homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-17


#305 2008-06-23 16:19:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nicolle, el anunta in timpul nuntii furatul pantofului, al miresei, al mirelui, friptura, tortul, mom in care invitatii pot merge sa felicite mirii (adica sa le dea banii lol ). deci are treaba si la nunta wink cel putin in cluj lol

Offline

 



#306 2008-06-23 16:20:32

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

offtopic tinand cont ca de vreo ora nu am schimbat topicul, mi-am pus avatar pe masura big_smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#307 2008-06-23 16:21:29

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ce frumos choco smile

Offline

 

#308 2008-06-23 16:22:21

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

nicolle, el anunta in timpul nuntii furatul pantofului, al miresei, al mirelui, friptura, tortul, mom in care invitatii pot merge sa felicite mirii (adica sa le dea banii lol ). deci are treaba si la nunta wink cel putin in cluj lol

si la inchinat tot el are grija de borcan rotfl
si anunta "cutarescu a inchinat 1000 de euro pt mire si mireasa. sa cante muzica.... bla bla bla"

eu o sa-i propun sa-si ia mancare la pachet rotfl ca sa fie sigur ca nu moare de foame big_smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#309 2008-06-23 16:23:08

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aropo camish de cand se fura si mirele? nustiu

numa hoti is la o nunta rotfl


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Publicitate


loading...

#310 2008-06-23 16:24:21

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl mama, da ce succes are topicul asta... de, vorba lui iubi, doar suntem "fimei". dar poza e faina wink

normal ca iei 2-3 meniuri in plus... noi ne gandeam la 5... dar nu l-am trecut in schema. totusi tre sa ma mai informez din zona... pt ca n-am auzit de asta pana acum pe la noi.

cu furatul pantofului care-i treaba? (cu mireasa stiu big_smile)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#311 2008-06-23 16:30:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

choco, la noi se fura mai nou si mirele lol
dar nu striga cati bani pune fiecare... adica, poate la tara.. dar la oras nu. mi se pare penibil, jenant, de prost gust si taranesc big_smile mirii isi cumpara un cosulet aranjat frumos si impodobit sau o casuta in miniatura si o pun pe masa lor. si fiecare merge cu plicul in mana, ii felicita si il pune acolo.
katami, daca ai baietei mititei la nunta, ei se baga sub masa si iti fura pantoful/pantofii. iar apoi starostele sta de vb cu el si negociaza cu nasul pretul pantofului/pantofilor ca sa-l/sa-i primesti inapoi tongue
repet, asa se face in cluj lol

Ultima oara a fost editat de camysh (2008-06-23 16:33:05)

Offline

 

#312 2008-06-23 16:31:47

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

nicolle, el anunta in timpul nuntii furatul pantofului, al miresei, al mirelui, friptura, tortul, mom in care invitatii pot merge sa felicite mirii (adica sa le dea banii lol ). deci are treaba si la nunta wink cel putin in cluj lol

eu la ce nunti am fost tipul asta a fost nimeni altul decat Cantaretul, adica cel care a intretinut toata atmosfera, care i-a facut sa planga pe nuntasi lol. eu credeam ca ii revine lui aceasta sarcina,dar na,poate are 2 functii!
acum se zice cat inchina nasii si parintii atat, restul pune in casuta nu Borcan(bleah)

Offline

 

#313 2008-06-23 16:34:13

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da:)) tot printre primele topicuri:D
bine ca am vaz ideea cu meniurile in plus:) de cand cu topicul asta am intrat iar in priza..tocmai de ma linistisem si eu.cum ajung acasa o sun p soacra mea sa o stresez..sa ii zic sa intrebe la biserica de nasi si sa nu cumpere tul pt marturii pana nu vad exact culorile de la restauranta cum mergem la ei in 2 saptamani. si sa-mi dea si nr lui nenea dj-ul..
nici eu nu stiam de furatul pantofului asa ca asteptam detalii:)))
aa nu voi renunta la furatul miresei...imi place de mooooor rotfl hehe plus ca vreau sa -l vad p iubi stresandu-se nitel pt mine..ce rea sunt:evil:
si o intrebare: noi vom face civila in bucuresti...cu 2 saptamani inainte  trebuie depuse actele? ca noi vrem sa facem civila cu vreo 2 saptamani inainte de religioasa. asa ca actele atunci cred ca le depunem de prin septembrie..e obligatoriu sa fie sambata/duminica ziua de oficiere a casatoriei civile?

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-06-23 16:36:38)

Offline

 

#314 2008-06-23 16:34:47

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu stiam de Cantaret. probabil e acelasi lucru dar la voi i se zice altfel lol

Offline

 

#315 2008-06-23 16:37:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

katami, daca ai baietei mititei la nunta, ei se baga sub masa si iti fura pantoful/pantofii. iar apoi starostele sta de vb cu el si negociaza cu nasul pretul pantofului/pantofilor ca sa-l/sa-i primesti inapoi tongue
repet, asa se face in cluj lol

frate-meu de 18 ani nu-i destul de "mititel"? lol il platesc io, numa sa ma lase fara tocuri macar o vreme... cu motiv, ca pe motiv de oboseala oricum ma descalt eu singura la un moment dat.... eventual ma schimb cu niste balerini ceva big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#316 2008-06-23 16:41:49

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

nu stiam de Cantaret. probabil e acelasi lucru dar la voi i se zice altfel lol

cantaretul adica DJ-ul sau cel cu vocea rotfl

Offline

 

#317 2008-06-23 16:42:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si la noi, unora le place sa aiba la nunta si dansul miresei pe masa tongue . pun acum pe youtube si apoi va dau linkul sa vedeti dansul pe masa al miresei la care am fost la nunta pe 14 iunie smile mama finutei noastre big_smile

Offline

 

#318 2008-06-23 16:43:40

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

camysh a scris:

katami, daca ai baietei mititei la nunta, ei se baga sub masa si iti fura pantoful/pantofii. iar apoi starostele sta de vb cu el si negociaza cu nasul pretul pantofului/pantofilor ca sa-l/sa-i primesti inapoi tongue
repet, asa se face in cluj lol

frate-meu de 18 ani nu-i destul de "mititel"? lol il platesc io, numa sa ma lase fara tocuri macar o vreme... cu motiv, ca pe motiv de oboseala oricum ma descalt eu singura la un moment dat.... eventual ma schimb cu niste balerini ceva big_smile

unu de-asta la vreo 3-8 anisori. tongue si pantoful se fura repede, uneori chiar dupa ce va asezati la masa, inainte de dansul mirilor.

Offline

 

#319 2008-06-23 16:46:17

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

meyyy ... normal ca stiu ca se face casuta din aia smecheroasa si cu plicuri frumos, da mie imi place aia cu borcanul rotfl cand merge vornicul de la nuntas la nuntas si isi arata talentele rotfl

ps: asta cu pantoful nu o stiam nici eu. smile

Ultima oara a fost editat de Chocolate22 (2008-06-23 16:46:54)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#320 2008-06-23 16:52:31

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

nicolle, el anunta in timpul nuntii furatul pantofului, al miresei, al mirelui, friptura, tortul, mom in care invitatii pot merge sa felicite mirii (adica sa le dea banii lol ). deci are treaba si la nunta wink cel putin in cluj lol

pai atunci nu-i tot aia...la mine a fost dascal sau ce-o fi fost cu iertaciunea...si la party...o fost formatia cu intretinutul atmosferei


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#321 2008-06-23 16:55:35

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai s-a decis, nicolle... nu-i tot aia lol

eu nici asta cu casuta n-o stiam... mi se pare asa... a la cerseala rotfl

roxicutza, acu am vaz intrebarea ta... actele tre depuse cu o sapt inainte de a face civila. si nu-i deloc obligatoriu sambata sau duminica... din contra, in timpul sapt e moca, in timp ce in weekend platesti taxa (in iasi e aprox 60 lei sambata si 180 lei - parca - duminica).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#322 2008-06-23 16:55:58

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi e doar un tip care pune muzica si care nu zice nimic. daca vrei sa-ti angajezi trupa care sa cante la instrumente... iar starostele e cu ce am zis mai sus smile
daca aia cu casuta e cerseala, atunci sa strige starostele cat pune fiecare ce e? rotfl

Ultima oara a fost editat de camysh (2008-06-23 16:57:39)

Offline

 

#323 2008-06-23 16:58:01

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Traditii

LE: se pare ca majoritatea traditiilor au ca sursa superstitiile smile

Ultima oara a fost editat de Chocolate22 (2008-06-23 17:03:47)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.