homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-25


#457 2008-06-24 15:56:00

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai te-am intrebat pt ca asa mi se parusera si cele de la nicolle , tot "gofrate"rotfl si ma gandeam ca e ceva ce nu stiu..dap..sa speram ca gasim mai finute..oferte is cu gramada.
voi acum suntei un pic in urma dar repede repede ne-o luati inainte hehe:)
am vbit si eu ieri de biserica..cica nu e nici o problema cu nasii..eu oricum nu mai inteleg nimic din toata treaba asta..daca e vreo problema atunci ..o sa ii rog pe unchiul si matusa lui iubi sa se bage. ce m-a enervat soacra-mea aseara ..zicea ca e nu stiu cine care il cunoaste p iubi de mic si vai draga ..ea cu sotul voiau sa ne fie nasi si aduceau si nuntasi sa ne dea mai multi bani..i hate it...si p urma citez " dar eu va las pe voi sa faceti cum vreti.." , oh she'd better do that:evil:..
ia uite frate destul ca vin rude pe care nu le cunosc..azi m-am gandit ca daca mergem dupa invitatii sa ne cumparam si casutza pt dar..asa ii scot soacra-mii ideea din cap cu strigatul darului..eu mor daca striga si i-am zis clar ca nu vreau.
ce sa mai..tre sa il iau p iubi la trainuit ca pana acum numai eu am idei..asa ac tre sa-i bag in cap ideile mele:evil:

Offline

 



#458 2008-06-24 16:08:29

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

roxicutza a scris:

pai te-am intrebat pt ca asa mi se parusera si cele de la nicolle , tot "gofrate"rotfl si ma gandeam ca e ceva ce nu stiu..dap..sa speram ca gasim mai finute..oferte is cu gramada.
voi acum suntei un pic in urma dar repede repede ne-o luati inainte hehe:)
am vbit si eu ieri de biserica..cica nu e nici o problema cu nasii..eu oricum nu mai inteleg nimic din toata treaba asta..daca e vreo problema atunci ..o sa ii rog pe unchiul si matusa lui iubi sa se bage. ce m-a enervat soacra-mea aseara ..zicea ca e nu stiu cine care il cunoaste p iubi de mic si vai draga ..ea cu sotul voiau sa ne fie nasi si aduceau si nuntasi sa ne dea mai multi bani..i hate it...si p urma citez " dar eu va las pe voi sa faceti cum vreti.." , oh she'd better do that:evil:..
ia uite frate destul ca vin rude pe care nu le cunosc..azi m-am gandit ca daca mergem dupa invitatii sa ne cumparam si casutza pt dar..asa ii scot soacra-mii ideea din cap cu strigatul darului..eu mor daca striga si i-am zis clar ca nu vreau.
ce sa mai..tre sa il iau p iubi la trainuit ca pana acum numai eu am idei..asa ac tre sa-i bag in cap ideile mele:evil:

aaa, bun venit in club... doar ca la mine e nitel mai bine... mama e aia care imi baga rude pe gat... acu, daca am facut prostia sa-i zic ca prietenii aia nu pot, vrea sa luam pe langa nasii mei de botez si pe fratele ei cu sotia... am taiat din fasa ideea... sper sa tina grater

nu inteleg de ce se baga parintii... oricum, la noi e bine... chiar f bine, as zice. de cand cu pregatirile de nunta parca ne intelegem mai bine ca inainte... oamenii de obicei se cearta in perioada asta, ca sunt stresati de pregatiri si presiuni din partea parintilor/socrilor... noi am reusit sa eliminam presiunile (na, pe cat posibil) si totul merge f bine... sa dea Dumnezeu sa ne tina smile

chestia cu "aduceau nuntasi cu multi bani" mi-a trantit-o si mie tata... si eu i-am adaugat "da, cu multi bani si necunoscuti noua". si n-am vrut. organizam noi, chemam doar pe cine vrem noi (fara prietenii parintilor, ai nasilor etc), luam bani putini... dar macar nu-mi stric seara cu "hai sa-ti fac cunostinta cu....." sau cu dulcegarii de la persoane pe care e mare lucru daca le-am vazut o data in viata, cu zambete fortate la o mare de oameni si cu interminabile felicitari si multumiri... prefer sa ne distram in cerc restrans.. dar sa ne distram!!! si sa nu stau cu grija (bien, tocami ziceam ca va fi un pic, totusi) ca vai, sa nu fac aia ca il barfeste pe tata toata facultata (ai mei sunt ambii profi univ).

nicolle... ai dreptate, nu conteaza. asa... nici rochia nu conteaza ca o f*** intr-o noapte... si multe altele. daca imi dadea cineva moca un vraf de invitatii de alea urate, pe bune daca nu ziceam saru-mana. dar daca tot e pe alese... amcar sa alegem ceva frumos.. paan la urma, e "cartea noastra de vizita". chiar daca, dintre invitati, nu toti stiu sa se uite la chestii estetice si de gust. macar pt noi.....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#459 2008-06-24 16:16:19

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mie imi plac invitatiile pe care le-ai aratat Nicolle
maicamea le-a zis finilor ei ca ar fi trebuit sa ia un numar minim de tacamuri si daca vin invitati in plus(cum f bine a spus si nicolle-asa se intampla intotdeauna)platiti tacamul in plus ca ei oricum fac mancare mai multa si nu iesi in pierdere si te uiti cu jind ca sunt nush cate farfurii pline pe masa smile
eu zic ca nasii si parintii trebuie sa-si aduca si ei un numar de cateva perechi pt ca na, si pt ei este o ocazie speciala dar nu inteleg de ce se pun atatea feluri de mancare ca si asa nu le mananca nimeni pe toate

Offline

 

#460 2008-06-24 16:20:03

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rotfl gata ne asemanam prea mult..facem club:kiss:
offtopic te admir foarte mult pt modul tau de a fi si pt ceea ce faci, adica alpinism si karate big_smile io am fost alta impatimita..cu taekwondo..mi-a schimbat viata, am crezut foarte mult in el si mi-a placut la nebunie..din pacate s-a lasat cu suspendare si o diploma de instructor pe care  nici in ziua  de azi nu am primit-o ..poveste lunga si urata...a cum mi-a ramas doar in suflet de aia imi tresara inimioara cand te aud vbind de antrenamente....
pup mare si din tot sufletul meu numai bine in continuare pt ca meriti:*

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-06-24 16:35:12)

Offline

 

#461 2008-06-24 16:21:01

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu nu-s de aceeasi parere, little_rabbit. e nunta NOASTRA, nu a parintilor sau a nasilor. normal ca e o ocazie speciala si pt ei... dar rolul lor e sa ne ajute, sa se bucure alaturi de noi... si cam atat.

stiu ca "stric traditia"... dar e o traditie in care nu vad decat manifestarea unor orgolii (de tipul: "ia uitati pe fii-mea/fii-meu ce grozav/a e... veniti si cotizati"). la nunta mea vreau sa ma simt bine, nu sa se distreze parintii si nasii... oricum ceva rude am chamat, dar doar de gradul I (cred... adica fratii parintilor si copii lor, verii nostri. si pe bunici, dar ele sigur nu vor veni la chef). deci sper sa nu se plicitiseasca parintii si nasii lol

wow, roxi... saru-mana, chiar m-ai atins... ei, si eu ma leg de o poveste urata refeeritoare la antrenamente.. dar asta e... a fost o alegere pe care am facut-o, mi-a parut rau dupa ce am pierdut, dar nu am regretat alegerea. bafta si tie... eu zic ca nu-i nik pierdut.. si ca te poti reapuca... in alta parte, daca e cazul (eu asa am facut si, desi mi-e dor de fostul sensei enorm - am ramas prieteni oricum), crede-ma ca am invatat mult la clubul astalalt... am completat unele lipsuri pe care nu le observasem. pup si spor smile

Ultima oara a fost editat de katami (2008-06-24 16:23:45)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

 Publicitate


loading...

#462 2008-06-24 16:33:34

roxicutza
Full member
Inregistrat: 2007-08-13
Mesaje: 292

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

offtopic ca ne cearta moderatoarele:))) sarumana..sa vdm poate in viitor...cand s-o  schimba ceva p la federatiile din romania...mi-ar placea enorm sa am sala mea sa lucrez cu cei mici:D
pana una alta uite ca ne maritam si ne conversam de iubi si bbei si nunta;)
On topic: si eu vreau sa ma simt bine la nunta mea, ca doar de aia e a mea, ca sa ascult muzica ce imi place, sa fiu imbracata in rochitza p care mi-am ales-o si sa ii am alaturi pe cei dragi:) acum mi-a mai venit o idee..sa fiu cat mai natural machiata si parul la fel aranjat natural fara mii de sclipicuri si altele..ca peste ani vreau sa ma vad p mine in poze..adica nu vraeu sa trec prin nu stiu transformare spectaculoasa din p de v estetic..rotfl

Ultima oara a fost editat de roxicutza (2008-06-24 16:34:45)

Offline

 

#463 2008-06-24 16:35:57

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

dar sunt alea "clasice", cu miri, inimioare, trandafirasi roz in relief, cu margini decupate pe tot felul de contururi... depinde, dar unele sunt taaare de prost gust. sau ok, dar invechite... cel putin asa cred eu.

waaiiiii, ale mele au fost exact cu inimioara decupata contur si cu trandafirasi roz pe margini....gata, nu mai pun poza ca ma fac de ras rotfl rotfl rotfl rotfl rotfl  rotfl rotfl rotfl

in ceea ce priveste invitatii...din pacate la noi a fost o nunta mai mult cu rudele si cunostintele parintilor...deh, obligatii, cum sa nu-l invit pe cutarescu ca se supara etc....ya right...si financiar au cotizat in principal parintii...asa ca na....! noi oricum avem prieteni putini....colegii de munca n-au putut sa vina....asa ca din partea asta n-am ce zice, imi cam pare rau....dar a fost ok cu prietenii pe care i-am avut...si nu-i problema, urmatoarea o sa iasa mai bine rotfl

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-06-24 16:36:33)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#464 2008-06-24 16:37:46

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aoleeeu... oare e neaparat sa fii machiata? lol mie imi e ca imi sterg ochii (si de bocit la biserica, dar si de transpiratie la chef) si mi se intinde pe toata fata.. nu-s obisnuita...

iar daca, totusi, ma machiez... clar va fi ceva natural... sa ma recunosc in oglida si cand ma imbat rotfl

alta intrebare: la spovedania dinaintea nuntii merg ambii miri la preotul care ii cununa sau fiecare la duhovnicul lui?

pune, nicolle... pune!!! am zis ca DEPINDE, deci nu toate is gata, naspa. mie imi plac trandafirii... dar ce-am vcazut de genul aal nu mi-au placut. dar pune poza... macar ca sa vedem exemplu de "asa nu" rotfl

Ultima oara a fost editat de katami (2008-06-24 16:39:28)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#465 2008-06-24 16:38:10

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

fetelor din Buc.ce alte case de moda din Buc.imi recomandati?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#466 2008-06-24 16:39:31

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

aoleeeu... oare e neaparat sa fii machiata? lol mie imi e ca imi sterg ochii (si de bocit la biserica, dar si de transpiratie la chef) si mi se intinde pe toata fata.. nu-s obisnuita...

iar daca, totusi, ma machiez... clar va fi ceva natural... sa ma recunosc in oglida si cand ma imbat rotfl

alta intrebare: la spovedania dinaintea nuntii merg ambii miri la preotul care ii cununa sau fiecare la duhovnicul lui?

daca faci un machiaj profi nu se intinde

la spovedanie mergeti amandoi la preotul care cununa


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#467 2008-06-24 16:42:42

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aaa.. cat despre invitati, la tine in bucovina chiar ca era rusinea targului sa nu chemi pe x sau y.... dar in iasi... nu mai conteaza atat... sper lol

la mine ai mei is cam tristi pe tema asta... ai lui se bucura ca nu vin multi de la mine, ca sa nu trebuiuasca sa "contrabalanseze" ei lol

eu chiar dintre cunostintele mele am persoane pe care nu le-as chema neaparat, dar "mi-e rusine" sa nu le dau invitatia. cat despre parinti... e simplu, zic eu: sa zica la toti care le vor "bate obrazul" ca noi, mirii, n-am vrut decat tinerii nostri la nunta. parca stiu aia cine a fost si cine nu...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#468 2008-06-24 16:44:56

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

pune, nicolle... pune!!! am zis ca DEPINDE, deci nu toate is gata, naspa. mie imi plac trandafirii... dar ce-am vcazut de genul aal nu mi-au placut. dar pune poza... macar ca sa vedem exemplu de "asa nu" rotfl

pun de-acasa, ca acolo am...oricum, orice-ati zice voi, mie imi plac tare mult...asa ca puteti spune orice tongue

Ultima oara a fost editat de nicolle_rox (2008-06-24 21:21:47)


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#469 2008-06-24 17:47:34

pink_butterfly
Insomniac member
Inregistrat: 2006-08-10
Mesaje: 8371

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tocmai m-a anuntat sorela ca a fixat nunta cu iuby ei...la anul pe 20 iunie!...si o sa fiu domnisoara de onoare!...yeyyyy...i'm so happy for her!!!! big_smile


http://www.youtube.com/watch?v=mwMdO3HK_ws our song hjarta
em todas as ruas do amor seras meu e eu serei tua hjarta
http://www.youtube.com/watch?v=DDuLPHsIuTg

Offline

 

#470 2008-06-24 17:52:30

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

din cate am vazut eu site-ul calendarului ortodix de la anu', 20 iunie pare a fi in post
si pe mine ma intereseaza tot asa o data in luna iunie, dar am vazut ca in afara postului sunt doar 6 iunie si 13 iunie.


Nu se fac nunţi

In toate zilele de post de peste an
In zilele praznicelor imparatesti si in ajunul lor
In saptamana lasatului de carne (23-29 martie 2009)
In Postul Sfintelor Pasti (2 martie - 18 aprilie 2009)
In Saptamana Luminata (19 aprilie - 25 mai 2009)
In Postul Sfintilor Apostoli Petru si Pavel (15-28 Iunie 2009)
In Postul Adormirii Maicii Domnului (1-14 august)
In Postul Nasterii Domnului (14 noiembrie - 24 decembrie)
De la Nasterea Domnului pana la Botezul Domnului (25 decembrie - 6 ianuarie)


pls see http://calendarortodox2009.crez.ro/


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#471 2008-06-24 18:55:19

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai daca scrie ca nu se fac nunti...pai nu se fac.iti alegi alta data.sau faci pe alta data religioasa

Offline

 

#472 2008-06-24 19:04:51

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cik nu e bine sa faci nunta in mai k nu dureaza .ce de povestioare


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#473 2008-06-24 19:08:59

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

asta e alta poveste cu luna mai ...asta e mit

Offline

 

#474 2008-06-24 19:10:04

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

o fi mit,dar si astea pleca de undeva


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#475 2008-06-24 21:20:18

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

rrammonna a scris:

o fi mit,dar si astea pleca de undeva

ei na,pleaca de undeva:))) E o prostie sa te iei dupa astea..


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.