homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-9


#153 2008-06-21 14:27:53

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

de ce nu stati impreuna un pic inainte sa vezi cum decurge totul.. iar cu facultatea imbarbateaz-l n-are de ce sa fie stresat.. acu tot prostu face facultate iti zic eu... incurajeaza-l..

knd suntem impreuna amandoi acasa in weekend si nu e ma-sa e totul ok..facem amandoi mancare,le impartim pe ttoate..parca as vrea si n-as vrea sa ma mut inainte de nunta..
iar prostul cu fac..taman asta e faza..asta zice si el,de ce sa faca fac k aku nu asta conteaza k toti au fac..conteaza ce ai in cap si ce stii sa faci..iuby stie o gramada nu e genu de prost care sa se fi tarat in timpul liceului k sa il termine..doar k printr-o conjunctura nefericita nu a putut sa dea la facultate sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 



#154 2008-06-21 14:29:48

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mycutzo,stai mai linistita.nici al meu nu a dat la facultate si are destule in cap.si familia mea a pus probleme din cauza asta(cu exceptia parintilor) k eu is copil destept si el are doar liceu si etc.si acum ma bat la cap sa ma marit cu el


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#155 2008-06-21 14:33:31

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

copilu a scris:

de ce nu stati impreuna un pic inainte sa vezi cum decurge totul.. iar cu facultatea imbarbateaz-l n-are de ce sa fie stresat.. acu tot prostu face facultate iti zic eu... incurajeaza-l..

knd suntem impreuna amandoi acasa in weekend si nu e ma-sa e totul ok..facem amandoi mancare,le impartim pe ttoate..parca as vrea si n-as vrea sa ma mut inainte de nunta..
iar prostul cu fac..taman asta e faza..asta zice si el,de ce sa faca fac k aku nu asta conteaza k toti au fac..conteaza ce ai in cap si ce stii sa faci..iuby stie o gramada nu e genu de prost care sa se fi tarat in timpul liceului k sa il termine..doar k printr-o conjunctura nefericita nu a putut sa dea la facultate sad

pai asta e si faza toata lumea are diplome. si conteaza cat de cat hartiile pe care le porti dupa tine pt cv-uri.. dintre unu cu facultate si altu fara e preferat ala cu facultate la inceput chiar daca cel fara diploma e mult mai bun si mai destept ..

e una sa stai in weekend si alta sa stai 24 din 24 cu cineva..

Ultima oara a fost editat de copilu (2008-06-21 14:35:49)


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#156 2008-06-21 14:46:50

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

si a doua chestie..nu prea imi place familia din partea lu ma-sa..bunicii sunt ok dar restu...yikes da nici familia mea din partea lu tata nu e taman ok..am 2 verisoare kre la 20 de ani erau deja divortate si cu copii de 4 -5 ani..

mykutza, tu te mariti cu el, nu cu familia lui. doar n-o sa stai in casa cu tot neamul lui roll

Offline

 

#157 2008-06-21 14:50:46

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

da stiu..cred k pana la urma mie mi-e teama de schimbari..nu de maritat neaparat..om trai si om vedea..sper sa fie bine
katami scz dak ti-am stricat topicul puss


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#158 2008-06-21 15:16:22

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

din topic pt nunti s-a ajuns la topic de probleme rotfl


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#159 2008-06-21 15:17:23

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

pai cred ca nunta=problema


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#160 2008-06-21 15:19:00

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si nunta=soacra si multe altele smile


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#161 2008-06-21 15:20:09

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Chocolate22 a scris:

si nunta=soacra si multe altele smile

punish eu mi-am skos cuv asta din vocabular..in cel mai bun caz ii zic "ea" sau "cineva" dak nu "ma-sa"  big_smile


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#162 2008-06-21 15:32:14

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

lol fetelor trebuie sa deschidem si "Topicul soacrei" si acolo sa ne spunem necazurile lol . eu am o soacra de 3X femeie big_smile


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#163 2008-06-21 15:34:06

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

a mea e de "3 X nebuna"...ea nu plateste nimik in casa...iuby o intretine de 10 ani,si luna trecuta i-a zis sa imparta pe din 2 cheltuile casei si i-a dat juma de bni de intretinere si ea a platit doar jumatea aia...jumatea ei nu..si s-a trezit iuby ca are reestanta si nu stia de unde..sooo..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#164 2008-06-21 15:36:28

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

este un topic pt soacre smile
ne mutam acolo? rotfl


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#165 2008-06-21 15:36:47

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomica mai sunt topicuri cu patanii cu soacrele

Offline

 

#166 2008-06-21 15:41:56

norishorulalb
Banat
De la: Mika
Inregistrat: 2007-04-03
Mesaje: 24197

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mika a scris:

ralluka a scris:

aoleo
imi aduc aminte prin ce am trecut acum doi ani.

hai ca va zic de la A la Z cum am facut eu si la ce am "renuntat"

A: am ales locatia. si am optat pentru restaurant. eu vroiam unul finutz, cu pian si atmosfera de salon. am gasit si am platit tot : mancare, bautura, ca sa nu mai am eu de umblat ca nebuna si sa car

B: muzica: am optat pentru un Vj ...am alcatuit un playlist luat de la nuntile din America, exclus manele, populare si altele. Platit, next

C: invitatiile: simple, pot fii facute la orice agentie de publicitate. Am optat pentru verde pentru ca asa era salonul.

D: Am exclus baloane, saten pe scaune si alte chiciosenii

E: foto/ filmat: o agentie care le facea pe amandoua. platit.

F: rochie mie: ca sa evit imbulzelile am mers doar intr-un loc. A fost simpla, o stiti. Am optat pentru cumparare ca n-aveam chef sa port ceva purtat de alte 200

G: Costum el..is Easy

H: Am renuntat la floricele de pus in piept. Artificialele alea. Am dat cate un trandafir alb fiecarei femei la intrare.

I: Tortul: Comandat la un laborator. Aici am avut cea mai mare fitza. S-a rezolvat in final si a iesit frumos

J: Nu am vrut sa se fure mireasa

K: Nu am vrut lautari


L, M, N, O: fara luatul bentitei, umilirea mirelui, si altele. Am vrut sa fie finutz


P: Cele mai mari emotii sunt la confirmari.... Meniuri...mama mama

Q: Buchetele: comandate cu o saptamana inainte la o florarie. Ca e sia l nasei, si al domnisoarelor... pfffuuu ce tevatura. Eu am avut din trandafiri albi. Alb si verde frumos a fost ideea.

R: Rochii pentru domnisoarele de onoare. Am avut doua: verde deschis de tot, si ei, domnii, cravata la fel


.
.
.
.
.

punctele sunt nervii si oboseala de pe parcurs rotfl

Z: Succes! si Casa de Piatra!

cam asa as face si eu daca m-as marita...fara laurati , manele, muz populara, furatul miresei, prosoape la masini, flori in piept...ect etc...nici aia cu luatul voalului si pusul baticului nu imi place... big_smile

exact
n-am avut nik din toate astea tongue

Offline

 

#167 2008-06-21 16:16:30

Chocolate22
Insomniac member
De la: cer pana la pamant
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 9137

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

nu mai organizeaza nimeni nunti? sad


Daca esti fata, citeste!!!
postez aici de bligdizeala ... sau ca sa ma bag in seama dumbom
copil botos sad cate stele verzi vezi atatia pupici iti trimit, daca nu le vezi spune si rezolvam prin 2 palme

Offline

 

#168 2008-06-21 16:31:07

miha_g
Banat
Inregistrat: 2008-05-09
Mesaje: 704

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

Chocolate22 a scris:

si nunta=soacra si multe altele smile

punish eu mi-am skos cuv asta din vocabular..in cel mai bun caz ii zic "ea" sau "cineva" dak nu "ma-sa"  big_smile

si eu sunt tot cu "ma-sa" rotfl rotfl rotfl

Offline

 

#169 2008-06-21 16:46:01

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

noi maine ne intalnim si cu nasii lui si cu ai mei la gratar. am citit ca ar trebui luat ceva cadou nasilor. oare ce sa cumpar?


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

#170 2008-06-21 17:22:27

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

noi maine ne intalnim si cu nasii lui si cu ai mei la gratar. am citit ca ar trebui luat ceva cadou nasilor. oare ce sa cumpar?

beutura!la ai mei mirii le-a luat vin parca de care ii place mamei.oricum nu va aruncati pt ca trebuie sa le dati si atunci la nunta!atunci tot vin si set de pat sau ceva de genu le-a dat

Offline

 

#171 2008-06-21 17:33:04

tomina
Hero member
De la: Cluj
Inregistrat: 2007-01-19
Mesaje: 3647

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

deci det de lenjerie de pat? si vin? la nunta pentru nasi? si maine le iau cadou un vin k lumea? e bine asa?


iubesc+Camelia+Matei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.