sa o conving...ma doare sufletul pt aman2,gandeste`te cum ma simt eu nu cum se simt ei...este o noapte ce`i drept...dar e noaptea mea,noaptea in care ar trebui sa fiu fericita si uite k acest "detaliu" mi`o distruge...o sa imi revin eu
nu putem sa stam la masa numai cu nasii,parintii lui normal k o sa vrea sa stea cu noi la masa nu?ce vina au ei k ai mei is divortati?
nuj cum o sa fie,dar vreau sa vina si treaca mai repede sa scap de chinul asta care crede`ma k e GROAZNIC!!!
ce ma bucura f mult e k yubi e alaturi de mine orice s`ar intampla,k ma iubeste si il iubesc atat,nimic mai mult!


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1929 2008-08-19 10:00:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

raluk_, indiferent ce vina poarta tatal tau, tot nu-i corect fata de el... adica tot tatal tau e! si TOCMAI pt ca e noaptea ta si ar trebui sa fii fericita mama ta ar trebui sa renunte la orgoliu... exact, e DOAR o noapte... a ta!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1930 2008-08-19 10:27:30

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

raluk_, indiferent ce vina poarta tatal tau, tot nu-i corect fata de el... adica tot tatal tau e! si TOCMAI pt ca e noaptea ta si ar trebui sa fii fericita mama ta ar trebui sa renunte la orgoliu... exact, e DOAR o noapte... a ta!!

oricum tata a zis k o sa vb cu mama knd o sa vine aksa,adik sapt viitoare k trebuie lamurita repede si degraba problema asta.pana la urma ar trebui sa nu ma plang pt k toata viata asa am fost intre ciocan si nicovala,ar fi trebuit sa ma fi invatat dar nah...grater neutral


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1931 2008-08-19 10:37:59

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

exact... nu-i vina ta, iar ei ar trebui sa constientizeze asta si sa lase jos disputele... macar pt o zi, de dragul tau, ce Dumnezeu!

mai ales daca nu l-ai invitat impreuna cu nevasta ar trebui sa-i faci loc la masa mirilor! desi (bine, poate gandesc eu mai liber din punctul asta de vedere), eu as fi chemat-o si pe ea, mai ales ca spui ca te-a ajutat! nu i-as pune "floare de soacra mica"... din simplul motiv ca nu e... dar as chema-o si as trata-o ca pe orice alt invitat. iar pe mama as face-o sa priceapa ca nu moare o noapte plecand nasul de dragul meu. e frustrant sa fii sotia unui om si sa nu poti participa la o nunta alaturi de sotul tau. dar asta e secundar, totusi... principal e sa nu-l marginalizezi pe tatal tau

la nunta asta la care am fost, tatal fetei nu a mai vazut-o de mica (ma rog, a vazut-o de cateva ori in 25 de ani), ea si-a luat numele mamei, ba chiar stiu ca tatal declara ca ea "nu e a lui". si, totusi, la nunta ei, a avut locul de onoare, alaturi de sotia lui si de copilul lor (fratele vitreg al fetei). f frumos din partea ei... si corect, pana la urma!

hai... eu am terminat cu munca de convingere, sper ca nu te-am suparat, am vrut doar sa te gandesti bine. mai vorbim pe mess despre asta daca vrei.... ca diferite situatii complicate sunt peste tot, inclusiv la noi sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#1932 2008-08-19 11:33:57

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nici eu nu i-as pune floare d soacra mik.... k nu e!!!! si tatal meu are o relatie d ff mult timp... dar i-am zis la nunta mea sa nu care cumva sa se prezinte cu ''aia'' , k numai rau a facut familiei mele.... d-apoi s-o pun la masa de prezidiu :f?rv?nad:
oricum...alta e sit la tine... complicata....nici sa il separi pe tatal tau d ea.... o pui la masa, FARA FLOARE(nu tip) de soacra mik k nu e..... dar o pui langa socrii tai.
sau incerci sa faci masa de prezidiu numai cu nasii roll
socrii tai ar tb sa inteleaga k e o sit ma dificila... e doar o noapte si e noaptea voastra!!!!!!!!11

Ultima oara a fost editat de pitzipoank (2008-08-19 11:34:54)


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#1933 2008-08-19 11:37:14

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ma gandeam io asa .... dar cum de vine si aia??? nu esti copilul ei.... ar putea sa stea acasa, asa ca sa nu te puna pe tine in situatia asta .... ar trebui ca si tatal tau sa vrea sa vina singur... imi dau si io cu parerea... nu te supara pe mine!
spor la pregatiri!

Offline

 

#1934 2008-08-19 11:38:39

pitzipoank
Insomniac member
De la: ...casuta cu vise
Inregistrat: 2008-06-17
Mesaje: 7988

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

theSame_ElaElis a scris:

ma gandeam io asa .... dar cum de vine si aia??? nu esti copilul ei.... ar putea sa stea acasa, asa ca sa nu te puna pe tine in situatia asta .... ar trebui ca si tatal tau sa vrea sa vina singur... imi dau si io cu parerea... nu te supara pe mine!
spor la pregatiri!

da... si mie mi-a trecut asta prin cap...dar pune-te in locul tatalui ei.... :f?rbryllad:


"Nu inţeleg cum o femeie poate ieşi din casă nearanjată - e o lipsă de politeţe. Şi nu poţi şti niciodată, poate chiar aceea este ziua in care-ţi intalneşti destinul. Iar in faţa destinului trebuie să apari cit poţi tu de frumoasă." Coco Chanel
roccolino big_smile http://www.youtube.com/watch?v=uyLU3qQw … re=related

Offline

 

#1935 2008-08-19 12:17:24

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

theSame_ElaElis a scris:

ma gandeam io asa .... dar cum de vine si aia??? nu esti copilul ei.... ar putea sa stea acasa, asa ca sa nu te puna pe tine in situatia asta .... ar trebui ca si tatal tau sa vrea sa vina singur... imi dau si io cu parerea... nu te supara pe mine!
spor la pregatiri!

cum sa nu vina? "eu fara ea nu vin la nunta nici k simplu nuntas!" spuse tata acum ceva timp si mi se pare ok k nah,e nevasta lui dar de aici pana la de astea....neutral
nu ma supar,nu am de ce...nuj,voi gasi eu o solutie
la nervi i`am zis lu` yubi k mie nu`mi trebuie sa stau la masa k nu mai vreau.e prima exteriorizare in sensul asta dar nu mai puteam.. grater

Ultima oara a fost editat de Raluk_ (2008-08-19 12:22:02)


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1936 2008-08-19 12:24:59

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu sunt in urma rau de tot.... katami ti-ai cumparat rochita? voi fetelor cum tortul cum o sa procedati?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#1937 2008-08-19 12:36:54

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

eu sunt in urma rau de tot.... katami ti-ai cumparat rochita? voi fetelor cum tortul cum o sa procedati?

si`a luat rochia katami.la ea pregatirile sunt aproape gata.
tortul mi`l aduce la restaurant,e cu frisca naturala.tre sa dam comanda si de asta si sa scap o data k nu mai pot


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#1938 2008-08-19 12:41:51

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami..multumesc pt raspuns. Da, cel mai impartial e sa punem voalul fetei care prinde buchetul...eu asa ma gandesc sa fac smile
Si eu vreau voalul tot in vf capului si coronita in fata ...dar cred ca ai dreptate...se prinde voalul de coronita..offf at tre sa imi pun ceva pe cap..dar pe cuvant ca nush ce...
ce tare ca ai broboada romaneasca..imi imaginez cum e applause ..hehe..te pomeni ca ma duc la magazin de artizanat  si imi iau o naframa de aia pe alb clasica..fff tare..o mai clocesc nitel dar ma atrage la maxim ideea wink super super
In privinta parului stii ca il voiam lasat liber...acu nu mai stiu..cand am fost sa probez rochia si mi-a pus vanzatoarea voalul in cap, aveam parul prins si mi s-a parut ca tare bine imi venea..asa ca nu mai stiu deloc ce sa fac neutral..cred ca o sa zic asa: vreau voalul in vf capului, coronita in fata, si parul prins cu zulufi rotfl..si nua s vrea sa imi bage mult fixativ in el totusi..
Raluk_ imi pare rau..sper sa gasesti o solutie sa fie bine smile puss suntem alaturi de tine

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-08-19 12:45:25)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.