homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-23


#419 2008-06-24 12:15:00

innana
Sr. member
De la: Cluj
Inregistrat: 2006-08-15
Mesaje: 1882
Site

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nicolle_rox a scris:

corii a scris:

eu de par nu imi fac probleme. imi fac pt rochie, pt ca sunt putin mai plinuta si cine stie ce rochie o sa imi gasesc. cred ca o sa fiu o mireasa uratica sad

pai de ce draguta? poti purta ori un corset care sa te avantajeze si o fusta cu jupoane multe care ascunde tot...sau o rochie gen baby doll care cade largut de sub talie si iar ascunde....totul se poate remedia, nu exista mirese urate....numai daca-ti fai parul albastru si te dai cu verde sau rosu pe la ochi (ce tampenii imi trec prin cap popa )

http://www.imagematters.ro/newsletter/a … ireasa.htm

m-am gandit mult la o rochita baby doll, e singura cu care mi-ar sta mai bine. ma enerveaza ca nu gasesc pe net poze cu mirese mai plinute...

Ultima oara a fost editat de corii (2008-06-24 12:17:22)


Cu zambetul pe buze...

Offline

 



#420 2008-06-24 12:57:42

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

corii, mama, lasa prostiile... aia e ziua TA... cine se uita urat e doar invidios si atat. gandeste-te ca sunt fete insarcinate vizibil in ziua nuntii... crezi ca nu-s frumoase? plus ca un corset bun si o fusta larga ascund tot ce tre... daca zici tu ca tre....

fain site, nicolle_rox... am aflat ca ma avantajeaza exact ce imi place rotfl

cu parul liber e super... si pe mine inca ma bate gandul... dar a zis bine ana... mori de cald cu el. dar inca nu m-a convins.... oricum, voi, cretele, nu va mai plangeti de par!!!

eu ce sa va povestesc.... am dat avansul la sala (20 mil sad ).... avem nunta pe 30 august pana la urma!!!!!!!


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#421 2008-06-24 13:01:02

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

eu ce sa va povestesc.... am dat avansul la sala (20 mil sad ).... avem nunta pe 30 august pana la urma!!!!!!!

anul asta??? felicitari din suflet si casa de piatra!!!


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#422 2008-06-24 13:01:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

20 de milioane??? si cat mai ai de achitat dupa nunta?


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#423 2008-06-24 13:03:30

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#424 2008-06-24 13:05:55

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si pt.mine care sunt slaba oare ce e mai potrivit ce model de roche?HELP


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#425 2008-06-24 13:07:28

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

si pt.mine care sunt slaba oare ce e mai potrivit ce model de roche?HELP

tu esti norocoasa, eu zic ca poti purta tot ce vrei tu...uite-te un pic pe linkul pus de mine poate gasesti acolo ceva


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#426 2008-06-24 13:08:32

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu ma consider norocoasa mai ales ca pana gasesc eu ceva marimea mea o sa inbunesc din cauza asta ma gandesc sa imi fac pe comanda


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#427 2008-06-24 13:12:11

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

20 de milioane??? si cat mai ai de achitat dupa nunta?

hehe... inmulteste 150 ron (pretul unui meniu, fara tort si prajituri si bautura) cu 60-70 (invitati), adauga 8-10 mil pt chelneri (in functie de numarul de invitati).... si SPERIE-TE lol si e un local considerat MEDIU ca pret.... in nici un caz dintre cele mai scumpe...

pt 60 de invitati meniurile plus chelnerii ne ajung 100 mil sad. asta fara tort, prajituri, bautura grater iar in bucuresti alvoi sigur e mai scump

ms, bubutadana puss


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#428 2008-06-24 13:22:59

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

LESIN!!!! imi trebuie peste 100 de milioane doar pt.local.ii pun sa vina cu mancarea in traista si facem nunta intr-o padure.fac picnic rotfl. rad eu rad dar nu e rasul meu.cred ca ma duc sa jefuiesc o banca


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#429 2008-06-24 13:28:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

aaaa, pai cam al 200 mil se invarte per total o nunta medie... cu totul, rochie, costum, muzica, restaurant, biserica (bine,a sta cica tre sa o plateasca nasii) etc etc

aaa.. si apropo de nasi.. s-ar putea sa ma/va fi stresat degeaba... cica nasii nr 2 s-ar putea nici la nunta sa nu poatew ajunge, cica e f posibil sa fie plecati din tara la data aia

cat desprea muzica... si acolo sunt preturi de pici pe jos... de la 500 euroi in sus o formatie (si RAR la banii astia), iar un dj de la 150 euroi in sus.

evil, eu de cand ziceam ca il bat la cap pe iubi sa facem in padure lol la cort. pacat ca tre sa ne vina si rudele, care nu agreaza asa ceva... ca altfel... iesea chef.

tie cica iti vine bine o rochie clasica... cu corset si fusta larguta... dar eu zic ca daca esti slaba CHIAR merge orice... si o rochie lunga si semi-mulata cred ca ti-ar sta f bine...

aaaa.... si bucuyrie... fara satin pe scaune, s-a aprobat si de catre iubi!!!! iar aia ma lasa sa fac ce aranjamentevreau in sala de dimineata big_smile e de bine pana acum....


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#430 2008-06-24 13:31:17

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cred ca la mine o s adepaseasca 200 de milioane nu de alta dar o sa fie mai scump amaratul ala de restaurant.muzica cred ca facem noi un cd cu muzica cu ce vrem noi si gata e mai simplu asa smile.cat despre roche oscilez intre cea de printesa si cea sirena care vine mulata pe corp smile


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#431 2008-06-24 13:48:35

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

nu ma consider norocoasa mai ales ca pana gasesc eu ceva marimea mea o sa inbunesc din cauza asta ma gandesc sa imi fac pe comanda

pai nu ziceam ca esti norocoasa ca-ti gasesti usor...ci ca poti purta orice, indiferent ca e de la magazin sau facut la comanda smile


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#432 2008-06-24 13:52:40

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

aaaa, pai cam al 200 mil se invarte per total o nunta medie... cu totul, rochie, costum, muzica, restaurant, biserica (bine,a sta cica tre sa o plateasca nasii) etc etc

meniurile le platiti dimineata din ce banuti ati strans de la nuntasi....si normal va mai ramane o diferenta care sa acopere macar o parte din ce ati cheltuit pana atunci...asta teoretic...insa in ziua de azi nu prea te mai imbogatesti de la nunti...noi am ramas si cu ceva datorii, pentru ca au venit mai putini decat estimam etc etc...asta e.


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#433 2008-06-24 13:56:16

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

am inteles ce vrei sa zici nicolle si ms.de compliment puss

eu taman asta vreau sa evit datoriile ca si asa avem destule rotfl


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

#434 2008-06-24 14:05:16

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

evilpink a scris:

am inteles ce vrei sa zici nicolle si ms.de compliment puss

eu taman asta vreau sa evit datoriile ca si asa avem destule rotfl

puss

pai puteti face un calcul, cam cati invitati vin, cam cat ar da in medie de familie (rudele si nasii dau ceva mai mult)...si...de atatia bani sa te bagi...altfel nu vad...


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#435 2008-06-24 14:24:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi e super ca astia de la local cer definitivarea numarului de meniuri cu doar 10 zile inainte.... adica vom avea destul timp de confirmari wink sa stim mai exact cati ne vin


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#436 2008-06-24 14:33:45

Soleil
Addicted member
Inregistrat: 2007-01-31
Mesaje: 13180

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

la noi au renuntat sa vina si cu o zi inainte de nunta....asa ca nimic nu-i sigur, trebuie sa fiti pregatiti pt orice


"Viaţa se compune din ţevi sparte, din robinete care curg, din tencuieli coşcovite, din plase pe care le cari de la piaţă, din rufe care le speli, din coate-n tramvaie, dar şi din Bach şi din Beethoven, din Shakespeare şi din Tolstoi, din Eminescu şi din Blaga, din Michelangelo şi din Ţuculescu. Totul e viaţă."
Thé à la menthe hjarta

Offline

 

#437 2008-06-24 14:35:25

evilpink
Banat
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 17669

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

din cauza asta prefer sa am eu banii inainte sa nu stau dupa dar...


VOI SPERANZE CHE SPERAI,SORRISI E PIANTI MEI.PROMESSE DI ALLEGRIA E SOGNI IN CUI VOLAI.
VENTO SOFFIERA,LA PIOGGIA PIOVERA, LA NEBBIA VELERA, IL SOLE PICCHIERA.ED IL RICORDO.IL RICORDO DI TE NON PASSA MAI.

puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.