homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-7


#115 2008-06-21 13:10:51

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu vreau sa ma cert cu ea. in fine, eu n-am mintea odihnita sa ma cert lol . asa vreau sa se termine o data si inca nici nu a inceput.


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 



#116 2008-06-21 13:11:45

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

tomina a scris:

cred ca tine tare la ei maicasa. weac si cu soacra sad

si ce treaba are soacra la nunta ta? sa vina, sa manace, sa danseze, sa plateasca si sa plece.
tocmai de aia nu am mai facut eu nunta roll
din 1 zi m-a luat ca sa facem nunta la nush ce dugheana in care au fost toti betivii si ca ala si alalalt nu pot veni la nunta daca o facem la iasi. parca asta ma intereseaza pe mine. eu le dau invitatia, daca vor sa vina bine, daca nu vor nu stau sa ma rog de ei.
noi eram amandoi din pascani si voiam sa facem nunta la iasi si vezi draga doamne roll cum vine sora'sa ( a mirelui, cum ar veni) la nunta la iasi cu 2 copii mici in brate. de parca eu fac gradinita si nu nunta. si bunica-su care-i bolnav i-a zis ca el nu vine la nunta la iasi roll
ultima data cand am vorbit de nunta i-am propus sa o facem in sala de asteptare de la clasa a doua din gara roll daca tot nu vrea sa facem cum vrem noi si vrea sa faca ca ma'sa. sa ramana cu ea toata viata. bine ca s-a terminat roll

bv tie.. la mine bebe al meu tinea cu mine ... da' au fost niste imprejurari aiurea si nu m-am impus nici eu cu nesimtire si cateva au fost cum a vrut ea si cum nu vroiam eu sub nici o forma si acu ma enerveaza ca nu am fost  fara obraz sa zic in fata..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#117 2008-06-21 13:13:30

theSame_ElaElis
Hero member
De la: Winnie the Pooh
Inregistrat: 2007-10-12
Mesaje: 3707

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

tomina a scris:

cred ca tine tare la ei maicasa. weac si cu soacra sad

si ce treaba are soacra la nunta ta? sa vina, sa manace, sa danseze, sa plateasca si sa plece.
tocmai de aia nu am mai facut eu nunta roll
din 1 zi m-a luat ca sa facem nunta la nush ce dugheana in care au fost toti betivii si ca ala si alalalt nu pot veni la nunta daca o facem la iasi. parca asta ma intereseaza pe mine. eu le dau invitatia, daca vor sa vina bine, daca nu vor nu stau sa ma rog de ei.
noi eram amandoi din pascani si voiam sa facem nunta la iasi si vezi draga doamne roll cum vine sora'sa ( a mirelui, cum ar veni) la nunta la iasi cu 2 copii mici in brate. de parca eu fac gradinita si nu nunta. si bunica-su care-i bolnav i-a zis ca el nu vine la nunta la iasi roll
ultima data cand am vorbit de nunta i-am propus sa o facem in sala de asteptare de la clasa a doua din gara roll daca tot nu vrea sa facem cum vrem noi si vrea sa faca ca ma'sa. sa ramana cu ea toata viata. bine ca s-a terminat roll

si pana la urma cum ati facut?

Offline

 

#118 2008-06-21 13:15:49

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai asta=i copilu' in fond e nunta Noastra nu a parintilor,socrilor, bunicilor sau altor bagatori in seama.bine..primesti sfaturi, le diseci bine bine si faci cum crezi mai bine ca sa va simtiti bine VOI in primul rand!eu la ce gura am..nu cred ca voi tacea.pt ca daca nu imi place, nu vreau sa incep sa bocesc la nunta ca am dat nush cate zeci de milioane si NICI macar nu-mi place

Offline

 

#119 2008-06-21 13:15:49

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

theSame_ElaElis a scris:

si pana la urma cum ati facut?

nu am facut nimic. ne-am despartit si gata. nu era 1 oara cand se baga mama'sa. fara ea nu poate sa mearga nici la buda. pacat de el, ca e un baiat bun, bine crescut, nu-i chiar prost asa cum ar trebui, inalt, frumos dar are un defect: fusta lu ma'sa roll

la o adica, in timpul nuntii, noi suntem personajele principale nu soacra mad

Ultima oara a fost editat de Chocolate22 (2008-06-21 13:17:40)


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

 Publicitate


loading...

#120 2008-06-21 13:17:43

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

la o adica, in timpul nuntii, noi suntem personajele principale nu soacra mad

asta am zis si eu... da' nu s-a inteles.. incapatanare multa..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#121 2008-06-21 13:18:17

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

inseamna ca eu sunt o fericita... parintii lui iubi nu se implica, alor mei le-am explicat clar ca vream sa facem dupa cum ne taie capu'... ei, daca vor, sa ne ajute la finante big_smile saracu' tata, bun organizator de felul lui, era cu adevarat trist ultima oara la telefon.... chiar nu pricepea bietul om de ce nu vrem noi sa ne luam "corvoada" de pe cap... plus ca, "daca ar organiza ei ne-ar veni la nunta si persoane mai instarite" lol si NECUNOSCUTE, am adaugat eu... nu, multumesc.

oricum, e tare aiurea ca intr-un cuplu unul sa faca sluj dupa cum ii spun parintii... si la fel de aiurea mi se pare sa insiste parintii sa-si impuna parerea intr-o chestie dintr-asta.... se pot strica multe asa sad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#122 2008-06-21 13:21:18

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

little_rabbit a scris:

nu vreau sa incep sa bocesc la nunta ca am dat nush cate zeci de milioane si NICI macar nu-mi place

macar daca bocesti ca nu-ti place o faci din cauza ta, pt ca tu ti-ai organizat nunta.

asta a mea voia prosoape. du-te si te strange-te de gat cu ele. de ca sa dau banii pe niste carpe care nu folosesc la nimic?
eu i-am zis: hai facem nunta simpla, numa noi si familia. ma'sa nu ca la ea la nunta tre sa joace toata lumea, ca ea de aia se duce la nuntile altora. calm mamaie, ca nu am eu nevoie sa te duci la nunti ca sa-mi aduci invitati.


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#123 2008-06-21 13:22:14

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

little_rabbit a scris:

mikutzo cati ani are iuby tau?vorbesti cu atata patima incat ma faci sa plang.dar mai astept eu 2-3 ani lol

face 28 in decembrie..cu adica vb cu patima? big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#124 2008-06-21 13:25:38

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

katami a scris:

oricum, e tare aiurea ca intr-un cuplu unul sa faca sluj dupa cum ii spun parintii... si la fel de aiurea mi se pare sa insiste parintii sa-si impuna parerea intr-o chestie dintr-asta.... se pot strica multe asa sad

s-au stricat 6 ani neutral
da' nu plang, char ma bucur smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#125 2008-06-21 13:26:00

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pe mine ma roade de ceva vreme o chestie: nu am vazut mirese cu ochelari .eu am ochelari si nu imi plac lentilele de contact. deci am doua alternative: cu ochelari la nunta (deci mireasa unicat), sau fara ochelari (o chiora care nu intelege nimic ce se intampla la nunta ei si cine sunt personajele de acolo lol ). Frumoase perspective!


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#126 2008-06-21 13:30:29

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

pe mine ma roade de ceva vreme o chestie: nu am vazut mirese cu ochelari .eu am ochelari si nu imi plac lentilele de contact. deci am doua alternative: cu ochelari la nunta (deci mireasa unicat), sau fara ochelari (o chiora care nu intelege nimic ce se intampla la nunta ei si cine sunt personajele de acolo lol ). Frumoase perspective!

daca iti sta bine cu ochelari si te simti tu bine si o sa si radiezi de fericire o sa fii o mireasa superba cu ochelari


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#127 2008-06-21 13:34:40

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

multumesc copilu, ramane pentru mine o tema de meditatie lol


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#128 2008-06-21 13:36:31

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ii dai jos pt pozele de album

Offline

 

#129 2008-06-21 13:37:50

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

lol e nevoie de munca titanica. am inceput sa umblu prin casa fara ochelari tongue dar la calc tot am nevoie
poate ma obisnuiesc sa ma descurc si fara ei


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#130 2008-06-21 13:38:08

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

multumesc copilu, ramane pentru mine o tema de meditatie lol

puss
o data-n viata te mariti.. sau cel putin prima data cand esti mireasa e mai special si e destul de solicitanta ziua aia si plina de emotie si daca nu te simti bine e cam neutral..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#131 2008-06-21 13:39:20

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

pe mine ma roade de ceva vreme o chestie: nu am vazut mirese cu ochelari .eu am ochelari si nu imi plac lentilele de contact. deci am doua alternative: cu ochelari la nunta (deci mireasa unicat), sau fara ochelari (o chiora care nu intelege nimic ce se intampla la nunta ei si cine sunt personajele de acolo lol ). Frumoase perspective!

cu ochelaaaaaaaaari rock rock
si eu voi fi mireasa cu ochelari big_smile vrei sa nu-mi cunosc invitatii? lol

Offline

 

#132 2008-06-21 13:39:23

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina eu port ochelari ...si ce cumva eu sunt alte mirese?eu voi fi eu...si el ma ia cu tot cu ochelari.eu n-am voie lentile de contact din cauza unei infectii pe care am facut-o acu cativa ani si de ochelari nu ma pot lipsi.so...ce tb sa fac?sa ma chioreasc pe acolo unde sa semnez,sa nu recunosc invitatii de la distanta etc...
nu cred ca ochelarii vor fi problema

Offline

 

#133 2008-06-21 13:41:08

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Melany1 a scris:

tomina eu port ochelari ...si ce cumva eu sunt alte mirese?eu voi fi eu...si el ma ia cu tot cu ochelari.eu n-am voie lentile de contact din cauza unei infectii pe care am facut-o acu cativa ani si de ochelari nu ma pot lipsi.so...ce tb sa fac?sa ma chioreasc pe acolo unde sa semnez,sa nu recunosc invitatii de la distanta etc...
nu cred ca ochelarii vor fi problema

applause


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.