homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-22


#400 2008-06-23 20:03:02

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

(ala cu cozonacu nici nu-l stiam)

cand se joaca hora in fata blocului, nasa (parca) joaca un cozonac (sau colac tillfreds ) deasupra capului miresei. pe urma il rupe in bucati pe care le arunca peste cap si nuntasii trebuie sa le prinda roll


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 



#401 2008-06-23 20:07:42

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

katami a scris:

(ala cu cozonacu nici nu-l stiam)

cand se joaca hora in fata blocului, nasa (parca) joaca un cozonac (sau colac tillfreds ) deasupra capului miresei. pe urma il rupe in bucati pe care le arunca peste cap si nuntasii trebuie sa le prinda roll

pai  nu umple mireasa de firmituri .... daca are porumbei la nunta se aseaza aia si incep sa ciugulesca rotfl rotfl

Offline

 

#402 2008-06-23 20:07:55

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si la noi se face aia cu cozonacul.parca se numeste turta miresei


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#403 2008-06-23 22:49:22

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aoleosper sa scap fara turta, lautari si jartea..dar parca prevad niste insistenta din partea soacrei:(( asa ca am sa fiu rea sa ii zic ca nu vreau..
fetelor tocmai mi-a venit o idee in legatura cu coafura. eu am parul carliontat. ma gandesc sa il las asa cum e liber, eventual sa bag nitel fixativ si sa imi pun o diadema mica si finutza..exclus kitchoasa...ralluka parca a avut asa..ia sa caut eu pozele.:Ddar o mai merge si voalul?

Offline

 

#404 2008-06-23 22:53:46

senorita
Insomniac member
De la: CucuruZU :))
Inregistrat: 2006-08-13
Mesaje: 6772

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vreau si eu mireasaaaa! big_smilebig_smile
nu ca as avea cu cine sa ma marit, dar asa ca chestie.. de-abia astept momentul ala lol


Gimme my summer back! sad
Ready? Steady... Go!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#405 2008-06-24 08:39:55

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mie nu imi place ideea furatului. nici a pantofului, nici a miresei, nici a mirelui. nu vreau asa ceva la nunta mea. mi se pare ca pur si simplu se opreste tot cheful. categoric nu vreau. iar nu sunt de acord cu dansul miresei pe masa si cu dansul pe dezbracate. o sa vina bunica si o sa se uite la mine cum ma postesc...nu, nu. plus ca nu iti vine de la tine sa faci chestiile astea. nici mie nu imi plac claxoanele pe strada


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#406 2008-06-24 11:05:10

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

aoleosper sa scap fara turta, lautari si jartea..dar parca prevad niste insistenta din partea soacrei:(( asa ca am sa fiu rea sa ii zic ca nu vreau..
fetelor tocmai mi-a venit o idee in legatura cu coafura. eu am parul carliontat. ma gandesc sa il las asa cum e liber, eventual sa bag nitel fixativ si sa imi pun o diadema mica si finutza..exclus kitchoasa...ralluka parca a avut asa..ia sa caut eu pozele.:Ddar o mai merge si voalul?

eu sunt creatza de-a binelea...la mine e exclus cine stie ce coafura,coc sau altceva...il las liber si voalu il prind de undeva din spate...pierdut

Offline

 

#407 2008-06-24 11:09:41

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu trebuie sa imi las parul sa creasca rotfl

vai cat am de citit la topicul asta


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#408 2008-06-24 11:15:09

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu ma gandesc serios sa imi fac rochia pe comda la dimensiunile mele.... de restaurant incepem sa ne interesam la inceputul lui 2009


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#409 2008-06-24 11:33:17

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Melany1 a scris:

roxicutza a scris:

aoleosper sa scap fara turta, lautari si jartea..dar parca prevad niste insistenta din partea soacrei:(( asa ca am sa fiu rea sa ii zic ca nu vreau..
fetelor tocmai mi-a venit o idee in legatura cu coafura. eu am parul carliontat. ma gandesc sa il las asa cum e liber, eventual sa bag nitel fixativ si sa imi pun o diadema mica si finutza..exclus kitchoasa...ralluka parca a avut asa..ia sa caut eu pozele.:Ddar o mai merge si voalul?

eu sunt creatza de-a binelea...la mine e exclus cine stie ce coafura,coc sau altceva...il las liber si voalu il prind de undeva din spate...pierdut

la mine a fost tare....si eu sunt creata bine...si cu o seara inainte de a merge la coafor, normal ca l-am spalat si l-am intins..dimineata la coafor se uita tipa la mine si zice....aaa, ai parul drept, ia sa facem niste bucle rotfl cum eu eram cam anesteziata, am mers asa...am fost multumita pana la urma, desi eu as fi avut altceva in cap...dar na, eram asa de stresata sa imi faca orice, numai sa imi iasa bine...eu am fost stresata cu parul de cand stiam ca o sa ma marit....ca unde il fac (in oraselul meu nu erau decat coafeze care faceau cocuri tapate umplute de fixativ), cum il fac....pana la urma, m-am dus la coafor in alt oras ....oricum eram sincer convinsa ca o sa iasa ceva prost...si ca ajunsa acasa o sa bag capul sub dus si sa fac din par ce ma pricep....bine c-o fost bine signof10 ghinionul o fost ca mergand la coafor in alt oras...nu mi-am putut prinde voalul artistic... asa ca l-am avut prins cu un pieptene sub coc


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#410 2008-06-24 11:36:35

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu tot nu stiu unde sa caut modele pt.rochite nu cunosc nici o croitoreasa ok


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#411 2008-06-24 11:37:08

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si mie mi-e frica la faza cu paru cand am fost domnisoara de onoare m-am dus la un salon unde "cica" erau numai stilisti.mi-a facut o varza in cap...juma de par intins si jumate cret...imi venea sa plang cand m-am vazut.am venit acasa si am bagat capu sub dus.eu inainte sa ma marit fac proba cu coafura...ma duc cu 2 zile inainte sa vad cum il coafeaza si daca-s multumita ok.nu vreau sa plang in ziua nuntii.asa i s-a intamplat finei mele...au coafat-o aia (in galati) si o facusera ff naspa.a iesit de acolo plangand si s-a dus la alt coafor s-a revopsit si recoafat.saraca a si intarziat la nunta

Offline

 

#412 2008-06-24 11:49:55

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu am avut 2 ani cosmaruri din cauza asta... am un stilist bun aici in iasi la care eram sigura ca mi-ar iesi ceva super...si eram convinsa sa merg la el de pe dimineata de pe la 6, dup-aia aveam 3-4 ore drumul pana acasa....ajungeam franta chiar inainte de cununia civila...era cam riscant si ridicol pana la urma...pana la urma am mers tot in alt oras, dar mai aproape smile


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#413 2008-06-24 11:53:12

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu de par nu imi fac probleme. imi fac pt rochie, pt ca sunt putin mai plinuta si cine stie ce rochie o sa imi gasesc. cred ca o sa fiu o mireasa uratica sad


Cu zambetul pe buze...

Offline

 

#414 2008-06-24 11:55:44

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

corii nu sunt mirese uratzice. toate is frumoase si o sa fii si tu puss
si gandeste-te ca nu suntem facuti dupa un tipar. trebuie sa fie rochii pe toate marimile. si eu ma uit in vitrine pe manechine si ma gandesc ca eu nu o sa-mi gasesc rochia perfecta.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#415 2008-06-24 11:56:13

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

corii la mine problema e invers sunt slabuta din cauza asta ma gandesc serios sa imi fac rochita pe comanda smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#416 2008-06-24 12:02:17

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

corii a scris:

eu de par nu imi fac probleme. imi fac pt rochie, pt ca sunt putin mai plinuta si cine stie ce rochie o sa imi gasesc. cred ca o sa fiu o mireasa uratica sad

pai de ce draguta? poti purta ori un corset care sa te avantajeze si o fusta cu jupoane multe care ascunde tot...sau o rochie gen baby doll care cade largut de sub talie si iar ascunde....totul se poate remedia, nu exista mirese urate....numai daca-ti fai parul albastru si te dai cu verde sau rosu pe la ochi (ce tampenii imi trec prin cap popa )

http://www.imagematters.ro/newsletter/a … ireasa.htm


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#417 2008-06-24 12:05:42

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mie imi place a2a rochita de sus.

apropo stie cineva in buc.o casa de moda ok unde sa imi fac rochita de preferat cu material de la ei?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#418 2008-06-24 12:08:31

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

toate miresele sunt frumoase. mama finei mele nu a slabit de tot dupa ce a nascut, asa ca nu a fost trasa prin inel la nunta. dar si-a luat o rochie cu corset si fusta larga direct de sub corset, f frumoasa, si i-a stat fff bine. nu s-a vazut deloc ca mai are inca sunculite pe burtica.

mi se pare normal sa faci intai o proba pentru coafura si chiar si pentru machiaj. sa fii sigura ca nu te apuca toti dracii in ziua nuntii.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.