homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pt nunti: organizarea de la a la z-8


#134 2008-06-21 13:43:59

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

tomina a scris:

pe mine ma roade de ceva vreme o chestie: nu am vazut mirese cu ochelari .eu am ochelari si nu imi plac lentilele de contact. deci am doua alternative: cu ochelari la nunta (deci mireasa unicat), sau fara ochelari (o chiora care nu intelege nimic ce se intampla la nunta ei si cine sunt personajele de acolo lol ). Frumoase perspective!

hai ca ai fost amuzanta lol

exact choco, macar stiu ca mi-am facut-o cu mana mea!
iar faza ca maicasa se ducea la nush cate nunti..cine a pus-o?bine ca ai mei merge f rar si doar la colegii importanti ai lui taicamiu lol

multi inainte mikutzo..adica vorbesti frumos..de abia astepti..bla bla VLEAU SI EU lol

Offline

 



#135 2008-06-21 13:46:35

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu fac urat cand cineva se ia de faptul ca am ochelai.de ex la o promotie(de fapt nu doar la una) trec eu cu bine de casting si vine un bou si-mi spune: nu poti safaci fara ochelari?ca e o problema.
ce au toti?sunt cu capu???da cu ce am gresit eu ca port ochelari si e o dioptrie care imi creeaza probleme daca nu port ochelarii.
plus ca daca am trecut de casting nu sunt asa urata cu ochelari,ca la casting a fost CU ochelari.ma enerveaza discriminarile astea...ce inseamna ca noi suntem mai putin frumoase sau mai putin inteligente?sau daca poarta cineva aparat dentar e urata sau nu poate vorbii coerent?
astea-s prejudecatile unora fff proaste...de aia unii oameni care sunt in scaun cu rotile mor de foame...ca nu-i angajeaza nimeni,desi poate ei au abilitati de comunicare extraordinare sau sculpeaza ff bine.

Offline

 

#136 2008-06-21 13:46:39

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

?! a scris:

ii dai jos pt pozele de album

de ce sa-i dea jos? cu ochelari e ea. si asa va fi mereu. deci asa sa fie si in ziua nuntii.
eu, cel putin, pt nunta mea imi voi face altii, sa fie noi, si fff frumosi smile
in plus, iubi imi zice mereu ca am farmecul meu cu ochelarii pe nas  hjarta

Offline

 

#137 2008-06-21 13:48:21

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

little_rabbit a scris:

multi inainte mikutzo..adica vorbesti frumos..de abia astepti..bla bla VLEAU SI EU lol

ms la fel...cateodata knd sunt singura ma gandesc daca sa ma marit sad mi se pare k sunt prea mica..iuby zice k o sa ma mai schimb k ii e frica sa nu il parasesc..si cateodata ma gandesc ca poate are dreptate..dak peste cativa ani ne despartim?
da cand sunt cu el..mi-as dori numai sa ma tina in brate si sa ma pupaceasca si sa ma alinte..hjarta asa il iubec cateodata da asa imi si vine sa il strang de gat rotfl


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#138 2008-06-21 13:50:23

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

little_rabbit a scris:

multi inainte mikutzo..adica vorbesti frumos..de abia astepti..bla bla VLEAU SI EU lol

ms la fel...cateodata knd sunt singura ma gandesc daca sa ma marit sad mi se pare k sunt prea mica..iuby zice k o sa ma mai schimb k ii e frica sa nu il parasesc..si cateodata ma gandesc ca poate are dreptate..dak peste cativa ani ne despartim?
da cand sunt cu el..mi-as dori numai sa ma tina in brate si sa ma pupaceasca si sa ma alinte..hjarta asa il iubec cateodata da asa imi si vine sa il strang de gat rotfl

cati ani ai mykutza? in viata trebuie sa mai si risti. daca te gandesti ca peste cativa ani poate va despartiti, at nu o sa te mariti never.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#139 2008-06-21 13:51:13

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mikutza pana la urma cand te mariti?

Offline

 

#140 2008-06-21 13:54:57

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Melany1 a scris:

mikutza pana la urma cand te mariti?

am zis k pe 22 august la anu..da aseara mi-am dat seama k in septembrie o sa am admiterea la master si tre sa intru la buget..si sunt multi pt oncologie,deci tre sa invat ca lumea rotfl d-aia zice iuby k se ocupa el de tot big_smile

camysh a scris:

cati ani ai mykutza? in viata trebuie sa mai si risti. daca te gandesti ca peste cativa ani poate va despartiti, at nu o sa te mariti never.

fac 21 in noiembrie..stiu..dar dat fiind faptul k ai mei nu se inteleg deloc si nu s-au inteles niciodata si tot timpul se cearta,am ramas un pic traumatizata sad
plus k mai nou toti tinerii divorteaza..parca e la moda sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#141 2008-06-21 13:56:57

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

dar n-ati cautat restaurantul?ca la noi se fixeaza nunta dupa ce gasesti rest. ca e o problema mare cu asta

Offline

 

#142 2008-06-21 13:58:22

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

dak peste cativa ani ne despartim?
da cand sunt cu el..mi-as dori numai sa ma tina in brate si sa ma pupaceasca si sa ma alinte..hjarta asa il iubec cateodata da asa imi si vine sa il strang de gat rotfl

cu intrebearea asta nu mai ajungi sa te casatoresti nicodata daca tot ti=o pui.. daca te vezi imbatranind alaturi de el.. crezi ca poti, esti destul de matura incat sa treci peste mici greutati sa iti asumi responsabilitati si chiar simti ca el este omul tau nu ai de ce sa te gandesti ca poate te desparti..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#143 2008-06-21 13:59:07

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

Melany1 a scris:

dar n-ati cautat restaurantul?ca la noi se fixeaza nunta dupa ce gasesti rest. ca e o problema mare cu asta

pai daca facem la tara..nu prea sunt multe nunti..nasii si-au rezervat restaurantul ala cu 4 luni inainte..oricum nu e batuta in cuie data..sapt merem la nasi sa vedem tot ce ne tre..sa facem niste socoteli sa vedem daca avem bani sa facem la anu..da le luam incet incet cate un pic in fiecare luna si nu se simt..sper tongue


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#144 2008-06-21 14:04:07

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

mykutza a scris:

dak peste cativa ani ne despartim?
da cand sunt cu el..mi-as dori numai sa ma tina in brate si sa ma pupaceasca si sa ma alinte..hjarta asa il iubec cateodata da asa imi si vine sa il strang de gat rotfl

cu intrebearea asta nu mai ajungi sa te casatoresti nicodata daca tot ti=o pui.. daca te vezi imbatranind alaturi de el.. crezi ca poti, esti destul de matura incat sa treci peste mici greutati sa iti asumi responsabilitati si chiar simti ca el este omul tau nu ai de ce sa te gandesti ca poate te desparti..

langa el ma vad mereu..si ho ho ce de greutati am avut si pana akuma..da impreuna am trecut prin tot..pb e alta..am mai scris si in alt topic..eu fac facultate,el nu..el lucreaza singur,eu am contact cu o gramda de oameni..mie sa nu se vada la un moment dat diferentele astea..sad zice k o sa isi caute in alta parte dar dupa ce ma angajez si eu a lumea k nu isi permite sa ramana fara venituri akuma ...plus k de knd suntem impreuna de 3 ai jumate el nu mai iese cu prietenii lui ci doar cu mine..mi-e sa nu se "salbaticeasca"
asta ma macina pe mine..nu vreau sa se rusineze copiii mei cu noi cum imi e mie rusine cu ai mei sad


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#145 2008-06-21 14:08:11

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

si a doua chestie..nu prea imi place familia din partea lu ma-sa..bunicii sunt ok dar restu...yikes da nici familia mea din partea lu tata nu e taman ok..am 2 verisoare kre la 20 de ani erau deja divortate si cu copii de 4 -5 ani..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#146 2008-06-21 14:13:04

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

copilu a scris:

mykutza a scris:

dak peste cativa ani ne despartim?
da cand sunt cu el..mi-as dori numai sa ma tina in brate si sa ma pupaceasca si sa ma alinte..hjarta asa il iubec cateodata da asa imi si vine sa il strang de gat rotfl

cu intrebearea asta nu mai ajungi sa te casatoresti nicodata daca tot ti=o pui.. daca te vezi imbatranind alaturi de el.. crezi ca poti, esti destul de matura incat sa treci peste mici greutati sa iti asumi responsabilitati si chiar simti ca el este omul tau nu ai de ce sa te gandesti ca poate te desparti..

langa el ma vad mereu..si ho ho ce de greutati am avut si pana akuma..da impreuna am trecut prin tot..pb e alta..am mai scris si in alt topic..eu fac facultate,el nu..el lucreaza singur,eu am contact cu o gramda de oameni..mie sa nu se vada la un moment dat diferentele astea..sad zice k o sa isi caute in alta parte dar dupa ce ma angajez si eu a lumea k nu isi permite sa ramana fara venituri akuma ...plus k de knd suntem impreuna de 3 ai jumate el nu mai iese cu prietenii lui ci doar cu mine..mi-e sa nu se "salbaticeasca"
asta ma macina pe mine..nu vreau sa se rusineze copiii mei cu noi cum imi e mie rusine cu ai mei sad

asta-i buna.. facultate poate face la id si ar fi indicat si oricand o poate face numa ca e mai dificil cu banii dak nu-s.. asa face sotul meu.. noi ne-am casatorit de tineri.. eu temin facultatea anu viitor.. el la fel.. el lucreaza si eu nu.. prieteni de cand ne-am mutat nu mai avem.. si mai ales de cand m=am casatorit nu mai am nici o prietena cu care sa ies.. dar si ce? .. noi suntem unu pt celalat.. si chiar nu ma simt ca am fi salbatici dak nu luam contactul excesiv cu lumea.. ce te deranjeaza e bine sa remediezi.. spre exemplu cum ai zis ca el o sa isi caute in alta parte de munca f bine.. si se pot remedia toate usor usor.. nu exista perfectiune.. toate ne gandim inainte daca o fi bine daca nu..
iti doresc numa fericire si sa iei deciziile cele mai bune puss


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#147 2008-06-21 14:17:22

rrammonna
Diamond member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2007-11-07
Mesaje: 44383

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

eu nu va inteleg knd spuneti k vreti o nunta fara obiceiuri,lautari ,etc.pana la urma asta e frumos


Nu ştiu care este cheia succesului , dar cea a eşecului este să încerci să mulţumeşti pe fiecare.....

Offline

 

#148 2008-06-21 14:17:46

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

si a doua chestie..nu prea imi place familia din partea lu ma-sa..bunicii sunt ok dar restu...yikes da nici familia mea din partea lu tata nu e taman ok..am 2 verisoare kre la 20 de ani erau deja divortate si cu copii de 4 -5 ani..

tu cu cine te mariti cu el sau familia? eu nu sunt deacord sa se bage nimeni in familia noastra si crap de nervi daca imi zice cineva ceva.. si credema ca imi zic.. e de preferat daca e posibil sa stati la casuta voastra si e ok totu dak nu bagati in seama si va vedeti deale voastre.. si ce treaba au verisoarele.. e adevarat ca conteaza f mult in ce mediu au crescut dar il modelezi si tu si daca in 3 ani de zile a mers ok imi inchipui ca nu are aceleasi conceptii cu ai lui nu?


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#149 2008-06-21 14:17:53

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

ms...faza e k nici nu pot sa vb cu el de chestia asta..am incercat o data si a zis sa nu mai imi fac pb de astea pt k el d-aia e barbat sa rezolve pb si eu sa imi vad de facultate..sa invat k se descurca el cu restu..si i-am zis k vreau sa impartim tot k d-aia suntem amandoi ca ne zicem tot in general,da el a zisk nu vrea sa ma incarce cu pb..da parca nu m-as arunca asa cu capu inainte..desi stiu k pana nu stam impreuna nu avem cum sa rezolvam..
cred k ii e frica sa se duca la facultate pt k el nemaiinvatand de mult timp nu mai e obisnuit..si ii e teama sa nu ma dezamageasca..asa cred eu din cate il cunosc


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#150 2008-06-21 14:19:22

mykutza
Moderator
De la: noi de acasica :X
Inregistrat: 2008-03-28
Mesaje: 77499

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

copilu a scris:

si ce treaba au verisoarele.. e adevarat ca conteaza f mult in ce mediu au crescut dar il modelezi si tu si daca in 3 ani de zile a mers ok imi inchipui ca nu are aceleasi conceptii cu ai lui nu?

verisoarele sunt ale mele rotfl fetele surorilor lu tata..


Sa nu te astepti sa te salut!

Offline

 

#151 2008-06-21 14:24:39

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

ms...faza e k nici nu pot sa vb cu el de chestia asta..am incercat o data si a zis sa nu mai imi fac pb de astea pt k el d-aia e barbat sa rezolve pb si eu sa imi vad de facultate..sa invat k se descurca el cu restu..si i-am zis k vreau sa impartim tot k d-aia suntem amandoi ca ne zicem tot in general,da el a zisk nu vrea sa ma incarce cu pb..da parca nu m-as arunca asa cu capu inainte..desi stiu k pana nu stam impreuna nu avem cum sa rezolvam..
cred k ii e frica sa se duca la facultate pt k el nemaiinvatand de mult timp nu mai e obisnuit..si ii e teama sa nu ma dezamageasca..asa cred eu din cate il cunosc

de ce nu stati impreuna un pic inainte sa vezi cum decurge totul.. iar cu facultatea imbarbateaz-l n-are de ce sa fie stresat.. acu tot prostu face facultate iti zic eu... incurajeaza-l..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

#152 2008-06-21 14:26:05

copilu
Sr. member
Inregistrat: 2007-10-05
Mesaje: 1000

Re: topic pt nunti: organizarea de la a la z

mykutza a scris:

copilu a scris:

si ce treaba au verisoarele.. e adevarat ca conteaza f mult in ce mediu au crescut dar il modelezi si tu si daca in 3 ani de zile a mers ok imi inchipui ca nu are aceleasi conceptii cu ai lui nu?

verisoarele sunt ale mele rotfl fetele surorilor lu tata..

am inteles prost.. pai vezi.. si ce tu esti asa?.. asa ca daca nu are o familie care pt tine nu e ok nu inseamna ca el ar fi la fel..


fericita mamica de Teodora din 11.02.2012

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.