homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-6


#96 2008-06-20 21:44:43

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

theSame_ElaElis a scris:

un lucru e sigur rezolvat: am albume si rame de fotografii destule tongue le-am primit cadou de la elevii mei! tongue

cool

rotflrotflrotfl

Offline

 



#97 2008-06-21 04:12:40

reta
New member
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 33

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

noi am facut nunta in 2005 si eu am vrut voal lung cum e la moda de obicei in usa si nu am gasit in Oradea decat scurt care se pune sub coc si mi-am comandat unul la designer, m-a costat numai voalul 150 lei si l-am pus de sus, pete coc si mergea pana jos, simplu si cu cateva strasuri...l-am tinut numai in biserica si la masa l-am dat jos sa se vada cocul si am pus un aranjament din floricele in coc

Offline

 

#98 2008-06-21 11:03:08

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

theSame_ElaElis a scris:

rrammonna, noi tot de la lingura si cutit o luam; el are cate ceva, eu cate ceva; dar ne-am bucurat la fiecare lucrushor cumparat impreuna; suntem de un an impreuna; el vrea si maine sa facem nunta, eu ma tem ca de altceva de organizare; ufff! casuta e inchiriata de la stat si e bine, ne simtim bine impreuna, ne certam, ne impacam, vrem mai mult dar nu putem ... asta e! sanatosi sa fim si sa fiti! ca trecem de toate!

si park ai si un alt sentiment knd vezi k ati realizat ceva impreuna,doar voi doi.mie kiar nu imi este frik de ce va urma,stiu k va fi greu dar va fi un moment peste ceva timp knd sigur voi spune k a meritat.o sa fie tare greu q oraganizarea evenimentului pentru k eu sunt tare greu de convins si vor fi multe lucruri kre ma vor nemultumi.oricum vreau sa organizez tot singura,fara ajutorul alor mei sau al socriolor.nu imi place sa se bage cineva in ale mele.pana si la invitati am facut mutre knd am vorbit cu al meu.ai mei si ai lui au inceput sa mearga pe la nunti si se duc pe la toti la tara k e mai ieftin si eu nu vreau.vreau o nunta micutza cu familia si prieteni.nu vreau s am k invitati persoane pe kre nu le cunosc sau mai tarani din aia de iti strik momentul.sunt si unii cu bun simt dar prea putini


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#99 2008-06-21 11:16:55

Detzy
Insomniac member
De la: ...mine pentru ....voi
Inregistrat: 2008-01-23
Mesaje: 7254

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

fetele...am si io o curiozitate...rochiile domnisoarelor de onoare se fac de catre mireasa? visslar , ca eu voi fi donsoara' pe 12 iulie....si vroiam sa stiu bucatar


baby Dragos hjarta rugaciune

Offline

 

#100 2008-06-21 11:49:51

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

deliav a scris:

fetele...am si io o curiozitate...rochiile domnisoarelor de onoare se fac de catre mireasa? visslar , ca eu voi fi donsoara' pe 12 iulie....si vroiam sa stiu bucatar

e moda la americani.. ma rog in filmele americane.. la noi fiecare vine cu rochita ei din cate stiu..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2008-06-21 11:56:13

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

deci iuby a zis k se ocupa el cu nasa de tot k eu ma crizez prea tare..zice el..mie nu mi se pare big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#102 2008-06-21 11:57:45

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

deliav a scris:

fetele...am si io o curiozitate...rochiile domnisoarelor de onoare se fac de catre mireasa? visslar , ca eu voi fi donsoara' pe 12 iulie....si vroiam sa stiu bucatar

e moda la americani.. ma rog in filmele americane.. la noi fiecare vine cu rochita ei din cate stiu..

scuze, dar si asta sa o faca tot mirii? ma simt uzina de cheltuit. numai ca nu produc atatia bani cat ar trebui sa cheltui lol


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#103 2008-06-21 12:41:17

mika
Insomniac member
Inregistrat: 2006-06-17
Mesaje: 9256

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ralluka a scris:

aoleo
imi aduc aminte prin ce am trecut acum doi ani.

hai ca va zic de la A la Z cum am facut eu si la ce am "renuntat"

A: am ales locatia. si am optat pentru restaurant. eu vroiam unul finutz, cu pian si atmosfera de salon. am gasit si am platit tot : mancare, bautura, ca sa nu mai am eu de umblat ca nebuna si sa car

B: muzica: am optat pentru un Vj ...am alcatuit un playlist luat de la nuntile din America, exclus manele, populare si altele. Platit, next

C: invitatiile: simple, pot fii facute la orice agentie de publicitate. Am optat pentru verde pentru ca asa era salonul.

D: Am exclus baloane, saten pe scaune si alte chiciosenii

E: foto/ filmat: o agentie care le facea pe amandoua. platit.

F: rochie mie: ca sa evit imbulzelile am mers doar intr-un loc. A fost simpla, o stiti. Am optat pentru cumparare ca n-aveam chef sa port ceva purtat de alte 200

G: Costum el..is Easy

H: Am renuntat la floricele de pus in piept. Artificialele alea. Am dat cate un trandafir alb fiecarei femei la intrare.

I: Tortul: Comandat la un laborator. Aici am avut cea mai mare fitza. S-a rezolvat in final si a iesit frumos

J: Nu am vrut sa se fure mireasa

K: Nu am vrut lautari


L, M, N, O: fara luatul bentitei, umilirea mirelui, si altele. Am vrut sa fie finutz


P: Cele mai mari emotii sunt la confirmari.... Meniuri...mama mama

Q: Buchetele: comandate cu o saptamana inainte la o florarie. Ca e sia l nasei, si al domnisoarelor... pfffuuu ce tevatura. Eu am avut din trandafiri albi. Alb si verde frumos a fost ideea.

R: Rochii pentru domnisoarele de onoare. Am avut doua: verde deschis de tot, si ei, domnii, cravata la fel


.
.
.
.
.

punctele sunt nervii si oboseala de pe parcurs rotfl

Z: Succes! si Casa de Piatra!

cam asa as face si eu daca m-as marita...fara laurati , manele, muz populara, furatul miresei, prosoape la masini, flori in piept...ect etc...nici aia cu luatul voalului si pusul baticului nu imi place... big_smile

Offline

 

#104 2008-06-21 12:46:17

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu d-aia vreau sa faac la tara..ca sa fac toate obiceiurile astea..mie asa mi se pare k e frumos..adevarat k e mai finut fara,dar...


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#105 2008-06-21 12:50:02

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

deliav a scris:

fetele...am si io o curiozitate...rochiile domnisoarelor de onoare se fac de catre mireasa? visslar , ca eu voi fi donsoara' pe 12 iulie....si vroiam sa stiu bucatar

dap fiecare vine cu rochitza ei.plus ca mi se pare de prost gust sa imbrac 3 fete cu acelasi model de rochie.
eu una sunt de acord mai cu toate traditiile in afara de manele multe la nunta(maxim 1...sa se simta toti bine),si nu-s de acord cu aia: nu te uita la alta mireasa ca iti va merge rau casnicia

Offline

 

#106 2008-06-21 12:51:25

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Melany1 a scris:

nu te uita la alta mireasa ca iti va merge rau casnicia

si daca te intalnesti cu ea ce se intampla? rotfl


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#107 2008-06-21 12:53:25

andrutza
Vizitator

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu cand ma voi casatori nu vreau sa prind lautari la usa mea si sa-mi cante pe scara blocului si in fata blocului cu hore si alte minuni....nu-mi place asa ceva...mi se pare de prost gust
o sa am muzica populara la restaurant si atat, dar nu din aia cu acordeon...inebunesc cand ii aud.

 

#108 2008-06-21 13:01:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

deci iuby a zis k se ocupa el cu nasa de tot k eu ma crizez prea tare..zice el..mie nu mi se pare big_smile

rotfl eu m-as criza PT ASTA!!!!

bai fetelor... ar tb sa va multumeasca iubitzoiu' meu ca va am... il face sa para normal lol cand vad ca si voi aveti aceleasi probleme cu ei. al meu avea pulsul crescut numai dupa ce am facut lista cu invitati... ca cica il doare capu si stomacu de la entuziasmul meu excesiv. da m-am obisnuit....

si eu vreau sa se tina cont de traditii la nunta noastra (apropo, povestiti si voi cat mai multe, ca sa stim si noi, astea fara experienta, ce sa alegem!!). dar in schimb nu vreau manele si lautari la bloc (desi... la ultima... poate, dar sa fie surpriza big_smile) sau claxoane pe strada etc etc... chestii ce tin de scandal pe strada... prefer sa iasa caterinca doar cu invitatii nostri big_smile dar neaparat vreau sa sfaraie calcaiele pe o populara big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#109 2008-06-21 13:01:39

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

weac cu lautarii lol i-am spus lui iubi ca nu i vreau si mi-a spus ca mai discutam. cred ca tine tare la ei maicasa. weac si cu soacra sad


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#110 2008-06-21 13:02:51

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

Melany1 a scris:

nu te uita la alta mireasa ca iti va merge rau casnicia

si daca te intalnesti cu ea ce se intampla? rotfl

de ex n-ai cum sa nu dai nas in nas xcu alta mireasa la intrarea la starea civila sau la biserica.si cand vad toate babele: "intoarce-te,pune-ti mainile la ochi,nute uita " ca o sa iti mearga rau in casnicie

Offline

 

#111 2008-06-21 13:05:46

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

incep sa ma conving din ce in ce mai tare k vrreau sa fac la tara..akolo pot sa fac linistita cu toate traditiile fara sa mai para naspa..nici eu nu as accepta aici la bloc sa imi cantte lautarii..da la tara mergeeee..
katami,nu k are el ceva cu nasa..da nasii nostri si-au organizat singuri singurei nunta si a iesit super ok..
oare ne-o da aprobare sa facem cununia civila pe malul dunarii?inca nu i-am zis lu iuby ce mi-a c***t mintea rotfl


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#112 2008-06-21 13:07:36

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

cred ca tine tare la ei maicasa. weac si cu soacra sad

si ce treaba are soacra la nunta ta? sa vina, sa manace, sa danseze, sa plateasca si sa plece.
tocmai de aia nu am mai facut eu nunta roll
din 1 zi m-a luat ca sa facem nunta la nush ce dugheana in care au fost toti betivii si ca ala si alalalt nu pot veni la nunta daca o facem la iasi. parca asta ma intereseaza pe mine. eu le dau invitatia, daca vor sa vina bine, daca nu vor nu stau sa ma rog de ei.
noi eram amandoi din pascani si voiam sa facem nunta la iasi si vezi draga doamne roll cum vine sora'sa ( a mirelui, cum ar veni) la nunta la iasi cu 2 copii mici in brate. de parca eu fac gradinita si nu nunta. si bunica-su care-i bolnav i-a zis ca el nu vine la nunta la iasi roll
ultima data cand am vorbit de nunta i-am propus sa o facem in sala de asteptare de la clasa a doua din gara roll daca tot nu vrea sa facem cum vrem noi si vrea sa faca ca ma'sa. sa ramana cu ea toata viata. bine ca s-a terminat roll


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#113 2008-06-21 13:10:14

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Melany1 a scris:

Chocolate22 a scris:

Melany1 a scris:

nu te uita la alta mireasa ca iti va merge rau casnicia

si daca te intalnesti cu ea ce se intampla? rotfl

de ex n-ai cum sa nu dai nas in nas xcu alta mireasa la intrarea la starea civila sau la biserica.si cand vad toate babele: "intoarce-te,pune-ti mainile la ochi,nute uita " ca o sa iti mearga rau in casnicie

sa le puna ochelari de cal. asa nu se mai vad una pe alta si nu le mai merge rau tongue
mi se pare o prostie roll


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#114 2008-06-21 13:10:25

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mikutzo cati ani are iuby tau?vorbesti cu atata patima incat ma faci sa plang.dar mai astept eu 2-3 ani lol

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.