homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-24


#438 2008-06-24 14:37:16

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nicolle_rox a scris:

la noi au renuntat sa vina si cu o zi inainte de nunta....asa ca nimic nu-i sigur, trebuie sa fiti pregatiti pt orice

da, posibil... dar oricum e o marja de eroare mai mica... pai CATI neseriosi se pot aduna la aceeasi nunta ?rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#439 2008-06-24 14:54:59

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

nicolle_rox a scris:

la noi au renuntat sa vina si cu o zi inainte de nunta....asa ca nimic nu-i sigur, trebuie sa fiti pregatiti pt orice

da, posibil... dar oricum e o marja de eroare mai mica... pai CATI neseriosi se pot aduna la aceeasi nunta ?rotfl

sincer, nu vrei sa-ti raspund la intrebarea asta.... neutral
la o nunta ai oricum cele mai mari surprize....persoane care ar fi trbuit sa vina mort copt si nu vin...si altii de la care nu te asteptai si totusi vin...pe de-o parte, am ramas cu un gust destul de amar...insa sa ne amintim doar lucrurile frumoase big_smile


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#440 2008-06-24 14:56:45

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

asa am vrut eu sa fac invitatiile la nunta...dar m-am temut ca n-o sa le "guste" lumea rotfl

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/4025_db77.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/4025_db78.jpg


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#441 2008-06-24 15:00:23

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

vai, ce-mi plac invitatiile, nicolle hjarta

Offline

 

#442 2008-06-24 15:02:23

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si mie mi-au placut...dar nu am riscat....ca erau si invitati de-ai parintilor, socrilor etc....care...na....si nici nu puteam face 2 randuri de invitatii..daca era o nunta numai de tineri da...dar las ca si cele pe care le-am avut au fost frumoase....pun acasa o poza big_smile

la a doua invitatie era misto ca daca trageai cartonul dinauntru, glisau mirii cu motocicleta pe invitatie hjarta hjarta hjarta

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-06-24 15:03:45)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#443 2008-06-24 15:22:48

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu tocmai am trimis un mail casei de moda adeline rotfl sa vad daca fac rochite si pe comanda smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#444 2008-06-24 15:28:31

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pink:) fac rochite...pe comanda..verisoara mea si-a facut la ei acum 2 ani...a costat-o 15 mil. o sa dau si eu o raita pe acolo..dar cred ca sunt scumpute..sa vdm:)

Offline

 

#445 2008-06-24 15:29:46

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxi verisoara ta a venit cu materialul ei? sau cum a facut? pai mie 15 milioane nu mi se pare mult big_smile.pe rocge vreau sa dau pana in 30 smile si a fost reusita rochita?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#446 2008-06-24 15:34:39

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nup..totul a fost facut de ei:) rochia a iesit frumos...simpluta cu niste trandafirasi fini din margelute de un roz pal..asta a fost singurul model..in rest simpla..frumusica;) si p mine m-ar tenta, dar momentan nu am decat 10 mil asigurati pt rochitza..restul mai pun din salariu..

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-06-24 15:36:07)

Offline

 

#447 2008-06-24 15:36:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

heimdall a scris:

vai, ce-mi plac invitatiile, nicolle hjarta

si mie!!!!! pacat ca iubi e prea traditionalist pt asa ceva... eu sper sa reusesc sa-l conving sa nu alegem de alea "gofrate", babesti... culmea e ca el are gusturi bune, dar e obsedat de "asa se face", "asa trebuie"... de gura lumii, adica sad

plus ca "ratiunea parinti/socri" e destul de valabila... adica si eu visez la tot felul de chestii neconventionale... cantat cu prietenii, dansat ca tigancile cu domnisoara de onoare (la banchetul de absolvire se facuse cerc in jurul nostru... si nu va inchipuiti ca stim sa dansam, dar ne prosteam cu sauflet), chitara, descaltat... ma rog, simtit bine la modul studentesc (ce sa-i faci, inca nu m-am "desprins" de facultate). dar imi apar (probabil) la nunta tot felul de rude de-ale lui care nu ma cunosc.. el e si la a doua casatorie... deci mi-e sa nu il comenteze pe el pt tampeniile mele lol ca mie oricum nu-mi pasa... dar el ar fi rusinat si nu vreau sa se simta prost la propria nunta. asa ca vad eu... cat ma pot cenzura lol

evilpink, toate saloanele fac si al comanda... vezi al ei un model, iti palce, apoi iti iau masurile si-ti fac wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#448 2008-06-24 15:37:21

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

asta e bine ca asigura ei materialul big_smile.eu in toamna lui 2009 vreau sa fac nunta asa ca bugetul de care vorbesc este pur teoretic rotfl.dar cu siguranta pe rochita nu o sa ma zgarcesc buba e ca vreau sa fie superba rochita si nu stiu cum croiesc astia.a venit verisoara ta cu ideea pt.rochita au propus ei ceva?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#449 2008-06-24 15:38:07

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cum is alea gofrate? din pacate si noi cred ca le vom face destul de clasice...uffii..macar sa fie dragute..vineri e marea zi:)) de invitatii

Offline

 

#450 2008-06-24 15:38:51

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

asta e bine ca asigura ei materialul big_smile.eu in toamna lui 2009 vreau sa fac nunta asa ca bugetul de care vorbesc este pur teoretic rotfl.dar cu siguranta pe rochita nu o sa ma zgarcesc buba e ca vreau sa fie superba rochita si nu stiu cum croiesc astia.a venit verisoara ta cu ideea pt.rochita au propus ei ceva?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#451 2008-06-24 15:41:57

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

stiu ca ea voia ceva mai simplut...si ei aveau chestii super pompoase..si a scos ceva dintr-un model ca sa ramana simplut..deci oarecum a fost gandita de ea croiala finala;)
mie rochia mi-a placut..a fost bine croita..nu neaparat pe gustul meu..eu o vreau in stil rochie de bal:)))

Offline

 

#452 2008-06-24 15:45:12

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da tocmai asta nu prea imi place mie la ei ca au modele prea pompoase si eu as vrea ceva in stilul asta de rochita de bal smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#453 2008-06-24 15:45:26

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

heimdall a scris:

vai, ce-mi plac invitatiile, nicolle hjarta

si mie!!!!! pacat ca iubi e prea traditionalist pt asa ceva... eu sper sa reusesc sa-l conving sa nu alegem de alea "gofrate", babesti... culmea e ca el are gusturi bune, dar e obsedat de "asa se face", "asa trebuie"... de gura lumii, adica sad

lasa mai...ca si eu atata m-am stresat cu invitatiile alea...sa fie frumoase, sa nu ne facem de ras etc...inca am mai dat si un ban in plus ca trebuiau printate in 2 locuri....am fost super multumiti de rezultat...insa cand ma duceam la oameni cu invitatia si spuneau "hmmm...ce dragut" si o aruncau intr-un colt...imi venea sa dau cu ei de pamant rotfl asa ca chill out...nimanui nu-i pasa de invitatiile alea tillfreds


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#454 2008-06-24 15:46:49

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nicolle_rox a scris:

asa am vrut eu sa fac invitatiile la nunta...dar m-am temut ca n-o sa le "guste" lumea rotfl

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 5_db77.jpg

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … 5_db78.jpg

cum e cea din prima poza si-a facut o prietena de-a mea anul trecut. mie mi-au placut ca sunt amuzante si, na, suntem de -o varsta tongue dar altii, mai in varsta au zis ca sunt copilaresti neutral

Offline

 

#455 2008-06-24 15:48:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

cum is alea gofrate? din pacate si noi cred ca le vom face destul de clasice...uffii..macar sa fie dragute..vineri e marea zi:)) de invitatii

astea in relief... nush cum sa le zic exact... bine, si astea de la nicolle cred ca sunt in relief, dar aici tocmai parodia si ideea sunt de baza si el fac dragute. dar sunt alea "clasice", cu miri, inimioare, trandafirasi roz in relief, cu margini decupate pe tot felul de contururi... depinde, dar unele sunt taaare de prost gust. sau ok, dar invechite... cel putin asa cred eu. sigur ai de unde alege si mai finute, noi inca nu ne-am preocupat de asta, mai avem biserica si muzica inainte.... dar sigur gasesti si ceva dragut si finut la preturi ok.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#456 2008-06-24 15:55:44

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nicolle asa cum e aia cu bicicletele, in momentul in care tragi de ea k sa vezi ce scrie pe invitatie se apropie mirii pedaland la bicla lol, a primit o prietena si e ft funny, numai k tre sa pui instructiuni de deschidere lol k noi toate trageam de ea mai s'o rupem, asta pana sa ne dam seama de shmen big_smilebig_smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.