homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-16


#286 2008-06-23 16:01:19

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la nunta la care am fost recent s-au pus flori naturale doar la miri,nasi,parintii mirilor, verisorii mirilor(adica cine a fost acasa)

Offline

 



#287 2008-06-23 16:02:15

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

au iesit niste floricele tare dragute de pus in piept.. nu mai sunt dealea asa albe de care erau cand eram noi nici .. acu arata parca ar fi de pe tort.. si sunt finute si dragute si colorate..

Ultima oara a fost editat de copilu (2008-06-23 16:03:43)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#288 2008-06-23 16:02:21

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

nenea vornic asta conduce cam tot si el stie toate traditiile care trebuie facute/respectate, etc. eu cred ca ar trebui vorbit cu el ce se face, nu de alta, dar te trezesti ca iti spune sa respecti o anumita traditie si tu tocmai pe aia voiai sa o elimini din ritalurile alea.

asta este numai la tara care de altfel este si vornicul SATULUI.la oras nu este asa ceva

Offline

 

#289 2008-06-23 16:03:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

au iesit niste floricele tare dragute de pus in piept.. nu mai sunt dealea asa albe de care erau cand eram noi nici .. acu arata parca ar fi de pe tort.. si sunt finute si dragute..

mie alea de plastic imi par demodate, oricum ar fi...

Offline

 

#290 2008-06-23 16:03:29

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

choco... si vornicul ala cine-i? nu-i dascalul popii de la biserica? si ala merge si la chef cu nuntasii??

nu stiu smile cine-i nenea asta de fapt.
dar el stie tot ce trebuie facut la nunta si obiceiurile locului. eu va zic aici doar ce am vazut pe unde am fost smile (fosta soacra ma cara pe la nunti)

apropo. pe mine la o nunta m-au facut don'soara de onoare instant pt ca asa a vrut nasa si nu mi-au plus floare ci o esarfa. era stransa ca o floricica si restul atarna in jos.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2008-06-23 16:04:34

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

little_rabbit a scris:

Chocolate22 a scris:

nenea vornic asta conduce cam tot si el stie toate traditiile care trebuie facute/respectate, etc. eu cred ca ar trebui vorbit cu el ce se face, nu de alta, dar te trezesti ca iti spune sa respecti o anumita traditie si tu tocmai pe aia voiai sa o elimini din ritalurile alea.

asta este numai la tara care de altfel este si vornicul SATULUI.la oras nu este asa ceva

ba este... si la noi se numeste staroste. el merge si in fata alaiului de la mire la nasi, la mireasa... si stie ce trebuie facut, cat se sta pe unde se merge...

Offline

 

#292 2008-06-23 16:05:22

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

copilu a scris:

au iesit niste floricele tare dragute de pus in piept.. nu mai sunt dealea asa albe de care erau cand eram noi nici .. acu arata parca ar fi de pe tort.. si sunt finute si dragute..

mie alea de plastic imi par demodate, oricum ar fi...

da nu's de plastic din alt material ca un gen de buretel da nu e buretel.. o sa fac poze la floricelele care le am acasa smile


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#293 2008-06-23 16:06:50

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

smile) doamne fereste dar mie nu-mi trebuie unu de asta lol
mai stiu eu , tot la nunta asta, a fost o tanti care stia TOT despre nunti si inmormantari(ea a ajutat-o pe mama verisoarei mele acum 2 ani candcu nenorocirea)

Offline

 

#294 2008-06-23 16:06:56

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

little_rabbit a scris:

Chocolate22 a scris:

nenea vornic asta conduce cam tot si el stie toate traditiile care trebuie facute/respectate, etc. eu cred ca ar trebui vorbit cu el ce se face, nu de alta, dar te trezesti ca iti spune sa respecti o anumita traditie si tu tocmai pe aia voiai sa o elimini din ritalurile alea.

asta este numai la tara care de altfel este si vornicul SATULUI.la oras nu este asa ceva

ba este... si la noi se numeste staroste. el merge si in fata alaiului de la mire la nasi, la mireasa... si stie ce trebuie facut, cat se sta pe unde se merge...

ok... si CINE e individul? de unde il iei/alegi/primesti? lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#295 2008-06-23 16:07:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

camysh a scris:

copilu a scris:

au iesit niste floricele tare dragute de pus in piept.. nu mai sunt dealea asa albe de care erau cand eram noi nici .. acu arata parca ar fi de pe tort.. si sunt finute si dragute..

mie alea de plastic imi par demodate, oricum ar fi...

da nu's de plastic din alt material ca un gen de buretel da nu e buretel.. o sa fac poze la floricelele care le am acasa smile

am zis de plastic in sensul ca sunt artificiale tongue

Offline

 

#296 2008-06-23 16:07:47

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

camysh a scris:

little_rabbit a scris:

asta este numai la tara care de altfel este si vornicul SATULUI.la oras nu este asa ceva

ba este... si la noi se numeste staroste. el merge si in fata alaiului de la mire la nasi, la mireasa... si stie ce trebuie facut, cat se sta pe unde se merge...

ok... si CINE e individul? de unde il iei/alegi/primesti? lol

de la biserica il primesti wink si dup-aia nu mai ai treaba cu el

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-06-23 16:08:35)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#297 2008-06-23 16:08:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

camysh a scris:

little_rabbit a scris:


asta este numai la tara care de altfel este si vornicul SATULUI.la oras nu este asa ceva

ba este... si la noi se numeste staroste. el merge si in fata alaiului de la mire la nasi, la mireasa... si stie ce trebuie facut, cat se sta pe unde se merge...

ok... si CINE e individul? de unde il iei/alegi/primesti? lol

lol au firmele astea de aranjamente. cel putin, prietenilor mei, le-a oferit firma respectiva staroste

Offline

 

#298 2008-06-23 16:09:05

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

ok... si CINE e individul? de unde il iei/alegi/primesti? lol

strict secret. mai intreaba in stanga si in dreapta ce-i cu el.

ati vazut cate se afla la un topic din asta? rotfl
am gasit ceva legat de traditii vechi si stravechi. va pun sa cititi ca sa va mai descretit fruntile? big_smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#299 2008-06-23 16:09:16

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl  cate orase, atatea explicatii lol

Ultima oara a fost editat de camysh (2008-06-23 16:09:41)

Offline

 

#300 2008-06-23 16:10:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si vine la chef... tre trecut in portie la meniuri? sau e doar la biserica?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#301 2008-06-23 16:11:05

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

trebuie wink doar nu-l tii sa moara de foame o zi si-o noapte rotfl

Offline

 

#302 2008-06-23 16:14:03

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aaa... intrebam in sensul in care nu stiam daca vine sau nu. normal ca daca vine n-o sa stea pe uscat lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#303 2008-06-23 16:14:13

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

si vine la chef... tre trecut in portie la meniuri? sau e doar la biserica?

pai ... ma gandesc ca iei 2-3 meniuri in plus. daca vine cineva neanuntat ce faci?


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#304 2008-06-23 16:15:59

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

trebuie wink doar nu-l tii sa moara de foame o zi si-o noapte rotfl

vorbiti de staroste/dascal etc? pai ce treaba are ala la chef? n-are treaba...il servesti cu ceva acasa si acolo trebuie sa fii pregatit cu ceva aperitive, bauturi etc


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.