homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-4


#58 2008-06-20 15:41:46

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

hm! nici eu nu stiu cum vreau! a mai fost cineva la o nunta fff restransa? cum este?

Offline

 



#59 2008-06-20 15:43:51

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

cred ca e frumos... eu pe vremea cand aveam astfel de ganduri am vrut sa organizez nunta la ai mei in curte... sau pe o pajiste undeva... sau intr-o carciuma mica unde sa-si comande lumea ce vrea de mancare sau baut... sau cu bufet suedez... n-am fost la o nunta din asta, dar cred ca mi-ar placea. de obicei nuntile traditionale, cu manele, furat mireasa si sarmale ma ingrozesc, nu stiu cum sa fug mai repede

Offline

 

#60 2008-06-20 15:45:13

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu vreau s-o fac tot asa... mica... cum ti-o faci, asa este, in sensul in care daca te distrezi bine la un chef cu 20 de oameni... e aceeasi chestie, doar ca se cheama nunta. poate fi la fel de frumos... ba chiar mai mfrumos, ca e mai intim wink

offtopic ti-am rasp la ce gandesti acum... la geogra dau. bafta si tie. tu la invatatori, nu?


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#61 2008-06-20 15:47:48

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

eu vreau s-o fac tot asa... mica... cum ti-o faci, asa este, in sensul in care daca te distrezi bine la un chef cu 20 de oameni... e aceeasi chestie, doar ca se cheama nunta. poate fi la fel de frumos... ba chiar mai mfrumos, ca e mai intim wink

offtopic ti-am rasp la ce gandesti acum... la geogra dau. bafta si tie. tu la invatatori, nu?

da!
baftaaa! ne vedem pe acolo! poate ne nimerim la aceeasi scoala! ne-au mai amestecat ei asa!

Offline

 

#62 2008-06-20 15:56:27

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu am fost la o cununie religioasa care a fost impreuna cu botez.
petrecerea a fost restransa, mai mult botez decat cununie, plus ca mamica nu s-a imbracat in mireasa.

as vrea insa sa ma imbrac macar in alb, daca voal nu.
vedem. nu stiu nici daca o sa am timp sa fac si cununia civila si cea religioasa in aceeasi zi ...
am o prietena care se marita acum in 5 iulie. nu a mai gasit loc la primarie in 5 iulie si se casatoresti civil maine cu petrecere in familie si nunta in 5 iulie.

ar fi si asta o solutie.

_
cheers


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2008-06-20 16:00:16

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si in ce te imbraci dc nu in mireasa? eu ma gandeam la o rochita frumoasa ziua si seara ce va elegant, orice culoare voi gasi sa imi placa!

Offline

 

#64 2008-06-20 16:00:41

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai e o solutie... cam asa cred ca va fi si la noi. ce ma seaca e ca am fost la starea civila si aia ne-a zis ca programarea se face cu 2 sapt inainte, adica odata cu depunerea dosarului. ceea ce e o tampenie... ce sa fac, sa stau la coada in fata usii de la 5 dim pt o ora rezonabila in ziua aia? ca cica sigur prindem loc in ce zi vrem, doar ora difera.

si daca, de ex, ne trezim ca ne poate pune sambata de la 11 dim... si religioasa e de 5.... stai si fugareste bine, ca nici sa te imbraci direct in mireasa nu poti, sa te schimbi dup-aia si sa mergi al coafor e fugareala, ce faci cu invitatii etc etc. incat cred ca as prefera cu o zi inainte daca e asa... desi sper sa nu. vom fio prezenti acolo exact la ora deschiderii wink


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#65 2008-06-20 16:01:24

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

bine... dc e de nunta, spuneti si demersurile legale ce trebuie facute!

Offline

 

#66 2008-06-20 16:26:35

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

off si eu incep sa ma agit. rochia la croitoreasa o fac, nu am gasit nimic pe masura mea. duminica ne intalnim la gratar cu nasii: da Domane sa nu ploua. Cununia civila, desi e mai multa bataie de cap, vreau sa fie cu o sapt inainte de nunta. Muzica, filmare, foto, huse scaune - rezolvat. off si cate mai sunt. invitatiile mi le fac eu. argintiu si crem. super combinatie. a... ceremonia religioasa - rezolvat. mai am limuzina si cred fantana cu ciocolata, sa vedem ce preturi sunt. si nici eu nu vreau lautari dar mama soacra vrea sad . si eu nu vreau sa ma cert. si plec si din tara, deci voi fi falita inainte de nunta.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#67 2008-06-20 16:34:50

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai iti tre asa:

- certificate de nastere - copie plus original
- certificate medicale prenuptiale (eliberate cu cel mult doua saptamani inainte de casatorie)
- buletine de identitate - copie plus original
- declaratia de casatorie
- act de divort/deces al sotului anterior (daca e cazul)
- copii dupa buletinele a doi martori (pers majore, care sa fie prezente la data incheierii casatoriei)


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#68 2008-06-20 16:58:10

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

offff si eu vreau sa ma casatoresc!! si molaul asta al meu nush ce tot asteapta de nu ma cere... ma enervez si-l cer eu lol

Offline

 

#69 2008-06-20 17:02:55

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh sa il ceri tu in casatorie smile . in primul rand il lasi cu gura cascata si in al doilea rand ii dai de gandit si poate ca si rezolvi problema.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#70 2008-06-20 17:51:12

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

am prea multe intrebari de pus. le aflu pe parcurs ca nu ma marit acuma smile
da saptamana viitoare ii propun o nunta. de fapt cununie civila. vreau sa-mi schimb numele de familie. daca ma vrea bine, daca nu tot bine.
nunta mea o sa fie simpla de tot. aproape nimeni daca se poate. doar mirii si nasii. cununia civila simpla, imbracata intr-o rochita si dupa cununia religioasa, un mers la restaurant cu nasii si gata smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#71 2008-06-20 17:52:55

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

camysh sa il ceri tu in casatorie smile . in primul rand il lasi cu gura cascata si in al doilea rand ii dai de gandit si poate ca si rezolvi problema.

cred ca nu mai am mult si recurg si la asa ceva retas faza e ca vb despre casatorie, dar el nu zice nimic concret... o data, o luna ceva...

Offline

 

#72 2008-06-20 17:54:15

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

choco te maritiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii????????????????????????????


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#73 2008-06-20 18:04:34

kimy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-08-05
Mesaje: 3425
Site

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

f interesant topicul..dar partea cu organizarea mie mi se pare cam complicat neutral
Mai nou cu noile tipuri de restaurante si serivicii propuse de ele cu all inclusive la nunta in functie de ce tip de meniu alegi mie mi se pare ideal   Locatiile care le stiu sunt f frumoase elegante..chiar am primit  newesletter de la ei pe mail in legatura cu astfel de restaurante gen Turabo Grand Ball Room.. (Asta fara sa fie considerata reclama)

Offline

 

#74 2008-06-20 18:10:06

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

camysh a scris:

tomina a scris:

camysh sa il ceri tu in casatorie smile . in primul rand il lasi cu gura cascata si in al doilea rand ii dai de gandit si poate ca si rezolvi problema.

cred ca nu mai am mult si recurg si la asa ceva retas faza e ca vb despre casatorie, dar el nu zice nimic concret... o data, o luna ceva...

spui tu, hotarasti tu smile . trebuie sa iti cumoasca gandurile si daca nu ii spui cum sa stie... poate el crede ca nu vrei si ii e teama sa deschida subiectul.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#75 2008-06-20 19:07:00

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ei nu stie... toata ziua ii spun ca abia astept sa adorm seara langa el, sa ne trezim dimineatza impreuna, sa ne bem cafeaua somnorosi... ce sa mai fac? sa-i cumpar inel? lol intr-o seara ma jucam cu inelarul lui stang si ziceam: "oare cum ti-ar sta cu verigheta?" si el tot face pe prostul lol sau poate coace ceva.... big_smile

Offline

 

#76 2008-06-20 19:08:29

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu ma tot tineam de capul lui pana ne-am logodit,si apoi cu nunta i-am zis in gluma''pui,ce ar fi daca ne-am casatori in anul x''? si apoi a parut mai incantat,dar tot eu is aia cu initiativa lol


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.