homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-14


#248 2008-06-23 14:38:18

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

hai mai povestiti. cand imi mai amintesc cate o nunta ratata la care am fost va mai zic ca sa trageti invataturi de minte rotfl


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 



#249 2008-06-23 14:39:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

de miere nu stiam nik... da' stiam ca tre sa vii la biserica cu piscoturi, vin, cozonac... si, evident, certificatul de casatorie de la starea civila.

in alta ordine de idei... ma bate un gand sa decorez eu sala la nunta... asta avand in vedere ca nu vrem multe tzatrtzamuri ca sa merite sa angajam o firma.... credeti ca e timp atunci si pt asta sau numa de asta n-ai chef? e si problema cu satinul aal pe scaune... suntem 2 prosti... la niciunul nu ne place, restaurantul nu ne pune la dispozitie asa ceva... dar iubi vrea sa avem, ca "asa se face" lol si cu ala e mai complicat... adica mi-ar placea sa ma apuc sa fac eu aranjamente florale (balonae nu vrem) sau marturiile... dar sa ma apuc de invelit scaune in ziua nuntii.... parca n-am stare....

choco, "brevetul" pt topic e al tau... te lauzi singura rotfl si nu mai gandi asa negativ... sigur mai ai si experiente "ne-ratate" winke mai sanatos pt tine

Ultima oara a fost editat de katami (2008-06-23 14:42:01)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#250 2008-06-23 14:40:49

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

Chocolate22 a scris:

ce-mi place topicul asta big_smile

si mie lol.. mai vreau sa fiu mireasa odata cool

eu vreau sa fiu mireasa odata lol (sper ca cititi cu intonatia buna big_smile). chiar vorbeam cu vecinii vineri seara despre asta tongue doi dintre ei, cuplu, au fost la o nunta acum 2 sapt si ea i-a zis lui sa se gandeasca odata ca ar trebui sa se casatoreasca ca au ambii 26 de ani. pe bebe cand il mai fac? rotfl asa ca i-am bagat niste apropouri la iubi lol

Offline

 

#251 2008-06-23 14:44:33

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu am auzit ca dak esti divortat.. nu mai poti face cununia religioasa.. is that true? sad

Offline

 

#252 2008-06-23 14:45:02

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

hai mai povestiti. cand imi mai amintesc cate o nunta ratata la care am fost va mai zic ca sa trageti invataturi de minte rotfl

am fost si eu la o nunta... la tara.. deci nu pot zice in cuvinte ce am vazut.. era o sala cu geamuri sparte.. era si iarna.. noi adik eu si sotul si sora lui cu prietenul pe atunci eram imbracati ca de nunta.. trecusem pe la coafor harnute dragute etc.. am murit de frig.. restul erau ca la discoteca nici macar camasi nu aveau pe ei baietii.. am ramas cu gura cascata.. am murit de foame.. de sete.. unele farfurii aveau altele nu anumite produse.. fetele de masa nici macar spalate nu erau.. tacamurile erau de plastic si paharele la fel si mai erau si intoarse cu gura in jos.. nu am rezistat si am plecat pe la 12.. sa nu mai zic ca ne-am asezat langa lautari(manelisti) si erau boxele la maxim.. unii nuntasi aveau flori si mileuri dealea crosetate.. etc.. am ramas cu gura cascata .. nu mi-am imaginat ca exista asa ceva sincer.. kiar si la tara..  bine ca n-am racit macar lol.. signof10

Ultima oara a fost editat de copilu (2008-06-23 14:52:56)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Publicitate


loading...

#253 2008-06-23 14:47:07

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

micaella4 a scris:

eu am auzit ca dak esti divortat.. nu mai poti face cununia religioasa.. is that true? sad

la ortodocsi poti, la catolici nu.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#254 2008-06-23 14:47:40

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

micaella4 a scris:

eu am auzit ca dak esti divortat.. nu mai poti face cununia religioasa.. is that true? sad

ba se poate... la carte scrie ca nu se poate dar se poate... se zice ca nu e asa taina mare ca prima.. eh.. orice se poate in ziua de azi.. si ar fi aiurea sa nu se poata face daca dai gres in prima casatorie de ce sa nu mai incerci dak poti.. nu?

katami a scris:

de miere nu stiam nik... da' stiam ca tre sa vii la biserica cu piscoturi, vin, cozonac... si, evident, certificatul de casatorie de la starea civila.

in alta ordine de idei... ma bate un gand sa decorez eu sala la nunta... asta avand in vedere ca nu vrem multe tzatrtzamuri ca sa merite sa angajam o firma.... credeti ca e timp atunci si pt asta sau numa de asta n-ai chef? e si problema cu satinul aal pe scaune... suntem 2 prosti... la niciunul nu ne place, restaurantul nu ne pune la dispozitie asa ceva... dar iubi vrea sa avem, ca "asa se face" lol si cu ala e mai complicat... adica mi-ar placea sa ma apuc sa fac eu aranjamente florale (balonae nu vrem) sau marturiile... dar sa ma apuc de invelit scaune in ziua nuntii.... parca n-am stare....

choco, "brevetul" pt topic e al tau... te lauzi singura rotfl si nu mai gandi asa negativ... sigur mai ai si experiente "ne-ratate" winke mai sanatos pt tine

eu aveam emotii cu aranjatul.. ca era mic spatiul si pana la urma tot m-am enervat ca nu se incapea la masa cum vroiam eu.. da pana la urma to raul spre bine si a fost mai bine asa big_smile.. la mine s=a dus sotul dimineata sa vada ce e pe acolo.. eu nu mai aveam timp lol

Ultima oara a fost editat de copilu (2008-06-23 14:49:54)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#255 2008-06-23 14:48:10

micaella4
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-07-06
Mesaje: 4144

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ehee.. great news! multam, nicolle puss
da, copilu.. pai asa ma gandeam si eu.. dar nu te pui cu bisericile si prejudecatile lor! orice e posibil. smile

Ultima oara a fost editat de micaella4 (2008-06-23 14:49:32)

Offline

 

#256 2008-06-23 14:55:27

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cu placere puss


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#257 2008-06-23 15:12:48

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

eu aveam emotii cu aranjatul.. ca era mic spatiul si pana la urma tot m-am enervat ca nu se incapea la masa cum vroiam eu.. da pana la urma to raul spre bine si a fost mai bine asa big_smile.. la mine s=a dus sotul dimineata sa vada ce e pe acolo.. eu nu mai aveam timp lol

nush daca ati inteles... as vrea sa fac EU aranjamentele... nu sa pazesc firma care le face... sa le fac cu manuta mea... dar mi-e frica sa nu raman in paan de timp... si sa nu mai fie aranjamente deloc lol


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#258 2008-06-23 15:17:44

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

copilu a scris:

eu aveam emotii cu aranjatul.. ca era mic spatiul si pana la urma tot m-am enervat ca nu se incapea la masa cum vroiam eu.. da pana la urma to raul spre bine si a fost mai bine asa big_smile.. la mine s=a dus sotul dimineata sa vada ce e pe acolo.. eu nu mai aveam timp lol

nush daca ati inteles... as vrea sa fac EU aranjamentele... nu sa pazesc firma care le face... sa le fac cu manuta mea... dar mi-e frica sa nu raman in paan de timp... si sa nu mai fie aranjamente deloc lol

de asta zic... doar daca ai cum sa o aranjezi cu o zi inainte e ok.. dar in ziua aia nu ti-as recomanda daca ai si civila in aceiasi zi.. tre sa stai sa te imbraci coafura.. invitatii.. sa nu te ametesti mai tare..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#259 2008-06-23 15:24:37

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da' tin floricelele o zi? sad si ma lasa aia din restaurant sa ma prostesc pe acolo cu o zi inainte? ultima sigur nu...

civila nush cand o avem... ma seaca astia, organizare de kk. normal era sa te poata programa cand vii, cand ti se pune pata... nu, dom'le, ei vor sa vii fix cu 2 sapt inainte, cu dosarul gata... pai daca iti lipseste ceva din dosar, ai zburat din programari... sau daca dau altii din coate mai bine ca tine. tampenie....

apropo... alta intrebare: daca ai civila in aceeasi zi (si, sa zicem, tot dupa-amiaza), e ok sa mergi imbracata in mireasa? eu asa am vazut pe multe... dar toti ai mei plus iubi s-au scandalizat...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#260 2008-06-23 15:25:58

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

asa ceva vreau la nunta mea si inauntru cu bombonele hjarta (intradevar e obicei din italia, dar mie imi place si nu e nevoie sa mai pui flori in piept invitatilor wink )
http://i47.servimg.com/u/f47/11/87/42/47/the_sa10.jpg


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#261 2008-06-23 15:29:46

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

da' tin floricelele o zi? sad si ma lasa aia din restaurant sa ma prostesc pe acolo cu o zi inainte? ultima sigur nu...

civila nush cand o avem... ma seaca astia, organizare de kk. normal era sa te poata programa cand vii, cand ti se pune pata... nu, dom'le, ei vor sa vii fix cu 2 sapt inainte, cu dosarul gata... pai daca iti lipseste ceva din dosar, ai zburat din programari... sau daca dau altii din coate mai bine ca tine. tampenie....

apropo... alta intrebare: daca ai civila in aceeasi zi (si, sa zicem, tot dupa-amiaza), e ok sa mergi imbracata in mireasa? eu asa am vazut pe multe... dar toti ai mei plus iubi s-au scandalizat...

ei, na! am vazut muuuulteeee mirese la starea civila; si se pleca de acolo la biserica!

Offline

 

#262 2008-06-23 15:30:10

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

apropo... alta intrebare: daca ai civila in aceeasi zi (si, sa zicem, tot dupa-amiaza), e ok sa mergi imbracata in mireasa? eu asa am vazut pe multe... dar toti ai mei plus iubi s-au scandalizat...

se poate merge si imbracata in mireasa. depinde de preferinte.
ma gandesc ca daca programerile la cununia civila si cea religioasa is apropiate ca ora de desfasurare nu mai ai timp sa treci pe acasa sa te schimbi. plus ca dupa ce se imbraca mireasa is atatea ritualuri si traditii ... bla bla bla


apropo. mi-am amintit ceva. am vazut la o nunta, la mireasa acasa, ca cei 2 miri se pun in genunchi si isi cer iertare de la parinti. se mai practica? voi faceti?


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#263 2008-06-23 15:31:40

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

am auzit si eu asa ceva... ma gandesc ca ar fi interesant... dar fara genunchi, e prea de moda veche. nici pe iubi nu l-as fi vrut in genunchi cand m-a cerut (bine, el n-a avut nici urma de intentie de genul asta, dar oricum rotfl )

e frumoasa marturia ta, choco... si eu vreau, am vazut un model intr-o revista (f simplu, fara punguta, cu un baton de scortisoara, cele 5 bomboane, un spic de grau si o fundita discreta. dar pe bune ca nu inteleg cum erau prinse bomboanele alea acolo lol )

Ultima oara a fost editat de katami (2008-06-23 15:33:32)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#264 2008-06-23 15:32:22

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

apropo. mi-am amintit ceva. am vazut la o nunta, la mireasa acasa, ca cei 2 miri se pun in genunchi si isi cer iertare de la parinti. se mai practica? voi faceti?

se cheama iertaciune. noi am facut...daca asa se face....


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#265 2008-06-23 15:33:30

cinthya
Full member
Inregistrat: 2006-12-10
Mesaje: 584

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

maica-mea a facut nunta in italia, s-a cununat catolic...ceva de genul asta a avut si ea....in forma de cala mi se pare (floarea), si cu bombonele n varf, ambalata intr-o cutiuta eleganta...trag in poza mai incolo sa va arat...si mie mi s-a parut mai misto decat florile de pus in piept...ptr ca cele fine costa o caruta de bani, la pret rezonabil gasesti doar d-alea naspa....retin si ideea ralucai cu trandafirul alb, imi place! dar unde l-au tinut pana la plecare sa nu se ofileasca?

Offline

 

#266 2008-06-23 15:33:31

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nicolle_rox a scris:

Chocolate22 a scris:

apropo. mi-am amintit ceva. am vazut la o nunta, la mireasa acasa, ca cei 2 miri se pun in genunchi si isi cer iertare de la parinti. se mai practica? voi faceti?

se cheama iertaciune. noi am facut...daca asa se face....

povesteste big_smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.